Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Soubory .MTS

Rigs (1)|22.5.2015 09:16
Dobrý den,

chtěl bych se s vámi poradit, mám problém se soubory .mts pořízené kamerou Sony. Když si je přehraji např. v přehrávači, vše ok, vložím je do Premiere - nejede zvuk, na Timeline mám jen video. Hledal jsem různě po internetu, někteří neměli jakoby spuštěnou audio stopu, proto jim to nešlo - některým pomohlo přejmenovat soubor na .m2ts nebo .avi ... nic nepomohlo, je to pořád bez zvuku. Proto mě zajímalo, pokud je tu někdo takový, kdo točí kamerou na formát .mts a střihá v Premiere, jak tento problém řešíte.

Napadlo mě, že nějakým konvertorem bych si z těch .mts souborů vytáhl audio zvlášť a pak si to na timeline sesynchronizoval. Netuším, ale jaký program by byl vhodný, znám jen Format Factory.

Děkuji za pozornost a přečtení.

Ještě bych přidal foto přílohu, první fotka - z MediaInfo co je přesně zač ten video soubor. Zbylé jsou jaký projekt v Premiere vybírám ... všiml jsem si, že to audiem přidává jen mono, takže i přes editaci v Tracks je to pořád bez zvuku.
02..gif 01..gif 03..gif
arkij (540)|22.5.2015 16:36
Premieru "neumím", nicméně z přiložených obrázků se mi zdá, že v tom máš "mišmaš" a něco se pak nepotkává. Můžeš to upřesnit?

1) Napiš co máš za kameru .. typ ...
2) Ten zdroj je ve formátu DV? To by bylo z pásky, zatím co mts jsou z karty, ne?
3) kopíruješ to průzkumníkem, nebo to něčím z kamery stahuješ?
vivid.sk (11472)|22.5.2015 23:14
[QUOTE=Rigs;513164]z těch .mts souborů vytáhl audio zvlášť[/QUOTE]
Skus spravit demux na video a audio cez tsMuxer a nasledne naimportovat samostatne.
jardysa (20)|23.5.2015 07:37
mts soubory audio obsahují, ale musíš mít správně nastavenou sekvenci v premiéře. Nenastavuj formát DVCPRO ale AVCHD.[ATTACH=CONFIG]30710[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30711[/ATTACH]
info.jpg prem.jpg
neboztik (341)|24.5.2015 18:54
To je zřejmě problém neregistrované Premiery.
BEPE (539)|26.5.2015 14:03
neboztik: Dal bych za pravdu. Stříhám v APP6 a natahuji soubory jak *.mts tak *.mp4 (kamery Sony HDR-X900 a FDR-AX100). Naprosto bezproblémové přehrávání a editace (obraz+zvuk vč. 5.1) na timeline jak v HD tak UHD. UHD lze dokonce vyrenderovat bez problému do finálního UHD*.mp4. Premiere mám ale regulerně zakoupenou a registrovanou. O problémech s craknutými verzemi APP jsem však už taky slyšel. Údajně v nich nejsou k dispozici všechny presety. Jen pro zajímavost pro UHD používám preset pro RED s výběrem podpresetu HD 4K.