Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Thomson 65UZ7866

peetan (90)|17.10.2014 20:03
Dobrý den,

nesetkal jste se někdo naživo s tímto LED 4K TV nebo alespoň nějaké hodnocení? Nenašel jsem jej ani na stránkách Thomsonu )už starší model ?) ani na netu žádné review. Pořád se poohlížím po nějaké TV, ideálně 70" 3D (asi i 65" bych zcela nezatratil), momentálně tento TV je za pro mne za snesitelnou cenu - 47.000,- (nevím vzhledem k parametrům zda odpovídající). 4K v žádném případě nesháním, ale když už to umí :-) Už jsem jednou pomalu ke 100 tis za TV zaplatil, znovu podobnou částku dát nehodlám za věc v podstatě spotřebního charakteru. 60" jsou dnes pod 30 tis, 65" pomalu jednou tolik a o 70" už nemluvím vůbec - nové modely jsou kolem 90 tis. Pokud by ten Thomson byl alespoň trochu koukatelný a obrazově "snesitelný", asi bych do něj šel. Děkuji za každý názor.

PS: Tak základní, velmi stručné parametry - spíše nic neříkající jsem na stránkách Thomsonu nakonec našel - http://www.thomsonstb.net/downloads/leaflets/Z7_LL_EN.pdf

Musím se nějak rozhodnout do neděle, to platí sleva na uvedený model 2.300,- tak jestli vzít a pak enetuálně vrátit, nejsem velký příznivec takového zkoušení, raději jdu vždy na jistotu ...
Ivo Mašek (10205)|18.10.2014 08:14
Tyhle značky tu moc v kurzu nejsou (a mám na mysli všechnu odbornou veřejnost u nás). Thomson byl francouzskou značkou a vyráběl skvělou elektroniku. Na počátku 90-tých let, při tzv. globalizaci, tento výrobce dopadl stejně špatně, jako mnoho jiných zvučných v Evropě. Thomson patří čínskému podniku TCL a tento podnik některé své televizory označuje nápisem Thomson (když jdou na export do Evropy), nebo nápisem RCA (když jdou na export na severoamerický trh)
Nutno podotknout, že čínský podnik TCL nevyrábí vyloženě špatné kousky (samozřejmě to bude diferencováno cenou). Tak to jenom pro zajímavost, abys věděl, do čeho jdeš.
JirkaFr (1)|25.10.2014 16:29
Jsem na tom úplně stejně. Taky jsem zbytečně utrácel za drahé televize a jiné elektronické vychytávky. Přišlo UHD rozlišení a zase mám problém (bohužel). Byl jsem se podívat na pár ,,kousků,, a musel jsem uznat že opravdu velký rozdíl v obraze je pouze při pozorování z blízka. Nad 2 metry vzdálenosti se rozdíl v kvalitě rozlišení ( fullHD-UHD) opravdu maže. A to mám na mysli úhlopříčky 55´´ a výš. Tak teď fakt nevím jestli to má opravdu cenu. Jsem rád že se tady někdo vyjádřil k Thomsonu 65UZ7866 který byl díky ceně a velikosti obrazu mým velkým favoritem. Samozřejmě jsem byl hodně v tomto případě opatrný protože dobře vím jak to dopadá s ,, levnými,, značkami . Výsledek mého snažení je že si ještě pár měsíců počkám až se objeví za podobnou cenu nějaká kvalitní značka.
peetan (90)|25.10.2014 19:33
Děkuji za reakci a vysvětlení značky Thomson. Někdy je poměr cena/výkon/parametry u čínských výrobků lepší než u výrobků "světových" značek. Jelikož jsem v této chvíli imobilní a manipulace s TV (PPL, starou 60kg ze zdi, novou na zeď, pak možná zpět do obchodu) by byla trochu problém, zkoušku jsem vzdal. V každém případě cena 4K a 65" byla zajímavá. Usmyslel jsem si 70", staré modely se vyprodaly a nové začínají pod 100 tis. Nevím, proč je rozdíl na 60" tak výrazný (myslím, že výrobní cenou panelu to nebude), čekám už 2 roky kam se to posune a asi budu ještě nějaký čas čekat ....
RoPo (6061)|26.10.2014 08:49
Markantni rozdil v cene dela zmetkovost vyroby u vetsich panelu. Vadnych sendvicu, ze ktereho se vyrabi panely pripada na velle panely vetsi mnozstvi nez na mensi panely. Kde u mensich panelu lze se sendvice pouzit jeho cast na mensi panely. Snad je to jasnejsi.
mhs (8)|31.10.2014 19:30
Zdravím, přináším poznatek...

Včera jsem koupil v Alze Thomson UHD 65UZ7866. Vůbec to není špatný, řekl bych, že co se týká obrazu, není problém. Musí se tomu odpustit pár srandovních věcí:

Ovladač jak z 80tek, plastová krabička, kde ovládání šipkami řeže do prstů
Menu, které je očividně převzaté z ostatních ne UHD modelů, takže rozmázlé fonty, apod.

Pokud se nad to ale povznesete a srovnám to např. s ostatními v ceně kolem 60-70 tisíc, tak nevidím rozdíl. Takže poměr cena výko jendoznačně mluví pro. Nebál bych se toho...
Viliamko (56)|31.10.2014 20:47
Možeš sem dat nejake foto obrazu clouding a pod?
RoPo (6061)|31.10.2014 21:01
[QUOTE=mhs;498695]Nebál bych se toho... [/QUOTE]

Nové koště vždy dobře mete. Velkou otázkou je jak dlouho tak dobře bude méct. Ať vydrží! ;)
peetan (90)|31.10.2014 22:10
[QUOTE=Viliamko;498702]Možeš sem dat nejake foto obrazu clouding a pod?[/QUOTE]


Také by mne zajímaly podrobnosti - hodnocení obrazu, pohyb, možnosti nastavení, obraz z pozemního vysílání v SD, propracovanost menu atd. Díky
mhs (8)|13.11.2014 20:11
Ahoj všem,
tak postupně
Clouding nějak vyfotím, ale subjektivně mi to přijde v rozumných mezích, samozřejmě hodně záleží na pozorovacím úhlu, žádná brutalita, pořád beru poměr cena/výkon
Hodnocení obrazu:
Jako zdroj používám satelit,většinou HD kanály a HD ripy. Samozřejmě klasický problém mám s donastavením barev, přiznám se, že jsem ještě neměl čas si k tomu pořádně sednout.
Možností nastavení je poměrně dost, měl jsem před tím LG, řekl bych, že menu nastavení obrazu je velmi podobné, opět vyfotím a pár screenu sem dám. Zde je opět jeden směšný problém: Menu se zobrazí na celé obrazovce a velmi chytře překrývá sledovaný obraz, na jednotlivé nastavení nejsou samostatné "jezdce", které se normálně zobrazují někde dole, ale vše se mění přímo v jednotlivých položkách (řádcích). Z toho samozřejmě vyplývá, že během změny v podstatě vůbec nevidíte, jak se změna projevuje. Tohle vážně vymýšlel inteligent.

Stejně inteligentně je vymyšlené i řazení a přemisťování kanálů. Občas nějaké odstraním a pak jsou zase někde na konci :-) Ale tak s tím jsem už doválči, prostě se to nakonec povedlo.
Takže závěr: zatím koště dobře mete, je to velký a za poměrně rozumný peníze, pořád přemýšlím tak, že když to bude za rok, dva, prodávat, prodělám míň než když bych měl podobnou za 75tisíc...
peetan (90)|13.11.2014 20:39
Díky za pár prvních poznatků. Také se dívám především na HD programy,ripy a hlavně muziku z BD. Každý má obrazové kriterium někde jinde, takže těžko objektivně posuzovat, nejsem bůhvíjaký fajnšmekr, mě by stačilo opravdu "koukatelný" obraz pokud možno v přijatelném barevném podání, pohybu a pokud možno nerušící nerovnoměrností podsvícení. Asi nejlépe se vybírá v prodejně, kde vedle sebe běží xx strojů se stejným programem, tam pak člověk může říci, jaký obraz mu nejlépe vyhovuje (samozřejmě za podmínky, že ty stroje nejsou nastaveny každý jiná ves ...) Pokud by si tu Tv chtěl člověk nechat delší dobu, možná se vyplatí připlatit prodloužení záruky o 2 roky. zatím stále váhám, koukám jak velmi pomalu padají ceny 70" úhlopříček, narozdíl od toho, jak brutálně třeba spadly 4K 55"
Tak až bude víc času, prosím napiš ještě nějaký komentář, jak se ti podařilo nastavit a jak jsi finálně spokojen