Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-C: Televize Panasonic nejde naladit mux 19

Neregistrovaný (0)|6.5.2014 19:48
Tazatel: Václav

Znění dotazu: Dobrý den,

nejde mi naladit mux 19 DVB-C - 650MHZ rychlost 6900,64QAM. Mám UPC Plzeń, Televize Panasonic Viera TX-L42ET5E, CA modul. Problém je asi v nějakém nastavení televize, když jsem zkoušel ladit na televizi z ložnice tak programy naladila.
Jinak všechny ostatní programy od UPC jdou. Když dám ruční ladění 650MHz 6900 píše televize sílu signálu i kvalitu 90 resp 100% ale žádné programy nenaladí.
Dříve mi mux 19 normálně šel. Přestal mi na té televizi jít tak kolem 10.4. Byl tu technik UPC, signál a rozvody a kabel OK. Řekl že mam zkusit ladit jiné země-stejně nic, nepomohla ani aktualizace soft. televize. Říkal že se s tím setkal u televizí Samsung kde pomohlo ladit třeba Německo.Taky říkal že v dubnu proběhly nějaké změny....řekl ať volám technickou podporu panasonic. Tam mi řekli že UPC pořád mění nějaké vysílací parametry a jsou s tím problémy a po telefonu mi nepomůžou.Jinak TV je v záruce má smysl zkusit reklamaci? Nevíte kudy s toho ven? Setkal se s tím někdo? Děkuji za radu a čas.

Vašek

Technika, které se dotaz týká: Televize Panasonic Viera TX-L42ET5E
Ivo Mašek (10205)|6.5.2014 19:52
[QUOTE]Řekl že mam zkusit ladit jiné země-stejně nic[/QUOTE]
Zkoušel jsi Švédsko, nebo Finsko?
Neregistrovaný (0)|6.5.2014 20:02
Zkoušel jsem Německo a Švédsko, Finsko tedy ne. Dával jsem kompletně expediční nastavení a nové naladění DVB-C i DVB-T. Toto jsem zkusil pro Německo a pak pro Švédsko-pak jsem to vzdal, ale můžu ještě zkusit to Finsko a ten technik říkal i třeba Švícarsko. Každopádně signál a kvalita je ale programy to nenajde, ostatní frekvence se normálně proladí a zobrazí a uloží. Ten mux 19 ani ťuk.Už fakt nevím UPC mi řeklo že je to problém Panasonic-ku a Panasonic že je to problém UPC...Zkoušel jsem ladit bez CA modulu s modulem mam novej original kabel délka jen 3m. Prošel jsem celé menu...je tam akorát nějaká funkce utlumení signálu zap nebo vyp - zkoušel jsem oboje, nic. Divné je že to šlo, pak to na té pozici psalo nedostupné služby a po kompletním přeladění už to vůbec ty programy s mux 19 nezobrazilo...tak nevim.Zkusim ještě tedy to Finsko...a dam vědět
Ivo Mašek (10205)|6.5.2014 20:50
To asi nebude v tom. To Finsko můžeš zkusit - ale asi bude chyba jinde
Jak nešlo Švédsko, tak je to špatný. Oboje státy by měly jít. V každým případě.
Retiree (659)|6.5.2014 22:25
Resumé:
K42 642 MHz, 6900, 64QAM, OK
K43 650 MHz, 6900, 64QAM, (UPC mux 19: ARD, ZDF, 3sat,...), všechny stanice v muxu FTA, síla 90%, kvalita 100% - nic nenaladí /nedetekuje stanice
K44 658 MHz, 6900, 64QAM (CT, Prima, ...) OK

Napadá mě jedině porucha tv. Při naladění 650 MHz MHz vzniká nějaká interakce mezi vlastním tunerem (ladicím dílem) a dekodérem QAM, nebo něco takového. Na těsně sousedních a dalších kanálech k takovému jevu nedochází, čili jedině servis a reklamace. Ale počkal bych na případné další náměty a také bych se nejprve domluvil se servisem, i když tam pouze mění cele díly...

Ještě mě napadlo... Zkusil bych ověřit funkci indikátoru signálu ručním naladěním nějakého volného kanálu, tedy třeba 786 MHz, nebo alespoň zda reaguje. Co udává na sousedních kanálech? Ač by měly, nemívají všechny kanály stejnou úroveň... Možná je naopak signál na 650 MHz příliš silný, zkusil bych ho nějak zatlumit, třeba dlouhým kabelem. Nebo vzájemně zaměnit tv nebo jejich signály.
(to jsou výmysly z únavy, žádný odborník se neozval, jdu spát)

V průběhu dubna byla na jih od Plzně spouštěna řada BTS sítě LTE, v případě vadného kabelu může pronikat rušení z blízké BTS (i když nechápu, jaký násobek, tedy spíš podíl, frekvence 650 MHz by to mohl být. Každopádně kontrola kabelů neuškodí...
Neregistrovaný (0)|7.5.2014 15:44
Takže:
K42 642MHz OK naladěno přes ruční ladění za pár sekund síla i kvalita signálu skoro 100% chybové bity 0.
K43 650MHz - kvalita i síla signálu také skoro 100% TV v režimu ruční ladění - TV ladí zhruba 2minuty a nenajde žádný program.
K44 658MHz - OK viz. K42
Ladit severské země nebo Německo nepomohlo.
Výměna kabelů taky nic
Funkce v menu TV UTLUMENÍ (pokud je signál příliš silný tak utlumí) zkoušel jsem zap i vyp a bez efektu.
Když jsem zkoušel ladit 786MHz jestli reaguje indikátor signálu tak ano 0% a 0%

Půjde zřejmě o nějaký problém na TV panasonic v lokalitě Plzeň -
http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=5130

Jinak jsem zkoušel ladit na TV Thomson a tam mux 19 funguje....

SHRNUTÍ:
Takže psal na forum UPC (viz odkaz) že v lokalitě Most na skoro tomtéž televizoru jde, a psal také pán z Plzně že má taky tuto TV a mux 19 mu nejde a na TV Samsung jde....

Díky všem zatím za čas a postřehy.
Neregistrovaný (0)|7.5.2014 16:07
Hurááá vyřešeno.

Takže po 14dnech bádání mi mux 19 o5 jede. Byl jsem se zeptat v jednom malém krámku kde opravují TV a pán mi říkal že to bude patrně kabelem. Že mam zkusit dlouhý kabel, protože signál by chtělo trošku utlumit. Že to mam aspoň zkusit. Měl jsem ve sklepě starej koax 10m a připojil jsem a šlape to.
Jinak ty kabely co jsem zkoušel byly všechny od UPC techniků.Celkem jsem zkoušel 3 - a to různých délek, ale max. 5m.
Tak nevím...
Hlavně že to jde, ale ten technik z UPC, bylo první že si nacvakl novej kabel a nepomohlo to tak asi problém s kabelem vyloučil.
Děkuji a mějte se.
Retiree (659)|7.5.2014 16:15
[QUOTE=Retiree;488535]Možná je naopak signál na 650 MHz příliš silný, zkusil bych ho nějak zatlumit, třeba dlouhým kabelem.[/QUOTE]
Gratuluji k vyřešení problému :-!!!
Pokud je snad tenhle kabel příliš dlouhý, prodávají se i různé útlumové články..., třeba tento, nebo hledat jiný na Google