Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): nefunkční Hbbtv na LB630V

Neregistrovaný (0)|7.5.2015 00:31
Tazatel: Libor Horák

Znění dotazu: Prosím o radu. Mám Smart tv s funkcí hbbtv. Je připojená k internetu (wifi), funkce hbbtv je zaplá a přesto po stisknutí "červeného" tlačítka nefunguje. Televizní signál přijímám přes satelit > set top box Tf S3000RHD.

Technika, které se dotaz týká: Lg LB630V
vivid.sk (11472)|7.5.2015 00:43
TV je pri takomto zapojení len zobrazovač (monitor), ak chceš využívať hbbtv v TV, musíš programy naladiť cez interný tuner TV. V uvedenom prípade je teda úplne v poriadku, že to nefunguje.
Libor Horák (0)|7.5.2015 09:15
Díky mockrát za odpovědi, kupovat kvůli tomu nový set top box se mi moc nechce, na tom odkazu jsem nenašel nic co by mi pomohlo. Je nějaká varianta jak by to mohlo fungovat aniž bych musel kupovat ten nový stb?
KamilZ (10277)|7.5.2015 09:28
NA tom odkazu máš detailnější vysvětlení nic víc, nic méně, protože jsi nechápal základní princip. A podle dotazu ho nechápeš ho stále - buď potřebuješ nový STB, nebo CI modul a dát kartu přímo do TV, má DVB-S tuner.
vivid.sk (11472)|7.5.2015 09:59
V lepšom prípade nepotrebuješ modul, stačí dotiahnuť ďalší kabel z ďalšieho LNB* do TV a naladiť v TV. Červené tlačítko sa zjaví aj v prípade kódovaných staníc. Na mojom TV to takto funguje, takže predpokladám, že to pôjde aj na LG.

*bude nutné vymeniť single LNB za twin LNB a potiahnuť ďalší kabel. Predtým si však otestuj funkčnosť riešenia. Takisto treba brať ohľad na diskomfort spojený s používaním iného ovládača (od TV) a prepnutie vstupu na TV na daný kanál.