Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

soundbar k TV

majkom (83)|8.7.2014 14:43
Zdravim, k novej tv planujem kupit soundbar - chcel by som o nieco lepsi zvuk, ako dava standartne TV - teraz mam k starej TV nuzovo pripojene toto http://audiovideo.vzdy.cz/jbl-creatureIII-black?utm_source=heureka_cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=heureka_cz - uz to zlepsilo zvuk TV, ale je to prebasovane, dialogy to moc nedava a podobne.

Takze spat k teme, soundbar preto, ze nemam moc miesto na subwoofri, a vlastne ani repraky, samozrejme, ak by existovalo nejake riesenie dvoch reprakov, zavesitelnych na stenu vedla tv, to by som zvladol, ale ten soundbar mi pripada jednoduchsie riesenie. Prosim, neocakavam od toho ziaden THX zvuk, ani koncertny sal, len chcem zlepsit prednes TV, aby filmy za nieco stali.

Zaujal ma tento kusok, ale nebranim sa tipom kludne na lacnejsie riesenie, pripadne skladnejsie: http://www.electroworld.cz/product/audio-hifi-mp3/soundbary/HTL5120/philips-htl5120-12-soundbar

Pak este mam dotaz, ma to pripojenie cez hdmi in - pokial to prepojim s tv cez HDMI, pojde cez to automaticky zvuk hned ako zapnem TV? a pojde cez to zvuk aj z konzole, ktora pojde cez hdmi do TV?
Diky za pripadne rady:)
vivid.sk (11472)|8.7.2014 15:04
1) Odporucam sa vyhnut zn Philips pre vsetky vyrobky, ktore sa akokolvek tykaju zvuku :)
2) Nekupuj macku vo vreci, problemy o ktorych hovoris sa nemusia vyriesit automaticky kupou ineho a drasieho zeleza.

-------------------------------------------------------------------------------
Nazor autora prispevku sa nemusi zhodovat s nazormi redakcie :D
majkom (83)|8.7.2014 15:07
takze je to bud domace kino za dvacku alebo sustitko z tv?:)
vivid.sk (11472)|8.7.2014 15:21
Hlavne je nezmyselne byt otrokom vlastneho obmedzeneho priestoru. Pokial ti na niecom zalezi, sprav to poriadne. Neznie to pre kazdeho prijatelne, no na "skrine na handry a porcelan" sa v obyvacke nepozeras. Pozeras sa na TV a pocuvas audio.
A pokial ti na tom zalezi, priestor si podla moznosti aspon kompromisne upravis. Dnes sa da najst dost 2.0 / 2.1 systemov, ktore su malicke a nezaberaju vela miesta.
vivid.sk (11472)|8.7.2014 15:26
[QUOTE=majkom;492349]pojde cez to automaticky zvuk hned ako zapnem TV? a pojde cez to zvuk aj z konzole, ktora pojde cez hdmi do TV?[/QUOTE]
Ano. Tieto soudbary nefunguju ako AVR (nieje to HDMI switcher), obsahuju povacsinou len jeden vstup pre priame zapojenie z TV (opticky SPDIF). Cize vsetko, co pojde cez TV, pojde automaticky do repro, vratane vsetkych vstupov, ktore pripojis do TV. Samozrejme len stereo, ale to je v pripade takehoto systemu logicke :). Problem soudbarov ani nieje to, ze by nehrali, ak si doplatis, najdes aj vyborne modely. Len je to vacsinou (citaj vzdy) neadekvatne svojej cene (tlak na minimalizaciu celeho riesenia nieje pre zvuk uplne idealna cesta). Menice potrebuju "svoj priestor" a netreba ich schovavat do mini/pidi skatuliek.
majkom (83)|8.7.2014 16:10
asi nerozumiem rade:) mas nejaky tip na konkretne riesenie? ti eonkyo su cenovo v podstate na 9-10 tisic, to uz je mierne nad rozpocet:( teda mierne, cca 30 procent:D
vivid.sk (11472)|8.7.2014 16:45
Dam ti len jedno odporucanie - chod si to vypocut, aby si nebol sklamany. Mozno ti to bude stacit (v tom lepsom pripade), a mozno zistis, ze musis rozpocet navysit.
tdlmarek (1566)|8.7.2014 17:36
Můžeš začít např. zde:
http://www.whathifi.com/news/best-soundbars-to-buy-in-2013

Já bych doporučil dívat se po soundbarech, které jsou jednoduché 2.0 nebo 3.0 a nesnaží si hrát na nějaký virtuální 5.1/7.1 surround. Tam je šance, že člověk pořád dostane v podstatě docela slušné fronty, akorát zabalené do trochu jiného futrálu. V tom druhém případě totiž musel výrobce při zachování stejné ceny někde šetřit - a kde jinde, než na kvalitě samotného zvuku.
vivid.sk (11472)|8.7.2014 18:25
[QUOTE=tdlmarek;492365]Můžeš začít např. zde:[/QUOTE]
....a mozno skoncis u vybrateho Philipsu, z prveho prispevku :)
majkom (83)|8.7.2014 19:17
A co toto?;) http://m.heureka.cz/domaci-kina/panasonic-sc-hte80eg/ kuci, najme majte na pamati, ze momentalne bezim na tych jbl creatures:)
RoPo (6061)|8.7.2014 19:48
Majkom: Čti zde a moje příspěvky o mých praktických zkušenostech se soundbary.
majkom (83)|10.7.2014 08:48
Tak finalne sa rozhodujem medzi tymito dvoma:
http://m.heureka.cz/domaci-kina/sony-ht-ct260h
http://www.scorpion-elektro.com/katalog/item14005-onkyo-ls3100.html

Moj dotaz je - daju sa oba nastavit tak, ze zvuk pojde automaticky cez ne, bez ohladu na to ci budem mat zapnutu klasicky tv, alebo streamovat cez apple tv alebo hrat na xboxe? Sorry za priblble otazky, ale v audio som uplny panic;)

A druhy dotaz, u oboch je subwoofer, moze byt umiestneny na stoliku tv, alebo to bude rezonovat? A musi byt okolo neho miesto, alebo nevadi ze z jednej strany bude vedla neho skrina?

Diky moc za pomoc;)
RoPo (6061)|10.7.2014 09:08
Onkyo je jiná, lepší třída než zmiňované Sony. Bude hrát jinak. Onkyo má digitální optický vstup a chinch digitální vstup (Sony má zase bluetooth). Tzn. propojení jen s TV přes optiku/chinch a co poleze do TV, to poleze i do soundbaru. Otázkou je jak bude TV a zda-li downmixovat audio z prostorového zvuku do dvoukanálu.

U subu záleží kam je směrovaný woofer/reprák (do podlahy, do strany do zadu). Je jedno kam jej umístíš. Vlny o nízké frekvenci z dobrého subu se šíří všude bez lokalizace místa zdroje. Měl by být od nábytku tak daleko, aby nábytek nerezonoval. Měl by být na podlaze.

Tebou vybrané soundbary budou hrát trochu lépe než zvuk v TV, ale bohužel pořád to jsou chrastítka.

Např. audioprocesor Yamaha YPS-2200 bude na tom se zvukem o několik tříd lépe, ale za tu cenu tohoto audiprocesoru se dá pořídit alespoň základní 5.1 kino s bednami, na které však musíš mít místo a místo na kabeláž.

Nebo Denon DHT-S514 s více vstupy...
majkom (83)|10.7.2014 10:09
Ok, pojdem do toho onkyo;) tie male repraky asi nie su bt, ze?;)
Este k tomu subwoofru, moze byt teda uplne inde polozeny akomje tv, alebo je idealne aby bol pri reprakoch co najblizsie?
RoPo (6061)|10.7.2014 10:18
Sub může být kdekoliv.
majkom (83)|10.7.2014 10:52
Ropo diky moc za pomoc;)
Este ako doporucujes zapojit, coax alebo optika?
RoPo (6061)|10.7.2014 12:05
Optika (jsou sice drobné neduhy, ale ty je nepostřehneš).
vivid.sk (11472)|10.7.2014 15:45
[QUOTE=RoPo;492444]Sub může být kdekoliv. [/QUOTE]
Samozrejme, ze nemoze.
majkom (83)|11.7.2014 10:46
Hele a pokial by som vzal ten sony soundbar, tak pripojit cez hdmi arc a bude to opat prehravat vsetko co bude cez hdmi do tv, ze jo?
majkom (83)|18.7.2014 20:37
Kluci este jedna mozno blba otazka - keby som k tv pripojil cez optiku harman kardon nova, dokazal by fungovat tak, ze ked je tv vypnuta, tak mozem cez bt pripojit k nim telefon, alebo to je scifi?
romankrasty (58)|23.7.2014 16:53
Zajímave. Zrovna to taky resim. Chtel bych zlepsit zvuk klasickeho TV vysilani. Kdy proste domaci kino nepouzivam. Z klasicke TV je ten zvuk otresny. Soundbar by mi to vyresil. Pod telku neco ne tak napadneho. Jen pro zajimavost se spotrebou zapnuti cele me sestavy ma odber ve spicce skoro 1kw. To muj pohled zapnout telku a at to aspon trochu hraje a jsou slyset slova.
No tak s tim subacem. Musel jsem hodne laborovat kam ho dat. Duneni, vybrace, rezonance a skresleni je peknej previt.
RoPo (6061)|23.7.2014 21:01
1kW? To musis asi poslouchat DK asi na plno, protoze v normalni hlasitosti byva spotrba DK pod 100w (u me pod 50W, Onkyo 616 + 2 repro bi-amp + central + zadni repro). Na max. zere DK kolem 600w. Pak s PDP 165cm (projektor me basti mene) a s nastavenym vyssim jasem v dynamickem rezimu je opravdu odber cele sestavy nad 1kW.

Ale: DK na plno nepouzivam a TV mam nastavenou take rozumne, proto me zarazi tvoje poznamka o spotrebe nad 1kW v beznem provozu.
vivid.sk (11472)|23.7.2014 23:14
[QUOTE=RoPo;493254] o spotrebe nad 1kW v beznem provozu. [/QUOTE]
on napisal odber ve spicce (comu sa da rozmuet hocijako, povedzme ked robi diskoteku pre okolite domy, atd ...). Tento udaj vsak nieje zaujimavy, zaujimavy je naozaj prikon pri beznom pouzivani, ako uz spomenul RoPo, co je aj pri tvojom AVR vyssej triedy odhadom <100W (pre samotny AVR).


[QUOTE=RoPo;493254]Na max. zere DK kolem 600w[/QUOTE]
To je papierova hodnota (na stitku je uvedenych 620W), zober vsak wattmeter a skus to niekedy realne dosiahnut pri posluchu ..... a daj vediet k akemu cislu si sa dostal predtym, ako AVR vypne.
RoPo (6061)|23.7.2014 23:18
Ok. Ve spicce... To jsem prehledl. Nicmene soundbar bere cca. 20-30w, coz neni o mnho mene nez DK v beznem provozu, pri bezne hlasitosti. Ja nevidim duvod k DK porizovat soundbar pri argumentovani spotrebou sestavy.
romankrasty (58)|24.7.2014 07:07
Tv prumer 360W na film zalezi samozrejme na co se clovek diva. Nekoupil jsem si takovou kravu abych pak stahoval nastaveni aby mi to malo papalo. Normalni tv signal mam spotrebu do 250W.
Domaci kino. Tam je to zhruba nejakych 320W. Zesik, HTPC, subac a NAS.. Do 100W se urcite nevejdu jen HTPC mi ted zere 120w pri prehravani filmu. Je fakt ale ze je tam i7 a grafika s napajenim. Ano ta spotreba je scestna. Samotny zesik jsem nezkousel.
Presto nepotrebuji na normalni tv vysilani pouzivat zesik a velky bedny. Preci jen kvalitni zvuk z toho nepoleze.
Chtel bych to take poresit Soundbarem.
K tem domacim plastovym krabickam. Mel jsem moznost vyzkouset nejvyssi radu DK od LG. No na tu prostorovost me domaci kino nestaci. Opravdu prostor "vsude" kam se postavis. Efekty super, mluvene slovo take. Jen ta hudebni slozka je trochu pokulhavajici a to me hodne vadi.
RoPo (6061)|24.7.2014 07:47
[QUOTE=vivid.sk;493266]To je papierova hodnota (na stitku je uvedenych 620W), zober vsak wattmeter a skus [/QUOTE]

Vivide, mám změřeno. Nevím, co je na štítku a v manuálu. Na to jsem se nedíval. Mě zajímají a vždy píši o reálných hodnotách. Detaily o spotřebě jsem zde již dávno uváděl v odpovídajícím vlákně o Onkyu.

---------- Doplněno v 07:47 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 07:44 ----------

[QUOTE=romankrasty;493274]Nekoupil jsem si takovou kravu abych pak stahoval nastaveni aby mi to malo papalo.[/QUOTE]

Většinou sleduji v režimu film, protože to je koukatelné (jako u všech TV). Dynamické režim apod., které jsou pro "Frantu na oko" nepoužívám. V režimu film je spotřeba 120-200-280w. Obraz je velmi dobrý.


Celkově mě však spotřeba nezajímá (zajímá mě jen pro porovnání, ale jinak je to to poslední co mě při pořízení zajímá a má minimální váhu na rozhodování), tak jak někteří zde prezentují při koupi TV, že sledují spotřebu (chápu, že někdo obrací každou korunu a nezazlývám mu to). Mě zajímá obrazový výsledek. To jen tak na okraj.
romankrasty (58)|24.7.2014 08:16
[QUOTE=RoPo;493275]Většinou sleduji v režimu film, protože to je koukatelné (jako u všech TV). Dynamické režim apod., které jsou pro "Frantu na oko" nepoužívám. V režimu film je spotřeba 120-200-280w. Obraz je velmi dobrý.[/QUOTE]

Tohle mě pobavilo. No nic každý ať si sledujeme TV podle vlastního rozhodnutí a podle toho co chceme. Mě trvalo dost dlouho než jsem si vyladil TV podle svého a jak se to mě líbí. Žádný tenhle režim mi do TV nesmí, vždy je to kompromis a každý máme jiné oko.

Chápu, že soundbar nenahradí pořádný bedýnky ale prostě nahradí repráčky v TV a nevypadá to špatně. Samozřejmě jestli to chce mít člověk jako domácí kino a poslech hudby tak to opravdu ne.
Měl jsme možnost si poslechnout a odzkoušet při stěhovaní soundbar s prostorovým zvukem od Yamahy. No nevím ale dokavad se to mělo od čeho odrážet trochu to fungovalo. Mě osobně to spise mátlo :(. Proto teď sháním něco dobrého a stereo.
RoPo (6061)|24.7.2014 08:29
[QUOTE=romankrasty;493278]Měl jsme možnost si poslechnout a odzkoušet při stěhovaní soundbar s prostorovým zvukem od Yamahy. No nevím ale dokavad se to mělo od čeho odrážet trochu to fungovalo. Mě osobně to spise mátlo . Proto teď sháním něco dobrého a stereo. [/QUOTE]

Měl jsem kdysi dva soundbary na testy (5-8 let zpět). Samsung (20t), Denon (30t). Psal jsem tady o těchto SB v několika vláknech. Až ten Denon za 30t hrál obstojně.
Proto mám na kvalitu SB pod 30t svůj názor. "Nehraje to" a pro standardní TV zvuk, který požaduješ stačí zvuk z TV. Ale netuším, jak ti loudí zvuky tvoje TV.
Je pravda, že v PDP Panasonic co mám je i nějaký malý SW a i zvuk je celkově slušný (proti ostatním TV, co jsem měl a po různu slyšel), ale pro sledování TV mě stačí zapínat DK většinou až je něco zajímavého na SATu s DD stopou.
vivid.sk (11472)|24.7.2014 13:58
[QUOTE=romankrasty;493278]Proto teď sháním něco dobrého a stereo. [/QUOTE]
Nechapem co riesis. Stereo podla vsetkeho uz mas, riesis spotrebu? Za kvalitny soundbar das tolko, co ti AVR zozerie na elektrike za 100 rokov. Ak ma tvoja TV prikon ~250W a HTPC ~ 120W (wtf?), nechapem, ze riesis prikon AVR. Nerozumiem. To je ako ked si kupis BMW 7 a potom ides riesit spotrebu.

[QUOTE=RoPo;493275]Mě zajímají a vždy píši o reálných hodnotách[/QUOTE]
A pri akej hodnote hlasitosti (a spotreby) ti AVR vypol?
RoPo (6061)|24.7.2014 14:12
[QUOTE=vivid.sk;493296]A pri akej hodnote hlasitosti (a spotreby) ti AVR vypol? [/QUOTE]

Vypl, nevydržel jsem to já. Wattmeter ukazoval kolem 600W (už si nepamatuji kolk přesně to bylo) a moje uši jsem si už zacpával (akustický tlak byl už velmi nepříjemný na uši)... AVR jsem ztlumil asi po 30s při hlasitosti 100% (mám nastavenou procentuální regulaci) a AVR by jel stále dále, ale moje uši už ne.
RoPo (6061)|24.7.2014 14:25
[QUOTE=romankrasty;493278]Tohle mě pobavilo. No nic každý ať si sledujeme TV podle vlastního rozhodnutí a podle toho co chceme.[/QUOTE]

Můžeš sdělit, co tě pobavilo? Jen mě to zajímá. Mám pocit, že z tvých textů čiší holá nevědomost.

Nevím co máš za TV, že máš spotřebu 360W ve filmovém režimu. Moje PDP Panasonic s uhlopříčkou 165cm má průměrnou spotřebu kolem 250W standardně a s maximem 450W.

Moje stará TV PDP Samsung 127cm (50A756) má spotřebu kolem 350W ve film režimu (s maximem 550W). Ovšem obrazově za zmiňovaným Panasonicem je na tom špatně. Však je od sebe dělí také cca. 5 let. Za tu dobu šel vývoj dopředu.
vivid.sk (11472)|24.7.2014 14:59
[QUOTE=RoPo;493297]a moje uši jsem si už zacpával[/QUOTE]
Pri testovani treba volit skladby, ktore neobsahuju stredy a vysky, na tie su usi citlive. Basy znesies bez problemov .... a ak aj tvoje menice v reprosustave bez ujmy, tak potom je to v pohode (zavisi aj na citlivosti repro, osadeni, a pod).
Moj aktualny AVR ma vyssi vykon ako predchadzajuci (obzvlast v aktivnom bi-ampe) a kedze papierove maximalne hodnoty basoveho menica poznam, tieto testy uz nerobim - nerad by som zhanal menice, ktore sa uz nevyrabaju :D
RoPo (6061)|24.7.2014 15:07
Jasně. To vím, že záleží na skladbě/filmu. Spíše jsem byl asi moc blízko repro. cca. 3m od nich. Měl jsem jít dále. Nicméně měl jsem pocit, že snad popraskají i okna se nerozbitnými trojskly jak to bylo nepříjemné. Zkoušet to už nebudu. Na vyzkoušní mě to stačilo, že "z toho" lze vytáhnout opravdu hodně a AVR i repro toto zvládají (na místnost cca. 70m2). Běžně poslouchám na 50-60% a když se "zblázním" tak max. kolem 80%.
Ona ta spotřeba AVR stoupá logaritmicky v závislosti na hlasitosti (zesílení v dBa je také logaritmicky závislé) a připojené zátěži (impedance repro).
romankrasty (58)|24.7.2014 22:00
ROPO. Nechci se s tebou přít. Když ti stačí kino mód bez detailů ok neberu ti to. Na tohle mám rozdílný názor.Moji Plazmu jsem si nastavoval přes kalibrační servisní mód. Plus jsem si nechal poradit od lidí co už s tím mají zkušenosti. Občas si tam hodím kino mód a chce se mi zvracet. Když to tobě stačí. Nevím co máš za plazmu. Moje má tabulkově v ECO módu 255W v zapnutém stavu. Safra oni určitě nekecaj a ty podmínky za jakých na tu spotřebu dosáhnu stoprocentně dodržuji. :)
romankrasty (58)|24.7.2014 22:06
vivid.sk nevím jak to myslíš. Neřeším jen spotřebu ale i opotřebení atd. Nevidím moc velký smysl zapínat aparaturu za Xtisíc na TV vysílání.
vivid.sk (11472)|24.7.2014 23:11
[QUOTE=romankrasty;493346] ale i opotřebení...[/QUOTE]
To je snad najabsurdnejsi argument, ktory som pocul. Kupil si aparaturu na to, aby si sa na nu dival, alebo aby si ju vyuzival? Keby si mal B&W 800 alebo Focal Grande Utopia a k tomu kilowattove preampy + koncaky MC Intosh s obrovskou spotrebou, budiz. Ale toto?



update1: reproduktory su jediny A/V komponent, ktory bez problemov prezije tvoj TV a pri rozumom zachadzani ti vydrzia do dochodku.
update2: pri tvojom setupe ti ako alternativa ziadny soudbar za smiesny peniaz stacit nebude (ver tomu, ak si niekto zvykne na dobre, nie je cesty spat). Existuju aj lepsie hrajuce soundbary, no tu sa dostavame do vyssej cenovej hladiny, takze vo vysledku budes mat horsi zvuk ako mas za viac (minutych) penazi. Rentabilne vsak soundbar neskor nepredas, takze stratis viac, ako ziskas.
romankrasty (58)|25.7.2014 05:48
[ATTACH=CONFIG]27994[/ATTACH]vivid.sk teď zas nechápem tvojí absurditu. Tak abych to urovnal. Manželka je na mateřské. Televize u nás jede nějakých 10-12h v kuse. Pouští si na tom youtube pohádky pro malého atd. Nevím jestli si měl čest slyšet VISATONY ale vesměs subáč k nim nepotřebuješ. Jí to vadí a mě taky. Reklamy rozdílné nahrávky atd. Bydlíme v paneláku. kdyby to jelo celej den tak nás vystěhujou:) Srovnávat soundbar s aparaturou nevím ale já to nesrovnával a ani jí tím nechci nahradit. Večer de malej spát tak taky aparaturu nemůžu mít zapnutou. Jen jsem psal jestli nemá někdo objektivní názor na něco použitelného a blbovzdorného. Co se nemusí líbit Vám zas se může líbit jiným.
Mám pár známých + pár zákazníků, kteří prostě nepotřebují nic extra a stačí jim "obyčejné" plasťáčky. 4 lidi mají Nejvyšší řady loňského a předloňského model DK od LG a jsou strašně spokojeni. Prostorový zvuk mají fakt dobrý no a hudební prý jim to stačí. Když slyšeli moji aparaturu tak mi jeden řekl, že skoro nepozná rozdíl. Myslel jsem, že mu dám facku. Za další né každý má X tisíc na pořádné kino.

Moje sestava už vyšla na nějakých 150tisíc tím ale samozřejmě myslím všechno co používám na domácí kino a že by to byl nějakej zázrak :). Dnes to jen tak někdo nedá a bude se hodně rozmýšlet. U mě by byl zhruba teď posun na zvuku cenově kolem 300tisíc a to se bavíme jen o předních bednách zesíku, kabelech a CD přehrávači. To je sestava, kterou jsem slyšel v paneláku v malé místnosti a řekl jsem VAU to je mazec a to bych chtěl.

K tomu opotřebení. V bytě máme i přes 30stupňů. Je to elektronika a mám ji vestavěnou. Jelikož dělám s elektronikou tak teploty řeším při vestavbách. Nebavím se o bednách. Bohužel nemám zas dalších 40tisíc na novej zesik ( tolik ta Yamaha kdysi stála a jsem s ni spokojeny ). Jinak mám známého pacienta který má Atlasy od Visatonu + na speciálku upravenou espiritovou řadu Sony zesiku a CD přehrávače. Pacient říkám jen proto že on řeší opotřebení, čištění, vlhkost atd. + vynesl by mě v zubech kdybych po něm chtěl aby používal svojí sestavičku na "nonstop provoz televize". Dále mám kamaráda, který si na zakázku nechal postavit od VISATONU 5 bedýnek nejvyšší řady o stejném osazení a objemu na DK. Tím chci říct, že jsme prostě každý jiný.
puschpull (921)|25.7.2014 06:58
romankrasty: já naprosto rozumím tomu co říkáš. Má to logiku. Já například zapínám zesilovač jen když si pouštím přes MMC film. Na běžné koukání TV jede zvuk jen přes TV. :-)
RoPo (6061)|25.7.2014 07:49
[QUOTE=romankrasty;493365]Jen jsem psal jestli nemá někdo objektivní názor na něco použitelného a blbovzdorného[/QUOTE]

Nevím, jestli jsi postřehl, tak jsem psal o soundbaru Denonu a Samsungu (zvukové projektory od Yamahy jsou také velmi slušně hrající). Dohledej zde ve vláknech. Psal jsem o nich. Slušně hrající soundbar, za kterého by mělo význam utratit peníze pod 20-30t není. Ale komu není rady, tomu není pomoci.
romankrasty (58)|25.7.2014 08:46
RoPo postřehnul ale máš tam jednu větu " Měl jsem kdysi dva soundbary na testy (5-8 let zpět). Samsung (20t), Denon (30t). " 5-8 let je dlouhá doba a za tu dobu jde pokrok dopředu. Prosím tě neber to ve špatným.
puschpull (921)|25.7.2014 08:58
Jen úsměvnou připomínku k tomu času a pokroku. Před lety jsem hodně psal pro různé časopisy a prošlo mi rukama stovky hifi komponentů, hojně jsem navštěvoval high-end studia, chodil na výstavy. Opravdu si mnoho lidí myslí, že dnes je slyšet z komponentů lepší zvuk než třeba před 15-20 lety ? :-)

Pokrok v běžné sféře, ve které se zde z 90% pohybujeme, opravdu nesměřuje ke kvalitnějšímu zvuku, ale k oblastí "levněji", "více" aneb "easy money" !
RoPo (6061)|25.7.2014 09:13
[QUOTE=romankrasty;493373]za tu dobu jde pokrok dopředu.[/QUOTE]

Tak v audiu se pleteš. Tam moc věcí k posunu zvuku se za tu dobu nevymyslelo a nepokročilo (používají se stále stejné techniky). Jen se věci zprznily. Však puschpull to popsal podobně. :-E

Jestli chceš nějaký soundbar do 20t, tak bych nešáhl po klasickém soundbaru, ale právě po zvukovém projektoru od Yamahy se SW. Protože jinak můžeš k TV připojit dva klasické větší "plasťáky" a budeš na tom o trochu lépe než se zvukem z TV.
romankrasty (58)|25.7.2014 09:41
Ok. Tak k tomu pokroku. Jezdil jsem tez na vystavy a chodil dost poslouchat. Nebavim se tu o HIFI. Bavim se o soundbaru a plastovem DK. Pokrokem myslim hlavne cenu. Vezmu to ze sve zkusenosti pred par lety se mi povedlo ve slabe chvilce koupit na aukru top model DK od SONY. Uz si nepamatuji model jen rok vyroby 2007 ale stal 56tisic. V dnesni dobe to same a jeste vic dokaze domaci kino za 20tisic. To myslim i po zvukove strance. Mohu srovnavat jelikoz jsem testoval kvalitu toho i onoho. Stejne prostredi stejny film a sceny. Nakonec skoncilo za 2000,- u kamarada a ten je stastnej jak blecha. :)

HIFI at se nikdo na me nezlobi ale to je trochu jina liga nemyslite a hlavne cenova. Ani muj staricky AV reciver od Yamahy neni zadny zazrak ve srovnani s tim co si koupil kamarad zvdruhe ruky za stejne penize. Ozelil HDMI, zvuk pousti pres optiku a koupil si top model od Denonu na DK ktery puvodne stal tusim 250tisic. Ten rozdil je neporovnatelny i s novymi AV recivery za 40tisic. Samozrejme vybava je uplne nekde jinde ale zpracovani a veci okolo no jedna basen. Ma GOLD edici s dotykovym origo modrepodsvicenym dalkacem. Zvuk neskutecny. Kdybych ozelil hdmi nevahal bych.
Bohuzel nemohu srovnavat s dnesnimi stejne drahymi zesiky (200tisic a vejs) v kvalite spracovani.
vivid.sk (11472)|25.7.2014 14:03
[QUOTE=romankrasty;493365]Manželka je na mateřské. Televize u nás jede nějakých 10-12h v kuse[/QUOTE]
Manzelka (mozno) nepotrebuje pustat aparaturu. Rec je o niekom, kto to oceni. Cize predpokladam, ze si sa bavil o sebe. Cim je problem vyrieseny.

[QUOTE=romankrasty;493365] Když slyšeli moji aparaturu tak mi jeden řekl, že skoro nepozná rozdíl. Myslel jsem, že mu dám facku.[/QUOTE]
:D :D, ano, poznam aj takych

[QUOTE=romankrasty;493365] Bohužel nemám zas dalších 40tisíc na novej zesik ( tolik ta Yamaha kdysi stála a jsem s ni spokojeny ).[/QUOTE]
Chapem, co sa snazis povedat, ja som v podobnej situacii, len s tym, ze mne nieje luto tieto veci pouzivat. Uz som to pisal, napisem to este raz. Moj predchadzajuci AVR stal asi dvojnasobok mojej mesacnej vyplaty v case, ked som ho kupoval. Tento model (v tom case druhy najvyssi) funguje stale aj po 10 rokoch, no dnes ma taku malu moralnu hodnotu, ze som ho radsej odniesol rodicom, ktorym som k nim dodal aj nevyuzite 2. pasma a AVR funguje dalej spolu s TV. To boli casi, ked Onkya kurevsky hriali (bez dodatocnej barlicky v podobe ventilatora, ktory sa spusta pri teplotnych spickach), takze by si im nedaval ani 5 rokov zivota. Tento AVR sa pouzival (a stale pouziva) denne! niekolko hodin (ci uz na posluch hudby, alebo ako nahrada za repro v TV).
Teraz sa spytam, ma zmysel setrit nejaky komponent, aby si ho potom za smiesnu sumu predal? Nie, nema. Zivot je kratky, usi starnu kazdym dnom. Peniaze boli aj budu, my tu nebudeme. To je to, co je dolezite.
Hornet F-18 (1328)|25.7.2014 17:49
vivid, suhlas :-)
fakt neviem pochopit, na co si nieco kupovat a potom to setrit, lebo to bolo drahe ..... :-D
Jednodochsie povedane, machrovat, ze na to mam ? Totalna hlupost. Tiez sme kupovali pred nedavnom AVR a repro a bezi stale, ked sme doma. Vuzivam ho aj na posluch v dalsich dvoch miestnostiach a nikdy by ma nenapadlo ho nezapnut, ked pridem domov....
A s tymi usami je to absolutna pravda, mam tie svoje odmerane a veru zostarli o par tisic Hz :-(
romankrasty (58)|26.7.2014 08:36
Vivid.sk ty oceňuješ zvukový projev z televizního vysílání? Pánové vytrháváte věci z kontextu a jdete jinou cestou. Každý to vidíte jinak. O žádné machrování atd. tu nejde nebo šetření energie. Jelikož má kamarád Atlasy tak má stejnej problém, když má dítě.
Panelák, 2+1, malé dítě, sousedi. Jestli bydlíte v paneláku a pouštíte si aparaturu jen co zapnete TV tak smekám klobouk. Nechtěl bych bejt Vaším sousedem. Nic ve zlém.

ROPO objednal jsem YAMAHA YHT-S401 . Uvidíme jaké to bude. Pak poreferuji.
RoPo (6061)|26.7.2014 08:52
Ok. Tak pak pisni, jaky dojem z te Yamahy mas ty.
puschpull (921)|26.7.2014 09:21
V tomhle prostě souhlasím a rozumím s romankrasty.
Na "sračkovatou" kulisu kdy je zapnutá TV opravdu nemusí běžet 160W zesilovač a velké reprobedny. Tu pouštím na film který chci vidět a u kterého sedím a sleduji ho. Když jdu na chvíli na nějaký zpravodajský pořad, či na kus zpráv tak nevím proč bych zapínal zesilovač!? Na ty žvásty co v TV z 99% vysílají ? Aparaturu mám opravdu na filmy a není to o "šetření" aparatury, o "šetření" energie či o ohledy k sousedům. (Mám svůj vlastní dům a nejbližší sousedé jsou nějakých 30-40 metrů daleko - mohl bych pustit zvuk na plno a nikomu by to nevadilo)
Spíše mi to připadá, že leckdo si říká: když už jsem do toho dal těch uškudlanejch xx tisíc tak ať to nezahálí. S tímto postojem nesouhlasím a zapínám "velkou" aparaturu až podle svých potřeb. :-)
P.S. myslím to samozřejmě v dobrém, jen jsem po ránu vyjel trochu více zostra než je mým zvykem.
Hornet F-18 (1328)|26.7.2014 10:47
Kazdy ma zrejme iny uho pohladu.....
Nazor - ked som uz zalatil x tisic za aparaturu. tak neh hra je strasna ale strasna blbost !!!
Ked pozeram tv, tak ho pozeram a nemam to ako kulisu, a to mam tv s dost malou spotrebou, tak by mohol bezat kludne. Ked si prepnem na spravodajsky kanal, tak snad nebudem vypnat AVR :-) a mimochodom, zvuk z nasho tv je strasne mizerny... na tie priblble serialyby sice bohate stacil, ale to sa u nas veru nepozera :-)
A AVR si pustam aj kvoli radiu, popripade inym zdrojom hudby.
tale sa priklanam k vividovmu nazoru, ze davat za soundbar trebars 20 tisic (kc), tak mam zaplatenu elektriku co spotrebuje avr na 10 rokov.....tak potom faktnechapem, o com sa tu bavime.
Byvam tiez v cinziaku, ale nechapem, preco by to malo vadit susedom pri beznom pocuvani, je problem si to nastavit? Ano susedia sa trochu stazuju, ale to uz je hlasitost "vyssia"... :-D
vivid.sk (11472)|26.7.2014 10:50
[QUOTE=romankrasty;493425]Vivid.sk ty oceňuješ zvukový projev z televizního vysílání[/QUOTE]
Ano. Ja (a ani moja rodina) TV vysielanie nejako zvlast nepozeraju. Pozera sa zvacsa obsah z uloziska. Casu je malo, vyberam si, co pozeram a kedy to pozeram. A kedze AVR je zaroven HDMI switcher, ano, cokolvek co chcem pozerat (a pocuvat) lezie cez AVR. Ci ocenujem prejav nieje spravna otazka. Zakladal som tuto temu, viem co lezie z eteru. Skor neznesiem prejav chrchlaka. Je odpojeny, nevidim jediny dovod, pocuvat (nech je to cokolvek, co i len spravy) cez speaker, ktory zvukovo uraza moje usi. Zatial pocujem dobre a nie som ochotny to akceptovat


[QUOTE=romankrasty;493425]Jestli bydlíte v paneláku a pouštíte si aparaturu jen co zapnete TV tak smekám klobouk. Nechtěl bych bejt Vaším sousedem[/QUOTE]
Tu si ale dost mimo. Ako isto vies, ucho potrebuje urcitu nominalnu hlasitost, ktora na posluch postacuje. Pri plnohodnotnych reproduktoroch nepotrebujes ani take hlasitosti, ake by si musel pouzivat pri internych repro, pretoze zvuk je cistejsi, zrozumitelnejsi a kvalitnejsi. Ak decka pozeraju rozpravku v izbe, pomaly o nej neviem. Staci prist na navstevu k inym, co pozeraju TV cez chrchlak - neprijemne huci cela izba o "kvalite" reprodukcie nehovoriac. Odskusaj si to - mas na com.

Sam byvam v panelaku, v malej obyvacke pouzivam k plnej spokojnosti plnohodnotne 3 pasma, center, ktory je umiestneny pod TV vazi 11kg, neviem si predstavit kam do tohto priestoru umiestnit este dalsiu "haraburdu" :D, aby to aj nejako vyzeralo. Samozrejme - vsetko je vec priorit, toto je moj velmi SUBJEKTIVNY pohlad na vec, ktory nemusi vyhovovat kazdemu.



[QUOTE=puschpull;493429] nevím proč bych zapínal zesilovač!?[/QUOTE]
Tentokrat skusim k tomu napisat nieco z opacnej strany. Poznam mnoho hifistov (tych ozajstnych a aj tych, ktory vyznavaju "SnobEnd") a pri niektorych aj zvyky a svoje "metody" posluchu.
Su totiz taki, ktori si najdu cas na svoju aparaturu povedzme 1x za tyzden a potom hodinku pocuvaju nejaky album. Pri tom vsetkom vsak ostatnych 99.8% casu pocuvat TV z chrchlakov, radio v aute z chrchlakov, v praci hudbu z chrchlaka alebo ineho "tranzistora", atd ..... To je nieco, co som doteraz nepochopil. Nebudem sa hrat na ziadny hif-end, no aspon nejaky zakladny rozumny standard v kazdej situacii, v ktorej travim vela casu, ak mi na niecom zalezi. Alebo mi na tom nezalezi a budem sa hrat na hifistu, co pocuvat 1x tyzdenne hodinu v extaze? .... Tak a do mna :)