Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Piskanie LCD (LED) TV - Finlux ,Toshiba

Neregistrovaný (0)|29.7.2014 21:30
Tazatel: Ed

Znění dotazu: Ahojte,
viem,ze podobne veci sa tu uz riesili,no pridam svoj problem aj ja,mozno niekto bude vediet poradit.
Pokazil sa mi stary TV,tak som si chcel urobit radost novym LED (LCD) TV uhlopriecky 61cm. Kupil som si televizor Toshiba 24W1333G s tym,ze je to dobra znacka a ze par rokov mi bude v pohode sluzit. Vsetko bolo OK,pokym som nestlmil zvuk na ovladaci.Zacul som piskanie zo zadnej strany z dolnej casti TV, kde su reproduktory.Tak som Toshibu vratil na druhy den.
Rozmyslal som,ze si objednam znovu tu istu telku,ale povedal som si,ze mozno bude chybna várka,tak som si radsej objednal Finlux 24FLYR160L.Tu som sa uz sustredil,ci bude alebo nebude piskat.Takze piska aj ten.Rovnako.Pre info napisem,ze mam zapojeny len klasicky antenny vstup z kablovej televizie.Tv piska aj ked antena je,aj ked nie je zapojena.
Takze: Vsimol som si,ze kym som si v prvotnom nastaveni po prvom zapnuti TV nastavoval jazyk a prebiehalo Automaticke ladenie programov,tak TV nepiskal.Ked ladenie dobehlo a nabehol uz obraz konkretneho programu,tak zacal piskat.Okrem toho nepiska,ked zvolim vstup HDMI (nic v nom nemam zapojene).Vtedy nieco cvakne a piskanie prestane.Ked zapnem znovu zdroj Antena (alebo ktorykolvek iny zdroj) tak piskanie zacne.Tiez nepiska,kym je po zapnuti telky uvitacie logo Finlux.Na piskanie nema vplyv to,ci je zvuk zapnuty,alebo stlmeny.
Piskanie (bzukot) pripomina letiaceho komara,no bzukot je pocutelny asi z 2-3 metrov.TV piska z oblasti praveho reproduktora (pri pohlade spredu).Netvrdim,ze piska repro,ani ze to tak nie je.

Myslim,ze toto nie je problem jedneho kusu televizora,kedze mi to robi uz druhy televizor inej znacky.Alebo je mozne,ze obidva TV maju rovnake vnutornosti? Na odporucenie elektrikara som skusal TV zapojit do zasuvky v inej izbe a tiez u suseda vo vedlajsom byte,kde to tiez piskalo.

Co by mohlo pomoct? Toshibu som vratil a dufal,ze novy televizor uz piskat nebude...A teraz mi to iste robi Finlux.
Dakujem.
P.S.: Viem,idealne je TV vratit,ale aka je pravdepodobnost,ze dalsia telka to uz robit nebude,ked zatial piskaju 2 z dvoch TV a uplne inych znaciek...
vivid.sk (11472)|29.7.2014 21:52
1) V tomto rozmere (obvykle velkost monitora) sa nerobia seriozne TV, vyrobcovia tento segment ignoruju, takze je mozne, ze tam budu velmi podobne vnutornosti.
Vrat a skus stastie znova.

P.S. A uz nekupuj monitory :)
RoPo (6061)|29.7.2014 22:36
Muze to byt invertor nebo zdroj pro napajeni LCD panelu. Nicmene zkus dalsi model TV ci jiny kus.
Guest Ed (0)|31.7.2014 12:50
Dakujem za rady chlapi :)

Co sa tyka velkosti TV, nepotrebujem velku obrazovku, kedze nie som ziaden TV maniak. Mozno pre niekoho je tento rozmer len pocitacovym monitorom, no mne to bude na 100% stacit. Potrebujem len telku na obcasne pozretie si programu. Nemam ziadne extra naroky, len aby bola spolahliva a nevyludzovala rusive zvuky.Kedysi to bola samozrejmost pri kupe noveho vyrobku,dnes asi nie.
Viete mi odporucit TV,ktora bude robit to,co ma?

Poziadavky su jednoduche: uhlopriecka 24-28 palcov, spolahlivost a pozeratelny obraz. Zvuk neriesim, vsetky placky maju plechovy zvuk. Nepotrebujem ziadne SMART funkcie. Dost pozitivne ohlasy som cital na Samsung UE28H4000, myslite, ze to bude OK obrazovo i bez rusivych pazvukov? Je to vraj nastupca F-kovej rady. Ladenie nie je pre mna problem, kedze to raz naladim a potom uz len prepinam programy...

Vdaka a pekny den vsetkym.
vivid.sk (11472)|31.7.2014 21:53
Radsej by som za pooobzeral po modeloch >32". Teda aspon tych 32". To je dnes absolutne minimalny zaklad, ktory by sa mal dat kupit v pouzitelnej kvalite. Rozdiel v cene nebude zasadny (ak ide o to).
Guest Ed (0)|1.8.2014 10:15
OK.

A ak 32 palcovy, tak ktory? Aku znacku a model? Ci uz v tomto rozmere je to jedno co zoberiem?

Len je to uz dost velka uhlopriecka pre moje potreby a kedze ako zdroj pouzivam klasicky antenny signal z kablovky, tak obraz nebude ktovieaky. Mam na mysli to, ze cim vacsia obrazovka, tym sa zvyrazni nedokonalost obrazu na zaklade ,,nekvalitneho,, zdroja signalu...
vivid.sk (11472)|1.8.2014 13:13
Panasonic/Sony/Samsung ...vyber si.

klasicky antenny signal z kablovky
Ale to mnoho uzivatelov a kedze v kablovke mas uz digital, nieje s tymto problem.