Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD rekordér Panasonic - problém s prolínáním zvuku z TV tuneru

pmiks (7)|27.12.2014 11:35
Vlastním asi 4 roky DVD Rekordér Panasonic DMR-EX89. Až doteď spokojenost. Asi před měsícem jsme si všimli, že při přehrávání nahraného filmu, přehrávání filmu z USB nebo z DVD je film na pozadí rušen zvuky z TV tuneru. Je to dost nepříjemné a pokud má nahraný film slabší zvuk a musí se přidat hlasitost, nedá se, kvůli zvuku z TV tuneru na pozadí, vůbec sledovat. Setkal se již s tím tady někdo? Co je příčinou a jak tento problém odstranit? Děkuji.
KamilZ (10277)|27.12.2014 12:22
Co máš za všechna zařízení a jakým způsobem je máš propojeny (přesně)? Co zesiluješ?
pmiks (7)|27.12.2014 13:07
K rekordéru je připojená pouze TV přes scart. Anténní kabel je přivedený do rekordéru. Je to to nejjednodušší zapojení.
geronimoh (2327)|27.12.2014 18:18
Tipuji, že to dělá televizor. Kdysi jsem měl HI-FI věž od SONY a při přehrávání z externích zdrojů byl někdy slyšet slabý zvuk z tuneru radia integrovaného v HI-FI věži. Zvuk z DVD rekordéru (případně i TV) by bylo možné pouštět přes externí zařízení ( HI-FI věž, AV Reciever, externí reproduktory apod.)
pmiks (7)|27.12.2014 20:25
Díky za tip. Zkusím připojit jinou TV, jak to bude vypadat.
jarino1978 (8045)|27.12.2014 21:45
je možné, že SCART kábel to už má za sebou. Ak máš po ruke druhý, vyskúšaj najskôr jeho výmenu.
pmiks (7)|27.12.2014 21:58
To jsem už zkoušel. Kabelem to není.
jarino1978 (8045)|27.12.2014 22:18
tak to bude ozaj prenikanie audio signálu do video signálu, čo býva pomerne častý problém moderných TV. Pokiaľ máš TV s HDMI vstupom ( myslím, že ten tvoj rekordér HDMI out má ), problém odstrániš prepojením cez HDMI . Pokiaľ TV nemá HDMI vstup ( možno CRT TV ), problém by si mohol obísť vyvedením stereo audia cez cinch do TV z rekordéra ( video by išlo normálne cez SCART ).
[ATTACH=CONFIG]29346[/ATTACH]
orig-1200x900_3.jpg
pmiks (7)|28.12.2014 13:46
Tak je to skutečně asi vada rekordéru. Vyměnil jsem SCART kabel a... nic. Tak jsem připojil jinou TV a... opět nic. Takže zůstala jediná možnost a to je samotný rekordér. Děkuji všem za rady. Teď už to asi budu muset řešit servisem.
geronimoh (2327)|28.12.2014 14:26
[QUOTE=pmiks;503110]Tak je to skutečně asi vada rekordéru. Vyměnil jsem SCART kabel a... nic. Tak jsem připojil jinou TV a... opět nic. Takže zůstala jediná možnost a to je samotný rekordér. Děkuji všem za rady. Teď už to asi budu muset řešit servisem.[/QUOTE]

Myslím, že servis se nevyplatí. Zkus to co ti radí "jarino1978" .
pmiks (7)|29.12.2014 12:05
[QUOTE=geronimoh;503117]Myslím, že servis se nevyplatí. Zkus to co ti radí "jarino1978" .[/QUOTE]

Už jsem to zkoušel - připojil jsem audio přes cinche, ale nepomohlo to ;-(
geronimoh (2327)|29.12.2014 16:21
[QUOTE=pmiks;503192]Už jsem to zkoušel - připojil jsem audio přes cinche, ale nepomohlo to ;-([/QUOTE]

HDMI televizor nemá? V digitálním výstupu zvuku by to rušení být nemuselo. DVD rekordér má určitě i SPDIF ( koaxial nebo optický digitální výstup zvuku). Chtělo by to vyzkoušet.
peetan (90)|9.1.2015 16:32
Mám Panasonic DMR EX87, který má připojenu anténu, výstup přes HDMI do receiveru a dál do TV. Dělá úplně to stejné, jako je popsáno. . Všiml jsem si toho znovu zrovna minulý týden. Kdysi v minulosti jsem to už řešil a fakt si nepamatuji, co pomohlo :-) Mám ale takový pocit, není náhodou už "vedlejší" zvuk v záznamu ? Mimoto mi hlavní zvuk přijde silně zkreslený, spíš mi přijde, že přes anténu tam leze nějaký silný signál radia a ne TV z vestavěného tuneru. Už si nepamatuji, ale při odpojení antény to zmizelo. Jelikož recorder už používám minimálně a okrajově, není to pro mne priorita, ale souhlasím, že je to velmi nepříjemné. Ale pokud by bylo nějaké řešení, sem s ním. Vypadá, že řada rekorderů Panasonicu je na to háklivá ... Teď mne napadlo,pokud by to bylo z tuneru a nebylo to již na záznamu, není třeba nejjedodušší přepnout při přehrávání vstup na AV místo nějakého TV kanálu ?
peetan (90)|9.1.2015 16:57
tak jsem chvíli hledal a vypadá to spíš na nějakou závadu.
pmiks (7)|3.11.2015 17:09
Jj, přesně tak to dělám. Při přehrávání přepnu do AV režimu a je klid. Ale je to jen odstranění následku, ne příčiny.
peetan (90)|3.11.2015 20:21
Tak rekorder je od srpna v opravě u jednoho "šmouly", když jsem tam nyní byl, ani si nemohl vzpomenout co s ním je a na čem to visí. jak jsem našel v zahr. forech, měl by to dělat IC LV7107 (AV procesor), na netu je za 380 Kč dostupný, jen ho vyměnit - plošná montáž, asi 100 vývodů :-D Tak zítra urguju, jak to vypadá
peetan (90)|11.11.2015 19:40
No, tak jsem dost naštvaný. Rekorder jsem dával do opravy, že jde špatně zvuk, už před tím jsem si našel na forech, že to je typická vada panasonicu a A/V procesoru LV7107. Klidně jsem to s tím zvukem mohl rozchodit, rekorer používám jen sporadicky, na záznam nějakých věcí, co musím "nutně" vidět, když nejsem doma :-!!! protože jsem : stará škola, co si nerada zvyká na nové věci a obsluha nahrávání je OK - na nové smart led TV jsem nějak s PVR moc nepochodil :-G a taky mám rád , když věci fungují jak mají. Takže 3 měsíce u servismana, dnes vyzvednutí s tím, že rekorder hlásí HDD error. Zaznamenáno do zak. listu, asi mi to bude stejně naprd .. Mám domluvenu výměnu AV procesoru za 500+ materiál, kde umí SMD montáž, otázka je, co ten šikula s rekorderem vlastně provedl, zda je jen něco rozhozené (odpojil HDD ? nevím jak to má panasonic dělané). Rekorder předtím chodil a teď už ne - ach jo, kdybych takhle opravoval auta - 3 měsíce nechat rozebrané a pak zákazníkovi vrátit, že neumím opravit, akorát rozdíl je v tom, že už domů neodjede ....
peetan (90)|12.11.2015 21:10
tak jsou servisy a "servisy" - jako všude.. Zatímco jeden měl rekorder 3 měsíce, neopravil nic, akorát vše zapojil zpátky špatně, servis do kterého jsem rekorder dal, za 2 hodiny volal, že HDD je ok, jen byly špatně zapojený konektory a AV procesor vymění do týdne za 1000 Kč. Já vím, je to historické zařízení, ale za tu cenu mají nahrávky na HDD tu cenu :-E Takže už vím, kam příště ... a kam ne ...
peetan (90)|27.11.2015 18:30
Opraveno, AV procesor LV7107, cena opravy 1350,- Další rekorder panasonic se stejnou závadou čekal v servisu na opravu :-)