Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ideální kamera pro natáčení statické scény v interiéru

Marhy (4)|9.1.2015 15:12
Ahoj, potřebuju natáčet statickou scénu (člověka který hraje na klavír) v interiéru. Tzn. ne ideální světelné podmínky, kamera se nebude hýbat, bude na stativu. Poradil by mi někdo nejlepší řešení, ideálně do 3 000 kč? Ať už kamera, foťák, webka...zvuk není potřeba, jediné kriterium je co nejlepší obraz, který nebude zrnitý i když budou na scéně tmavší místa.

Předem díky za rady :)
bastlir (3245)|9.1.2015 18:42
Doporučil bych ti zrcadlovku s dobrým objektivem a s vypnutým AF, ale za tyto peníze?!
Marhy (4)|9.1.2015 18:55
No jedná se o amaterská videa, jako například toto ->
Kvalita opravdu nemusí být špičková, ale aspoň trošku podobná té, co je na tomto videu. (čistý obraz)
Myslíš že do 3 ani třeba do 5 000 neseženu nic, co by natočilo podobně takovéhle video? Ven kameru tahat nebudu...
bastlir (3245)|9.1.2015 20:06
[QUOTE=Marhy;504418]......Kvalita opravdu nemusí být špičková, ale aspoň trošku podobná té, co je na tomto videu. (čistý obraz)
Myslíš že do 3 ani třeba do 5 000 neseženu nic, co by natočilo podobně takovéhle video? Ven kameru tahat nebudu...[/QUOTE]
Ale ano, to by mohl zvládnout i kompakt s videem. Najdi si zde příslušné vlákno s touto tématikou.
jarino1978 (8045)|9.1.2015 21:37
[QUOTE=Marhy;504395]Ahoj, potřebuju natáčet statickou scénu (člověka který hraje na klavír) v interiéru. Tzn. ne ideální světelné podmínky, kamera se nebude hýbat, bude na stativu. Poradil by mi někdo nejlepší řešení, ideálně do 3 000 kč? Ať už kamera, foťák, webka...zvuk není potřeba, jediné kriterium je co nejlepší obraz, který nebude zrnitý i když budou na scéně tmavší místa.

Předem díky za rady :)[/QUOTE]

máš veľký rozpočet a veľké nároky :-( no skús niečo ojazdené, napr.
http://foto.bazos.cz/inzerat/42589401/Canon-Legria-HFM46.php
Pavel2000 (46)|9.1.2015 21:51
Ahoj, bude-li kamera na stativu a klipy budou statické nemá na cenu kamery prakticky žádný vliv. Naopak pokud potřebuješ kvalitní video ve špatném světle, tak ses odsoudil k vyšší investici. Pokud bych nechtěl investovat moc peněz, a klipy budou statické, zamyslel bych se spíše nad nějakým nasvícením scény. To nemusí být žádná obrovská investice navíc a výsledek to může ovlivnit velice významně. Ale musí se to umět. Já to neumím, takže ti ani nebudu radit. Ale na internetu určitě najdeš hodně informací, jak na to. Další dobrou možností může (možná) být udělat video s horší (levnější) kamerou tak, aby na záběru nebyly v pozadí okna nebo podobná hodně světlá místa a použít nějaký SW dešumátor a hotové video "vyčistit". Určitě doporučuji vypnout na kameře stabilizaci a taky všechnu automatiku a nastav kameru ručně. Jak expozici, tak ostření. Stabilizaci na stativu nepotřebuješ.
appa (109)|9.1.2015 22:15
Nejlacinější řešení je to točit na něco co využiješ pak i jinde. Dnes ideálně mobily či tablety. Investice do takového zařízení tě nemusí mrzet ani s vyšší částkou (cca do 5tis), protože ho pak využiješ i jinde. Zbytek doladíš stativem, nějaké světlo (např. stavení halogeny 1ks/500Kč) a zvuk nějakým externím nahrávátkem např Zomm H1 (2500Kč) s klopákem za pár stokorun nebo např. mp3 přehrávač se vstupem pro 3,5mm. To světlo nepodceňuj, co investuješ do světel v řádu stokorun, ušetříš na kameře v řádu tisíců. Na nižší osvětlení zapomeň, jinak to nepůjde.

Pokud vymyslí někdo nižší rozpočet, tak je Bůh 8-)
Marhy (4)|9.1.2015 22:54
Takže myslíte, že s kompaktem do 5 000 a dobrým nasvícením scény můžu dosáhnout dobrého výsledku?
Nemáte někdo zkušenosti s nějakým který natáčí slušně v této cen. relaci?
josefíka (651)|10.1.2015 09:11
K dobrému nasvícení potřebuješ vždy 3 světla, je potřeba rozbít a změkčit stíny. Ani netuším, jestli něco za 3k má manuál.
letr1 (1)|28.7.2015 08:54
Ahoj, mám stejný dotaz. Také potřebuji natáčet hraní na klavír v interiéru za horších světelných podmínek a mám vybrané 2 zařízení, jen nevím, které z nich si vybrat doufám že mi pomůžete :)
na výběr jsou buď
1. Canon legria hf r36 za 2 500Kč
a nebo
2. nikon D3200 tělo za 2 000Kč + dokoupení setového objektivu NIKON 18-55 mm f/3,5-5,6G AF-S DX VR za 1 500Kč

moje finance nejsou nijak velké max. těch 3500Kč

potřebuji poradit co je pro mne výhodnější a lepší pro natáčení v interiéru, ale zároveň bych chtěl i fotit což mi kamera neumožňuje

děkuji za odpověď
appa (109)|28.7.2015 13:24
Při tak malém rozpočtu je to jedno co použiješ. Pořádně rozsviť, soustřeď se na kvalitu zvuku, která odvede pozornost od videa... obraz bude stát za prd tak jako tak...

K natáčení videa a občasnému focení bych raději použil mobil za cenu kolem 5-6tis či vyšší.... kdy lze ospravedlnit vyšší investici i další možností využití tohoto zařízení... co si budeme povídat, kolikrát tím budeš natáčet i fotit...