Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Avidemux

cinna (8)|22.7.2014 22:33
Zdravim,

potreboval bych prosim rychlou radu... V ramci sazky jsem natocil vine video na jeden zaber a potreboval bych tam umistit vypipnuti jednoho slova. Video zpracovavam v Avidemuxu. Zvuk (pipnuti) jsem si tam uz stahnul, ale za boha nemuzu prijit na to, jak to udelat, aby tam byl vubec slyset, natoz ho umistit tam kam potrebuju. Mate s tim nekdo zkusenost? Jsem fakt amater, proto editacni program zdarma :)

Diky moc za pomoc!
vivid.sk (11472)|22.7.2014 23:36
- vyexportuj samotne audio
- otvor audio v editore (napriklad Audacity /free/, alebo Adobe Audition /plateny/)
- najdi si dane slovo a "vypipaj" ho (oznac danu cast a narad ju vygenerovanou frekvenciou 1khz).
- uloz
- zmuxuj s povodnym videom

Enjoy
cinna (8)|23.7.2014 14:35
Dikes za radu. Nahral jsem do Audacity zvuk.wav a slysim jen sumeni. Cim to?
vivid.sk (11472)|23.7.2014 16:07
asi tym, ze povodny nebol wav, ale nejaky iny komprimovany format (pouzi mediainfo, ak nevies presny typ).
cinna (8)|23.7.2014 21:15
Tak parada, povedlo se :) jeste mam jeden dotaz - lze do Avidemuxu natahnout zvuk, kterej mam u videa ve WMM?? Diky moc!
vivid.sk (11472)|23.7.2014 23:06
neviem co je WMM (myslis WMV?), audio vies velmi lahko skonvertovat bezstratovo na wav a potom s nim pracovat defacto kdekolvek.
cinna (8)|24.7.2014 15:18
Windows Movie Maker. Neumim ten zvuk z toho nijak vyndat. Da se to nejak jednoduse udelat?
vivid.sk (11472)|24.7.2014 15:23
S tym ti bude musiet pomoct niekto iny, tento sw nepouzivam, kazdy slusny sw na strihanie by mal vediet vyexportovat audio (co sa tyka microsoftu a jeho sw, necudoval by som sa, keby chybala aj takato zakladna funkcionalita).
RoPo (6061)|24.7.2014 15:28
cinna: Windows Movie Maker používala kdysi dcerka. Jestli chceš, tak se mohu podívat u ní na NTB, jak z toho audio dostat ven.

Nicméně, audio do WMM jsi dostal jak?
vivid.sk (11472)|24.7.2014 15:37
[QUOTE=RoPo;493306]Nicméně, audio do WMM jsi dostal jak? [/QUOTE]
obsahoval ho predpokladam originalny klip....
RoPo (6061)|24.7.2014 15:42
[QUOTE=vivid.sk;493307]obsahoval ho predpokladam originalny klip....[/QUOTE]

Pokud tak, tak proč původní klip nedemuxuje? Nevím však, v jakém formátu daný klip má.
vivid.sk (11472)|24.7.2014 15:46
[QUOTE=RoPo;493308]tak proč původní klip nedemuxuje?[/QUOTE]
Tiez nechapem, zrejme je snaha "vypipat" nieco uz v postrihanom videu.
RoPo (6061)|24.7.2014 15:55
Tak ať si např. v tom Audacity vygeneruje 1kHz vzorek o délce např. 5s. Uloží do WAV. A natáhne do WMM. Vloží/překryje na patřičné místo s tím, že původní zvuk ztáhne/střijne/cokoliv.

Proč to dělat složitě (WMM -> export/demux -> Audacity (úprava) -> export(wav) -> mux...), když to jde jednoduše (Audacity -> tvorba 1kHz WAVu -> import do WMM a prolnutí). Tedy alespoň podle mého názoru.
cinna (8)|24.7.2014 22:20
je to takhle - natocil jsem klip, zkousel jsem ho upravit v avidemuxu, ale nedarilo se mi tam dostat ten beep. mezitim jsem udelal to samy, ale v moviemakeru. vsechno super, pipnuti tam mam z audacity, az na ostatni zvuk ve videu, ten je silenej. normalne tam sislam, verte ze normalne to nedelam :D tak jsem si myslel, ze proste prohodim zvuk z WMM do Avidemuxu a budu spokojenej. jinak ted uz snad vim, jak to udelat i v tom avidemuxu, tak to proste udelam cele od zacatku.jinak video mam v .avi. a presne jak rikate, zvuk sel do WMM spolu s videem. diky vam za rady!
cinna (8)|25.7.2014 22:33
hosi, asi me odvezou do berkovic! nemam na tohle bunky :D takze jsem sel delat cele video znova - pipnuti jsem si tam natahnul, ale nevim, jak to prolnout. bud jde orig. zvuk od videa nebo jen pipnuti. a pak taky nevim, jak se to pipnuti vlozi presne na to misto, kde to potrebuju. jdu na stamprlu!!!!