Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nejlepší soft pro převod 3D

Marty86 (37)|18.2.2015 16:28
Zdravím,

mám na disku několik 3D filmů jako ISO soubory v plné kvalitě. Vzhledem k nedostatku místa na discích, bych chtěl některé převést do MKV v half SBS formátu. Mám trochu zkušenosti s programem DVD Fab který je snadný na obsluhu a i celkem rychlý. Jen nenabízí tolik nastavení a celkově si myslím, že určitě existují kvalitnější programy na převod do SBS.

Narazil jsem na zahraničních forech na program BD Rebuilder, ale co jsem ho dvakrát zkoušel, výsledek byl ve 2D. Nejspíš někde chyba v nastavení.

Pokud by tedy někdo zkušenější, měl tip na nějaký dobrý program pro převod 3D, nebo má vychytaný postup pro výše zmíněný BD Rebuilder, budu rád za každou radu

Díky Marty
666dia (476)|18.2.2015 21:44
nerozumím tvé otázce, DVD Fab ti převede film v nejlepší kvalitě....
Foolproof (2713)|26.2.2015 13:09
Doporučuji [h=3]DVDFab Blu-ray Ripper (3D Plus)[/h]
Marty86 (37)|28.2.2015 00:56
Zdarec,

díky za příspěvky, DVD Fab znám, pár 3D filmů jsem na něm odzkoušel ripnout a co chválím je jednoduchá obsluha i pro naprosté nováčky v převodech videa a také rychlost převodu (pokud tedy v nastavení enkódování je nastaveno - rychlé / normální kvalita).
Jen co jsem tak projížděl zahraniční fóra, zvláště Doom9, kde se o 3D a ripování, enkódování (nejen) z BD disků píše hodně, tak tam spousta lidí používá BD Rebuilder, což mě vedlo k tomu, že možná nabídne i kvalitnější výsledek. To spolu s méně podrobným nastavením DVD Fabu mě vedlo k tomu, zda BD Rebuilder (či jiný program) nenabídne kvalitnější výsledek, klidně za cenu delšího převodu.

Pak bych měl otázku k titulkům, pokud jsem ve Fabu enkódoval 3D BD do BD-25 tak výsledek byl normálně ve 3D v pořádku převeden, nicméně titulky až úplně dole v obraze, pozice v X ose z původního BD nebyla dodržena. Co jsem koukal, tak nastavit něco ohledně titulků se moc nedá, jak toto řešíte vy kdo s programem máte již nějaké zkušenosti?
Foolproof (2713)|28.2.2015 13:55
Dost to záleží na tom, na čem se to přehrává.
Já mám Dune BDPrime 3 a tam mohu dát titulky i v SRT, umí i original z BluRay a nemusí být nijak uzpůsobené, v menu se zapne 3D a hotovo, když se mi to nelíbí, tak si je posunu atp. Je tam určitá nevýhoda, která spočívá v tom, že takto zobrazované titulky jakoby "visí" v 3d dost daleko před obrazem a v případě velkého množství titulků to dost namáhá oči.
Titulky, které jsou vyrobeny pomocí 3DSubtitleru se zobrazují vizuálně lépe, ale nevím proč, někdy některé player vynechává, takže jsem od převodu upustil.

Jsou-li titulky součástí kontejneru, např. MKV, vlastně vždy záleží na možnostech playeru, jak budou zobrazovány. Např. při filmu 1:2,35 či 1:2,21 atp. se titulky zobrazují v černém pásu, nezasahují do obrazu, obraz lze i posunout směrem nahoru, takže černý pruh je vždy dostatečně široký i pro 3řádkové (špatné) titulky.

BDRebuilder je upřednostňován určitými kruhy zejména proto, protože je free. Pokud je BluRay kryptované, BDRebuilder musí mít k dispozici ještě minimálně AnyDVDHD.

Player je základ.
Marty86 (37)|28.2.2015 14:18
Já přehrávám na Mede8er x600 3D, jsem s ním velice spokojen, podpora 3D je opravdu velice dobrá a stále se vyvíjí i softwarová podpora. Pokud jsem ke 3D BD, které mám většinou uložené jako ISO, dal do složky klasické externí titulky, také je přehraje ve 3D, ale jak píšeš jsou hodně vpředu a samozřejmě chybí tomu ten dynamický posun dle hloubky obrazu jako u originál BD. Proto jsem chtěl zjistit, zda je nějaký způsob, kdy při ripnutí 3D BD na třeba BD-25 by ve výsledku, byly také korektně zobrazované titulky, nicméně zatím bezvýsledně.

A co se týče kvality, ty ve Fabu používáš rychlé / normální kvalita nebo pomalé / vysoká kvalita? On je tam časový rozdíl opravdu značný, při první volbě je výsledek třeba do hodiny hotový, ale u vyšší kvality mi to hodilo předběžný čas třeba 9 hodin. Tak jen jestli to nemáš odzkoušené a zda výsledek skutečně při volbě vysoká kvalita, je znatelně lepší. Já zatím enkódoval jen na - normální kvalita.
Foolproof (2713)|28.2.2015 16:28
Hm...
Schrink z BD50 na BD25 spočívá zejména ve snížení datového toku. Z BD se odstraní nepotřebné jazyky, případně i zvukové formáty a zbytek se napasuje. Velikost souboru na ničem jiném, než na hodnotě datového toku nezáleží. Kvalita enkodování je pak odvislá od počtu průchodů enkoderem. Osobně (už je to chvíli co jsem to dělal naposledy) volím přizpůsobit na velikost disku, program si vypočítá hodnotu datového toku sám.
Počet průchodů /kvalitu) volím podle toho, jak moc bude datový tok snížen, no a taky podle výsledku.
Pokud má film třeba hodinu a jinak je disk zaplněn extras a filmem o filmu atp., hlavní film není potřeba až tak moc stlačit, pak většinou postačuje jednoduchý schrink.
Chci-li si to uchovat pro děti a vnuky a pravnuky (u mě třeba Gladiator atp.) klidně nechám PC aby to krouhalo celý den.
Tedy podle toho, co má být cíl.
SSakul (5)|22.4.2015 16:54
Já právě nepoužíval DVDFAB na ripování právě kvůli toho, že Vysoké Kvalita Enkodování trvala cca 10h a proto jsem se snažil rozchodit 3D SBS skrz MAKEmkv a MKVmerge, které zachovávaj kvalitu a jsou hodně rychlé (3d SBS bohužel neuspěšně viz dalši topic)

Ale jestli jsem to správně pochopil ..

Když nastavím na tvorbu 3D SBS mkv v DVDFAB 1 kanálové enkodování (normální kvalita) v např originálním 48000Bitrate, výsledek bude naprosto stejný ve kvalitě obrazu ,jak při 2kanálovém enkodování (vysoká kvalita) ?

Volné místo na HDD je za pakatel takže mi nevadí ani 25Giga ripy, ale štve mě doba ripování.
-Vl- (366)|22.4.2015 17:39
Obávám se, že tudy cesta nevede. Pokud to chceš bez straty kvality tak si musíš pořídit nějakou krabičku co umí přehrát 3D BD ISO. Jinak ty 3d mkv co máš z internetu a co umí ta tv přehrát tak tam jsou vždy ty dva obrazy překodovány do jednoho.
SSakul (5)|22.4.2015 18:23
Omlouvám se , špatně jsem se vyjádřil . Je mi jasné že 3D BD má lepší kvalitu , než 3D mkv SBS s polovičním rozlišením na každe oko . Myslel jsem jestli je jedno, když enkoduju 1kanálově( rychle-normální kvalita) nebo 2kanálově(pomalu-vysoká kvalita) při zachování dostatečně vysokeho bitrate např originalního bitrate BD resp např:

30Giga MKV 1 kanálově bude mít stejnou kvalitu jak 30Giga MKV 2kanálově ?
-Vl- (366)|22.4.2015 19:18
To 2kanalový při stejném bitrate by mělo být lepší.
vivid.sk (11472)|22.4.2015 21:23
[QUOTE=SSakul;512297]30Giga MKV 1 kanálově bude mít stejnou kvalitu jak 30Giga MKV 2kanálově ? [/QUOTE]
Ak pouzijes CRF, bude to aj v prvom pripade rovnako kvalitne. 2pass sa dnes pouziva len ak sa chces vojst do urciteho celkoveho bitratu/velkosti suboru.
V opacnom pripade sa pre zachovanie danej (zvolenej) kvality pouziva CRF. Odporucam. Naopak - single pass ABR/CBR je vyslovene neodporucane.
SSakul (5)|22.4.2015 21:53
Díky moc