Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe Premiere Pro jak zlepšit špatný obraz z kamery?

Hondiago (99)|23.8.2015 16:16
Ahoj všem a díky za tyto stránky. :-)
Mám pár dotazů na zkušené v programu Adobe Premiere Pro CC 2015...
Měl jsem nedávno půjčenou HD kameru JVC, se kterou jsem filmoval oslavu narozenin jednoho známého. Měl jsem tam nastaven režim FHD (full HD, 1920x1080 a 26000 Kbps). Po přenesení videa do PC jsem ale zjistil, že záběry nejsou tak úplně čisté, je tam viditelný šum a navíc se v některých záběrech objevily malé bílé tečky, které jsou stále na stejném místě, po chvilce třeba zmizí a pak se zase objeví.
Screen je zde: http://www.imgup.cz/image/Zev
1) Lze nějak odstranit ty bílé tečky?
2) Jak nejlépe a nejčistěji odstranit ten šum?
3) Jak provést dodatečně vyvážení bílé?
4) Jak doostřit záběry?
5) Jak "nejhezčeji" zesvětlit obraz, aby to nevypadalo jak vybledlé či příliš nekvalitní?
6) Jde nějak udělat na záběry HDR efekt?
7) Jsou na toto vše případně vhodně nějaké pluginy?
Předem děkuji za jakoukoli reakci a radu, H.
666dia (476)|23.8.2015 19:04
1.) ne
2.) nijak
3.) Premiéra bude mít vyvážení bílé
4.) nijak
5.) Dobarvení bude taky mít
6.) ne
7.) ne
RoPo (6061)|23.8.2015 20:45
Bile tecky jsou pravdepodobne vadne pixely na snimaci. Odstranit jedine v postprodukci snimek po snimku. Je to otrava a pracne.
Sum, diky spatnemu osvetleni se spatne odstranuje - spise odstranit nejde. Priste prisvitit, prisvitit a zase prisvit nebo pouzit kameru s vetsim snimacem a lepsi optikou.
Spatne zabery jsou proste spatne zabery.
ai (2993)|24.8.2015 01:38
Podivej se na Neat Video, ma to plugin do Premiery, tam muzes nejaky sum potlacit, zalezi jaky tomu das profil. Je dobre tomu dat pak nejaky jemny dither (jemny noise paradoxne, ale to je neskodny vicemene, ne ten hnusny , barevny sum zpusobeny low lightem), ale bouhuzel nevim jak v Premiere (jen v Avisynthu) na ten dither, mozna to ma nejaky plugin take, nebo efekt, ktery zamezi nadmernemu "banding" pri enkodovani. Video po odstraneni sumu to ma tendenci vytvaret "mapy" v jednolitych plochach pri vyslednem enkodovani, kde ten dither tomu zabranuje. Take tomu zabranuje 10bit enkodovani, ale to pak prehrajes jen na PC.
Hondiago (99)|25.8.2015 12:42
Díky všem, zkusím tedy co se dá a nepřehnat to.
Ten plugin Neat Video vypadá fakt super, tak aspoň něco s tím odšuměním zkusím.
Jinak to "vyvážení bílé" tam nemohu nějak najít, neví někdo třeba o pluginu?
Na to zostření záběru není plugin, neví někdo????
Ještě jednou děkuji z ochotu....
BEPE (539)|25.8.2015 14:02
Dodatečné vyvážení bílé, či spíš barevou korekci lze udělat pomocí videoefektu Fast Color Corrector a malé doostření pomocí videoefektu Sharpen. Ale jak už z předchozích odpovědí vyplynulo, co není dobře natočeno se jen velmi obtížně opravuje, jde-li to vůbec.
Hondiago (99)|29.8.2015 23:26
Já vím, jen se chci pokusit aspoň o něco vylepšit ty špatné záběry. Příště si na to dám sakra pozor.
Každopádně moc díky všem za ochotu a za rady. H.