Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak moc ublíží TV výpadek elektřiny?

Ulrico (80)|31.3.2015 21:09
Dnes se mi stalo, že během cca 2 hodin 4x vypadla elektrika. To jsem nevydržel a TV raději vypnul.
A proto bych se chtěl zeptat, jak moc může náhlý výpadek elektřiny ublížit LED TV? V čem je tento výpadek horší oproti vypnutí TV "knoflíkem"? Říkám si, že jde "jen" o vypnutí proudu, což by nemuselo mít takové následky jako případné přepětí/podpětí v síti... Ale možná mě odborníci vyvedou z omylu, co?
KamilZ (10277)|31.3.2015 21:31
TV vypínáš síťovým vypínačem, když je vypnutá dálkou. I tak je výpadek jiná, horší situace, protože bývá provázen nežádoucími efekty, jak přepětí apod. Opětovný náběh je z tohoto hlediska ještě horší (pokud je spotřebič zapnut a obnoví se dodávka elektriky). Proto mám dražší el. zařízení, jako je TV a AVR, zapojené do rozumné UPS.

Platí pravidlo, že většina spotřebičů se pokazí při zapnutí, správci serveroven by Ti mohli vyprávět. U nás se vždy sázíme, co vše odejde :-)
Ivo Mašek (10205)|31.3.2015 21:46
[QUOTE]správci serveroven by Ti mohli vyprávět. U nás se vždy sázíme, co vše odejde :-)[/QUOTE]
Jo, jo. Pravdu díš. netýká se to jen serveroven. Ale i PC skříňových automatů, které řídí dálkově provoz. U nás toho je na 60 velkých skříní a hledat pak závadu, v které z asi 2 000 jednotek se to pokazilo, obzvláště když se jedná o přenosové systémy ............. přiznam se - i krůpěje potu ze mě tečou (a není to vedrem) :-D . Obvzláště, když sem na celý automat sám samotinký a nikdo neporadí a nevezme spoluodpovědnost.
bastlir (3245)|1.4.2015 00:26
To Ulrico: Pokud TV zapneš, tak se zatím nestalo nic. Nicméně každý výrobce k TV doporučuje koupit ještě přepěťovou ochranu. Já mám navíc většinu dražší elektroniky zapojenou přes dálkově ovládané zásuvky. Pro mě mají totiž tu výhodu, že když vypadne proud a pak ho zase zapnou, tak tyto zásuvky zůstanou ve vypnutém stavu, dokud je dálkovým ovladačem zase nezapnu. Má to ale jednu nevýhodu, že v tomto mezičase ti pochopitelně nejede nahrávání. Toto řešení tě přijde levněji jak UPS, i když "úpéeska" je pochopitelně lepší.
Ulrico (80)|1.4.2015 09:33
Přepěťovou ochranu mám, tak snad před největšími výkyvy při výpadku proudu a jeho následném naskočení trochu ochrání. UPS mám jen u NASu. O jejím pořízení k TV jsem uvažoval, ale nemám ji kam schovat. Šla by snad jedině postavit těsně za TV, ale tam se obávám, že by to nebylo zrovna nejlepší. Obávám se, aby nedocházelo k nějakému rušení TV.
mirekv (7169)|1.4.2015 11:00
Vypnutí ze sítě natvrdo TV neohrozí, horší jsou "štosy" tedy výpadky do sekundy, tam bývají i nebezpečné zákmity. Včera jsem jeden měl. Před bouřkou si raději vše vypni od sítě, já to dělám na chodbě jističem. Poznatek: Ty krátkodobé výpadky nebývají v místě bouřky doma, ale v místě, kde je nějaká vaše větší rozvodna. Ivo by asi mohl povídat!
Ulrico (80)|1.4.2015 22:15
Tak jsem objednal UPS i k TV. Doufám, že těmi včerejšími výpadky není už televize "nakřáplá" a že už není pozdě...