Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV + sluchátka

fotrik (4)|22.10.2014 09:12
Náš TV SENCOR 40 F10 M4, po zapojení sluchátek do konektoru pro sluchátka, (pro mě, hůř slyšícího), vypne zvuk, což vadí ostatním. TV má ještě koaxiální výstup zvuku, SCART a HDMI. Dá se to nějak využít (pro sluchátka, nebo bezdrátová sluchátka), v kombinaci např. se SCART, nebo po pořízení FiiO D03K TAISHAN, nebo jinak)? Za laskavé doporučení, případně odkaz, předem díky. Kynčl
RoPo (6061)|22.10.2014 09:27
Z oněch audio výstupů (červený a bílý chnich, SCART) získáš audio určené do domácího kina, zesilovače či aktivních repro.
Tzn. pokud chceš mít připojená sluchátka, která vypínají interní repro, tak je potřeba pořídit domácí kino, zesilovač nebo aktivní repro a přes ně reprodukovat zvuk ostatním.
Ještě jsou bezdrátová sluchátka, do kterých se připojuje audio buď z uvedeného sluchátkového výstupu TV (ale toto nevyužiješ) nebo právě přes červený a bílý chinch.

Existují však TV, které interní repro nevypínají a mohou regulovat sílu zvuku odděleně sluchátkového výstupu a interních repro. Předpokládám, že však novou TV pořizovat nechceš.
KamilZ (10277)|22.10.2014 09:28
Máš dvě možnosti. V každém případě budeš potřebovat bezdrátová sluchátka, které mají vlastní zesilovač (laicky řešeno), nestačí jen "obyčejná" sluchátka
1) Zkusit SCART a sluchátka připojit do něj přes redukci http://www.alza.cz/redukce-scart-3x-cinch-d44986.htm , je to to nejlevnější, výsledek je nejistý (viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA?p=434489&viewfull=1#post434489 ), ale za ty prachy .nemáš co ztratit ..
2) koupit Tebou udávaný převodník
fotrik (4)|22.10.2014 10:01
Dík za reakci. Všechno popsané se odehrává na chalupě, kde jsem měl TV Philips a ta měla vstup pro sluchátka bez vypnutí reproduktorů, ale po roce užívání, přestal zvuk do sluchátek fungovat a opravář mi řekl, že se to opravit nedá. Tak jsem kupoval TV novou a spokojil se jen s údajem, že má konektor pro připojení sluchátek. To, že vypínají reproduktory, mě vůbec ani nenapadlo a je zvěrstvo, že to v technických údajích neuvádějí. Později mi prodavač vysvětloval, že je to proto, aby někdo (dítě, dědeček...) se mohli na TV dívat a nerušilo to ostatní. To je odpověď jak pro momentálně zaostalého Otíka Rákosníka, vždyť se přece reproduktory dají ztlumit na 0 a sluchátka zvuk přijímají dál. Domácí kino nemám, ale máme přehrávač DVD, který je k TV připojený 3 cinch, ale jestli má výstup na reproduktory to nevím a jestli by se to dalo vrátit zpět do TV už teprve nevím. Ale u té nové TV je ještě nějaký komponentní vstup a jako přílohu k ní přibalují nějaký jack s 3mi výstupy, myslím že zelený, modrý a snad červený(?) a nevím k čemu.
fotrik (4)|22.10.2014 10:09
Tu redukci jsem už viděl, když jsem "vočuchával" co by se dalo dělat. Je pěkný, ale už jsem taky někde zahlédl, že SCART je jen pro výstup. Ale je fakt, že za pokus to stojí, ostatně, i Jara da Cimrman byl průkopník slepých uliček...
RoPo (6061)|22.10.2014 10:21
Tou SCART redukcí a připojením sluchátek můžeš také odrovnat audio výstup na daném výstupu TV. Toto se odehrává u každé TV jinak, podle toho jak mají výstup chráněn.

Komponentní vstup je komponentní vstup. Je pro HD signál v obdobné kvalitě jako je na HDMI.

Vysvětlení prodavače, že připojením sluchátek způsobí odpojením interních repro z důvodu nerušení okolí je správné a je to ten důvod proč někteří výrobci interní repro odpojují. Některý výrobce informaci o odpojení repro po připojení sluchátek uvádí v manuálu.
fotrik (4)|22.10.2014 10:46
Teď už jen tak, mimo mísu. Odpověď prodavače je správná, to chápu. Existuje však formulace: podmínka nutná, ale také: podmínka nutná a postačující... Výrobce předmětné TV zřejmě nebere v potaz sociální problémy potenciálních uživatelů, protože jinak by nabízel nějaké varianty. Nevěřím, že o jejich možné nedoslýchavosti nic neslyšel. Ale nakonec už za totáče učili ve školách básničku: dědeček a babička, ujídají nám chlebíčka, dědeček a babička patří do nebíčka... Ten chlebíček, to jsou prostředky na nějaký modus vivendi.
RoPo (6061)|22.10.2014 11:39
Za dob normalizace, za totáče, jsi neměl na výběr. Byla jen TESLA a výrobky ze SSSR max. z východního Německa. Teď si vybrat můžeš. Nemá tedy vůbec cenu řešit, že jeden výrobce u konkrétního modelu má funkci nastavenou tak jak ji má (je to jeho rozhodnutí a otázkou je zda toto přijmou zákazníci, trh). Žádný výrobek/model není dokonalý pro všechny zákazníky. Můžeš volit jiný model, jiného výrobce.

Nemá cenu o tomto polemizovat a tímto směrem v debatě pokračovat. Nic s tím neuděláš. Teď máš naštěstí právo volby.