Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Upgrade z Panasonic SD90?

Mr.Scully (27)|20.7.2014 22:35
Pár let vlastním videokameru Panasonic HDC-SD90 a i když jsem s ní poměrně spokojený, tak mě zajímá, jestli se nevyplatí přejít třeba na nějakého nástupce.

Podmínky:
- relativně kompaktní rozměry (co nejmenší)
- optický zoom pokud možno alespoň 20x (široké ohnisko není pro mé využití podstatné)
- dobře fungující stabilizátor na vyšším ohnisku (stávající Panasonic ho má výborný)
- solidní kvalita obrazu a spolehlivé ostření v horších nebo obecně složitějších světelných podmínkách.

Kameru používám často na natáčení akcí (např. koncertů), kam ji potřebuju propašovat nenápadně v oblečení a často natáčím třeba ze 100 metrů, proto ty požadavky, jakkoliv jsou divné ;)

Příklad:

Takže - najde se třeba do 15k nějaký nástupce, který nabídne oproti SD90 zřetelně lepší kvalitu obrazu, nebo je to všechno vcelku srovnatelné a nemá cenu upgrade řešit? Je mi jasné, že požadavky typu rozměry a zoom jdou proti sobě a jsem fotograf, takže je mi jasné, jak kamera do 15k vykouzlí úsměv na tváři profesionálních kameramanů, nicméně jde mi opravdu jen o tuhle jednu věc - dá se dneska koupit něco obrazově zřetelně lepšího do 15k nebo jsou rozdíly malé a nevyplatí se mi přecházet? U foťáků se po 2-3 letech vývoje třeba za stejnou cenu zřetelně vylepší výkonnost na vyšších ISO, ale nevím, jak u kamer. Pokud mi řeknete, že to nemá cenu, tak budu jen rád, ušetřím :-)))
RoPo (6061)|20.7.2014 22:47
Podle me v teto nizke cene do 15k momentalne nic srovnatelne lepsiho neporidis.
romana51 (355)|21.7.2014 07:50
Já jsem z SD90 šel do SD700 hlavně pro 50p a hledáček. Je to obrovský rozdíl v kvalitě obrazu a vůbec dalších vychytávek jako třeba sáňky pro externí mikrofon. Do 15k asi těžko, ale vyšší model se každopádně vyplatí. Starou SD90-ku nyní používá moje žena (nemá ráda složitější ovládání) a tak si mohu stále potvrzovat velký rozdíl v kvalitě.
Mr.Scully (27)|21.7.2014 11:12
Nad SD700 jsem tehdy taky přemýšlel, ale 12x zoom byl pro mé účely prostě málo. Když filmujete něco na 100-120 metrů, tak to dlouhé ohnisko je prostě potřeba. Chápu, že normální člověk to nevyužije, ale pro mě je ten 20x zoom u SD90 ideální.

(Jinak 50p umí SD90 taky...)
romana51 (355)|22.7.2014 14:53
Mr.Scully - omlouvám se, ta moje stará kamča nebyla SD90, ale SD9. Proto ten propastný rozdíl. Ale co se týká zoomu, tak SD700 má ještě velmi kvalitní inteligentní zoom
18x a já mám kliku, že mi přes redukci jde telepředsádka 1,5x (z Olympusu C-5050) a to mi udělá skvělých 27x (ekviv. kinofilm 800 mm)!! Protože fotím a natáčím zvěř, je to super. Ale mému Nikonu, který umí ekviv. až 2000 mm se to nevyrovná. Ale ten se pod kabát těžko vejde a i přes skvělý stabilizátor jde bez stativu pouze fotit a ne točit video.
Jinak já bych dnes šel do HC-X920, ale je o "pár" kilo dražší. Jenomže: zase má jiný průměr závitu, jiné baterie a to by bylo tele a šíro předsádky hodně kilo navíc.
Mr.Scully (27)|22.7.2014 18:28
No já ten inteligentní zoom občas jsem nucený využívat taky :) Takže jedu s SD90 na nějakých 41x zoom (tuším skoro 1200mm) a kolikrát je to tak akorát. Není to šťastné, nad rámec optického zoomu chodím nerad, ale občas je to nutné. Proto by 12x zoom byl pro mě málo. No vypadá to, že mezi kamerami s cca 20x zoomem asi nic lepšího neseženu. Je to holt jako u foťáků, čím delší ohnisko, tím horší kvalita (nebo výrazně větší rozměry i cena :-)
josefíka (651)|22.7.2014 20:20
SD90 jsem prodával, abych měl peníze na jinou kameru. Ale pořád mě dostávala její kvalita za tu cenu. Nic lepšího za 9k jsem neměl v rukách. Jestli ti slouží a jsi spokojen, neměň. Jinak budeš muset jít s cenou hodně výše, aby jsi měl takový obraz.
Mr.Scully (27)|22.7.2014 21:24
OK, díky, tak nějak jsem si to myslel :-) Nechám si SD90 a radši investuju do fototechniky, kterou využívám daleko víc... tam mám letos plány za upgrade za 50-100k, takže pokud ušetřím na kameře, tím líp :-)