Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DO pro HTPC

Malevil (46)|11.9.2014 19:08
Ahoj chtěl jsem se zeptat jestli nemá někdo zkušenost s IR adaptérem "Flirc" do USB ,co umí naprogramovat dálkové ovládání.
zajímá mě jestli funguje, neboli jestli to nemá třeba nějaké zpoždění, zapínání, vypínání.
díky
vivid.sk (11472)|11.9.2014 22:41
Vyborna tema [ATTACH=CONFIG]28381[/ATTACH].

Ja by som to rad rozsiril. Uzivatelia, ktori mate HTPC a pouzivate dialkove (IR) ovladanie, podelte sa o svoje setupy.

V principe existuju viacere riesenia, ak vylucime bezdrotove/radiovo ovladane DO (kody sa nedaju naucit inym - uciacim sa DO), da sa pouzit maximalisticke riesenie (Girder/EventGhost s kompatibilnym USB prijimacom ako USB UIRT (pripadne inymi), kde sa da nastavit defacto lubovolna akcia bez obmedzenia vratane inteligentnych makier, cyklov a vlastnej logiky) az po jednoduche WMCE kompatibilne dialkove za par eur.

Kym prve riesenie nieje obzvlast lacne a malokto bude investovat peniaze, za ktore kupi polovicu najlacnejsieho NUCu, druhe riesenie ponuka len emulaciu stlacenia klaves, ktore sa nedaju menit (co je bez dalsieho sw znacne nesikovne) a pocet klaves je obmedzeny.


Podelte sa o dalsie alternativne riesenia, okrem uz spomenutych (napriklad FLICR, ktory je v prispevku vyssie vyzera ako vyborna alternativa za akceptovatelnu cenu)
thumbs_up_smiley.gif
RoPo (6061)|11.9.2014 22:49
Girder jsem pouzival hooodne davno. Oficialne snad jiz ani neni (nemam na mysli nejake stare verze). Puvodni autor uz ukoncil vyvoj a podporu.

Od vzniku standardu MCE nema Girder moc vyznam lze pouzivat MCE ovladace a IR prijmace. Pro Linux je i knihovna Lirc.
vivid.sk (11472)|11.9.2014 22:54
Girder samozrejme funguje dalej. Firma, ktora je za tym sa teraz vola Promixis a uz je vo verzii 6, len uz to je dalej od povodneho jednoducheho sw. Zamer vsak prevzal free sw EventGhost, ktory ma tiez velmi siroke moznosti pouzitia.


[QUOTE=RoPo;496023]Od vzniku standardu MCE nema Girder moc vyznam[/QUOTE]
Samozrejme ze ma. Da sa hlupym stlacenim klaves vyriesit nejaku vec komplexnejsie bez rozumnej podpory sw? Ak ano, podel sa o nejake sw riesenie.
RoPo (6061)|12.9.2014 08:09
Ok. Girdera jsem přestal používat už před hodně dlouhou dobou a když jsem jej potřeboval, tak nebyl. Aktuálně já podobné řešení Girderu již nepotřebuji.
RossiD (1271)|12.9.2014 14:40
Tak já už nějaký ten pátek používám k plné spokojenosti DO nesoucí název Rii Mini i8:

[ATTACH=CONFIG]28385[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]28386[/ATTACH]

základní info:

- 2.4 G bezdrátové připojení
- Rozložení klávesnice QWERTY, 92 kláves
- USB přijímač, plug and play.
- Vestavěná dobíjecí baterie (810mAh)
- Vestavěný touchpad
- Pracovní napětí: 3.3V
- Dosah: více než 10m
- Systém: Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows CE, Windows 7, Linux (Debian 3.1 Redhat-9.0 Ubuntu 8.10 Fedora-7.0 testován); Android OS
- Hmotnost výrobku: 111 g
- Velikost: 14,5 * 9.5 * 1,8 cm

Pokud jsem potřeboval přemapovat nějaké tlačítko (což prakticky nepotřebuji), používám Add-on Keymap Editor:

http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Add-on:Keymap_Editor

Jinak na vše ostatní mám Harmony One, leč zde u HTPC mi lenost nedovolila nainstalovat nějaké to IR čidlo a řeším to tedy tímto způsobem
:D, ono to RF má také své kouzlo - minimálně v úhlu ovládání a vzdálenosti DO od přístroje .... Jednou za uherský rok ovladač dobiji přes USB a více o něm nevím ...
HTPC se spouští samo při zapnutí Rii (má na boku přepínač on/off) a zbytek strojů (TV, receiver) obslouží H1 ...

HTPC jede v OpenElec a prostředí je Aeon Nox 4.1.9 Gotham


Rii 1.JPG Rii 2.JPG
vivid.sk (11472)|12.9.2014 14:45
RossiD> bezdrotova klavesnica a mys su dalsia alternativa k IR DO (nie nahrada), prenechajme teda vlakno povodnemu urceniu. Ano, bezdrotova klavesnica ma rozhodne svoje caro a neda sa nijako nahradit len samotnym DO, pokial vsak sedis na gauci a mas vedla seba prave DO, nebudes siahat po klavesnici. Ja preferujem napriklad ovladanie vsetkymi sposobmi: DO / Smartfon / tablet / hw klavesnica s touchpadom resp mysou. Vsetky vsak pekne funguju sucasne a v tom je to caro.


RoPo> tieto dialkove niesu pouzitelne mimo ovladanej aplikacie (bez dalsieho sw) a nespravis nimi ani jednoduche makra/skripty, ktore by nielen skuseny uzivatel ocakaval od takehoto riesenia.

Priklad z praxe: na univerzalnom DO mas jedno tlacitko, ktore sluzi na zapnutie a vypnutie. S tymto tlacikom mozem ale spravit viacero akcii povedzme:

- 1x ziadna akcia (resp popup s ponukou) / nahodne stlacenie tlacitka
- 2x stlacenie za sebou - sleep
- 3x stlacenie za sebou - restart
- 4x stlacenie za sebou - shutdown

atd .. cim nepotrebujes 3 tlacitka, ale staci jedno, a mozes si vytvorit viacero akcii aj pre tlacitka, ktore nemas, alebo su uz pouzite.

A toto bez dalsieho sw nespravis, pritom takato funkcionalita je ten uplny zaklad, co pozadujem od inteligentneho riesenia DO (takto mi to momentalne funguje s girderom). Nevraviac, ze to mozes stlacit kedykolvek, nielen za behu podporovanej aplikacie. Pokial vsak nejake sikovne a nenarocne riesenie existuje (okrem uz menovaneho), ktore spolupracuje s nejakymi lacnymi IR cidlami, sem s nim.
RoPo (6061)|12.9.2014 15:05
[QUOTE=vivid.sk;496060]- 1x ziadna akcia (resp popup s ponukou)
- 2x stlacenie za sebou - sleep
- 3x stlacenie za sebou - restart
- 4x stlacenie za sebou - shutdown[/QUOTE]

Jako příklad dobrý, ale zrovna toto - vykonání akce při určitém počtu stisku jednoho tlačítka - se mě zdá k ničemu a není vůbec blbůvzdorné. Možná tobě vyhovuje.
Kdo si má po čase pamatovat kolikáté stisknutí tlačítka co znamená. Nechci být otrokem dálkového ovladače. :-E Ale proti gustu žádný dišputát. ;)

Já už prostě nemám náladu ani čas komplikovat jednoduché věci dalšími složitostmi a vysvětlovat je dalším lidem (i když vím, že v podstatě složité nejsou, ale nevidím smysl v tom proč to tak dělat).
vivid.sk (11472)|12.9.2014 15:17
[QUOTE=RoPo;496062]není vůbec blbůvzdorné[/QUOTE]
je blbuvzdornejsie ako cokolvek ostatne.

1) ak by si aj zabudol, pri prvom stisku sa ti zobrazi popup, kde vidis co sa stane pri dalsich stiskoch
2) Nikde nie je napisane ze to takto musi byt, bol to len priklad toho, ako to pouzivam ja
3) HW DO nema neobmedzeny pocet tlacitiek, takze inym sposobom to nevymyslis. Pokial niekto chce primitivne DO, kupi si MCE remote (vid priklad 2). Ide s tym vobec spustit/ukoncit nebeziaca aplikacia? Alebo ak ti XBMC vytuhne pri dotaze na web (nic neobvykle), vies ho zhodit? Zda sa ti to, ze chcem naozaj tak vela, ak chcem vediet ovladat PC :). Ja si to nemyslim.
RossiD (1271)|12.9.2014 15:21
[QUOTE=vivid.sk;496060]prenechajme teda vlakno povodnemu urceniu.[/QUOTE]

A jéje, omlouvám se za OT :confused: , nějak jsem si pořádně nepřečetl zadání .....
RoPo (6061)|12.9.2014 15:32
[QUOTE=vivid.sk;496064]Alebo ak ti XBMC vytuhne pri dotaze na web (nic neobvykle), vies ho zhodit?[/QUOTE]

XBMC používám momentálně jen na OpenElecu. V době, když jsem jej provozoval na Win to byla bída, ale to byla bída díky Win. Místo XBMC bylo dobré Windows Media Center s MCE ovladačem. Nedosahovalo však takových možností jako XBMC, ale v základu fungovalo jako HTPC dobře.
Shodit "mrtvé" XBMC pod Win lze podržením napájecího tlačítka = vypnutí PC, pak je všek vhodné udělat kontrolu disků. Nicméně momentálně k žádnému "visení" nedochází.

[QUOTE=vivid.sk;496064]chcem vediet ovladat PC[/QUOTE]

Pak je to jasné. Jestli dobře chápu tvoje slova, tak chceš ovládat celé PC (s Win), já požaduji "jen" ovládání XBMC a předpokládám, že většina co chce opravdu jen klasické HTPC pro přehrávání multimediálního obsahu. Nevidím žádný pro mě praktický důvod cpát na PC Win jen pro potřeby XBMC. Cokoliv by náhodou bylo potřeba jako "nějakou službu" mimo XBMC na stroji s XBMC tak je přeci pod XBMC normální Linux. Tam lze kouzlit se vším a někdy i lépe než pod Win.
Každý má své priority a výklad - jak chce provozovat multimediální HTPC s XBMC.

[QUOTE=vivid.sk;496064]3) HW DO nema neobmedzeny pocet tlacitiek, takze inym sposobom to nevymyslis.[/QUOTE]

U HTPC nepožaduji a nepotřebuji mít vše na ovladači DO. Pak HTPC postrádá smysl a je z něj standardní PC jen s jinou vstupní periferií (místo klávesnice a myši, je infra DO právě nevhodně symulující klávesnici a myš).
vivid.sk (11472)|12.9.2014 16:46
[QUOTE=RoPo;496066]Shodit "mrtvé" XBMC pod Win lze podržením napájecího tlačítka = vypnutí PC[/QUOTE]
To je teda rada nad zlato :), takto sa da vyriesit naozaj kazdy problem :), pod akymkolvek OS.

[QUOTE=RoPo;496066]Jestli dobře chápu tvoje slova, tak chceš ovládat celé PC[/QUOTE]
Samozrejme. Takto to je myslene od pociatku temy. Pokial by som to nepozadoval, stacilo by lacne DO k WMC (vid odkaz 2) za 4 eura Made in China.

Ono ani tak o mna nejde (poriesene to uz mam), ale zaujimaju ma dalsie rozumne alternativy k tomuto rieseniu, ktore urcite existuju a urcite existuju uzivatelia, ktori ich pouzivaju.
Prave preto bolo zalozene toto vlakno.

[QUOTE=RoPo;496066]tak je přeci pod XBMC normální Linux[/QUOTE]
V poriadku, daj alternativu k tomuto pod Linux. Budem len rad.
RoPo (6061)|12.9.2014 17:02
Jakou alternativu? O Lirc pro Linux jsem jiz psal. Tam lze toho udelat dost, kdyz jej nekdo potrebuje.
vivid.sk (11472)|12.9.2014 18:03
konkretny HW, presnejsie konkretny setup (HW+SW), ktory funguje.
kotyzaf (28)|6.10.2014 12:21
Zdarec všichni :) , chtěl bych se prosím zeptat na jednu věc. Jak řešíte dálkové ovládání? Nechtěl bych to řešit telefonem, ale nějakým dálkovým ovladačem. Jsem úplný laik co se tohohle týče, tak kdyby byl někdo tak hodný a vysvětlil mi to jako pro blbce? :D Četl jsem zde nějaké diskuze, ale v každé z nich se už daný výrobek ani neprodává :-/ Děkuji moc za pomoc :)
RoPo (6061)|6.10.2014 13:11
NUC od Intela má integrovaný IR přijímač kompatibilní s MCE ovladačem. NUC tedy ovládám MCE ovladačem od HP a ještě ovladačem Logitech Harmony 525.
webster9 (11)|6.10.2014 13:21
Aky presny model od HP to máš prosím ťa?

Ďakujem
RoPo (6061)|6.10.2014 13:28
Jedno z těchto. Nemám jej před sebou, ale řekl bych, že s těmi barevnými tlačítky v horní části ovladače (v XBMC pro přepínání video/foto/hudba/pvr).
webster9 (11)|6.10.2014 13:36
Lebo ja mam arctyc alebo tak nejak a hlboky chod maju tie tlacitka take to je neprekticke...
kotyzaf (28)|6.10.2014 17:10
No právě :-/ já mám teda také ten arctyc a funguje docela dobře :) ale moc se mi nelíbí ten IR příjímač, tak jsem pravě chtěl vědět jestli to nemá někdo vyřešené lépe :)

A měl bych ještě jednu otázku :) uvažuji o koupi tohohle miniPC http://www.alza.cz/zotac-zbox-sd-id18-barebone-d485513.htm#recenze a chtěl bych na něm provozovat openelec XBMC. Půjde to nebo nikoli?:) A ještě zvládne to přehrát 1080p filmy? :) Děkuji za odpovědi :)
RoPo (6061)|6.10.2014 19:02
Dle tohoto http://forum.xbmc.org/showthread.php?tid=174402 nema ID18 IR, coz je jasne z popisu HW, takze pro ovladani pres IR by jsi mel dokoupit napr. FLIRC USB dongle. Takze dalsi vydaj. Model ID62 ma IR integrovany.
swenak (186)|7.12.2014 15:06
Mám dotaz. Chystám se nahradit Synology + Dune TV HD303 za HTPC. HW už mám vybrán a objednán, ale potřebuju vyřešit ovládání. Mám Harmony 600 a rád bych si ho ponechal. Takže by to chtělo nějaké rozumné a citlivé IR čidlo. Ten FLIRC se mi ale nezamlouvá, rád bych něco maĺé, co bych přilepil na předtek TV a kablíkem dotáhnul už někam k PC, kde bude třeba nějaký dongle. Tedy měco jakoli FLIRC s konetorem. V nejhorším třeba větší čidlo, co dám pod TV, ale nějaké černé, co se tam ztratí. Jde něco takové sehnat u nás? Díky moc.
vivid.sk (11472)|7.12.2014 15:36
Môžeš flirc uchytiť na spodok HTPC (použiješ krátky predlžovací USB káblik zo zadného USB) a dongle nebude vidno. Rovnako ho môžeš uchytiť na spodnú časť skriniek alebo nábytku, ktorý máš v obývačke. Je to veľmi individuálne, no myslím že riešenie väčšinou existuje.
swenak (186)|7.12.2014 15:43
No, jelikož HTPC bude schované (přeci jen jsem vzal větší skříň), tak na něj to nepůjde. A TV je, jak je dnes moderní, tenká. Líbilo by se mi něco jako tohle (http://i01.i.aliimg.com/photo/v0/117622321/External_IR_receiver_SR_004.jpg), toto mám na Dune TV HD303 a je to super, mám to nalepené na předku TV a není to vidět.
vivid.sk (11472)|7.12.2014 16:14
Tak to umiestni zozadu. Odrazy obvykle fungujú rovnako. Určite lepšie ako taký cucák na TV zpredu.
swenak (186)|7.12.2014 16:37
No, toho jsem našel více, což o to, ale nechci na to čekat bůh ví do kdy, proto jsem psal u nás. Jinak už by pak asi bylo lepší rozdělat ten dongle a napájet tam to externí čidlo, nebo původní diodu protáhnout ven, než to ještě řešit extenderem.
vivid.sk (11472)|7.12.2014 20:38
Ten dongle je taky maly, ze to nemas problem "schovat" kdekolvek (rozhodne mensie, ako "nahrada", ktoru mas). A uz aj USB predlzovacka bude mat vacsiu a dlhsiu koncovku, ako tento dongle (obrazok 2):
[SPOILER]
[ATTACH=CONFIG]29188[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]29189[/ATTACH]

[/SPOILER]


nebo původní diodu protáhnout ven

Pripadne nejako takto:
[ATTACH=CONFIG]29190[/ATTACH]
post-7589-0-44619700-1374920312.jpg flirc_comp.jpg Flirc.jpg
swenak (186)|8.12.2014 15:17
Tak nějak jsem to myslel, ono sice to mé čidlo možná není menší (ač tedy je, myslím, že ten válec má průměr kolem 10mm a je tlustný tak 5mm), tak hlevně má rozumnější tvar.

No, ale pořád jsem se nedopátral, kde v ČR jde takové přijímače koupit. To se u nás HTPC nenosí, nebo jak se toto běžně řeší? Děkuji.
vivid.sk (11472)|10.12.2014 11:26
Objednáš priamo z webu, zaplatíš cez PayPal.
swenak (186)|10.12.2014 11:44
Ale s tím já problém nemám, nakupuju tak běžně, jen nechápu, jak to, že se tady nic takové neprodává.
RoPo (6061)|10.12.2014 13:26
Malý zájem a nevědomost/neznalost. Přeci jen 10mil obyvatel je malý trh. Nikdo toto tady nebude kupovat na sklad, aby díky rychlému vývoji nových výrobků neleželo skladem.
swenak (186)|1.1.2015 08:26
No jo, ale takových produktů jsou mraky. Ale to je jedno. Pořád mi to z USA nedorazilo, ale asi to ani nebude potřeba. Pořídil jsem http://www.pulse-eight.com/store/products/104-usb-hdmi-cec-adapter.aspx s tím, že mi to bude jen zapínat/vypínat TV automaticky, protože má moderní TV to sama neumí (resp. umí právě jen přes CEC). No a ono to umí i další věci, můžu pomocí TV ovládat i XBMC, což je super a tím pádem nepotřebuju asi nic další :-) Když tak sem pak hodím k prodeji ten adaptér :-)
vivid.sk (11472)|1.1.2015 16:46
Ked ti to dorazi, napis nejaky sumar, ako to v praxi funguje (a ci vobec :D).
swenak (186)|1.1.2015 16:56
Pokud myslíš ten Pulste Eight, ten mi právě už dorazil a to, co jsem psal, už jsou reálné zkušenosti :-)
vivid.sk (11472)|1.1.2015 17:02
Ano, ten myslim, trosku sa rozpis.

update: To video na danej stranke nieco malo ukazuje, ale nevidim napriklad moznost, ako nastartujes/spustis samotne XBMC (ak povedzme zapnute nieje), pripadne ako vypnes/uspis system, ak uz je XBMC vypnute, pripadne dalsie dodatocne moznosti ovladania (ako zapnes/zobudis cely HTPC a podobne)
swenak (186)|1.1.2015 17:10
OK, večer niečo zosmolím:)
swenak (186)|1.1.2015 18:59
No, to máš tedy otázky, na které žel teď nemám odpověd, ale v první řadě je potřeba si uvědomit, o co jde. Není to přijímač, ani jeho náhrada. Je to adaptér, který "rozšíří" možnosti komunikace přes HDMI o CEC funkce. Tedy o obousměrnou komunikaci zařízení, které jsou přes HDMI spojeny a můžou si díky tomu vyměnovať určité základní informace. Ono by asi nebyl problém, aby to šlo i mimo XBMC, resp. konkrétní aplikaci, ale jestli jsou další ovladače, resp. nějaká integrace do Windows, to jsem zatím moc nezkoumal. Tak, jak to já potřebuju, mi to bude dle všeho stačit. Jediné, co zatím ještě nemám vyřešené, je ovládání zvuku Windows, tedy ne XBMC, ale přímo Windows. Já to potřeubuju právě a jen pro XBMC + zapnínání a vypnínání TV dle stavu PC a případně naopak, což umí i bez XBMC. Jinak to umí ještě WMP nativně, je v aplikaci pro ten adaptér na to přímo náložka.

Jinak, v XBMC je nativní podpora integrována. Co lze udělat navíc, je iinstalovat doplněk KeymapEditor, kde si dle libosti můžeš nastavit, která klávesa/funkce ovladače, bude mít jakou funkci v XBMC. V TV (v mém případě) si ještě můžu nastavit, co bude TV podporovat (zapnutí, vypnutí, ...) a taky, jaké funkce, resp. tlačítka, bude posílat přes HDMI. Buď jen nějaké základní, nebo tam bude posílát téměř vše a TV pak vlastně nebude ovladatrelná přes dálkové, protože namísto toho, aby vykonala funkci, tak pošle jen příkaz dál a nic nedělat. Takže konkrétně, když např. zmáčknu MENU, abych se dostal do základního nastavení TV, tak se nic nestane a příkaz jde dál do PC a tam, pokud mám něco nastaveno, se pustí funkce. Toto samozřejmě funguje jen, pokud v PC běží ten CEC adaptér. Poku ne, tak raguje opět TV. No a právě zdá se zatím jediné, co to nedělá, jsou tlačítka hlasitosti, ty jsou pořád do TV a v rychlosti se mi ani jiné tlačítka nepovedlo nastavit ani na hlasitost XBMC.

Nastavení, jak se bude XBMC chovat (ne klávesy ovladače, ale celkové chování), se nastavuje buď v ovladači pro CEC adaptér, nebo přímo v XBMC, kde pokud v nastavení vstupních zařízení klikneš na periférie, zobrazí se tam přímo CEC adapér a když na něj klikneš, otevřou se možnosti nastavení.

No, takže asi tolik. Není to náhrada za plné ovládání PC, ač, asi by to neměl být problém.

[ATTACH=CONFIG]29388[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]29387[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]29386[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]29389[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]29390[/ATTACH]
x2.PNG x0.PNG x1.PNG c1.PNG c2.PNG
vivid.sk (11472)|1.1.2015 19:07
[QUOTE=swenak;503554] No a právě zdá se zatím jediné, co to nedělá, jsou tlačítka hlasitosti, ty jsou pořád do TV a v rychlosti se mi ani jiné tlačítka nepovedlo nastavit ani na hlasitost XBMC.
[/QUOTE]
To je v poriadku. Hlasitost sa vzdy reguluje na poslednom zariadeni v retazci (ci uz je to AVR, alebo TV), takze XBMC by mal posielat vzdy vystup na urovni 100% (nestiseny). Zadalsie, ak je posielany bitstream (co je v 99% pripadoch), fyzicky to nejde regulovat.

Vdaka za info a za screeny.
tdlmarek (1566)|1.1.2015 19:10
Velice zajímavé. Dost by mě zajímalo, jak dobře to funguje v OpenELECu (libCEC by měla být integrovaná). A po detailnějším zkoumání jsem zjistil, že i3/i5 NUC má HTPC header, na který jde napojit interní varianta tohoto adaptéru, takže to možná taky objednám a vyzkouším.

Díky za postřehy.
swenak (186)|1.1.2015 19:11
[QUOTE=vivid.sk;503559]To je v poriadku. Hlasitost sa vzdy reguluje na poslednom zariadeni v retazci (ci uz je to AVR, alebo TV), takze XBMC by mal posielat vzdy vystup na urovni 100% (nestiseny). Zadalsie, ak je posielany bitstream (co je v 99% pripadoch), fyzicky to nejde regulovat.

Vdaka za info a za screeny. [/QUOTE]

Jenže já TV nepoužívám jako výstup audia, mám áktivní repro připojeno na výstup ze zvukovky PC, takže by mi bodlo, abych mohl ovládat právě hlasitost Windows. Ono asi půjde minimálně ovládat XBMC, ale to bych nerad, protože by se pak stalo, že sice XBMC bude mít rozumnou úroveň, ale když budu chtít třeba Youtube, nebo pustit hru, bude zase úroveň dost mimo. Ale to vše ještě otestuju, mám to jen cca den :-) Zkusím ještě na TV nastavit, že audio se řeší externě, možná pak nebude prudit s ovládáním TV hlasitosti :-)
vivid.sk (11472)|1.1.2015 19:15
Aj z tohoto dovodu ma zaujimalo, ci aplikacia podporuje apon nejaku moznost customizacie - povedzme na nejake tlacitko si namapovat nejaku inu funkcionalitu, alebo spustenie aplikacie, alebo stlacenie inej klavesy....
Pretoze by uplne stacilo stlacenie nejakej inej klavesy k tomu, aby si vedel ovladat hlasitost ci uz v systeme, alebo priamo v XBMC.

Pretoze ak moznost nemas, je to dvoj-troj nasobne drahsie DO (oproti flirc*), ktore ma este horsie moznosti ovladania (a to naozaj neocakavam ziadnu "advanced" logiku, ci funkcionalitu).


* dokonca teraz len za 14$ + doprava
swenak (186)|1.1.2015 19:20
Popravde, mne by stačilo, aj keby to neovládalo nič a len vyplo/zaplo TV, resp. PC. Je smutné, že toto nevie TV priamo, hlavne v dobe EKO šialenstva. Aj 10rokov staré TV a monitory sa vedeli zapnút/vypnúť, keď nemali signál. Ale TV z roku 2014 toto nevie.
vivid.sk (11472)|1.1.2015 19:32
Vypnut / zapnut TV vie nejake univerzalne DO, za pomoci makra, kedy zapinas viacero pristrojov jednym tlacitkom. Predpokladam vsak, ze zapnutie a vypnutie TV cez DO nieje nejaky zasadny problem, ktory by degradoval pouzivanie XBMC.

A vypnutie TV by mali (mohli) uz zvladat dnes skoro vsetky modely. Na svojej TV som nasiel tuto moznost, no minimalny casovy interval je 15 minut - ak nieje zisteny ziadny signal na vstupe.
Trocha dlhy cas, ale lepsie ako nic.
swenak (186)|1.1.2015 19:38
Normálne vypnutie nie je problém, ale mne ide práve o vypnutie automatické, ak sa vypne PC, alebo o zapnutie, ak sa PC zapne. Hlavne ale o vypnutie, protože pozerám film, ten dohrá, XBMC uspí PC a TV svieti do rána. Mám na nej síce funkciu, že sa vypne, ak do nastaveného času nevykonám príkaz (do 1, 2, alebo 4 hodín), ale to je nanič, pretože to zase niekedy otravuje, ak je TV zapnutá celý deň. Strašne som túto funkciu ale chcel, ale to bolo v dobe, než som prešiel na HTPC. 15minút by nevadilo, ale moja Sony toto nevie. Ani vo sne by ma nenapadlo zisťovať dopredu, či takúto základnú vec TV zvláda.
vivid.sk (11472)|1.1.2015 19:46
Celkom chapem tvoje rozcarovanie. Moja stara TV toto tiez nevedela, niezeby som nevedel vypnut TV, ale ak niekto TV nechal omylom zapnutu (XBMC aj s HTPC sa rovnako vie pri necinnosti uspat automaticky, detto AVR sa po chvilke vypne, ak nema na vstupe signal), tak svietila cely den.

Skusil by som to riesit inak. Skus zistit, ci sa TV neda ovladat cez TCP/IP a nasledne skusit zistit povel, ako ju vypnut. Ak existuju funkcne aplikacie pre smartfony na ovladanie TV, myslim, ze to bude realizovatelna cesta.

P.S. Ako momentalne zapinas/zobudzas HTPC?
swenak (186)|1.1.2015 20:00
No, moja stará LG to vedela, aj satré Sony predtým to vedelo, monitory tiež. Aktuálně to ale už neriešim, práve preto, že toto vyriešil ten Pulse. HTPC mám ani nie mesiac, doteraz som ho ovládal a zapínal cez apliáciu pre iPhone v rámci lokálnej siete. Teraz mi stačí diaľkou zapnúť TV a HTPC sa preberie (nevypínam ho, len uspávam). Keď TV vypnem, vypne sa HTPC. Ak zapnem HTPC cez klávesnicu (mám Logitech cez unifying) , alebo cez aplikáciu v telefóne, zapne sa aj TV. Takto presne sa mi to páči :-) Teda, ono HTPC vlastne nie je dobrý výraz, je to prostě PC v menšom a peknom balení, mám tam dokonca GTX970 a hrám sa na tom WOT, pracujem, netujem :) Nahradil som tým Dune TV 3D, Synology 213 s 2x4T HDD a možno tým ešte nahradím aj WiFi AP. Namiesto 4 krabíc budem mať jednu.
RoPo (6061)|1.1.2015 21:12
O PulseEight jsem zde psal v MMC vlákně již poměrně dávno právě ve spojení s NUCem. PulseEight mám pro NUC, ale ještě jsem neměl čas jej zapojit, protože dodaný HW neměl zcela stejný header (rozsmístění signálních vodičů a klíče konektoru), který je v NUCu s i3. Po komunikaci s výrobcem jsem po nějaké době od výrobce schéma zapojení do daného NUCu získal, ale pak jsem zase na to už neměl čas. Musím to oprášit a dodělat.

Já jej chci právě pro ovládání NUCu ovladčem jen od TV přes protokol CEC na HDMI.
Blainik (4)|3.1.2015 12:56
Tohle jsem řešil a nakonec mi nejvíc vyhovuje bezdrátová klávesnice s myší. Asi se každému nemusí líbit mít v obýváku klávesnici, ale na druhou stranu lze HTPC používat jako klasický PC bez omezení i třeba k psaní ve Wordu. Narazil jsem ale na jediný problém, jak HTPC spustit na dálku. To jsem prostě nevyřešil. =(
swenak (186)|3.1.2015 13:06
Já právě k tomu mám i klávesnici a myš, mám to jako domácí PC, HTPC i herní konzoli v jednom díky GTX970. Ale v situaci, kdy prostě koukám filmy/seriály a nic jiné nechci dělat, je možnost používat běžnou dálku super. Obecně bych si vystačil i se smartphonem, ale to není tak komfortní.