Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon XA20 - sum

CanonMan (12)|30.8.2015 15:20
Kupil som Canon XA20 s ocakavanim vysokej kvality obrazu, no uz po prvych scenach, ktore sme robili vnutri, s osvetlenim, som si vsimol vyrazny sum. Pri testovani sa tento sum prejavoval pri akomkolvek nastaveni a tiez vonku s dostatkom svetla. Dost ma to pri jej cene takmer 1800e zaraza. Nie som si isty, ci by to mohlo byt na reklamaciu alebo je to proste len shitny obraz, ktory maju vsetky tieto kamery, takze by som rad dostal info od niekoho , kto ma XA20 / 25.

- Mate niekto tuto kameru a viete mi to potvrdit, ze to nie je len u mna?
- Uvazujem o Sony PXW-X70 ako nahrade, ktora ma vacsi cip - nazory?

vdaka
MONYS (460)|30.8.2015 19:12
No já mám Canon g30 který má naprosto stejný čip jak Vaše kamera a žádný šum v obraze nepozoruji, je to o nastavení isa.
CanonMan (12)|30.8.2015 23:41
Gain som nijak nemenil. Filmujem vzdy s osvetlenim resp. vonku, kde je svetla dost, takze toto nastavenie nemusim vobec zvysovat. Moze mat na to vplyv cistota objektivu? Nie ze by bol zaserkany, ale vsimol som si drobne skvrnky zvnutra, asi od zrazenej vody, ale na zazmane to nevidiet. Inak na tento sum s xa20 sa stazoval na jednom zahranicnom fore chlapik, ale nic vyriesil. Neviem teda, ci ide o nejaku vadu na niektorych kusoch.

Sum pozorujem celkom zretelne na Full HD zazname, hlavne na tmavych plochach.
Musko (149)|31.8.2015 13:49
Takisto vlastním Canon HF G30, kde nepozorujem žiaden šum.
Môžete ukázať nejaké zábery, kde je viditeľný šum?
josefíka (651)|31.8.2015 17:36
Toto je točené XA10. Předěláno na 720 25p 5Mkbps.

[video=vimeo;120872799]https://vimeo.com/120872799[/video]
CanonMan (12)|1.9.2015 16:42
[QUOTE=Musko;515600]Takisto vlastním Canon HF G30, kde nepozorujem žiaden šum.
Môžete ukázať nejaké zábery, kde je viditeľný šum? [/QUOTE]

Mozem spravit dnes vecer testovacie video a poslem link.

---------- Doplněno v 16:42 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 16:41 ----------

[QUOTE=josefíka;515605] Toto je točené XA10. Předěláno na 720 25p 5Mkbps.[/QUOTE]

Treba porovnavat Full HD, ale aj tak sa mi zda, ze to mas lepsie.
CanonMan (12)|1.9.2015 17:30
Tak som spravil kratke video, biele miesta su uz preexponovane, ale inak by sa na tie tmave miesta ani nedalo pozerat. Stale je vidiet sum na tmavsich plochach, mozno som narocny, ale pri kamere za 2000e by som cakal nieco viac.. Hlavne ked som taky sum nepozoroval na starej canonke , ktoru som mal este 6 rokov dozadu.

http://spicyinternet.com/01.MP4

1/50, GAIN=0 , AWB, 25p, 24 mbps

[QUOTE=Musko;515600]Môžete ukázať nejaké zábery, kde je viditeľný šum? [/QUOTE]
CanonMan (12)|25.9.2015 19:00
Pozrite prosim niekto tu ukazku a dajte nazor.. vdaka.
joeh (1358)|25.9.2015 23:41
CanonMan, mal som canonku so stejným čipom. Tvoja ukážka videa sa mi vidí v poriadku. Je to malý, 1/3 snímač a vysokokontrastná scéna mu dá riadne zabrať.
ai (2993)|26.9.2015 18:48
Asi tak, je to takove typicke, pokud ten sum dela problem pri enkodovani, zvetsuje objem, tak pouzij avisynth a treba denoiser DegrainMedian, ktery ti video nijak viditelne neznici, ale enkodovani ti da vysledek zhruba o 1/3 mensi (tvuj vzorek).
75 MB MKV DeGrain Median
116MB MP4
oba vzorky byly enkodovany se stejnym nastavenim krome toho, ze byl odstranen ten nepatrny, vsudypritomny sum v prvnim vzorku:
LoadPlugin("C:\ ....cesta k tomu pluginu ......\degrainmedian082\degrainmedian.dll")
DeGrainMedian(limitY=2, limitUV=3, mode=1, interlaced=false)
rozdil v kontejnerech neni dulezity, jen jsem to omylem jednou dal do mp4 a podruhe do mkv

Ta cena je takova (i predrazena), protoze to ma relativni komfort v manualnich nastavenich, stabilizaci (oproti fotakum). Vsichni cekaji na kameru s temito prednostmi, konektory a velkymi senzory za 1000 Euro. Je to proste konspirace! :-)
Btw. normalni spotrebitel si takovych veci vubec nevsimne, toho sumu ve stinech, ..., ovsem ten sum treba na tom ramu by mel byt ovsem odstranen prisvicenim, aby bylo zbaveno toho kontrastu atd., ale to ti je jasne urcite
jupco (39)|29.9.2015 12:03
hmm, tie 1/3 senzory stoja za kvačku... Ak chceš ozaj hladký obraz tak hľadaj s35mm... Osobne by som možno ešte skúsil ísť cestou manuálnej WB a vyladenia Picture profilu. Na Sony HVR-V1E s podobným senzorom mi to trochu pomohlo.

Mimo to, 1800e vôbec nie je drahá kamera :)
CanonMan (12)|29.9.2015 13:57
Pozrel som tie dva klipy, ale rozdiel tam teda nevidim. :-) No kazdopadne budem musiet pouzit NeatVideo. Co som tak pozeral drahsie kamery okolo 3-4 tisic Eur, tak mnohe na tom vobec nie su lepsie. Aky senzor alebo model by si odporucal? Jedine full frame? Nemam nejake extra poziadavky, ale chcem cistejsi obraz. :-D

Na XA20 sa mi velmi paci dynamicka stabilizacia.
CanonMan (12)|29.9.2015 14:14
[QUOTE=jupco;516286]hmm, tie 1/3 senzory stoja za kvačku... Ak chceš ozaj hladký obraz tak hľadaj s35mm... Osobne by som možno ešte skúsil ísť cestou manuálnej WB a vyladenia Picture profilu. Na Sony HVR-V1E s podobným senzorom mi to trochu pomohlo.

Mimo to, 1800e vôbec nie je drahá kamera :)[/QUOTE]

Ja to porovnavam s kamerami nizsej kategorie (pod 1000e), ktore som v minulosti mal. Pripada mi to, ze tie stare na tom boli lepsie, nez tato, ktora sa tvari ako "profi" kvoli kadejakym blbostiam, ktore ma. Smozrejme, ze zas zazraky necakam, ale ten sum ma jednoducho prekvapuje, hlavne, ked sa objavuje aj pri vykonnom umelom osvetleni v celej miestnosti. Proste staci trosku tmavsie miesto a hned to sumi, co je dost otravne.

Aky mas nazor na Sony PXW-X70 ?? Je o cca 500e drahsia, ale ma 1" senzor. Nejde mi ani tak o 4k, ktore ma byt dostupne, len sa snazim najst lepsiu alternativu, za prijatelnu cenu, kedze rozpocet mam obmedzeny.
jupco (39)|29.9.2015 15:06
Noo ta sony ma 3x vacsi senzor. Tam by mal byt znatelny rozdiel v obraze. Tiez ten XAVC kodek je celkom uroven. 4 kusy ND filtrov. SDI vystup... Ono zalezi co od tej kamery ocakavas. Resp na aky typ tocenia ju chces pouzivat.

S tym sumom to mas tak. Pri tomto type kamier tam bude vzdy - tmave miesta, velke jednofarebne plochy, zelena stena v byte atd.

Skus sa pohrat s tym picture profilom, jemne ubrat na ostrosti. Ja to zvyknem vyladzovat tak, ze pripojim kameru cez hdmi na velku telku a nazivo sa snazim vyladit obraz co najidealnejsie.

A hlavne sa snaz byt vzdy plne na manualnom rezime. Teda mimo ostrenia samozrejme. :)
CanonMan (12)|1.10.2015 15:48
Robime eroticke scenky, vacsinou vnutri, ale v lete obcas aj vonku. Potrebujem nieco lahke, s kvalitnou stabilizaciou a nizsim sumom, nez ma ta Canonka. Myslis, ze ta Sony by bola dobra volba? Samozrejme, ze vsetko robime v manualnom rezime, zvuk mame externy. Mame vykonne osvetlenie, ale ten sum je strasny, cize mi asi nezostava nic ine, nez volit vacsi senzor... ono nakoniec pri kupe cez e-shop je mozne tovar vyskusat a vratit, takze to budem asi riesit takto.
joeh (1358)|1.10.2015 16:53
CanonMan - Sony AX100 za 1700 EUR. Snímač je dostatočne velký pre nízky šum a máznuté pozadie a neni až tak velký, aby mala kamera problém s AF.
CanonMan (12)|1.10.2015 17:59
Vdaka za tip, pozeram, ze to je vlastne rovnake ako ta PXW-X70, akurat nema XLR a ten drziak a 4k ma uz standardne, bez upgradu. Rozdiel je tam asi 400e.
joeh (1358)|1.10.2015 19:04
Ano, je to tak.
Veľká výhoda v tvojom prípade je požiadavka fullHD výstupu, pričom kamera by točila do 4k a pri exporte z editoru by sa použil formát 1080p. To znamená ďalší kvalitatívny skok oproti fullHD kamere.