Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Nefunkční propojení notebooku s televizí přes HDMI

Neregistrovaný (0)|2.9.2014 11:41
Tazatel: Robert

Znění dotazu: Zdravím! Mám následující problém: dříve jsme propojili notebook s televizí pomocí HDMI kabelu a na televizi stačilo přepnout vstup na HDMI a ihned jsem viděl na televizi to, co na notebooku. Nyní jsme se přestěhovali, televizi máme stejnou, ale propojení nefunguje (ani na jednom z více notebooků). Připojím kabel, notebook zareaguje (přepne rozlišení), ale na televizi se nic neukazuje. Televize má tři vstupy HDMI, ani na jednom nic nejde (na televizi je černá obrazovka). Notebook by měl být nastaven správně. Jedná se o notebook Sony Vaio a televizi Sony Bravia KDL-32W4000

Technika, které se dotaz týká: Notebook Sony Vaio VPCEA1S1E
Televizor Sony Bravia KDL-32W4000
Kabel HDMI
KamilZ (10277)|2.9.2014 12:19
Zkus na notebooku zmáčknout klávesy Win+P a dát rozšířit nebo duplikovat, viz bod 2 a dál: http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows7/connect-to-a-projector .

Pokud to nezabere, zkus vyměnit HDMI kabel.
vivid.sk (11472)|2.9.2014 12:20
Skus zmenit rozlisenie na notebooku.


edit: Kamil bol rychlejsi.
Neregistrovany (0)|2.9.2014 12:38
kamilZ: tuto zkratku znám a zkoušel jsem to - bohužel ani jedna volba nic nezmění, televize nereaguje.

vivid.sk: rozlišení se mění na notebooku automaticky, co se kabel připojí k TV. Přijde mi, že notebook na připojení reaguje, ale televize jaksi nic.

Myslíte, že by to tedy mohlo být kabelem? Ten kabel zase až tak starý totiž není. Vizuálně vypadá v pořádku.
KamilZ (10277)|2.9.2014 12:47
Ještě se můžeš zkusit prohrabat nastavením grafické karty - nainstalovat originál ovladače od výrobce (ne ty z Windows). Pak mě už nic než kabel nenapadá, zkus ho třeba jen otočit.
Neregistrovaný (0)|2.9.2014 13:21
Ovladače grafiky jsem tam dal nejnovější, ale bohužel nic :( i kabel jsem otočil a taky bez výsledku. Já to hlavně nechápu, že dřív to šlo a najednou nic, jen se televize převezla jinam.
vivid.sk (11472)|2.9.2014 13:23
Ako uz radil Kamil, v pripade, ze sa nic ine v retazci nezmenilo, skus iny kabel.

[QUOTE]rozlišení se mění na notebooku automaticky[/QUOTE]
Prave preto ho zmen manualne na 1920x1080, automaticky casto nemusi znamenat korektne. Nestandardne rozlisenia nemusi TV akceptovat.
Neregistrovaný (0)|2.9.2014 13:47
Zkusil jsem manuálně změnit rozlišení, akorát můžu dát maximálně 1600x900, víc tam nejde. Ale ani tak se nic nezměnilo. Přítelkyně jde teď do města, tak jsem jí zaúkoloval koupí kabelu. Uvidím, co to udělá a doufám, že to nebude zbytečná koupě.
bastlir (3245)|2.9.2014 14:55
Teď je už asi pozdě, ale uvažuj logicky, co se změnilo od doby, kdy to fungovalo? Jedině to, že jsi to rozpojil. Takže z toho vychází jen kabel, nebo jiná HDMI zásuvka v TV.
vivid.sk (11472)|2.9.2014 15:02
[QUOTE=;495478]akorát můžu dát maximálně 1600x900, víc tam nejde[/QUOTE]
Mas overene, ze TV toto rozlisenie akceptuje? Skus este 1280x720, toto rozlisenie by mal zvlastnut kazdy TV. Ale pokial nemas v ponuke 1920x1080, znamena to, ze PC "nevidi" TV a nevie mu ponuknut adekvatne rozlisenie.
Neregistrovaný (0)|2.9.2014 15:33
Tak nový kabel problém vyřešil. Nechápu to, ale po připojení nového to funguje dobře.