Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kvalita signalu novych HD programov skylinku

Peter_KE (190)|10.1.2015 11:40
mam problem so vsetkymi HD programami, ktore pridal skylink do svojej ponuky koncom roka ako napr dajto HD, cool HD, prima HD, joj plus HD, joj HD atd. na vsetky mi stvorcekuju a status na maju vsetky rovnaky sila signalu 100 a kvalita 20 to este sa da pozerat a potom casto klesa na 10 percent co uz stvorcekuje. Lenze pri starych parametroch napr Prima HD to nikdy nerobilo, taktiez do nerobi na markize HD a ta ma silu 100 a kvalitu 50-60, disvocera HD taktiez. Tak v com je problem?
vivid.sk (11472)|10.1.2015 12:26
V nastavení paraboly.
Peter_KE (190)|10.1.2015 12:43
je tu niekto z BA kto by mi to vedel nastavit?
jarino1978 (8045)|10.1.2015 14:50
ak ti inštaláciu robila odborná firma, obráť sa v prvom rade na ňu ( možnosť reklamácie ). Poprípade použi google...:-)
Peter_KE (190)|10.1.2015 20:48
robil som si to sam, takze ak sa tu nik nenajde zavolam si niekoho. dakujem za rady
jarino1978 (8045)|10.1.2015 22:09
pozri, ak si inštaláciu spravil sám doma, tak to chce len jemne "poštelovať" parabolu. To by si mohol zvládnuť aj sám. A keď nie, tak si pozri cez google v tvojom okolí firmu.
KamilZ (10277)|11.1.2015 20:08
Právě běží Dr. No na ČT2 HD. Nevím, jestli je to nějaký remaster, ale pokud ne, tak na originál z roku 1962 vypadá upscaling ČT vypadá velmi dobře. Akorát nevím, jak to ořízli. Připadá mi, že je to mírně deformované na výšku (natažené), ale ruku do ohně za to nedám.
RoPo (6061)|11.1.2015 22:46
[QUOTE=KamilZ;504711]Právě běží Dr. No na ČT2 HD. Nevím, jestli je to nějaký remaster, ale pokud ne, tak na originál z roku 1962 vypadá upscaling ČT vypadá velmi dobře. Akorát nevím, jak to ořízli. Připadá mi, že je to mírně deformované na výšku (natažené), ale ruku do ohně za to nedám.[/QUOTE]

Kino verze s formatem 21:9 natazena na vysku 16:9. Nektere filmy takto v TV prezentuji.
bastlir (3245)|12.1.2015 18:15
[QUOTE=Peter_KE;504495]mam problem so vsetkymi HD programami, ktore pridal skylink ..........[/QUOTE]

Samozřejmě jak tu psali kolegové, občasné přenastavení paraboly neuškodí. Mně to ale přesto příliš nepomohlo, a proto jsem 85cm parabolu vyměnil za stovku a je pokoj. Zrovna teď o víkendu jsem s kamarádem (antéňákem) řešili kvalitu kabelů a rychlost jejich stárnutí. Proto připomínám, že pokud někdo má nějaký levný a dlouhý 5,5mm hliníkový koax, má to bezpochyby také na příjem vliv a to i na terestriálu.
jarino1978 (8045)|12.1.2015 19:32
[QUOTE=bastlir;504891]Samozřejmě jak tu psali kolegové, občasné přenastavení paraboly neuškodí. [/QUOTE]
ale o tom tu nik nepíše. \\/ podstata je tá, že kolega nemal parabolu nastavenú úplne presne, keď prišlo na lámanie chleba ( napr. DVB-S2 SR 29500 , FEC 3/4 ), tak až tu sa preverí, kto a ako montoval parabolu... Skrátka to dotyčný nemal správne nastavené, preto mu ostatné programy išli a z nového TP už bol príjem slabý...
Pri montáži nehrá nikdy žiadnu úlohu " občasné přenastavení " , ak to nastavím odborne , napr. podľa meráku a inštalácia prebehne profesionálne, tak pokiaľ nepadne meteorit na parabolu, 30 rokov to musí držať... :)
bastlir (3245)|12.1.2015 20:51
[QUOTE=jarino1978;504902]ale o tom tu nik nepíše. \\/ .........[/QUOTE]
"pozri, ak si inštaláciu spravil sám doma, tak to chce len jemne "poštelovať" parabolu."

[QUOTE=jarino1978;504902].....tak pokiaľ nepadne meteorit na parabolu, 30 rokov to musí držať .........[/QUOTE]
No právě poslední dny ti za pravdu nedávají. Včera jsem řešil zrovna parabolu, která se otočila i se stožárem, který povolil v objímkách. Bohužel existuje mnoho dalších situací, na které hned ani nepřijdeš. Příklad: pokrývačům, kteří opravují krytinu, není blbé, hodit si na ráhno paraboly kabáty a ohnout ho.
Peter_KE (190)|22.1.2015 13:24
prisiel by mi to niekto z BA nastavit? samozrejme za peniaze
Martinez1 (55)|22.1.2015 13:53
prečo rovno z BA??? Ak sa dobre pozerám si z KE a tu máš jeden tip : http://www.najsatelit.sk/kontakt.html
Badis (226)|22.1.2015 13:59
Zdravím všechny.Tak jsem to nějak zakřiknul.Do televize(+setobox) jsem nové parametry(změny vysílání Skylinku) dostal. Ale do PC (Technotrend CT-3650 HDTV)nemůžu některé stanice dostat. Mohl by někdo zběhlý mrknout jestli to mám dobře nastavené?? http://depic.me/lfgacynjdwro
Dagy2 (3153)|22.1.2015 17:27
[QUOTE=Martinez1;505983]prečo rovno z BA??? Ak sa dobre pozerám si z KE a tu máš jeden tip : http://www.najsatelit.sk/kontakt.html[/QUOTE]

Martinez ty nevieš, že každý KE býva v BA ? :-D

No a teraz vážne. Peter, máš parabolu umiestnenú niekde tak, že by od nej mohla byť viditeľnosť na Kamzík? Riešime tu s iným kolegom úplne rovnaký problém a tak trochu spoločnými silami sa podarilo odhaliť príčinu problému - firmu, ktorá pere signál MMDS z Kamzíka a nové frekvencie v určitých prípadoch kompletne odfajčila.
Kolegovi pomohol dekel na LNB, ktorý tieni zo strany MMDS vysielača.
Peter_KE (190)|22.1.2015 20:22
byvam vo vrakuni a z pozicie satelita nieje viditelny kamzik, nastavil by som si to sam ale som vazne ochorel a ochrnula mi noha preto ked ste povedali ze je to parabolou co je mozne lebo som si ju nastavil sam tak potrebujem niekoho s merakom aby mi to nastavil. Samozrejme ked sa nikto nenajde tak si zavolam nejaku firmu.
Dagy2 (3153)|22.1.2015 22:04
Tak ten druhý postihnutý kolega je takmer tvoj sused...
Osobne si myslím, že je to celkom jasné. Príznaky sú identické - teda ak ti naozaj
- nejdú len nové frekvencie SL
- nové frekvencie majú identickú silu signálu ako ostatné TP ale kvalita je len 20÷50% kvality ostatných TP
- všetky ostatné frekvencie idú v pohode, včítane DVB-S2 transpondérov s FEC5/6
Peter_KE (190)|23.1.2015 13:24
markiza HD, discovery HD showcase, spektrum HD uplne bez problemov s kvalitou
joj HD, joj plus HD, dajto HD, fanda HD, prima HD atd. vsetko co trebalo preladit stvorcekuje a pada signal
Dagy2 (3153)|26.1.2015 08:47
Peter, tvoj popis a odpoveď sú vždy tak limitované, že ťažko potom skutočne pomôcť.
Prosím potvrď (nevieme čo máš za prijímač a ako sa dajú brať vážne údaje z tvojich teplomerov, ale na porovnanie to určite bude stačiť):
- "všetky staré" TP majú stabilnú a rovnakú silu signálu - napr. 95% a stabilnú a rovnakú kvalitu signálu - napr. 90%
- nové TP majú rovnako stabilnú a rovnakú silu signálu alebo aspoň približne rovnakú ako staré TP - napr. 92%
- nové TP majú radikálne nižšiu úroveň kvality - napr. 40% alebo ešte menej
- programy z nových TP vypadávajú, štvročekujú a pod.

Je to tak? U tvojho "suseda" to takto bolo, prvý technik s merákom tvrdil že je všetko ok (zrejme meral len silu a nie skutočnú chybovosť signálu. Ťažko človek zistí, pretože "doborníci" často mlžia aby nemuseli priznať že majú merák z Lídla).
Druhý technik zistil, že kvalita je skutočne na tom biedne. Stačilo zapojiť na parabolu niekoľko metrov vzdialenú a všetko OK.
Pomohol tienič na LNB ktorý zacláňa cudzí zdroj vlnenia.

Je mi ľúto že tam teraz nemôžeš v tvojej situácii vyliezť sám. Len ak budeš niekoho volať potrebuješ naozaj človeka s merákom a nie pípačom.
Peter_KE (190)|26.1.2015 15:10
dagy pisal som to hned v prvom prispevku, sila signalu je u stareho aj noveho 100 percent a kvalita u stareho 50 a noveho 10-20 percent co je v cervenom. Ako prijmac mam svoj TV Sony.
mirekv (7169)|26.1.2015 16:36
Musím potvrdit, že kvalita nového ČT transpondéru je fakt nižší, u mě 8,2dB, u ostatních programů i HD je 9,9dB (Technistar S1). Samozřejmě, že nejde o nějakou absolutní hodnotu, ale je vidět, že transpondér je slabší (nebo je to dáno vlastnostmi streamu) a pokud jsou příjmové podmínky na hraně, tak může opravdu docházet k výpadkům.
digitivi (215)|26.1.2015 17:37
Mozem tiez potvrdit, ze koncom roka 2014 nastali problemy pri nastavovani parabol na Skylink, kedze regulator (byvaly TU SR) povolil operatorovi z Kamzika urcity vyziareny vykon a frekvencie, ktore rusia vysielanie niektorych frekvencii Skylinku.
Deje sa to najma pri priamej viditelnosti parabola-Kamzik a ak je Kamzik za parabolou vlavo/vpravo.
Mne konkretne niekde blbne frekvencia 11876 H, ale aj vertikalne 11895 a 11973.
Rusenie z Kamzika skusmo zistite tak, ze sa postavite (alebo date inu pevnu prekazku) medzi Kamzik a LNB, niekde vo vzdialenosti reflektora anteny. Ak sa signal (kvalita) zvysi a rusenie prestane tak je to ono.
Podal som uz podnet na Urad, ale bohuzial kompetentni... Pritom po par meraniach im musi byt jasne o co sa jedna (teda ak su kompetentni) a vedia zjednat napravu.
Uradnik mi poradil, aby som pri parabole urobil nejaku prekazku v smere od Kamzika. Tak som sa ho spytal, ze kto bude drzat tu prekazku na streche 40 cm od paraboly (a stoziaru) a ci si teraz 20% ludi bude musiet riesit tieto problemy sami na vlastne naklady, ked ich sposobil niekto iny, alebo to oni poriesa u zdroja problemu.
@PeterKE - skus dat medzi Kamzik a LNB prekazku, alebo tam niekoho postavit a pozri sa, ci sa Ti kvalita zvysila a programy z 11876H funguju. Ako si na tom s kvalitou na frekv. 11895 (Slager, TV8) a 11973 (Nova Cinema SD)? Docasnym riesenim je zatial pozerat SD verzie programov z frekvencie 11876.
Ak ma niekto zarusenu aj 11973 tak ma smolu s Nova Sport, Fanda a Nova Cinema.
Ak mate viaceri z BA takyto problem treba skusit laicky to co som popisal Petrovi KE alebo si zavolat odbornika s merakom aby Vam dal nejaky protokol o ruseni a s tym sa obratit na urad - [email]e-podatelna@teleoff.gov.sk[/email]!
Tu najdete udaje, ktore treba zaslat:
http://www.teleoff.gov.sk/index.php?ID=64
Cim viac ludi sa ozve, tym rychlejsie sa to snad bude riesit.

---------- Doplněno v 17:37 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:33 ----------

[QUOTE=mirekv;506365]Musím potvrdit, že kvalita nového ČT transpondéru je fakt nižší, u mě 8,2dB, u ostatních programů i HD je 9,9dB (Technistar S1). Samozřejmě, že nejde o nějakou absolutní hodnotu, ale je vidět, že transpondér je slabší (nebo je to dáno vlastnostmi streamu) a pokud jsou příjmové podmínky na hraně, tak může opravdu docházet k výpadkům.[/QUOTE]

Aku velku mas parabolu? Ak mas dobre nastavenu parabolu 80cm tak na Technisate by si mal mat na 11876H aj 12363V asi 9,5-10,3dB.
Ak nemas 60-tku parabolu tak to nemas optimalne nastavene.
mirekv (7169)|26.1.2015 17:48
Aku velku mas parabolu? Ak mas dobre nastavenu parabolu 80cm tak na Technisate by si mal mat na 11876H aj 12363V asi 9,5-10,3dB.
Ak nemas 60-tku parabolu tak to nemas optimalne nastavene.


Možná je lehce hnutá elevace, jinak mám natáčení motorem. Ovšem to mě nějak netrápí, vše funguje, jak má.
bastlir (3245)|27.1.2015 03:17
S něčím takový jsem se doposud nesetkal, myslím tím zarušenou parabolu. Tím spíš, pokud je stožár, jak má být, řádně uzemněn. Popravdě raději bych věřil tomu, že rušení vzniká na kabelu nebo až v TV.
Dagy2 (3153)|27.1.2015 13:54
hm, čo má spoločné uzemnenie s tým, že ti pere do LNB signál iný niekoľkonásobne silnejší zdroj vlnenia?
sám často píšeš o zarušení DVB-T vysielačmi LTE. toto je snáď obdobný prípad.
Po nainštalovaní plechového tieniaceho dekla to normálne všetko fičí.
bastlir (3245)|27.1.2015 17:08
Ale tady snad není řeč o terestriálu. Nebo se mýlím?
Dagy2 (3153)|27.1.2015 20:09
ne, nejde o DVB-T, určitě se nemýliš. Ale DVB-S snad používá úplně stejné vlnění jako DVB-T.
takže příjem je zde DVB-S, u tebe DVB-T
rušení je zde MMDS, u tebe LTE
bastlir (3245)|27.1.2015 20:18
Chceš říct, že DVB-T a DVB-S jede na stejných frekvencích?

PS. U satu parabola neplní tu samou funkci jako reflektor u terestriálu.
Dagy2 (3153)|27.1.2015 23:37
ne, není. ani sluneční světlo nevysílá na stejné frekvenci a je to stejné vlnění.
ale toto všechno je OT.

problém byl identifikován, řešení odzkoušeno, potvrzeno státním orgánem

P.S.prosím neuzemňujte paraboly připojením na zemnící vedení na střechách a zdích panelových domů!!! Nepomůže to řešení tohoto problému. Nebezpečí, které z toho pramení jsme si zde již vysvětlili.
ace960 (394)|1.2.2015 15:46
Len skromne doplnim moju skusenost na podobny problem ako je povodny problem v tomto vlakne. Parabolu (85 cm) som naladil svojpomocne raz v roku 2010 a potom som raz jemne doladoval (bez meraku) kvoli HD programom pri prechode z SD TV na HD TV. HD TV programy som predladil este ked som mal SD TV ale asi ju medzitym pohol jeden silny vietor a kedze som pri SD TV pouzival len SD programy, tak som si to nevsimol.

Po poslednom vacsom preladovani Skylinku koncom minuleho roka som zacal mat problemy so zasekmi na novych HD programoch (vratane tych HD, co boli prehodene inam). Nebolo to velmi casto, tak som to neriesil. Pred par dnami mi prestali chodit vsetky HD programy. To bolo zapricinene snehom na parabole a na LNB. Sneh som odstranil a vsetko islo par dni OK. Vcera vecer som pozeral TV, vsetko islo OK a pred spanim som si isiel poprepinat par oblubebnych programov a zistil som, ze mi nejde vobec ziadny HD program a co mam par spravodajskych na 19.2E, tak nesli tiez (ziadny HD a dokonca nesiel jeden SD, ostatne SD isli). Vsimol som si vsak, ze niektore SD programy sa stvorcekuju, tak som dufal, ze to bude iba parabolou (aj ked mi bolo divne, ze po odpratani snehu to islo a odvtedy nebola vyrazna poveternostna udalost). Dnes som jemne svojpomocne bez meraku ladil najprv horizontalne. Z povodnych hodnot intenzita/sila 90/70 som to poladil na 90/85 pre SD. HD programy vsak stale nesli. Tak som z optimalnej horizontalnej polohy zacal jemne ladit sklon a HD som uspesne naladil, hodnoty na 90/85 (hodnoty u SD trochu klesli). Musim povedat, ze horizontalne to bolo jemne doladenie ale co sa sklonu tyka, tak to bolo o dost velky uhol. Tym potvrdzujem, ze jemne doladenie paraboly pri takychto problemoch urcite stoji za to aj ked nie vzdy sa to javi ako mozna pricina problemu. Takisto je asi dobre mat to nainstalovane profesionalne ale ked nie je clovek uplne lavy a neotravuje potom znameho aby mu to urobil, tak to za svojpomoc stoji.
bastlir (3245)|1.2.2015 22:50
Kdybych musel lézt na střechu kvůli sněhu, to by mě jeblo. Naštěstí jsem se s tímto doposud nepotýkal a i kdyby, otočím motorem jednu z parabol a sníh shodím.
Svého času jsem kamarádovi dělal stovku parabolu, kterou koupil "z druhé ruky" a příjem byl bez sebemenších chyb. Jenže když přecházel na HD kanály, měl vážné problémy s výpadky. Tak jsem k němu zase zajel a na měřáku mně to na referenčním kmitočtu "sedělo" jako při instalaci. Když jsem ale navolil měření HD kanálů, nemohl jsem je dohnat. Nepomohlo žádné hýbání. Až jsem si vzpomněl, že ji nekoupil novou a vyměnil jsem ji tedy za funglovku. I se starým konvertorem šly HDéčka jako z praku. Proto nikomu nedoporučuji kupovat použitou parabolu, protože může být ohnutá, což není běžným okem vidět. Takže pokud nějakým poryvem pořádného vichru už dojde k pootočení paraboly, dá se předpokládat, že mohlo dojít i k jejímu nepostřehnutelnému ohnutí.
Dagy2 (3153)|1.2.2015 23:35
proti snehu vrele doporučujem
1/ nikdy nemontovať anténu na strechu pokiaľ to nie je nevyhnutne nutné - napr. objekt blízko stien domu
2/ pred zimou dobre umyť a navoskovať alebo nastriekať WD40 a vyleštiť. sneh sa väčšinou potom šmykne dolu z paraboly
bastlir (3245)|2.2.2015 02:33
To Dagy: Nojo, však platí obecně, že čím anténa je blíže k TV, tím je kratší kabel a tím lépe. Pokud to majitel domu povolí, je ideální mít parabolu za oknem. Bohužel ne každý má okna s výhledem na jih. Pokud však někdo má "plachtu", tzn. parabolu od 100cm výše, musí počítat s tím, že taková parabola je vlivem větru náchylná na vibrace či poškození a tady skutečně je téměř nezbytné nainstalovat takovou parabolu do závětří.
Namatlat něčím parabolu je jistě dobrý nápad, ale obávám se, aby si ji lidé spíš nerozhodili. Účelnost tohoto řešení asi nedokážu v Praze patřičně docenit, ale na horách či v podhůří toto řešení může leckomu pomoci. Na paraboly se prodávají jakési drahé potahy, které zamezují usazování sněhu, ale viděl jsem je jen na "středovkách", ale nikoliv u soukromých parabol. Někde na zahraničním fóru jsem dokonce viděl řešení vyhřívané paraboly. :)
ace960 (394)|2.2.2015 10:59
No ja byvam v panelaku a parabolu mam upevnenu na balkonovom zabradli (na lodzii). Sneh sa mi da odstranit pomerne jednoducho a to tak, ze z druhej izby dociahnem na parabolu metlou. Ale ak by som ju chcel poctivo ocistit a navoskovat, tak by to velmi dobre neslo bez pohnutia (otocenia smerom dovnutra lodzie), cim by som to ale zbytocne musel znovu ladit. Takto je to menej bolestne. Sneh som od povodnej montaze (r. 2010) odstranoval 2x. Inak v nasom panelaku je dohoda (uzavreta este skor nez som sa tam nastahoval), ze na plast domu sa nesmu montovat anteny ale na zabradlie balkonov ano. S tou starou parabolou, to je teda smola ale ked uz setrit, tak urcite nie na parabole, to je z vybavenia lacna polozka. Mna ale zaraza ake su tie bezne hlinikove paraboly slabe, myslim tym take tenke, makke. Ak budem niekedy kupovat novu parabolu tak si dam na vybere viac zalezat, ci nie je nejaka hrubsia dostat, pripadne zvazim zeleznu (ale mrknem najprv nejake teoreticke info o vyhodach/nevyhodach ohladne hrubky a meterialu).
Dagy2 (3153)|2.2.2015 12:34
každé miesto kam sa dá dosiahnuť metlou je určite v poriadku. Panelák a bytovka má svoje obmedzenia, tam sa nedá nič robiť. Keď prejdem našu dedinu, zo 100 parabol na rodinných domoch je 95 na streche. Moja poznámka smerovala skôr týmto smerom. Keby bolo vidieť na fotke koľko sa nahne pri vetre parabola umiestnená na 2-metrovom stožiari, kde parabolu ešte nejaký pako umiestnil úplne navrch a pod to 3 antény DVB-T tak to pošlem. A potom je samozrejme navine skylink, freesat, keď niečo nefunguje...

Ad anténa - ani tak moc nezáleží na hrúbke/tenkosti plechu ale na tom, ako je parabola prelisovaná. Ak má okraj výrazne a niekoľkokrát prelisovaný, získa podstatne väčšiu tuhosť. Až budeš vyberať novú parabolu ako referenciu si pozri parabolu Fuba. Na Dr.Dish bola pekná reportáž so skúškou Fuba versus china vetrom asi do 150km/h. Veľmi pekné..
bastlir (3245)|2.2.2015 18:04
Nojo, za tisícovku nemohu očekávat žádnou špičku. Já kupodivu mám dobré zkušenosti i s parabolami Mascom 85. Hliník je hliník, ten ti nezrezne. Je pravda, že parabolu člověk nekupuje každý den, takže nemá cenu na ní šetřit. Mě spíš trápí, že u nás z trhu nějak zmizely certifikované konvertory s frekvenčním protokolem. Bohužel i ve speciálkách si můžeš koupit kilo "nějakých no-nejmů" konvertorů po třech stovkách a prodavač se k nim akorát vyjádří slovy - jo ty jsou dobrý, což mě jaksi neuspokojuje. Když ti už pár parabol prošlo rukama, na zpracování plastu, jakým způsobem stabilizuje talíř a dle celkového držáku poznáš kvalitní výrobu.
Jinak teoreticky na Skylink stačí šedesátka, ale já mám dvě stovky (jednu otočnou) a opravdu nemohu řící, že mám nějaký problém se signálem pro HD. A to dokonce ani při špatném počasí.
Jinak nechápu, co to toho trotla napadlo dát parabolu na střechu na vrchol stožáru a dokonce nad DVB-T antény. Že by se chtěl dostat přes nějakou překážku?:)

Úsměvné: Jeden kamarád mně volal, zda může pračka rozladit TV. No samozřejmě jsem odvětil, že to je blbost, ale slíbil jsem, že až budou zase prát, přijedu a raději změřím síť. Vše bylo v pořádku, ale TV neměla žádný satelitní signál. Tak jsem hledal přerušení kabelu či vytržení konektoru, ale nic. Tak jsem se napíchl přímo na parabolu, která byla asi metr a půl nad zemí a také bez signálu. Jelikož parabolu jsem mu nedávno dával novou, usoudil jsem, že odešel konvertor. Po jeho výměně zase nic! Tak jsem pohnul s parabolou a ejhle, signál najednou byl. Tak jsme spokojení popíjeli kafčo a prásk, signál zase nebyl! Tak jsem šel zase k parabole a nevěři jsem vlastním očím, jeho paní si přes ráhno paraboly přehodila celou várku mokrého prádla, odkud si ho odebírala k pověšení. Snad ani nemusím popisovat, co taková váha udělá s parabolou. Takže kdyby si někdo zase stěžoval, že mu pračka rozlaďuje třeba satelitní přijímač, abyste věděli, čím to třeba může být.:-E
skorky (26)|2.2.2015 19:26
Tak Já musím zaklepat na dřevo,veškeré nové HD kanály(cinema,cool atd.)běží skvěle ve směs 10.7dB až 11.0dB a to i nový ČT transponder,jen ten sníh je někdy prevít,ale mám to štěstí,že mám parabolu (FUBA 80cm.)na dosah,tak smetáček to když tak zařídí.
jarkove (24)|4.2.2015 13:23
Nakolko ani ja som nemal inu moznost osadenia paraboly len na rovnu strechu . byvam v horskej oblast kde je snehu viac tak som az nemusim liezt na strechu obalil som ju
strecovou potravinarskov foliou problem vyrieseny.vyzera jedinecne!
bastlir (3245)|4.2.2015 17:23
[QUOTE=jarkove;507282]Nakolko ani ja som nemal inu moznost osadenia paraboly len na rovnu strechu . byvam v horskej oblast kde je snehu viac tak som az nemusim liezt na strechu obalil som ju
strecovou potravinarskov foliou problem vyrieseny.vyzera jedinecne![/QUOTE]
Mohl bys sem poslat foto? :)
jarkove (24)|6.2.2015 15:35
Mohl bys sem poslat foto? zavri oci to co si predstavujes vynasob nekonecnom.poslem foto ked pojdem hore ju menit ,zatial / kein problem/ . ber to s humorom ta folia ma svoju odolnost.
bastlir (3245)|6.2.2015 18:35
Ale jo, nejsem tragéd.:-E Jsem jen zvědavý a pokud ti to funguje, může to být námět i pro ostatní.
KamilZ (10277)|8.2.2015 20:28
Upscalovaný Bond na ČT2 HD vypadá lépe, než Pán prstenů na Nova Cinema HD. Datovým tokem to není, ten Pán prstenů je zašuměný a rozmazaný jako pr*se. Že by nějaký pokus o "kino" dojem? Viděl jste to někdo z BD?

PS: Pána prstenů používám jako ukolébavku, spolehlivě mě do 20 minut uspí :-)
tdlmarek (1566)|8.2.2015 21:10
[QUOTE=KamilZ;507635]Datovým tokem to není, ten Pán prstenů je zašuměný a rozmazaný jako pr*se. Že by nějaký pokus o "kino" dojem? Viděl jste to někdo z BD? [/QUOTE]
Zkusil jsem kouknout na DVB-T a je to fakt hnus - a nemyslím si, že to je jen kvůli tomu SD, protože kvalitnější materiál jako např. věci na Prima ZOOM mají i v tomto rozlišení mnohem lepší obraz. Nicméně zdrojovým materiálem to také nebude, pustil jsem si to simultálně s kopií na HTPC a ta vypadá úplně jinak, má i zcela odlišné barevné ladění. Takže nejspíš chyba někde u Novy nebo distributora.
bensouk (2)|25.2.2015 00:42
Nazdar digitivi,

ja mam ten isty problem ako spomynas. Chcem sa spytat ze fakt sa jedna o rusenie z Kamzika na 100 % alebo to moze byt ohnutym/prasknutym coaxom (co si myslim je u mna velmi nepravdepodobne).

Ja mam kamzik zo zadu z praveho boku, a zda sa mi ze vidi na moje lnb kedze to mam na streche panelaku.

Ako by sa toto rusenie z kamziku dalo potvrdit, staci sa postavit medzi lamzik a lnb alebo tam mam dat nejaky plech.


Ak je toto pravda ako sa to da riesit, co si urobil ty? Predpokladam ze musim asi zemnit polohu paraboly aby lnb nemal priame spojenie s Kamzikom.

V pripade napis ked mas o tomto probleme viac info, co presne sa z Kamzika vysiela a preco zvysili vykon?

Ja som osobne myslel ze by to mohol rusit nejaky Videolan, ci Satro alebo UMTSko z druhej strechy.

Vdaka
Ben[QUOTE=digitivi;506374]Mozem tiez potvrdit, ze koncom roka 2014 nastali problemy pri nastavovani parabol na Skylink, kedze regulator (byvaly TU SR) povolil operatorovi z Kamzika urcity vyziareny vykon a frekvencie, ktore rusia vysielanie niektorych frekvencii Skylinku.
Deje sa to najma pri priamej viditelnosti parabola-Kamzik a ak je Kamzik za parabolou vlavo/vpravo....[/QUOTE]
Dagy2 (3153)|25.2.2015 07:35
Bensouk
1/ na rušenie od SATRO tu prišiel jeden z kolegov. (Ja som to skôr tipoval na rušenie signálom systému navádzania z blízkeho letiska. SATRO ma nenapadlo vôbec, pretože tento systém som v živote nepoužil.) Kolega to odstránil montážou plechu, ktorý tieni medzi Kamzíkom a jeho LNB na ktorý mu dopadalo žiarenie
2/ rušenie SATRO-m mu pozitívne potvrdil štátny orgán ktorý je určený na to, aby to potvrdil (ale neriešil).
3/ Kolega digitivi má presne rovanké info aj skúsenosti, potvrdené orgánom aj viacerými inštaláciami keď si dobre pamätám

ako sa prejavovalo toto rušenie:
- rušené sú len "nové" TP Skylinku (HD programy balíka Digital a CTHD). Do decembra 2014 všetko fungovalo ako má. tieto TP majú silu signálu až do 100% ale kvalita je medzi nulou a spodnou hranicou pozerateľnosti povedzme 4÷6dB, takže obraz buď nejde vôbec alebo je seknutý, silne štvorčekuje
- všetky ostatné TP fungujú bez najmenších problémov, sila 100%, kvalita cez 10dB.
- pri zatienení rušenia plechom skusmo kvalita signálu okamžite vyskočí na správnu hodnotu

ochrana:
- to je asi individuálne potrebné odskúšať aký dekel resp. čo postaviť medzi LNB alebo anténu a zdroj rušenia

ad tvoj príspevok:
- čo je to prosím ťa "zemniť polohu paraboly, aby nemal LNb priame spojenie s Kamzíkom" ??????? Ako si predstavuješ zemniť polohu paraboly a priame spojenie tvojho LNB s Kamzíkom????

- ak chceš na streche nedajbože nejakým spôsobom "uzemňovať" tvoju kovovú konštrukciu paraboly tak, že ju pripojíš k bleskozvodnej sústave paneláka - tak pánboh ochraňuj tento dom. Už som tu o tom popísal niečo. ak amatérčiš, prečítaj si k tomu najprv normy aby si neplatil náhodou škody zo zničeného zariadenia ešte aj susedom. Teraz sa dostávaš za hranicu srandy
bensouk (2)|25.2.2015 12:48
Nazdar Dagy2,


s tym uzemnenim som sa iba pytal neboj antena je mimo bleskozvodnej sustave montoval mi to technik zo Sortecu.

Antena je vonku na streche umiestnena na vytahovej sachte, myslel som ze by som ju mohol presunut z tej strany aby LNB nemalo LOS s Kamzikom.

Najviac je ruseny novy TP skylinku HD 11 876 MHz a mozem potvrdit vacsie SNR aj na ostatnych kanaloch aj SD (tie su ale pozeratelne)v okoli 11 800-11 970 MHz.


Nechce sa mi okolo toho investigovat preto sa pytam ako by som mal postupovat a co sa da s tym robit.

Najprv som myslel ze moze bit chyba v coaxe ci tiroidalnom tanieri, ale to asi nema s tym nic spolocne.

Kedze tento problem je tu od decembra, a na kazdom panelaku v okoli maju iny ludia takto tanier predpokladam ze to Urady budu musiet riesit.

Otazky:


Podla Teba je to na 100 % rusene z Kamzika Satrom alebo cim presne ?
Co sa presne zmenilo od decembra, mas info?

Ako by sa to dalo riesit ?
Staci nejaky pliesok z boku LNB, alebo dat tanier z boku, ci fakt mam presunut tanier za roh aby nebolo lnb so spojenim na Kamzik?


Vdaka
Ben
Dagy2 (3153)|25.2.2015 15:41
1/ čo sa zmenilo od decembra: to, že prijímaš nové frekvencie od skylinku. a tie sú zrejme v nejakom násobku vlnovej dĺžky s tým čo do toho perie z kamzíka

2/ či je to satro ja neviem, ale tvrdí to štátny orgán, ktorý mu snáď dal povolenie.

3/ s tým tienením asi len skúšať

4/ úrady u nás nemusia nič. hlavne nič riešiť.:-k úrady sú anonymné, nemáš komu ani jednu jeb...ť. riešim s podobným úradom bezcenné papiere ani ti neodpovedia. sú úrad a nie diskuzný krúžok.