Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tablet na strih videa

04Miro1984 (27)|9.6.2014 23:18
Zdravim
zhanam tablet na strih videa nie na fullhd ale z klasickej kamery s ds rozlisenim.
zhanam uplen mynimum na ktorom by to slo + nejaky soft ktori pojde pod androidom
uvazujem nad tymto. islo byy to s tym ? http://www.alza.sk/asus-memo-pad-me102a-16gb-sedy-d464198.htm
akg (71)|12.6.2014 12:02
Ahoj, neber to ve zlým, ale proč chceš stříhat na tabletu? Já mám

http://www.alza.sk/new-google-nexus-7-16gb-black-by-asus-d464442.htm

který používám např. jako NFC náhledový monitor k Panasonic G6, pár info foto aplikací atd., ale spíš mně ho víceméně zabrala moje mladší dcerka na hraní her a když mně ho vrací tak je rozpálenej jako pětník:-) (fakt při použití více náročných aplikací topí a u přehrávání videa obzvlášť, taky si myslím, že ta 1GB RAM u toho Tvýho tabletu je na video málo a rozlišení 1280 × 800 bych zvážil.

PS: Když si představím, že bych na tabletu šmudlal prstem, abych sestříhal video, tak mě jímá hrůza:-)
Pavel_tempx2 (829)|23.6.2014 09:34
Zajímavá představa stříhat video na tabletu :D možná tak s myší a klávesnicí :D Mimochodem ten tablet musí mít opravu velký výkon, protože stolním PC s Intel Core2Duo 1,86Ghz a 3GB RAM není šance plynule stříhat HD video. Možná tak 4jádro něco jako Core2Quad 2,5Ghz se 4GB RAM by to mohl zvládat už plynule.
Ivo Mašek (10205)|23.6.2014 11:20
A co myslíš, jak se to dělalo v 90-tých letech? A stříhalo se, to si piš - na domácím PC. A právě zde na TVFreaku se to řešilo (a to se ještě stříhalo také pomocí TV karet - a to se ještě musely vyřešit "podomácku" ty karty, aby to chodilo). Z té éry jsme tu už zůstali 3 lidi !!
RoPo (6061)|23.6.2014 11:26
Ano stříhalo se... problémy s HW, kartami, sběrnicí, sw, problémy synchronizací zvuku a obrazu, ale šlo to. To však nějaký Windows Update nebyl a tak do vyladěné mašiny nikdo "nekecal". Já jsem TV karty pro střih nepoužíval. Začínal jsem s Miro Video DC1 a pak jiné další HW karty pro střih.
Pytkin (7947)|23.6.2014 15:19
na ipad je niekolko strihacich programov ..
04Miro1984 (27)|20.10.2014 11:45
Aby som to uviedol ja správnu mieru potrebujem soft pre android aj platený ktorý dokáže videa z kamery vo formáte avchd vystrihnúť, pospajat dokopy poprípade nejaké titulky tam vložiť. Žiadne zložité efekty. Lebo free programy čo som nasiel na google play stoja za prt
appa (109)|20.10.2014 12:23
Prostě a jednoduše, nevím proč chceš stříhat na tabletu, ale vyrobíš si víc problémů než jich vyřešíš. Je to z dnešního pohledu a k možnostem techniky zhovadilost. Když potřebuješ být mobilní, jdi do notebooku, 15" stačí, mají i dostatečný výkon. Jde i o ergonomii ovládání, patřičné softy, prostě jde o vše..... pokud máš nějaký důvod k tomu, aby to bylo na tabletu, dělej vše proto, aby sis ho rozmluvil....

Pokud jde o prachy na lacinou techniku, raději nic nekupuj a raději se dostaň někde ve škole na pořádné PC, kdy na netu jsou dostupné on-line střižny. Ta nejjednodušší je přímo v nastavení Youtube.
Pytkin (7947)|21.10.2014 00:40
na ipad je niekolko slusnych video strizni ..

trebars toto kolegovia natocili a postrihali na iphone:

appa (109)|21.10.2014 08:09
Ještě ho v tom podporujte... už tak lidi nezvládaj stříhat na PC a ještě tu bude za chvíli móda střihových tabletů.. bože
Pytkin (7947)|21.10.2014 08:38
preco nie ? nevidim v tom ziaden problem ..
RoPo (6061)|21.10.2014 08:57
Na iPad/iPod/iPhone je toho dost. Jak placené, tak free a je z čeho vybírat a pro jednoduchý střih funkční. Avšak dobré střižny něco stojí a zdarma toho moc nebude...

Tazatel chce něco na Android... Proč mu psát něco o sw na iPady/iPody/iPhony ? V tom směru nevidím smysl někoho přesvědčovat o jiné cestě.

appa: Lidi toho nezvládají více. Je to vždy o nějakém umu, erudaci, vědění a případně chtít a ochotně se s vlastní pokorou učit a hodně dělá vlastní šikovnost, přirozené vlohy pro danou tvořivou činnost a talent danného jedince. Což ty ani nikdo jiný nezmění a je potřeba se s tím naučit žít, že jsou lidé kolem nás, kterou danou věc vůbec neumí, ale snaží se ji dělat sic většinou velmi špatně.
appa (109)|21.10.2014 10:37
RoPo naprosto souhlasím, proto tvrdím, pokud někdo chce střihat a dělat video, na jakékoliv úrovni, proč ne, ale vidím kolem sebe, že lidi nemají čas, trpělivost atd. a ještě je podporovat v blbém nápadu, což střih videa na tabletu rozhodně je. Je to smutné, zejména u diskutujících, které dle jejich příspěvků považuji za schopné a rozumné...

Lidi neumí střihat a dělat videa ani na nejjednodušších střižnách na PC s plnou výbavou (klávesnice, velký monitor, dom. jazyk atd) a zde, kde by měl dotyčný dostat jednoznačnou radu, aby na takovou blbost zapomněl (střih na tabletu), tak ho zde ještě podporují.

Samozřejmě diskuzní vlákno je o střihu na tabletu, tak tip na tablet a soft je k věci, přesto by mělo zazním.... a pokud máš rozum, nedělej to..

A dovětek, když už tedy radím, radím správně a věcně přesně...viz příspěvek Android vrs. iPad/iPod/iPhone. Dá se z původního dotazu totiž vysledovat, že jde zejména o fin. stránku=co nejlevnější, takže rada o iPhonu/iPadu je jaksi mimo mísu...
RoPo (6061)|21.10.2014 10:59
Však ať si to zkusí -> komu není rady, tomu není pomoci.
Já mám dojem, že s tímto dotazem je zde totiž již snad po druhé. To si už přesně nevzpomínám. Ale toto téma se zde již probíralo.
1hroch (865)|21.10.2014 14:23
[QUOTE=appa;498010]Lidi neumí střihat a dělat videa ani na nejjednodušších střižnách na PC s plnou výbavou [/QUOTE]
Mnozi ani neumi natocit normalne video a neotoci debila o 90Grad. To me certi berou, ty zabery na stojaka. A v TV to jeste podporuji.....
RoPo (6061)|21.10.2014 14:35
[QUOTE=1hroch;498025]Mnozi ani neumi natocit normalne video a neotoci debila o 90Grad. To me certi berou, ty zabery na stojaka. A v TV to jeste podporuji.....[/QUOTE]

Tomu se vůbec nedivím, když např. se ženské zeptáš, pokud nepoužívá pouze pákovou baterii, jakým směrem se povoluje kohoutek, aby tekla voda nebo jakým směrem se povoluje šroubek.
Toto je něco podobného. Hromadě lidí přijde "přirozené" točit na výšku, protože tak se dvají na mobil a nikdy standardní kamerou netočili. Souvislosti jim zcela přirozeně unikají. Horší a na Chocholouška je když standardní foťák, kterým něco točí postaví otočí o 90st.

K tématu: Tablet na střih proč ne, ale musí se s ním umět a používat dobrý HW a SW. Avšak PC nenahradí. V tomto musí být zcela jasno.