Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Údržba plátna

hroch1 (118)|19.4.2015 17:54
Mám cca 5 let elektrické plátno 110" od Elitescreens. Za celou dobu jsem se plátna nikdy ničím nedotkl. Při vysunutí a pohledu z boku je na plátně vidět usazený prach. Někde jsem četl, že se může otřít hadrem s mýdlovou vodou. Toho se ale právě bojím, abych ten letitý prach nerošmudlal do vláken a pak to neměl samý flek. Druhá věc které se bojím je, že jak plátno visí volně od stropu a nemá se zezadu o co opřít, tak abych ho přitlačením hadru nějak nedeformoval a nedošlo k poškození vláken a následnému kroucení. Pak ještě zbývá lehce ho na sucho oprášit prachovkou.

Ale k otázce - Udržujete nějak plátna? Pokud ano, tak jakým způsobem a jak často?
RoPo (6061)|19.4.2015 17:57
Mám elektrické stahovací roletové pět let a zatím bez prachu a údržby.
bastlir (3245)|20.4.2015 19:24
To Ropo: To je pro tazatele fakt velmi užitečná informace!:rolleyes:

To hroch1: Nezbyde ti nic jiného, než plátno sundat a roztáhnout jej na rovné ploše, nejspíš na zemi. Nepočítej však s tím, že vyčistíš jen špinavé okraje. Proti tvdé podložce např. hadrem Vileda krouživými pohyby budeš muset vyčistit plátno celé. Nesmíš ho ale topit ve vodě, nýbrž často přepíraným dobře vyždímaným hadrem třeba i několikrát za sebou.
RoPo (6061)|20.4.2015 20:35
Bastlir: ty platno k projektoru VLASTNIS, POUZIVAS a takto jej umyvas? To ti "urcite" dlouho vydrzi.

Hroch1: Zarazi me ze mas roletove platno a mas na nem prach. Pokud jej stahujes tak na nem nemuze byt prach tak, jak popisues. Jakymkoliv hadrem jak popisuje bastlir jej vsak akorat rozsmudles. Melo stacit jej vysat napr. s nastavcem co je mezi topeni apod. Kdy stiranim jej rozviris a diky vysavaci jej vysajes. Pokud tedy prach neni mastny. Napr. takovy mastny prach v kuchyni co jsem po ruznu videl.
Co jsem kdysi davno pouzival platno pro promitani z 8mm kamer, tak to jsem jen oprasoval takovou tou prachovkou s perim na tyci a vysavacem, ale rozhodne ne v zadnem pripadne nejakou hadrou. Nebyl k tomu duvod.
bastlir (3245)|20.4.2015 21:44
Ještě za totáče jsem v práci plátno umyl Jarem a houbou na auto a pokud vím, tak pořád funguje.
hroch1 (118)|3.5.2015 20:11
Díky za názory.

RoPo - Ano mám na něm opravdu prach (na plátně samozřejmě) :-) Nebydlím v bezprašném prostředí, tak se tam za ty roky něco usadilo. Nevím jestli to má na funkci vliv, na obraz si nemohu stěžovat. Jen mě to zajímalo zda to někdo udržuje.

Zkusím to asi opatrně přejet tím vysavačem a oprášit prachovkou. Těch mokrých procesů se bojím, abych nenadělal víc škod než užitku.