Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV pro Playstation 4

Rash-182 (36)|7.4.2015 13:56
Zdravím, před cca 7 lety jste mi zde poradili super TV k PS3 http://televize.heureka.cz/panasonic-tx-p37x10/ a nyní se poohlížím po upgradu k PS4.

Využívaná bude primárně ke konzoli a občas na běžné sledování. Smart funkce, 3D a ani jiné věci nepotřebuji. Hodit se může max podpora Mirror Link nebo Throw k Xperia Z2 smartphonu.

Cena MAX do 15 000 Kč.
Úhlopříčka co nejvíc, i když přes 48 palců se v této cenové relaci asi těžko dostanu.
100 Hz je určitě minimum
Technologie je nepodstatná.. klidně si nechám doporučit plazmu, kterou právě mám.

Zatím mám tyto kandidáty:

1) Sony Bravia KDL-48W605

http://televize.heureka.cz/sony-bravia-kdl-48w605/specifikace/#section

Pěkná, v základu pouze 50 Hz, ale má přepočet na 200 Hz právě pro PS4. Asi bych si to nechal v obchodě předvést, ale má s tím někdo zkušenosti? Vyvarovali by jste se, nebo s tím nebude problém?

2) Panasonic TX-48AS640E

http://televize.heureka.cz/panasonic-tx-48as640e/specifikace/#section

3) Samsung UE48H6200

http://televize.heureka.cz/samsung-ue48h6200/specifikace/#section


Máte jiná doporučení, případně komentáře k těmto modelům?

Díky moc :)
KamilZ (10277)|7.4.2015 14:05
Myslím, že ani s jednou chybu neuděláš. Prohledej fórum, o obou TV (a hlavně AS640, tak je připnuta i v důležitých tématech) jsou zde tuny informací! Zkontroluj si hlavně input lag (googluj).

Jestli jsi to ještě nezaznamenal, tak plazmy se už nedělají :D (tedy dobíhá LG, ale ty byly stejně vždy nejhorší)
Rash-182 (36)|7.4.2015 14:17
Jasně že plazmy jsem zaznamenal, ale právě proto, že už jednu mám a proto, že jim celkem rychle spadly ceny, tak o ní uvažuju. Ostatní samozřejmě nastuduju, zatím díky ;)
KamilZ (10277)|7.4.2015 14:22
Seženeš už jen LG (nebo někde zapomenutého ležáka nebo předváděcí model) a do té bych rozhodně nešel. Navíc LG plazmy i trpí hodně vypalováním, což na gamesení není zrovna to pravé ořechové (viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37366-Plazma-LG-60PB660V-model-2014?p=507013&viewfull=1#post507013 , ale tam je to extrém, to uznávám, byla v prodejně).
Rash-182 (36)|7.4.2015 14:31
Plazmy určitě jen Panasonic.. kamarád měl kdysi Samsung a to teprve byla "podívaná". Na té mé staré vypalování sice občas nastane, ale vždy zmizelo, což je na 7 starou TV myslím celkem dobrý výsledek.
Jinak zase řešit input lag asi taky nebudu.. použitelné budou předpokládám všechny varianty.. nejsem profesionální PC hráč :D Jinak přidán další kandidát.. Pana AS640 a právě Samsung 6200 jsou zde koukám hodně diskutované
KamilZ (10277)|7.4.2015 14:35
[QUOTE=Rash-182;511631]Jinak zase řešit input lag asi taky nebudu.. použitelné budou předpokládám všechny varianty.. nejsem profesionální PC hráč [/QUOTE]To jsi docela odvážný, některé TV jsou na hraní nepoužitelné (např. http://tech.ihned.cz/c1-63739960-philips-40pus6809-recenze-ultrahd-televize ), leda tak na šachy. Ale jak chceš, Tvá věc, vymlouvat Ti to nebudu.
Rash-182 (36)|7.4.2015 14:42
Respektive jsem měl za to, že tato věc už se dávno neřeší.. když jsem vybíral před těmi 7 lety, tak některé TV (hlavně LCD) měly odezvu právě kolem 10ms a právě proto jsem taky šáhl po plazmě. Na heurece se ani u jedné odezva neuvádí, ale to si dohledám.
Za ten článek díky..to mě celkem zarazilo
Rash-182 (36)|12.4.2015 18:54
Tak mě právě prodavač od té Sony dost odrazoval a doporučoval ten Samsung.. Prý těch 50Hz bude dost znát, i když to ta TV připočítá.. Mám tomu věřit? Sony by byla 14 000 Samsung 16 000
veesa (45)|18.4.2015 23:18
Hlavně nevěřit prodejcům, brát si s sebou třeba flashku s různými filmy / scénami do obchodu. Prodejci jsou zatíženi na jejich marži. Je to podobně jako v autobazaru. Jejich cílem není udělat zákazníkovi co největší radost a nabídnout mu to, co nejlépe odpovídá jeho požadavkům, ale cílem je identifikovat v zákazníkovi ocase, který tomu nerozumí, a natlačit mu tu největší šunku, aby se jí zbavili. Stejně tak je to takřka všude. Prodejce má z namaržovaného výrobku bonus, ale z obyčejného modelu má prd, možná tak pojeb od šéfa, že neprodává maržové zboží. Většina ale oblíbených modelů jako např Panasonic AS640, Samsung H6200 preferenční nejsou a nebudou, protože se prodávají samy od sebe dobře. Některé obchody jedou na obrat, ale většina jich jede na marže, na zisk. Některé tv jsou tak preferenční - jsou vychvalované a neprefereční (99% zbylých) jsou haněné, jak se dá. V jednom obchodě např mají u cenovek takovýchto übermodelů "DOPORUČUJEME" - nedivte se, že vás k nim prodavači tahají skoro až násilím. Vychválí ho a pak vám ve finále stejně nabídnou jejich podání kalibrace obrazu za 1000,- , že prý od výrobce stojí ten obraz za hovno (minutu dozadu ho opěvovali až do nebes). Je to celkem LGrační toto. Sony promotéři vám zase pustí jen ty jejich úžasná demíčka z flashky. Chce to spíš real content.
veesa (45)|20.4.2015 08:04
se Sony rozhodně s prioritou na hry chybu neuděláš, tam je to top. Pokud ti ale štymuje plynulost ve filmovém a seriálovém materiálu, tak pořiď spíš Samšuk nebo Pancla.
http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/sony
"Don't be fooled by its low refresh rate. The refresh rate doesn't matter for console gaming, because consoles (even the Xbox One and PS4) don't output at more than 60 fps anyway."

Ale prodavačům rozhodně nevěřit :) ... jejich cílem často je nás co nejvíc vojebat, ne nám pomoci. Neříkám, že všichni jsou takoví, ale většina ano. Navíc i když je někdo z nich lidumil, tak ho motivační systém donutí prodávat to, co je v kurzu a kálet na požadavky lidí. Prostě v tom "Můžu vám nějak pomoci?" je cítit takové to "Jak vás můžu voškubat?" :)
Rash-182 (36)|20.4.2015 10:43
Nakonec jsem vzal tu Panasonic 650. Všechny útoky prodavačů se Samsungem jsem úspěšně odrazil a nemůžu si stěžovat. U těch Sony byl problém, že byly hrozně pomalé při přepínání programů a aby moje stará TV byla rychlejší, tak to bych nepřekousnul. Cena byla jen o 1000 vyšší, tak proč si za těch 100Hz místo 50Hz trošku nepřiplatit :)
veesa (45)|20.4.2015 16:15
[QUOTE=Rash-182;512195]Nakonec jsem vzal tu Panasonic 650.[/QUOTE]

tak snad tu 640ku, ne? :) Ta aspoň byla od začátku mezi tvými favority. Nakonec priority šly stranou před rychlostí přepínání programů...no jo, tak je to jenom televize. Jakákoliv blbá volba je vlastně dobrou volbou - člověk pak má čas na něco lepšího.
Rash-182 (36)|20.4.2015 16:48
Chtěl, ale na 650 se mi víc líbí IPS. A pokud mluvíš o input lagu, tak ten opravdu nevnímám.. A bohužel ta pomalost byla celkem tragédie a občas se kupodivu i na obyčejnou TV dívám :)
veesa (45)|21.4.2015 08:04
právě - IPS. Ale tvoje volba, no. Pak tedy nechápu, proč tady se tady ptáš, když si pak vybereš stejně jinou, která není mezi favority na začátku a celkově zde není příliš doporučovaná, spíše naopak.

Myslím, že i vězni na Mírově by protestovali, že chtějí radši koukat na bíle stěny v celách než na IPS displeje.

Uvidíš - docela dobře se dá imput lag zaznamenat, když připojíš kompa přes HDMI a dáš formu duplikace displeje (na obou poběží to samé v úvozovkách stejný čas a máš to vedle sebe, aby to šlo hezky porovnat). Když máš pak třeba nějakou hru, třeba nějakou 1st person shooter a lá battlefield, tak když se ve hře otočíš / zamíříš rychle jinam, tak komp ti jede v reálném čase, tak jak to zmáčkneš, kdežto sekundární displej ti jede právě s lagem. (pokud píšu blbost, tak mě opravte :) ) Ale přiznám se, že nemám tuto konkrétní vyzkoušenou, ale co píšou tady:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx42as650b-201410173927.htm

tak imput lag 59ms se mi zdá na hraní fakt dost. Zkoušel jsem podobné a zrovna blahem jsem z toho neuprdával. Měla to vyhrát ta Sonka, ale to už je fuk :) Jak píše Kamil, tak na šachy je to i tak dobrý.
tdlmarek (1566)|21.4.2015 08:44
[QUOTE=veesa;512239]právě - IPS. Ale tvoje volba, no. Pak tedy nechápu, proč tady se tady ptáš, když si pak vybereš stejně jinou, která není mezi favority na začátku a celkově zde není příliš doporučovaná, spíše naopak.

Myslím, že i vězni na Mírově by protestovali, že chtějí radši koukat na bíle stěny v celách než na IPS displeje.[/QUOTE]
Proboha co to je zas za řeči, tady to démonizování modelů s IPS panely fakt nechápu. Ta technologie zkrátka má nějaké vlastnosti, které jsou známé a jasně dané. Pokud je poučený uživatel akceptuje a TV si koupí, je to jen jeho věc. Ostatně úplně stejně se vyjadřuje i ta recenze, kterou sám uvádíš - "qualified recommendation" = jsou zde nějaké nedostatky, ale pokud je bereš na vědomí a víš, že ti vadit nebudou, tak TV můžeme doporučit.

V tomhle vlákně se bavíme o využití primárně ke konzoli a občas na běžné sledování, ale stále je to tu ohraná písnička o nepoužitelných IPS panelech. Kdyby se na totéž zeptal někdo na vedlejším fóru s PC hardwarem, najednou to bude jedno doporučení IPS monitoru za druhým, jakožto nejlepších modelů v běžném spotřebitelském segmentu. Přitom je to to stejné IPS se stejně slabou černou. Tak kde je problém?
KamilZ (10277)|21.4.2015 09:02
[QUOTE=veesa;512239]Myslím, že i vězni na Mírově by protestovali, že chtějí radši koukat na bíle stěny v celách než na IPS displeje.[/QUOTE]Zvláštní, já naopak preferuji IPS a vězeň rozhodně nejsem. Příště si podobné soudy, které mohou neznalé jen zmást, raději prosím odpusť.
veesa (45)|21.4.2015 09:04
Klid, napsal jsem to s nadsázkou. V lochu bych byl rád i za černobílou :)
Vždyť jsou to jenom televize, žádné drama se nekoná. Taky snad "qualified recommendation" js snad to nejnižší, co udávají. Jinak "highly recommended" třeba. Nikde tam nepíšou "srágora (a to jsme to ještě přechválili"
vivid.sk (11472)|21.4.2015 09:40
Moze byt este nizsie a to je AVERAGE (cize vobec nebrat), ale toto hodnotenie uz dlho nikto nedostal. :)

[QUOTE=tdlmarek;512241]Kdyby se na totéž zeptal někdo na vedlejším fóru s PC hardwarem[/QUOTE]
Pretoze stale sa da ist stale este nizsie, ak budes mat v notebooku TN panel a porovnas s IPS, tak IPS na tom bude lepsie.
IPS panel (v TV) moze byt vhodny na denne sledovanie, pripadne sledovanie pri svetle, naopak pri sledovani v tme, alebo nizkom osvetleni to nieje ziadna vyhra. Ta cierna, ktoru maju (mali) najlepsie PDP na urovni 0.002cd/m2 nieje nahoda, preco tieto TV dosahuju referencnych hodnot a pocitu absolutnej ciernej pri sledovani oproti 50-100x horsej ciernej pri IPS.

Inak mam vsetky druhy panelov napriec roznymi zariadeniami a rozdiely su krasne vidno v zmysle popisovaneho. S IPS v pracovnom notebooku/na monitire nieje ziaden problem. Ale do TV na nocne sledovanie filmu - nie.
tdlmarek (1566)|21.4.2015 10:49
vivid.sk:
[LIST=1]
  • Není jen TN a IPS, takže to není o tom "že se dá jít ještě níž". Monitory s VA panely jsou běžně dostupné, ale zajímají málokoho, vedou IPS - proč asi?
  • Sledování ve tmě, plazma a úroveň černé, noční sledování filmu, bla bla bla - znovu musím připomenou samotné zadání tohoto tématu: TV pro Playstation 4 - Využívaná bude primárně ke konzoli a občas na běžné sledování.
  • Sorry, ale tohle je přesně ta démonizace a neustálé opakování té ohrané písničky, co jsem zmiňoval. Jak říká KamilZ, mezi sebou si tady můžeme různě vtipkovat, ale neznalé pak mohou podobné nesmysly jako "IPS = nebrat" akorát zmást.
    veesa (45)|21.4.2015 11:16
    pardon, že jsem to tak rozdmýchal :) - jen mě zarazilo, že Rash favorizoval 3 modely, které všechny byly na bázi VA a pak se přikloní k IPS. A vlastně přikloní se k té nejhorší variantě dle jeho priorit (hodnota imput lagu). IPS/VA - vůbec to sem do tohoto tématu nepatří, probíralo se to tu už nesčetněkrát.
    vivid.sk (11472)|21.4.2015 14:02
    [QUOTE=tdlmarek;512247]ale zajímají málokoho[/QUOTE]
    Nemyslim si, ze zaujimaju malokoho, je to presne o urceni, obdobne ako sa bavime o TV. Aj Dell ci Iiyama ponuka VA panely v spickovom segmente. Ale pri pracovnom monitore mas skratka ine poziavky a urcenie a parameter ciernej nieje dolezity, v tomto aspekte su dolezitejsie ine parametre (napriklad aj input, chces aby bol najnizsi)

    Prave preto vyznieva usmevne (a veesa to uz spravne vystihol, ale nebol pochopeny), ze z troch TV, si uzivatel vyberie ten najhorsi (cisto podla technickych parametrov, bez subjektivneho hodnotenia). Ak je dlzka odozvy pri prepinani kanalov dolezitejsia, ako input lag, tak to asi s hrami nebude take vazne.
    tdlmarek (1566)|21.4.2015 14:48
    Já reagoval výhradně na obecnou a nesmyslnou poznámku o IPS displejích. Takže to nikterak nesouvisí s konkrétním modelem TV, a tedy nehraje žádnou roli ani jeho input lag.

    To ostatní nehodlám nijak rozebírat, přijde mi to bezpředmětné - pokud se k tomuhle chtěl někdo vyjádřit, tak to měl udělat během výběru. Teď když už si tazatel na základě osobní zkušenosti a svého vlastního zvážení všech pro a proti něco vybral a koupil, opravdu nechápu tu potřebu do něj rýt a jeho volbu shazovat na základě něčeho, co může platit pro mě, ale nemusí pro něj. Jak sám říkáš - je to o určení a způsobu použití. A proč bysme měli někomu diktovat, jak a co má používat?
    KamilZ (10277)|21.4.2015 15:00
    Ukončuji zde diskuzi o IPS....
    AIPS (6)|27.5.2017 00:14
    Zdravím, nechtěl jsem zakládat nové téma, tak to zkusím dát sem.
    Sháním 55"+ UHD 3D tv ke sledování 3D filmů z usb a hraní PS4 Pro max kolem 30 tisíc. Na smart funkcích mi nijak nezáleží. Tak co mi padlo do oka je Samsung ue55ju7090 (ekv.model-ue55ju7002), input lag kolem 27ms v game modu, vítěz Dtestu 2016 a v zahraničních recenzích taky chválen, ale je to už starší kousek a nemá HDR. Pak jsem zkouknul ještě LG 55UH8507, input lag kolem 31ms, Quantum IPS panel s funkcemi ColorPrime Plus a Billion Rich Colors, Cinema 3D, HDR SUPER s technologií Dolby Vision.
    Chci se tedy zeptat, zda byste mi mohli doporučit jednu z těchto nebo spíše nějakou jinou.
    Moc díky za každou radu.