Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Není zvuk ve VOBu vygenerovaném z Pinnaclu

radval (7)|3.9.2015 18:39
Dobrý den, prosím o radu, jako obvykle jsem dělal video z kamery (zdrojový formát mp4) v Pinnaclu Studio 15. Bohužel 3 ze 4 vygenerovaných VOB souborů jsou bez zvuku, respektive zvuk tam patrně je ale je nastaven na úroveň nula. nemám tušení jak k tomu došlo,ale Pinnacle Studio si občas dělá co chce. Zkoušel jsem tu zvukovou stopu vyextrahovat různými softwary ale bez výsledku. Čtvrtý VOB hraje normálně se zvukem. Otázka zní, je něco v čem by šel ten zvuk zesílit? Pinnacle VOBy už nenačte a zdrojové videa jsem jak naschvál smazal. Po zjištění této pakárny jsem je dal obnovit z koše, ale z cca 20 mp4 hrálo jen to první, ostatní mají patrně poškozené hlavičky. Programy na opravu jsou víceméně malware, videa se mi nepodařilo obnovit :(

Poradí někdo ?

Děkuji

Radek
vivid.sk (11472)|3.9.2015 19:33
[QUOTE=radval;515669] je něco v čem by šel ten zvuk zesílit?[/QUOTE]
Pokial je zvuk uplne stiseny, nepomoze ti nic, nezosilis. Nula * cokolvek je stale nula. Potrebujes aspon mimimalnu uroven hlasitosti (v jednotkach percent), aby si ziskal aspon nejake (skreslene) audio.
mirekv (7169)|5.9.2015 13:56
Zkus to video analyzovat třeba v MediaInfo, nechce se mi věřit, že by se audio jen tak ztratilo. Co ten "výsledek"? To byla stopa potichu, nebo žádná?
radval (7)|6.9.2015 14:43
Takže výsledek z media info: 1 VOB který je "bez zvuku" :


Celý název a cesta : C:\Documents and Settings\uživatel\Dokumenty\Pinnacle Studio\My Disc Images\jaro 2014 - leto 2014\VIDEO_TS\VTS_01_1.VOB
Formát : MPEG-PS
Velikost souboru : 1 024 MiB
Duration/String : 16mn 5s
Celkový BitRate : 8 894 Kbps

Video
ID : 224 (0xE0)
Formát : MPEG Video
Format_Version : Version 2
Format_Profile : Main@Main
Format_Settings_BVOP/String : Ano
Format_Settings_GOP : M=3, N=12
Duration/String : 16mn 5s
Bit rate : 7 206 Kbps
Šířka : 720pixely
Výška : 576pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 25,000 fps
Standard : PAL
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.695
TimeCode_FirstFrame : 00:00:00:00
TimeCode_Source : Group of pictures header
StreamSize/String : 827 MiB (81%)
colour_primaries : BT.601 PAL
transfer_characteristics : BT.470 System B, BT.470 System G
matrix_coefficients : BT.601

Audio
ID : 189 (0xBD)-160 (0xA0)
Formát : PCM
Format_Settings_Endianness : Big
Format_Settings_Sign : Signed
MuxingMode : DVD-Video
Duration/String : 16mn 5s
Bit rate : 1 536 Kbps
Kanál(y) : 2 kanály
Sampling rate : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bits
StreamSize/String : 177 MiB (17%)



a teď pro srovnání 4 VOB který je se zvukem:


Celý název a cesta : C:\Documents and Settings\uživatel\Dokumenty\Pinnacle Studio\My Disc Images\jaro 2014 - leto 2014\VIDEO_TS\VTS_01_4.VOB
Formát : MPEG-PS
Velikost souboru : 849 MiB
Duration/String : 17mn 45s
Celkový BitRate : 6 686 Kbps

Video
ID : 224 (0xE0)
Formát : MPEG Video
Format_Version : Version 2
Format_Profile : Main@Main
Format_Settings_BVOP/String : Ano
Format_Settings_GOP : M=3, N=12
Duration/String : 17mn 44s
Bit rate : 5 017 Kbps
BitRate_Maximum/String : 7 206 Kbps
Šířka : 720pixely
Výška : 576pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 25,000 fps
Standard : PAL
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.484
TimeCode_FirstFrame : 00:48:23:05
TimeCode_Source : Group of pictures header
StreamSize/String : 637 MiB (75%)
colour_primaries : BT.601 PAL
transfer_characteristics : BT.470 System B, BT.470 System G
matrix_coefficients : BT.601

Audio
ID : 189 (0xBD)-160 (0xA0)
Formát : PCM
Format_Settings_Endianness : Big
Format_Settings_Sign : Signed
MuxingMode : DVD-Video
Duration/String : 17mn 45s
Bit rate : 1 536 Kbps
Kanál(y) : 2 kanály
Sampling rate : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bits
Video delay : -355ms
StreamSize/String : 195 MiB (23%)





Samozřejmě vygenerování VOBů proběhlo z funkčních mp4 souborů, nezasahoval jsem do editace zvuku , takže je mi záhadou proč tam ten zvuk není slyšet ??? Vzkoušel jsem tu zvukovou stopu vyextrahovat nějakým sotwarem( vyzkoušel jsem jich tehdy tak 10) a měla cca 146 MB ale opět žádný zvuk.
vivid.sk (11472)|6.9.2015 15:06
Skus to vyextrahovat cez PGC Demux a napis vysledok. Je naozaj zahadou, preco prave prve VOBy nehraju, ked technicky by to malo byt jedno video len "rozsekane" po 1GB.
Ak by bol vysledok rovnaky, skus prvu cast audia niekam nahrat (spakuj a nahod na google drive / dropbox ...) a uved linku, pozriem sa na to.
radval (7)|7.9.2015 11:00
Dobrý den zde je ten vyextrahovaný audio soubor z PGC demuxu https://www.dropbox.com/s/aazrzltui816f8i/Zvukovy%20soubor%20z%20PGC.rar?dl=0 cca 229 MB RAR. Je to tedy zvuk z celého DVD, neumím v tom PGB Demuxu zadat jen VOB1, chce to po mě IFO soubor a ten je na DVD jeden (celý disk)

Zvuk začne ve 36,03 minutě ( což odpovídá začátku VOBu4) . Děkuji
vivid.sk (11472)|7.9.2015 22:54
Zial, potvrdilo sa, co pises. Audio subor obsahuje PCM s nulovou hlasitostou (subor obsahuje Hexadeximalne len nuly po danu pasaz), neda sa s tym v tejto podobe nic spravit.
Ak sa ti nepodari zohnat opat originaly - zial smola.
radval (7)|9.9.2015 20:27
Dobrý večer, děkuji za snahu a odpověď. Originály jsem já idiot smazal (docházelo mi místo na HDD) Měl jsem je na dvou discích, u toho druhého HDD se mi je povedlo obnovit z koše. Bohužel hraje jen první soubor, zbylých 39 mají pravděpodobně poškozené "hlavičky". Stáhl jsem na to spoustu programů na "repair mp4" - většina byl malware který mi nainstaloval různé reklamy a spol, no na den práce uvézt to PC do původního stavu. Nicméně zeptám se ještě, nějaká rada jak ty mp4 opravit?

https://www.dropbox.com/s/s93f3987roo8bxo/VIDEO.rar?dl=0 tady je rar ve kterém je video označeno 1 funguje, video 2 už ne....
vivid.sk (11472)|9.9.2015 20:41
Skus ulozit jeden z poskodenych na dropbox a posli mi linku (kludne aj cez PM, ak to nechces zverejnovat).
radval (7)|11.9.2015 08:41
Dobrý den, odkaz jsem umístil do příspěvku výše, děkuji za radu, nemyslím si ale že to půjde :(
vivid.sk (11472)|11.9.2015 22:41
radval (7)|14.9.2015 09:55
No to je neuvěřitelné! Opravdu to hraje. Jak se to dá udělat? Těch souborů mám bohužel celkem 38... už jsem se vzdal naděje že to jde opravit.
vivid.sk (11472)|14.9.2015 13:54
Pokial su poskodene rovnakym sposobom, je mozne, ze to pojde obnovit. Do akej miery vsak bude mozne pouzit povodne audio, tazko povedat - nezarucim ti, ze vysledne subory budu mat rovnaky pocet frejmov*. Je mozne, ze to budes musit nanovo postrihat.
Mozem ti poskytnut riesenie, nie je to vsak "one click" riesenie, ako pri vacsine programov tohto typu.

P.S. Celkom ma zaujima, aky bol dovod zprznenia takehoto videa na mrtvy format DVD-VIDEO. Kontajner mp4 s H264 videom v rozliseni 1280x720 prehra dnes kazda TV, PC, smartfon, ci tablet (na rozdiel od formatu DVD-Video), a ak si dobrovolne zmazal original, zahodil si tak povodnu lepsiu kvalitu celkom zbytocne.

*nenapada mi spravny preklad slova frames
radval (7)|15.9.2015 12:36
Předpokládám, že poškozeny budou stejně. Já z toho nepotřebuju obnovit tu audiostopu, stačí mi, když budou ty mp4 "hrát", tedy že bude fungovat audio i video. Samozřejmě bych je znovu "postříhal" v tom Pinnaclu a použil je jako zdrojový formát.

K tomu PS. Mě ta práce s tím Pinnaclem neskutečně sere, skoro vždycky je nějaký problém, titulky, menu disku (to raději dělám externě v TMPEG editoru) , které se neposune, a další nesmysly, ale žena je zvyklá mít rodinné DVDčka, tedy disk obsahující menu, přechody , podbarvené fotky hudbou, a mě nenapadá, jak to udělat jinak. Je mi jasné , že je to dinosaurský přístup, ale jde o zvyk, mít 4,7GB DVD, na které nacpu cca 60-80 minut videa a samozřejmě ho trochu snižuji co se týče kvality.

Rád si nechám poradit, jak ty videa zpracovávat jinak.

Děkuji

Radek Valošek

PS: Abych se vrátil k tématu, nyní mi tedy nejde jak z těch vobů vyextrahovat jakékoliv audio, ale jak resuscitovat smazané a z koše obnovené mp4, které bych použil jako originál pro DVD.
vivid.sk (11472)|15.9.2015 13:00
Ak je tvoja poziadavka aj menu, pouzi strukturu Bluray-Disc. BD specifikacia umoznuje pouzit 1280×720@50 fps, cize mozes vacsinu videi pouzit bez straty kvality, pripadne s minimalnou stratou, ak budes videa vizualne upravovat a nasledne re-enkodovat.
Pokial by ti stacil vysledny subor bez menu, pouzi klasicky postup, len vysledne video uloz v kontajneri mp4/mkv. Rovnako mozes pouzit chapters (kapitoly) a skakat medzi nimi, ako v pripade DVD.
Samozrejme, mne neslo o to, aby si prestal pouzivat DVD-Video, ale aby si si sucasne zachoval aj vystup v lepsej kvalite. Pri DVD rozliseni totiz zahadzujes viac ako polovicu informacii z rozlisenia a zaroven kazdy parny resp. neparny riadok z 50 snimkov (50p->50i). A ak casom zistis, ze si robil chybu a nebudes mat orginaly, uz bude neskoro.

K ostatnemu ti poslem PM.
BEPE (539)|15.9.2015 13:39
Pokud bych měl vyjádřit svůj nazor, tak nemohu tak docela říct, že DVD-video je už "mrtvy format" . Ano já osobně pro svoji potřebu autorizuji na BD a případně pro flashdisk a HDD v h264 minimálně v level 4.0 a vyšším, ale pokud někdy dělám nějakou zakázku, tak to zadavatel vždy chce mít na DVD a včetně kapitol atd. Pokud vím BD přehravače oproti DVD přehravačům jsou rozšířené minimálně. Zatím naprostá většina běžných uživatelů má doma DVD přehravač, nemluvě o stále vydávaných komerčních kopiích filmů na DVD.
vivid.sk (11472)|15.9.2015 13:43
BEPE> to je predsa v poriadku. Nezmazes ale Hi-RES original. Precitaj si cele vlakno, preco som to napisal.
BEPE (539)|16.9.2015 14:09
V tomto naprosto souhlasím :-) Smazat originál je fakt nonsens. :-)