Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Amiko Alien2 Triple+ nepříjmá nízké frekvence

Radovan-kocour (14)|22.8.2015 23:22
Vážení,
znalců se zde zeptám- já ty rádia nijak nepotřebuji- jen se mě jedná pouze o princip.
Přece by měli jit naladit
Jsou uvedeny pod Telekom Austria na Astře 23.5
Parametry:

12643.1, vertikálně ale jak navolit tu čárka .1 ? Tam vůbec možnost navolit čárku není
dál 556 SR, FEC 3/4

Rádia nejdou naladit- chytáte je někdo?

- spíš mě zajímá zda jsou ty údaje na lyngsatu vůbec aktuální, a pokud ne zda neexistuje nějaký příklad přesnější server, kromě paraboly cz. tam to je četl jsem zřejmě nepřesné- kde bych se dozvěděl
i o dané družici parametry příjmu myslím tím průměr paraboly- samozřejmě přibližné pro ČR.

Třeba u toho lyngsatu té stánky tak jsou příklad údaje azimut a elevace pro Vsetín pro Astru 23,5

172,7° 33,2°

To jsou nějaké stupně, a prosil bych kdyby mě někdo zkušený napsal co ty stupně znamenají já to bohužel zatím nevím a jak se podle toho orientovat
Děkuji




A ještě slyšel jsem zda je to pravda že některé boxy nepodporují takové nízké frekvence

Protože já tam nemám žádný signál- co to teda ten box neumí a nebo je to imigí E2.
To mě celkem štve že na takové silné družici družici jako je Astra nechytnu takovouto frekvenci- to mám potom nějaký divný box
Nebo čím to teda je?

A na některých družicích jsou frekvence 2000, 3000, někde i 600 a to mě ty stanice s takovými frekvencemi box vůbec nenaladí a přitom v boxu ty frekvence jsou- když dám ruční ladění- tak ta frekvence tam je- ale programy to nevyhledá- napíše nalezeno 0 programů, a přitom silná družice- síla signálu 85 atd.

Tak čím to je teda? boxem- nebo čím??

Radovan
Telekom Austria Sat 23.5 E.png Astra 23.5 parametry pro Vsetín.png Bez názvu.png
tahlovej (304)|23.8.2015 09:29
Samozřejmě ,že Tvůj problém spočívá v receiveru - zadat a locknout signál se SR pod 1000 kromě PC karet umí pouze některé receivery CLARKE TECH a VANTAGE(z mně známých)nebo jejich klony.Všechny ostatní "divné" boxy,zejména ty s ALi procesorem,zadat hodnotu SR pod 1000 prostě odmítnou a vrátí se na hodnotu 1000.
DSC05557.jpg DSC05715.JPG DSC05337.jpg
KamilZ (10277)|23.8.2015 09:49
[QUOTE=Radovan-kocour;515378]Třeba u toho lyngsatu té stánky tak jsou příklad údaje azimut a elevace pro Vsetín pro Astru 23,5[/QUOTE] To jsou snad základní pojmy ze základní školy nebo pionýra nebo moderně skauta :D :D :D

Nechce se mi to přepisovat, máš tam u těch úhlů perfektně vysvětlující tooltipy: http://www.dishpointer.com/
Přečti si tam i FAQ: http://www.dishpointer.com/helpfaq/
Nebo zde: http://www.digitalnitelevize.cz/nastroje/nastaveni-paraboly/
Radovan-kocour (14)|27.8.2015 22:14
[QUOTE=KamilZ;515387]To jsou snad základní pojmy ze základní školy nebo pionýra nebo moderně skauta :D :D :D

Nechce se mi to přepisovat, máš tam u těch úhlů perfektně vysvětlující tooltipy: http://www.dishpointer.com/
Přečti si tam i FAQ: http://www.dishpointer.com/helpfaq/
Nebo zde: http://www.digitalnitelevize.cz/nastroje/nastaveni-paraboly/[/QUOTE]

Ano mockrát děkuju, no nevěděl jsem to
Radovan-kocour (14)|27.8.2015 22:20
[QUOTE=tahlovej;515385]Samozřejmě ,že Tvůj problém spočívá v receiveru - zadat a locknout signál se SR pod 1000 kromě PC karet umí pouze některé receivery CLARKE TECH a VANTAGE(z mně známých)nebo jejich klony.Všechny ostatní "divné" boxy,zejména ty s ALi procesorem,zadat hodnotu SR pod 1000 prostě odmítnou a vrátí se na hodnotu 1000.[/QUOTE]

Děkuji Ti, takže Amiko to nezvládne, a co Dreambox, atd. Takže jaký si mám teda koupit box? A jak to vlastně poznám že ten recaiver to umí- třeba konkrétně u toho Amika to není nikde v technických údajích

A já blbec mám ty Amika ještě dvě
Abych si třeba zase nekoupil nějaký box, který to nebude umět
tahlovej (304)|28.8.2015 08:14
[QUOTE=Radovan-kocour;515521]Děkuji Ti, takže Amiko to nezvládne, a co Dreambox, atd. Takže jaký si mám teda koupit box? A jak to vlastně poznám že ten recaiver to umí- třeba konkrétně u toho Amika to není nikde v technických údajích

A já blbec mám ty Amika ještě dvě
Abych si třeba zase nekoupil nějaký box, který to nebude umět[/QUOTE]Jestli se Ti jedná o příjem programů se SR pod 1000,tak jedině vhodnou PC kartu.Ale moc smyslu to nemá,protože v drtivé většině se dají příjímat pouze radia nebo datové streamy a jen občas nějaká TV(naposledy ADEN na 21,6E).
tahlovej (304)|28.8.2015 15:38
No ještě to nejdůležitější - kromě vhodné PC karty nebo receiveru schopného locknout SR menší než 1000 je také nutno použít LNB s vysokou stabilitou kmitočtu oscilátoru(cca +-150kHz!!!) - příklad viz příloha 1.Komerčně prodávané LNB mají stabilitu kmitočtu LO cca 1-3 MHz!!!! a proto nelze běžně přijímat signály s odstupem kmitočtu menším než cca 2MHz.
smw pll.JPG Obraz0019.jpg
Radovan-kocour (14)|29.8.2015 00:43
[QUOTE=tahlovej;515538]No ještě to nejdůležitější - kromě vhodné PC karty nebo receiveru schopného locknout SR menší než 1000 je také nutno použít LNB s vysokou stabilitou kmitočtu oscilátoru(cca +-150kHz!!!) - příklad viz příloha 1.Komerčně prodávané LNB mají stabilitu kmitočtu LO cca 1-3 MHz!!!! a proto nelze běžně přijímat signály s odstupem kmitočtu menším než cca 2MHz.[/QUOTE]

Dobrá děkuji Ti moc , takže nějakou TV Kartu, ale v první řadě ten LNB- to je vlastně konvertor, neboli ozařovač? , a proč mě to ta firma nenabídla co mě to montovala ten satelit- já jsem jim říkal že chci něco nadstandartního- že chci příjmat i slabé nízké frekvence- oni to asi sami chudáci neví a neumí- to není asi normálně - tak není že? - ale jak se dívám a i na stránkách http://smw.se/ oni se tu ani ty konvertory oficiálně nedováží- nebo ano? Ale to nejsou konvertory na parabolu normální- nebo ano? jsou hranaté- to musí být nějaké speciální uchycení- nebo ne? A speciální parabola? A jdou aj na natáčecí zařízení- já mám USALS motor ne táhlový a parabolu FUBA 105 Cm Al.
Radovan-kocour (14)|29.8.2015 13:37
[QUOTE=Radovan-kocour;515520]Ano mockrát děkuju, no nevěděl jsem to[/QUOTE]

Tak jsem to studoval a pokud tomu dobře rozumím tak bych měl chytat v mojí lokalitě 93,5° EAST a 58° WEST což stejně nechytám, takže je to nepřesné, a není tam napsané z jakou parabolou- myslím tím rozměry paraboly
satelit1.png satelit2.png
tahlovej (304)|29.8.2015 19:40
[QUOTE=Radovan-kocour;515550]Dobrá děkuji Ti moc , takže nějakou TV Kartu, ale v první řadě ten LNB- to je vlastně konvertor, neboli ozařovač? , a proč mě to ta firma nenabídla co mě to montovala ten satelit- já jsem jim říkal že chci něco nadstandartního- že chci příjmat i slabé nízké frekvence- oni to asi sami chudáci neví a neumí- to není asi normálně - tak není že? - ale jak se dívám a i na stránkách http://smw.se/ oni se tu ani ty konvertory oficiálně nedováží- nebo ano? Ale to nejsou konvertory na parabolu normální- nebo ano? jsou hranaté- to musí být nějaké speciální uchycení- nebo ne? A speciální parabola? A jdou aj na natáčecí zařízení- já mám USALS motor ne táhlový a parabolu FUBA 105 Cm Al.[/QUOTE]S parabolou 105cm mnoho DX signálů neulovíš a pokud jsem na těch screenech ze Vsetína dobře počítal,tak na střechu osmipatrového paneláku ani nemá cenu montovat parabolu větší(nezdá se to,ale je třeba počítat s tím,že ten panelák "pracuje" a pracně vytvořené a přesné nastavení už skutečně použitelné velké paraboly od cca 200cm je milimetrovými pohyby konstrukce domu značně znehodnoceno).K tomu LNB - je to přírubový konvertor,který se montuje s vhodným(pro offset paraboly) ozařovačem,nejlépe od výrobce použité paraboly.Bohužel ale silně pochybuji,že FUBA v dnešní době takový ozařovač vůbec vyrábí.Moje doporučení - pro stávající FUBU 105 cm zkus použít LNB INVERTO BLACK ULTRA - z komerčně prodávaného segmentu trhu je určitě na špičce pelotonu a má stabilitu kmitočtu LO LNB do 1 MHz(alespoň ten mnou používaný).
Radovan-kocour (14)|29.8.2015 22:41
[QUOTE=tahlovej;515568]S parabolou 105cm mnoho DX signálů neulovíš a pokud jsem na těch screenech ze Vsetína dobře počítal,tak na střechu osmipatrového paneláku ani nemá cenu montovat parabolu větší(nezdá se to,ale je třeba počítat s tím,že ten panelák "pracuje" a pracně vytvořené a přesné nastavení už skutečně použitelné velké paraboly od cca 200cm je milimetrovými pohyby konstrukce domu značně znehodnoceno).K tomu LNB - je to přírubový konvertor,který se montuje s vhodným(pro offset paraboly) ozařovačem,nejlépe od výrobce použité paraboly.Bohužel ale silně pochybuji,že FUBA v dnešní době takový ozařovač vůbec vyrábí.Moje doporučení - pro stávající FUBU 105 cm zkus použít LNB INVERTO BLACK ULTRA - z komerčně prodávaného segmentu trhu je určitě na špičce pelotonu a má stabilitu kmitočtu LO LNB do 1 MHz(alespoň ten mnou používaný).[/QUOTE]

Děkuji,perfektně tipuješ ano parabola je na střeše 8 smi podlažního paneláku s motorem mám tam namontován přesně jak píšeš inverto Black Ultra Nr. 3116 viz zde:http://www.inverto.tv/products/product.php?id=57

Ale tož nechápu proč když je ten konvertor dobrý je tam namontovaný cca před dvěma měsíci, že příklad dám tu Arabsat 20,0°E tak taky jsou tam nízké frekvence začínající 3710- tak proč to nechytám, však to není za horizontem, dál třeba Badr 26.0°E tam taky nechytám nízké frekvence až od 11000 atd. A takových frekvencí je víc na rúzných družicích. Já potřebuji vědět zda je to 100 % tím boxem- nebo čím to prostě je
Nízké frekvence.png Badr nízké frekvence.png
tahlovej (304)|30.8.2015 08:49
Tož odpověd je prostá - LNB IBU pracuje pouze v Ku pásmu - 10700 až 12750 MHZ.Kromě toho nezaměňuj symbolovou rychlost s frekvencí(kmitočtem),to jsou dvě rozdílné jednotky.Nízké SR (přičemž nezáleží na kmitočtu) cca 1000 až 2000 lockne ALIEN jen velmi obtížně a nebo vůbec.Vždy záleží na přesném nastavení kmitočtu(v závislosti na kmitočtu LO použitého LNB),nebo na přítomnosti jiného,silnějšího signálu s podobným kmitočtem(může být klidně i na sousedním satelitu,přičemž odstup satelitů na orbitě může být klidně i 3°) a hlavně na použitém receiveru.Běžné,komerčně prodávané receivery jsou totiž určeny hlavně pro příjem tzv.DTH satelitů(direct to home) s šířkou transpondéru cca 27 i více MHz.
Takže konečné resumé - jako receiver jedině vhodnou PC kartu a jak říkal Mireček from Bujumbura - " se učit,se učit,se učit ".
Tož nechť sa daří.
KamilZ (10277)|30.8.2015 09:38
[QUOTE=tahlovej;515568](nezdá se to,ale je třeba počítat s tím,že ten panelák "pracuje" a pracně vytvořené a přesné nastavení už skutečně použitelné velké paraboly od cca 200cm je milimetrovými pohyby konstrukce domu značně znehodnoceno[/QUOTE]
Wow, to mě překvapilo, tím myslíš "realtime" (vítr apod.), nebo jen např. sedání stavby, což by šlo asi nějak občasným zásahem eliminovat?
tahlovej (304)|30.8.2015 10:28
Nárazy větru při takovém umístění paraboly běžně dosahují cca 30m/s i více(vlastní zkušenost),takže při použití paraboly cca 200cm už nelze zaručit vlivem vůlí v pol.závěsu díky následnému kmitání paraboly její přesné nasměrování na satelit s DX signálem.Kromě toho se ty vůle díky milionům kmitů celé konstrukce vlivem nárazů větru postupem času stále zvětšují.No a o "sedání stavby" psal už v dřevních dobách satelitního příjmu Dr.Mazálek - samozřejmě záleží na konkrétním umístění a provedení stavby,ale vždy je potřeba pri montáží velkých parabol na tyto aspekty pamatovat.
Ostatně už i tu "malou" FUBA105 v tomto umístění bude nutno čas od času jemně přenastavit,popř.vyměnit DISEqC motor(pokud nemá typ s vymezením vůlí).
Radovan-kocour (14)|30.8.2015 12:44
[QUOTE=tahlovej;515582]Nárazy větru při takovém umístění paraboly běžně dosahují cca 30m/s i více(vlastní zkušenost),takže při použití paraboly cca 200cm už nelze zaručit vlivem vůlí v pol.závěsu díky následnému kmitání paraboly její přesné nasměrování na satelit s DX signálem.Kromě toho se ty vůle díky milionům kmitů celé konstrukce vlivem nárazů větru postupem času stále zvětšují.No a o "sedání stavby" psal už v dřevních dobách satelitního příjmu Dr.Mazálek - samozřejmě záleží na konkrétním umístění a provedení stavby,ale vždy je potřeba pri montáží velkých parabol na tyto aspekty pamatovat.
Ostatně už i tu "malou" FUBA105 v tomto umístění bude nutno čas od času jemně přenastavit,popř.vyměnit DISEqC motor(pokud nemá typ s vymezením vůlí).[/QUOTE]

Ano já jsem tam dřív měl 120 parabolu a motorú už několik vždycky chvilku a pak zdechly měly vůle velké, dokonce zdechl i Stab HH120 a ten je že prý nejlepší na trhu
Radovan-kocour (14)|30.8.2015 13:19
[QUOTE=tahlovej;515577]Tož odpověd je prostá - LNB IBU pracuje pouze v Ku pásmu - 10700 až 12750 MHZ.Kromě toho nezaměňuj symbolovou rychlost s frekvencí(kmitočtem),to jsou dvě rozdílné jednotky.Nízké SR (přičemž nezáleží na kmitočtu) cca 1000 až 2000 lockne ALIEN jen velmi obtížně a nebo vůbec.Vždy záleží na přesném nastavení kmitočtu(v závislosti na kmitočtu LO použitého LNB),nebo na přítomnosti jiného,silnějšího signálu s podobným kmitočtem(může být klidně i na sousedním satelitu,přičemž odstup satelitů na orbitě může být klidně i 3°) a hlavně na použitém receiveru.Běžné,komerčně prodávané receivery jsou totiž určeny hlavně pro příjem tzv.DTH satelitů(direct to home) s šířkou transpondéru cca 27 i více MHz.
Takže konečné resumé - jako receiver jedině vhodnou PC kartu a jak říkal Mireček from Bujumbura - " se učit,se učit,se učit ".
Tož nechť sa daří.[/QUOTE]

Však já to nezaměnuju příklad . viz obr. 3710 R je frekvence pravá kruhová polarizace a SR je symbolová rychlost 2600- 3/4 FEC- takže já nevím- to ale takové frekvence nechytne na žádném satelitu, však to jsou DTH satelity nebo ne, a v boxu je normálně mám předvolené- neboli stáhnuté z http://satellites-xml.eu/, jsou v boxu, ale box je nebere a třeba jak jsi psal tak boxy vyrábí na DTH satelity a třeba tento satelit vysílá skoro jenom nízké frekvence http://www.lyngsat.com/Intelsat-21.html, tak já nevím jak ty receivery vyrábí. A kdybych chtěl vyzkoušet tu TV Kartu? Vím že nemůžu tady požadovat aby jsi mě poradil přímo nějakou ale aspoň přibližně která by šla na vyzkoušení zda bude příjmat ty frekvence, no nic nebo se na to vykašlu, ale to nechápu- bu´d jsem tak hloupej a nebo nevím skoro na každém satelitu jsou nízké frekvence, ale ani na jednom receiver ty frekvence nenajde, no nic tak taky přeju ať se daří
tahlovej (304)|30.8.2015 18:30
Uvědom si základní rozdíl konvertorů určených pro C-band a Ku-band.Tvůj LNB INVERTO IBU je pouze pro Ku band 10700 až 12750MHz (máš to taky v tom linku,co jsi napsal) a navíc "neumí" kruhovou polarizaci.
Radovan-kocour (14)|30.8.2015 20:32
[QUOTE=tahlovej;515590]Uvědom si základní rozdíl konvertorů určených pro C-band a Ku-band.Tvůj LNB INVERTO IBU je pouze pro Ku band 10700 až 12750MHz (máš to taky v tom linku,co jsi napsal) a navíc "neumí" kruhovou polarizaci.[/QUOTE]

Dobrá- děkuji, konvertory na ho..o

---------- Doplněno v 20:32 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:28 ----------

[QUOTE=Radovan-kocour;515592]Dobrá- děkuji[/QUOTE] konvertory na ho..o

Tady je dobrá škola http://www.satcentrum.com/skola/, musím to nastudovat pořádně
Radovan-kocour (14)|30.8.2015 21:40
[QUOTE=Radovan-kocour;515592]Dobrá- děkuji, konvertory na ho..o

---------- Doplněno v 20:32 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:28 ----------

konvertory na ho..o

Tady je dobrá škola http://www.satcentrum.com/skola/, musím to nastudovat pořádně[/QUOTE]

A ještě se prosím zeptám stručně zda je to reálné abych měl na držáku konvertoru jeden singl konvertor pro Ku pásmo a vedle toho konvertor na C pásmo- protože Uniband konvertor jsem nenašel v nabídce a ani odkaz v té škole pana doktora Mazálka nefunguje

http://www.tel-satexp.cz - tento odkaz neexistuje

asi se mě budete smát- teď jsem si uvědomil že to bych nemohl mít asi motor