Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lg 55ea970 + dune hd

Pupak2 (328)|30.9.2014 15:52
Připojil jsem tento přehrávač k TV a neustále jsem řešil trhání v obraze. Dune nastaven na 23.9xx Hz, ale při rychlých scénách byl pohyb trhaný. Už jsem to chtěl vzdát a koupit Popcorn 410, který mi chodí se samem bez problémů, až mě napadlo změnit výstup videa na 1080p-60Hz. Světe div se, cukání zmizelo a pohyby jsou naprosto plynulé. Všechny BR ripy mám s max datovým tokem a fr. 23.9xx. Přiznám se,že tomu nerozumím. Máte někdo pro to nějaké rozumné vysvětlení? Se samem bylo nastavení na 23.9xx naprosto OK.
vivid.sk (11472)|30.9.2014 16:58
"Naprosto plynuly" rozhodne film nemoze byt, pretoze taky nieje. Svenky budu vzdy take, ako popisujes (pozor, pohyb musi byt "rovnomerne trhany" - cize ziadne nepravidelne sklbnutia v obraze - treba si skocit na finalne titulky na konci filmu a skontrolovat tam. Pri 60Hz plynule nebudu, budes tam mat aplikovany pulldown. Mnohym ludom to ale neprekaza).

Vysvetleni moze byt viac, pripadne kombinacia viacerych faktorov.

1) MCFI dopocet snimkov, ktory sa inak chova pri roznych vstupnych frekvenciach (pripadne bol inak nastaveny(?))
2) Pri inej TV rovnako - standardne nastavenie MCFI, ktore pohyb vyhladilo.
Pupak2 (328)|30.9.2014 17:53
Já mám na obou TV všechny vylepšováky pohybu vypnutý a pohyb se dá rozhodně označit za plynulý. Nemluvím o nějakých bleskurychlých pohybech,které prostě už nezvládá ani oko samo, ale o běhu, záběru jedoucího auta, přejezd kamery a pod. Tam rozhodně žádné trhání není. Právě to se objevilo na LG s Dune HD při nastavení 23.9xx. Tam to bylo naprosto viditelné při každém rychlejším pohybu.
Já jsem žil v domnění,že když je zdroj natočený s fr. 23 snímků,tak pro plynulé přehrávání by měl mít přehrávač rovněž 23. U Sama to taky tak funguje, ale LG si s tím neporadí, což mě poněkud zaráží. I její interní přehrávač nepřehrává úplně plynule a obraz ztrácí detaily. Přes Dune je kvalita obrazu řádově lepší a Popcorn A400 už vůbec nemá chybu.
jito (999)|30.9.2014 18:29
Já mám v Dune už několik let:
Video režim-1080p 50Hz
Obnovovací frekvence-24/50/60Hz
a bez problémů.
vivid.sk (11472)|30.9.2014 18:58
[QUOTE=Pupak2;496933]přejezd kamery a pod[/QUOTE]
Asi by bolo vhodne si speficikovat o com sa bavime, aby debata neskoncila uplne OT. Toto je nativny 24p zdroj videa (z BD), ktory rozhodne NIE JE plynuly pre oko (stiahni video a prehraj; Extremny priklad panningu, ale pre demonstracne ucely nutny). Pokial to vidis inak, vypni si MFCI :)
Za plynule by sa dalo oznacit 50p/60p (povedzme), no 24p rozhodne nie.
Pupak2 (328)|30.9.2014 20:17
Já se v tom nějak ztrácím. Žiju v domnění, že video režim je základní videomód který leze z přehhrávače, když se pohybuji v menu. Obnovovací frekvence se pak přepne automaticky podle zdroje. Takže kdy pustím BD ISO. leze mi do TV 23.9x Hz. Je to tak? TV si to pak převzorkuje svým motion controll systémem a je vymalováno.
Jinak ta ukázka je hrůza. Něco takovýho na TV neznám. Takový scény se mi zobrazují plynule. Z toho by mi hráblo za 10 min.
Těm pohybovým vylepšovákům naprosto nerozumím. Pokud něco nastavím,tak je to vždycky jen horší,než když je to vypnuté. Taky ve všech recenzích doporučují tyhle fíčuriny nepoužívat.
Mě jen zarazilo,že na všechny TV,co mi prošli rukama jsem měl nastaveno 23.9 a LG to prostě neskousne a chce 60Hz.
RoPo (6061)|30.9.2014 20:30
[QUOTE=Pupak2;496943]nastaveno 23.9 a LG to prostě neskousne a chce 60Hz[/QUOTE]

Protože tento refresh rate možná pořádně na HDMI vstupu neumí...
vivid.sk (11472)|30.9.2014 21:00
[QUOTE=Pupak2;496943] leze mi do TV 23.9x Hz. Je to tak?[/QUOTE]
TV zobrazuje v lavom hornom rohu vzdy informaciu o vstupnom rozliseni. Napriklad 1920x1080@24p. Teda vacsina TV, neviem ako LG - nemam skusenost.

[QUOTE=Pupak2;496943]Takový scény se mi zobrazují plynule. Z toho by mi hráblo za 10 min.[/QUOTE]
Tak potom mas jednoznacne MCFI zapnute, inak to nieje mozne zobrazit plynulejsie. Takto to je natocene, bodka.
Mozno nakoniec bude vysledok taky, ze si cely cas pouzival MCFI a teraz, ked vidis konecne video ako v skutocnosti vyzera (bez aplikovania MCFI), nelubi sa ti to. To je ale mozne.
Pupak2 (328)|1.10.2014 06:39
[QUOTE=RoPo;496945]Protože tento refresh rate možná pořádně na HDMI vstupu neumí...[/QUOTE]

To je přesně můj dojem.
tdlmarek (1566)|1.10.2014 08:10
Přikláním se k vysvětlení od vivid.sk.

Situace, které popisuješ (běh, jedoucí auto, přejezd kamery, ...) jsou přímo ukázkové scény, ve kterých 23.976 plynulé zkrátka není, a je to tak správně. Nejlepší by samozřejmě bylo srovnat s nějakým referenčním hardwarem, tzn. buď se zajít podívat do kina, nebo připojit blu-ray přehrávač a ve 24p si pustit nějaký film z fyzického BD. Potom člověk ví, jak má 24p správně vypadat a čeho se má při konfiguraci MMC/HTPC snažit dosáhnout. A teprve následně si na TV zapne takovou úroveň MCFI, která mu vyhovuje.
RoPo (6061)|1.10.2014 08:31
Externí BD player s BD diskem a 24Hz materiálem ("cinema" materiálem) na HDMI by pupak2 dalo jasno, jak u něj vlastně 24Hz materiál správně má vypadat a podle toho si nastavit ostatní parametry TV, i když se mě zdá, že má problém s nastavením MMC nebo TV.
Pupak2 (328)|1.10.2014 13:10
Já nevím jestli se opravdu vyjadřuji tak nesrozumitelně, ale já žádný problém fakticky nemám. Pouze jsem musel Dune HD přepnout z 23.9Hz na 60Hz, aby obraz na LG byl plynulý. Vlákno jsem zakládal jen proto, že mi přišlo divné, že "cinema materiál" nemohu do TV pustit se stejnou snímkovou frekvencí jako do Sama, který 23.9 zobrazuje zcela plynule. Je to první TV, kde jsem musel něco takového řešit. Sony,Sharp a Sam nikdy tenhle problém s 23.9 neměly. Jelikož OLED LG není žádný lowend, nečekal jsem, že něco takového budu muset řešit. Zkoušel jsem i Egreat a noťas a chová se to naprosto stejně. 23.9 není plynulé,60Hz je OK, takže problém je zjevně na straně TV.
vivid.sk (11472)|1.10.2014 15:37
[QUOTE=Pupak2;496969]takže problém je zjevně na straně TV. [/QUOTE]
Problem, ktory ale problem nieje. Naozaj mozno v tvojom pripade staci pomenit nastavenia MCFI - v tomto pripade (zial) na maximum. A budes mat krasnu plynulu telenovelu.

Mimochodom v recenzii tento TV sa pise:
[quote]
While LG still has some work to do with the gamma, vibrations and judder caused by the motion compensation system have been successfully corrected in this model. We recommend setting the TruMotion function to "Custom" with "De-Judder" on 4 and "De-Blur" on 7. This makes sweeping, travelling scenes and moving objects nice and smooth, with no negative impact on image quality (no artefacts or "soap opera" effect).

[/quote]
Pupak2 (328)|1.10.2014 18:15
Tu recenzi jsem četl,ale to nastavení není rozhodně ideální. Já mám oboje na nule a při 60Hz nastavení Dune je pohyb naprosto plynulý bez jediného záškubu. Ještě jsem neviděl TV,kde by tyhle vylepšováky pohybu nebyly na dvě věci. Stejně tam v základu už musí běžet nějaký MC proces, jinak by pohyb musel mít jiný charakter, anebo je to už předzpracováno z přehrávače.