Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Má cenu ladit HD programy?

Neregistrovaný (0)|26.5.2015 18:59
Tazatel: Martin

Znění dotazu: Dobrý den, koupili jsme druhou TV - LG 32LB550U s rozlišením 1366 x 768, TV běží na Skylink kartě v CS modulu. Chci se zeptat jestli má cenu ladit české stanice v HD kvalitě. Je zde znatelný rozdíl oproti "normální" kvalitě?
Omlouvám se jestli Vám přijde dotaz hloupý, moc se v tom neorientuji a děkuji všem za radu.

Technika, které se dotaz týká: LG 32LB550U
Neregistrovaný (0)|26.5.2015 19:20
Omlouvám se za chybu, myslel jsem CA Modul
KamilZ (10277)|26.5.2015 19:42
Pokud se na ni nedíváš ze 4m, tak určitě ano! Spíš mě napadá otázka, proč je neladit? Tím nic rozhodně nepokazíš. SD rozlišení je 720x576, Tvá TV má 1366x768. Nevyužiješ sice plné HD rozlišení 1920x1080, ale pořád to bude podstatně lepší jak SD. Rozdíl poznáš hlavně při sledování z menší vzdálenosti.
Neregistrovaný (0)|26.5.2015 19:53
Myslel jsem si to ale nebyl jsem si jistý. Důvod proč neladit mám jen ten, že v HD nejde teletext a že je oproti druhé TV obraz o +-2 s pozadu, takže když někdo vedle zařve gól a já se budu dívat na stejný kanál tak to nebude ten moment překvapení. Na druhou stranu když se budu dívat na něco jiné tak to možná stihnu přepnou a ještě uvidím gól :D Ale jinak děkuji za rychlou odpověď
RoPo (6061)|26.5.2015 20:30
S digitální distribucí TV signálu přišlo tzv. EPG pro programový přehled a pro ostatní obsah je zde HbbTV. Proto teletext v HD nehledej a v SD také za chvíli (neber mě za slovo) nebude.
Takže teletext není zrovna dobrý argument proč HD nepoužívat.
Neregistrovaný (0)|27.5.2015 07:33
Ještě mám jeden dotaz. Na některých HD kanálech běží obraz u některých pořadů s černými pruhy po stranách. Četl jsem že to dělá u starších pořadů a že to některé TV automaticky roztáhnou a přiblíží aby pruhy zmizely. Jde to i v této TV?
KamilZ (10277)|27.5.2015 09:55
Na 99% ano, pročti si manuál. Ale rozhodně bych to nedělal, protože:
- buď Ti to jen roztáhne a obraz bude deformovaný
- roztáhne Ti to a i přiblíží, ale zase ořeže, takže přijdeš o část obrazu.

Nauč se to sledovat správně, tzn. jak to máš teď.

Ukázky roztahování a ořezů, správně je to vpravo dole: