Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MKV a 5.1 zvuk

peter0907 (2)|5.9.2015 11:09
Zdravím Vás.
Možno sa opýtam hlúposť, ale chcem si to ujasniť pred kúpou domáceho kina. Zvažujem kúpu domáceho kina Pioneer MCS-737. Všetky HD filmy mám vo formáte MKV a pri filmoch je uvedené, že to obsahuje zvuk napr. CZ 5.1 AC3, CZ DD 5.1 . Moja otázka je, ak si pustím takýto film cez spomínané domáce kino cez USB prehrávač na tomto kine, automaticky mi tento zvuk prehrá a rozdelí v pomere 5.1 do všetkých reproduktorov? Teda nemusím už robiť žiadne nastavenia ani nič podobné? Skúste mi to niekto vysvetliť, alebo potvrdiť, vyvrátiť... :-) Ďakujem za všetky odpovede.

PS: Ak by mal niekto nejaký konkrétny názor na domáce kino Pioneer MCS-737 , kľudne mi môže povedať, rád si ho vypočujem.
RoPo (6061)|5.9.2015 16:48
Ano, takto by to mohlo fungovat. Otázkou je jen jaké formáty (profily) kontaineru MKV toto "domácí kino" podporuje.
vivid.sk (11472)|5.9.2015 17:57
[QUOTE=peter0907;515710] ak si pustím takýto film cez spomínané domáce kino cez USB prehrávač[/QUOTE]
Otazka je dobra, ak si spustis. Totiz to nieje uplne samozrejme. Tieto AIO nie su zrovna univerzalne prehravace. Ale nechcem ta strasit vopred, kup, odskusaj (optimalne vsetko, co mas poruke) a nasledne uvidis.
peter0907 (2)|6.9.2015 02:28
Na čo si teda dať hlavný pozor pri kúpe domáceho kina, ak budem fungovat na 95% s MKV filmami? Čo musí dané kino prehrať, aby som nemal problém so zvukom 5.1 A aby to išlo korektne všetko.
KamilZ (10277)|6.9.2015 02:42
[QUOTE=peter0907;515727]A aby to išlo korektne všetko.[/QUOTE]Nesmyslný dotaz, nelze specifikovat, nic nepřehraje všechno a žádná taková specifikace(parametr), která by to říkala, není.
Udělej to, co psal Vivid.
NahdarVebb (13)|9.9.2015 11:33
Hlavně abys měl v "receiveru" dostatek hdmi konektorů. Nechci mystifikovat, ale sám mám problém s jejich nedostatkem. Kino mám staré asi 4 roky, Pioneer, a do něj zapojený sat, BR a ještě cosi a na mmc tak mohu zapomenout. V té době taky Pioneer nepodporoval běžné kodeky?, přehrává tedy jen avi a to jen v SD rozlišení (ani 720p nedá). Vadí mu též NTFS. Kdybych měl možnost pořídit normální av receiver a mohl si ponechat stávající bedny z kina, udělal bych to.