Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

3D mkv SBS rip

SSakul (5)|22.4.2015 15:18
Zdravím.

Mám takový problém už týden se trápím ohledně převodu Bluray Iso 3d do mkv 3D .

Používám software MakeMKV na vytáhnutí videa z Iso do MKV a pak jsem ten mkv zkousel prevest do 3D SBS pomocí MKVToolnix (MKVmerge).

3D jsem sice dosáhl ( TV Samsung 50H6200 ) ale mám jakoby přehozenou Levou a pravou stranu . Tzn Levý a pravý kraj je uprostřed videa a střed videa to háže na okraje jako kdybych obrazovku rozpůlil a levou a pravou půlku prohodil . Zkoušel jsem L/R Side by Side . R/L Side by Side i Top bottom obe kombinace a bez vysledku .
MKVmerge mi chce soubor ulozit jako *.mk3D , který mi ale nepřehraje TV takže to ukládám jako *.mkv .
Takže jak dosáhnout funkčního SBS mkv ?

3D videa v mkv, které jsem nedělal já a jsou dělané v MKVmerge, fungujou normálně.
Nechci žádnou kompresi jen chci převést Bluray do mkv a mít 3D SBS.

Díky za jakoukoliv Radu
vivid.sk (11472)|22.4.2015 20:36
[QUOTE=SSakul;512289]Takže jak dosáhnout funkčního SBS mkv ?[/QUOTE]
Pri pouziti MakeMKV nijako. MakeMKV je nastroj na extrakciu streamu do kontajneru matroska (bez rekompresie), takze dosiahnes zrejme FULL SBS, cize dvojite rozlisenie, presne ako na originalnom BD.
Pokial chces vysledok ako half SBS, potrebujes spravit re-encoding (cize zmensenie rozmerov na polovicu a tym nutne re-enkodovat stream).

Este mi napada moznost v mkvMerge upravit velkost vysledneho screenu na 1920x1080, ale tento sposob ti TV nebude aceptovat. Potrebujes rozlisenie 1920x1080.
SSakul (5)|22.4.2015 21:57
Díky moc
Po 4nocich bez spánku to nakonec to vyřešil placený DVDFab a správné nastavení jak si poradil v jiném topicku .