Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV 32 palců pro nenáročného diváka do 10 tisíc

MrPierc (131)|1.2.2015 17:35
Dobrý den,

budu nyní vybírat pro kamarádku TV do paneláku, kde je 32 palců maximální rozměr pro menší pokoj. Chtěl bych se zeptat, co byste mi doporučili. V TV se moc nevyznám a chtěl bych vědět, od vás odborníků, co upřednostnit a na co si dát při výběru pozor.

Její požadavky:
1) chytrá televize
2) aby nepotřebovala set top box a vydržela jí dlouho (musí tedy mít DVBT2?)
3) pokud bude stříbrná, bylo by to plus (má ostatní věci v pokoji šedé či stříbrné) :-)

Našel jsem jen tak od oka z Heureky LG 32LB582V nebo LG 32LB561V nebo LG 32LB550U. Ovšem, jakou byste doporučili vy? Děkuji za postřehy a rady.
MrPierc (131)|1.2.2015 18:06
Děkuji za reakci. Sám jsem také zkoušel smart TV a je to otrava to mačkat na ovladači. PC či mobil bude vždy lepší, ale vymlouvat to nem ácenu. Lidi to chtějí a je jim to tlačeno do hlavy skrz reklamy.

1a) UE32H6200 = to je VA nebo IPS panel?
2a) Jak poznám, že to je v e-shopu VA nebo IPS? Většinou to tam vůbec nepíšou. Není někde web, který má přehled, co má jaký panel?
3a) V čem jsou horší ty LG, které jsem uváděl? Horší obraz? Pomalé prostředí? Děkuji.
KamilZ (10277)|1.2.2015 18:15
Ad 1a) PSA
Ad 2a) Nijak, Google
Ad 3a) Nemám už rád TV LG ať už z hlediska obrazu, tak ostatních věcí, poslední (velmi) dobré modely byly série LV a LW z 2012, pak už to šlo z kopce. Dál už bez dalšího mého komentáře k LG.
Grymaz (17)|1.2.2015 21:12
Kazdy ma jiny nazor,ja treba podporuji TV LG,mame doma dve LG a obe jsou super a jsme spokojeni.
veesa (45)|8.2.2015 09:27
1) chytrá televize - když chytrá, tak je lepší mít rychlejší čtyřjádro než pomalejší dvoujádro, je lepší mít možnost flash playeru ve webovém prohlížeči než ji nemít - často smart tv bývá využívána zejména na videostreaming. flash sice pomalu dojíždí, ale mít ho v tv může leckoho potěšit.
2) t2 bez podpory hevc bude stejně k ničemu, jak radí KamilZ. Navíc pokud chce přehrávat filmy z USB, tak tam se bude HEVC podpora do budoucna taky hodit, což ve Vámi zmíněných nenajdete. Dříve či později se to v pirátské scéně stane velmi oblíbené díky úspoře datového toku. Jak v PC, tak v TV práce s tímto kodekem vyžaduje silnější HW, což je možná právě důvod, proč ve zmíněných není HEVC implementováno.

Navíc jak bylo napsáno IPS vs. VA

Nevidím jediný důvod pro LG. Vzal bych spíš UE32H6200 - pokud chce mít možnost plynulejší telenovelky nebo UE32H5570.