Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): tmavy roh led tv

Neregistrovaný (0)|23.8.2014 18:45
Tazatel: martin5504

Znění dotazu: Dobry den, prosim vas mam taky problem. Vlastnim LED LG SMART TV, mam ho asi 3-4 mesiace, ale dnes sa mi z nicoho nic v rohu urobila taka tmava cierna šmuha... neviem prečo a neviem ani opisat co to je, preto sem davat aj foto. Je moznost nejakej lachkej opravy doma, alebo radsej to reklamovat? Vopred diki

http://oi58.tinypic.com/2rekyma.jpg
vivid.sk (11472)|23.8.2014 18:59
Reklamacia. Ak to mas vo vsetkych scenach, vyzera to, akoby "vypadla" cast podsvietenia.
Konďa (586)|24.8.2014 11:09
Naši mají něco podobného, ale na obraze to není moc viděl. Také LG. Ale v menu je stínování uděláno záměrně, vypadá jak porucha. Ovšem souměrně, ne že by byl jen roh tmavý. Doporučuji raději reklamaci než bastlení a výměnu LED, případně hledání studeňáku. Ale zkontroluj, zda je to na všech scénách, jak doporučuje vivid.
bastlir (3245)|24.8.2014 13:02
Hledat studeňák v panelu?9-) Není co řešit - reklamace.
Konďa (586)|24.8.2014 17:39
Tak jsem to také myslel ad "Doporučuji raději reklamaci než bastlení a výměnu LED, případně hledání studeňáku..." Raklamace - ANO, bastlení a hledání studeňáku - NE. Asi jsem měl napsat " Doporučuji raději reklamaci než bastlení a výměnu LED, nebo dokonce hledání studeňáku". Takže shoda.
bastlir (3245)|24.8.2014 17:57
Dnešní TV už svoji strukturou nejsou TV z dob CRT, nýbrž linuxové či jiné počítače v podstatě s velkým monitorem v jednom. Pamatuji si časy, kdy jsme si koupili TV a tam v návodu bylo přiložené i schema s napětím na měřících bodech. Kdežto u nových placek prostě nemáš nárok na cokoliv, protože i certifikovaní technici v podstatě nejsou opraváři, ale vyměňovači modulů. A pokud není u té či oné značky zdroj mimo hlavní modul, pak je tam jen jeden. Když tehdy v mém novém Samovi v záruce doma měnili modul, ptal jsem se technika na technické detaily desky a on na mě koukal jako puk, k čemu to potřebuji vědět, když to neví ani on. Pak jsem po něm chtěl starý modul, nemohl mi jej nechat, protože jej prý musí poslat výrobci. Když jsem ale tu desku (modul) viděl, byla samý šváb a pár pasivních součástek a pasivních integrovaných součástek, takže bych se stejně musel omezit jen na jejich diagnostiku.
Shrnu-li to, pokud např. TV nejde a v návodu není uvedená možnost výměny např. trubičkové pojistky, nezbývá uživateli, než na TV utřít prach a čekat na měniče modulů. :-)
RoPo (6061)|24.8.2014 19:57
Výrobci tyto vadné moduly vyžadují vrátit zpět právě kvůli podrobné diagnostice závady a vlastní statistice. Pokud uznají a zjistí, že je tam generický problém v návrhu HW, tak udělají HW změnu a novou revizi HW pro nové verze stejné TV. Berou to jako "chybama se výrobce učí". Všechno totiž simulační a návrhové programy pro HW nejsou schopny předpovídat.