Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aký zvolit koneční formát videa

savko (74)|24.4.2014 16:50
Potrebujem radu ohladom vystupneho formatu videa z editoru Adobe Premiere Pro CC.. Momentalne zachytavam videa z MiniDV (SDnormal-PAL) do PC v surovom formate AVI. A ze ich je dost nahromadenych za poslednych par rokov od 2005r. Takze ich je dost.. :-)
Mal som skusenosti z Liquidem 6-7, ale teraz na Win7 uz podpora nieje. preto teraz zyskavam skusenosti z Adobe. no nieje mi jasne ako najlepsie videa z kam. miniDV spracovat do finalnej podoby aby boli subore pouzitelne ako na DVD tak i v treba MKV prehravacoch na HDD v PC alebo pod. boxoch.
Doteraz som finalizoval vzdy projekt na DVD rovno vypaloval na disk. No neviem ci by nebolo jednoduchsie a kvalitnejsie i pre archivaciu zvolit nieco ine bez kompresie alebo resp. v kvalitnom kodeku. Dalsia otazka je ci ponechat obraz v norme akym bol zdroj teda SD 720x576 25frame cize 4:3 alebo konvertovat hned v casovej ose na 16:9..
vivid.sk (11472)|24.4.2014 20:51
[QUOTE=savko;487422]ci by nebolo jednoduchsie a kvalitnejsie i pre archivaciu zvolit nieco ine bez kompresie[/QUOTE]
Ano bolo. Ale uz to nesplna predchadzajucu podmienku prehratelnosti v DVD/MMC playeroch. Ziadne z beznych MMC neprehra DV avi.

[QUOTE=savko;487422]SD 720x576 25frame cize 4:3[/QUOTE]
720:576 nieje 4:3 ale 5:4, a zdroj sice ma 25fps ale je to 50i, co je rozdiel. To pisem preto, lebo pri prahravani je nutne vykonavat deinterlace na 50p.

Moja rada: archiv ponechaj v povodnom DV-AVI, ten bitrate na dnesnu dobu nieje tak strasny, ze by to bolo treba nutne opat komprimovat. Prehravat to mozes v akomkolvek sw playeri / HTPC. A vyrobit dodatocne kopiu ako DVD Video (pre niekoho) mozes kedykolvek.
RoPo (6061)|24.4.2014 20:57
Je několik možností. DV záznam uchovat v DV AVI Type-1 nebo Type-2. To je ta maximální kvalita, kterou lze z DV získat vzhledem ke zdroji signálu SD DV-PAL.
Konvertovat do 16:9? To bych asi nedělal, max. 4:3 + natvrdo postranní pruhy. Ale raději bych volil 4:3 a pokud bude 4:3 udělano správně (bez pruhů), tak formát 16:9 uděláš na prezentačním zařízení podle libosti, např. na TV.

MKV je prozatím jistota, že jej přehraješ "téměř" všude a pokud budeš mít uchované původní AVI, jak jsem psal, tak jej může v budoucnu zkonvertovat do jiného formátu v dané době podporované na většině "přehrávadel"-
savko (74)|24.4.2014 21:17
Zachytene videa ako som uz pisal bude nutne spracovat v editore a odelit sekvencie (projekt) na rocnik a udalost v roku. Teda zaujima ma aku zvolit vystupny format vysledneho suboru prehravatelneho v beznych MMC. napr. ako je MKV..

Ano, pravda je ze na archiv bude samozrejme vhodnejsie DV-AVI. To mozem tiez vyexportovat ako zalohu zo strizne po zostrihani. Takze v kratkosti by teda ma zaujimalo aky format zvolit pre bezne prehravace. Este mi nieje jasne tych 50i a nutne vykonavat deiterlace na 50p pri prehravani.. Potom treba zvolit pri exporte videa ine nastavenie ?

edit:
typ. -bude vhodny pre SD DV-PAL pouzit vystupny format teda codek H.264 ?
RoPo (6061)|24.4.2014 21:43
Ano, pro distribuci můžeš zvolit standardní MKV s H.264.

Jinak DV-AVI je prokládaný formát, tak jej takto zachovat. Pokud bude primární "promítadlo" TV, tak by neměl být problém ponechat prokládání. Pokud PC, web apod, tak vhodným algoritmem provést deinterlenci. Ale napadá mě z několika důvodů, že bych prokládání do MKV odstranil.
Pytkin (7947)|24.4.2014 22:11
savko : DV avi je plytvanie miestom .. to mas 25mbps .. ked to skonvertujes do 8mbps H264 (pouzi X264, nic lepsie neexistuje) , tak to bude stale vyrazne kvalitnejsie .. osobne by som to dal kludne do 4mbps .. ja streamujem v 4mbps v profile HIGH422 prekladany PAL a je to TOP BROADCAST kvalita ..
ai (2993)|26.4.2014 01:46
Na to jsem si delal programek, polozim DVavi (nebo vice DVavi) na jeden batch skript a ono to udela H.264 (50p) nebo i prokladane pokud chces, nebo to udela primo i DVD podle delky toho DVavi to pocita bitrate, je tam i skript ktery spojuje DV avi videa.

Stahni si tuto slozku DVavi helper a unzip tu slozku, musis nejprve editovat settings.BAT podle sebe, nainstalit Avisynth a Cedocida kodek, vsechno tam ma i linky. Najdes ten program v tomto prispevku , je sice anglicky, ale pokud bys nevedel muzes se zeptat. V tom prispevku vpodstate rikam to same co tady. Nemusis nic vedet o Avisynthu jen to nainstalujes a tu Cedocidu take.

Tedy strihej to v te Premiere, pak exportuj zase DVavi beze ztraty, exportuj to ven po klipech, oznac to pekne, a tyto DVavi si peclive archivuj. Pak je muzes hromadne (batch) prevadet na mp4 pro prehravace - make progressive vyrobi 50p mp4, vpodstate nejlepe jak to jde napr. pouziva to QTGMC deinterlacer a udelal jsem to tak, ze nemusis nic vedet, dela to vse automaticky, polozis treba 10 DVavi na "make progressive mp4.bat" a udela ti to 10 mp4 souboru napr....
savko (74)|26.4.2014 14:45
[ATTACH]27220[/ATTACH]
ai:

tak som trocha skusal,, velmi jednoduchy ten programek DVavi helper.. No som trochu z toho neisty v nastaveniach a funkcnosti. Nic z podobnym som sa este nestretol. Prevadal som jeden klip DVavi cca1:20min.(298MB) konvertovalo to zhruba 10/min. procesor bol vytazeny na 100%
Neviem teda ci je to normal alebo to niekde este ponastavovat. nemas nejaky manual mimo anglickeho ?
Inak dik za typ ! to sa mi hodi..

edit: nejde mi napr. prevest video k 16:9 (vlastne mi uz nic nejde) v prilohe vypis chyby...

Scanning for Audio Stream...
ERROR: Can't find audio stream!
ERROR: could not parse WAV file
ai (2993)|26.4.2014 15:09
Me se to moc nechce cele prekladat, v cem je problem konkretne?

Hodnoty se nastavuji v settings.BAT kliknes na settings.bat pravym na mysi a zvolis EDIT nebo cesky tam mas snad Uprav nebo tak, upravis hodnoty a pak das File/Save ulozit.
Kvalita enkodovani se nastavi v settings.bat crf cislem, cim nizsi, tim lepsi, ale vysledny soubor je vetsi a naoupak, CRF 17 pro SD video je tak akorat si myslim,

make progressive vyrobi progresivni mp4 , 50p, (nebo 60p pokud je video NTSC), pak se provede zmena rozliseni, aby byl aspect ratio 1.0, protoze DVavi nema square pixel. Odstraneni prokladani je s pomoci QTGMC bob deinterlaceru, tim asi nejlepsim co je, pokud nezalezi na case nastav v settings QTGMC=slower , samozrejme ten QTGMC si dava na cas, trva to trosku dele, navic nevyuziva CPU 100%, na to by se musel pouzit Avisynth MT a pak to sladit s konkretnim PC, ale na case prave nezalezi, casu je pres noc dost

make interlace enkoduje video tak jak je, prokladane , kde se nemeni ani rozliseni, jen se v H.264 pak nastavi aspect ratio flag - SAR, ktery je stejny jako v tom DVavi

make DVD - polozis DVavi na ten batch file, a pokud mas prazdne DVD ve vypalovacce, hned jej i vypali. Musi byt v settings.BAT nastavene korektni pismeno tve vypalovacky, trega F: atd, take muzes hned tam nastavit rychlost vypalovani, jmeno DVD, jestli chces overit vypaleni, jestli chces vypalit primo VIDEO_TS (direct_VIDEO_TS_burn) nebo jeste predtim vytvorit ISO ...

Pak tam jsou batch skripta na spojovani DVavi, join avi files.bat a join DV files.bat kde vyberes treba 50 Dvavi, samozrejme musi byt nejak posloupne cislovane (coz pri zachytavani podle timecodu splnuje) a pak uchopis to prvni video a polozis na ten skript. Vytvori ti jeden Dvavi. Jsou tam dve skripta na spojovani, jeden striktne na DVavi, ostatni odmitne, druhy na spojeni avi obecne, neprovadi zadne kontroly tech avi, je to rychlejsi.


Pokud treba nemas soubory posloupne nazvane a chces je spojit muzes je jednoduse spojit v command line take,
"join avi files.BAT" "file3.avi" "file 2.avi" "file 45.avi"
a spoji se to v tom sledu. Windows 7 ma take drag & drop funkci na cmd okno. Natukas cmd v search. Naskoci ti command prompt okno (cerne s prikazovym radkem). Pak tam jednoduse posunem mysi polozis ten "join avi files.BAT z windows exploreru, stlacis mezeru na klavesnici, a pak tam pokladas jednotlive DVavi, ktere chces spojit, vzdy ty soubory oddeluj mezerou a pak das ENTER. Skript se rozjede a spoji ty DVavi.

make just m2v and ac3.bat vyrobi jen audio a video stream z DVavi pro DVD, pokud treba zrovna potrebujes DVD s menu, tak se ty dva hotove streamy jednoduse pouziji v nejakem sofistikovanem DVD authoringu (DVD Lab pro, DVD Architect, DVD Encore, AVStoDVD)
savko (74)|26.4.2014 15:39
Jo, to uz sem nejak pochopil, ale nevim momentalne proc mi nejde uz nic prevest a vzdy mi to ukonci vypisem v cmd:
viz. TXT
[ATTACH]27221[/ATTACH]

avs [error]: AVISource autodetect: couldn't open file 'C:\WinDV Capturing\

Error code: 3
(C:\my temp\progressive\Karneval_KD.10-02-21_15-34-44.00\Karneval_KD.10-02-21_15
-34-44.00.avs, line 16)
x264 [error]: could not open input file `C:\my temp\progressive\Karneval_KD.10-0
2-21_15-34-44.00\Karneval_KD.10-02-21_15-34-44.00.avs'
ai (2993)|26.4.2014 20:38
Tam jde o ten prvni error, neumi to nacist avisynth script, mas nainstalovanou to Cedocidu DV kodek? To musi byt nainstalovano, jinak Avisynth neumi cist DV video. Popripade jestli ano, tak vypis avisynth script: C:\my temp\progressive\Karneval_KD.10-02-21_15-34-44.00\Karneval_KD.10-02-21_15-34-44.00.avs.

Dalsi problem mohou byt ceske znaky, ted to vidim,:

C:\WinDV Capturing\2010 (
16.9)\Detsk? karneval KD Hol?? Patrik 2010\Karneval_KD.10-02-21_15-34-44.00.avi

je to diakritikou ...

Nazvi si tu slozku bez slovenskych znaku Detsk? karneval KD Hol?? Patrik 2010 , vsechny slozky po ceste k tem videiim by mely byt bez diakritiky
savko (74)|26.4.2014 20:52
No zaujimave je to ze ked korektne odinstalujem Cedocidu a restartnu Win. a znova nainstaluju kodek tak to slape ale raz. Dalsi subore uz ne.. a to urobi vzdy. Jak keby to bolo obmedzene len na jedno pouzitie.
ai (2993)|26.4.2014 20:57
po tom jak odstranis ty slovenske znaky a porad to bude blbnout vypis text z toho okna, jako jsi to udelal predtim, z toho jde vzdy poznat , kde to selhalo
savko (74)|26.4.2014 21:23
Tak to mna nenapadlo ze to je tu diakritiku v nazvu slozky... :-) moc ti dekuju za pomoc uz to konecne ficiiii...

ale ten procesor je stale vytazeny na max. da sa to nejak este upravit ?
ai (2993)|26.4.2014 22:14
To vytizeni je problem QTGMC filtru, musel by se nainstalovat Avisynth MT a pak to jeste vyladit, ovsem kazdy be mel jine nastaveni .

To nechavej bezet pres noc vsechno, muze se enkodovat mnoho souboru najednou.

Takova zajimavost, maximalni pocet vybranych souboru se muze lisit, zalezi totiz jak dlouha je cesta pro kazdy soubor. Windows batch ma maximalne na to 2048 znaku. Tedy pokud mas slozku hned v rootu nejakeho disku a tu slozku nazves dv, a kazde video ma treba jen 6 znaku, tak pro jedno video mas napr. tento retezec: E:\dv\scena1 to neni moc a tech vybranych souboru muze byt hodne, asi vice jak 150. Pokud je ovsem cesta s nazvy delsi, musi se vybrat mene. Ja normalne pokud mam asi 200 Dvavi ve slozce to delam asi na pul. Tech 200 souboru je takovy prumer pokud video zachytavam do scen podle timekodu. Tedy pokud tech souboru je prilis, proste se to vubec nerozjede, takze to jde hned poznat, proste se vybere min, az se to rozjede. Tedy ty videa se spoji nejdrive tim co spojuje DVavi na dvakrat a potreti zase na jeden vysledny DVavi, a az pak se to enkoduje na nejakou prohlidku.
neboztik (341)|27.4.2014 19:21
Tak ten prográmek DV avi helper taky zkouším,instal.jsem avisynth ale při instalaci Cedocidu mi to nakonec vyhodí hlášku - Soubor inf jiného výrobce neobsahuje informace digitálního podpisu - .Tudíž se asi nenainstaluje.Používám Win 8.1 Pro SP1,může to být zřejmě tím.
Vložil jsem do make progresive klip DV.avi pojmenovaný 10 ,cosi proběhne bez hlášení chyb a Output žádný.Takže to bude asi nepřítomností Cedocidu.

P:S: Vyzkoušel jsem to i ve Win 7/64bit , žádnou hlášku mi to nevyhodí ale upravený soubor nikde.Vytvořil se adresář v Output a Temp , ale jsou prázdné.Soubor settings.bat jsem neupravoval,vlastně nevím,co bych měl v něm měnit.Takže musím počkat na radu .
ai (2993)|27.4.2014 22:25
tam jsou asi dve chyby najednou, taky ceska diakritika nesmi byt pritomna, tvuj nazev slozky je zrejme: "Pracovní softy" , avisynth tam ma "Pracovn? softy",

Znalci by mohli neco rict k te instalaci Cedocidy, to by se mohlo neco nastavit ve Windowsech mozna, aby tato hlaska byla pouze informativni nebo nebyla vubec, ja 8.1 ani 8.0 nemam.

Avisynth potrebuje ten kodek , aby nacetl DVavi. Da se vyhnout i instalaci Cedocidy, napriklad, pokud je treba jiny DV kodek v systemu, treba Canopus DV codec, ja pred lety to s uspechem vyuzival, do Avisynthu DV avi, pouze jsem musel zmenit prvni radek, neco na tento zpusob, jestli se dobre pamatuju:


AVISource("DV.avi", fourCC="CDVC")

takze v tom encode_progressive.BAT (v tools\subroutine slozce) by se musel prepsat tento radek:
echo Avisource("%aviname_input%") >> "%temp_adr%.avs"
na:
echo Avisource("%aviname_input%", fourCC="CDVC") >> "%temp_adr%.avs"

ale ted nemam nic z Canopusu v systemu, tak to nemuzu overit
neboztik (341)|27.4.2014 22:56
ai: Díky,už to jede.Vše jsem přemístil do složky bez diakritiky,znovu nainstaloval a dal jsem na bat DV.avi, má 1,5 GB.Tak uvidím,co z toho vyleze.Jen pořád nevím,co bych měl v settings.bat přenastavovat.
Win 7/64 , procesor jede kolem 60% , než jsem to napsal je už 70% hotovo.
ai (2993)|28.4.2014 01:12
V tom settings.Bat se nastavovat nic nemusi, je to nastaveno tak, aby to jelo defaultne pri prvnim spusteni.

Do toho settings.bat se dostanes pravym klikem na mysi na settings.bat a das edit (uprav)
v tom settings.bat jsou linky:

SET path_destination=%~dp0OUTPUT
SET path_temp=%~dp0temp

ty zpusobi, ze se vzdy vytvori temp a OUTPUT slozky automaticky a to vzdy v te hlavni "DVavi helper" slozce, pokud uz tam jsou, tak se nic nedeje,

pokud ale v settings.bat misto tech dvou radku nastavis napriklad:

SET path_destination=E:\hotova videa
SET path_temp=H:\prozatim

tak to vzdy vytvori "hotova videa" slozku , kde se video uklada, nebo "prozatim" slozku, kde se prozatimne umistuji soubory potrebne pro vyrobu toho mp4. Ty prozatimni soubory se pak mazou, nebo ne, zalezi co je nastavene v "delete_temp_folder" promenne, ktera je take v settings. Pokud uz tam takova slozka je, tak se nic nestane, a jsou pouzity, ale doporucuju radsi extra slozky na to, abys nedal temp slozku nekde , kde mas sva data, a pak by to program treba nevymazal (myslim, ze jsem to napsal , aby se to nestalo, ale jeden nikdy nevi).

Je urcite lepe si to takto nastavit, aby se to vsechno nehazelo na jednu kopu, system C:, ale nekde jinde, tam kde je misto na jinem disku, tak jak prace s videem vyzaduje
neboztik (341)|28.4.2014 08:13
ai: Díky.Tak jak je to nastavené mi vyhovuje.Helper mám mimo system C. Zatím jsem zkoušel interlace - obraz je dobrý a poloviční velikosti.U progressive je v obraze dost šum,velikost třetinová.
Klip je z kamery Panasonic jako dv.avi.
ai (2993)|28.4.2014 16:12
Ja mam opacnou zkusenost, progresivni video je zbaveno deinterlace artefaktu, ktere jdou videt v PC nebo nekvalitni TV, ale ja mam originaly dost ciste, pokud ale preferujes prokladane, proc ne, prave proto jsem to tak dal, u prokladaneho zaznamu se nemeni rozliseni videa, jen se nastavi korektni SAR pro H.264 video. Takze u nekvalitnich videi nebo zasumelych, nebo i dobrych koneckoncu je to mozne nechat prokladane. U prokladaneho videa muze byt problem s tim SAR, aspect ratio, protoze treba nejaky softwarovy prehravac v tabletu atd., nemusi respektovat ten aspect ratio.

50p ma skutecne mensi objem nez 50i, prokladane video se hure enkoduje. A ja jsem to nastavil na CRF, tedy hlida to kvalitu, takze pokud se video hure enkoduje, vyjde vetsi objem, aby kvalita dosahovala toho CRF 17, nebo jineho cisla, pokud jsi ho zmenil.
Pytkin (7947)|28.4.2014 17:57
seriozny encoder by nemal mat problemy s prekladanym videom .. encoduje sa kazdy polsnimok zvlast ..
mirekv (7169)|28.4.2014 18:37
Encoder přece porovnává i snímky mezi sebou! A prokládání mu dá pěkně zabrat!
ai (2993)|28.4.2014 19:25
[QUOTE=Pytkin;487809]seriozny encoder by nemal mat problemy s prekladanym videom .. encoduje sa kazdy polsnimok zvlast ..[/QUOTE]
nevim ted jestli narazis na x264 enkoder, je to nejserioznejsi co muzes mit vpodstate :-) , spolu s nizskym CRF u SD videa, je to naprosto vpohode

Nebo jsi to myslel tak, ze da vice datoveho toku prokladanemu videu, tak ma enkoder problem? Tak to neni, progresivni video i s doubleframe rate se lepe enkoduje obecne nez prokladane.

ale neboztik vidi neco nedokonaleho na prevodu do 50p, kde se zaroven provadi i zmena rozliseni na ctvercovy pixel, kde samozrejme muze dojit k nejakym zkreslenim pod drobnohledem ... ale zase je to foolproof na vsechny prehravace, tablety, telefony atd, ja osobne bych nevyrabel prokladany zaznam na prohlizeni dneska (pokud to neni DVD,ten program vyrobi prokladane mpeg2 napr, ) , a prehravace jako tablety i v PC nebo sunky TV prokladani kolosalne zprasi vetsinou stejne........ koneckoncu DVavi porad zustava archivovano
neboztik (341)|28.4.2014 20:42
ai: šel by do toho výbornýho prográmku DV avi helper vyrobit bat soubor "make mkv" ?
Tolik let se vyráběly kamery s výstupem dv.avi , ale dodnes není žádný přehrávač na tento formát.Dnes se vyrábějí HD kamery a zase jsou absence smartrenderu - jakej vstup,takovej výstup.Moloch Premiera (za nekřesťanský peníze) to slibuje už od verze 5 Pro a pořád nic.
K tomu 50p z předchozího příspěvku: toho většího šumu jsem si všimnul až v klipu,kde je jednobarevé světlejší pozadí.U dv.avi a make interlace je nepatrné,až u toho make progresive je výraznější.To mě ale netrápí,protože make interlace je výborné.
RoPo (6061)|28.4.2014 21:10
[QUOTE=neboztik;487844]Dnes se vyrábějí HD kamery a zase jsou absence smartrenderu[/QUOTE]

Mám dojem, že máš v měřítku jiné editory než ty, které toto umí např. Edius. A jsou i další.
neboztik (341)|28.4.2014 21:54
Edius jsem zkoušel,jenže,když stříhám dlouhý léta v premiere,tak ten přechod na edius mě neoslovil.Za ty léta s Premierou je pro mě střih bezproblémový.V tom edovi mě to ani nebavilo, a navíc,zase kupovat další program za hříšnej peníz.To si raději v premiere nastavím výstup a nechám to renderovat.PC na to mám.Mě jde spíš o to,že Adobe na to kašle.Je to můj názor,ale Eda mi nesedl.
RoPo (6061)|28.4.2014 22:09
Premierou jsem prošel v prvopočátcíh jejího působení a s verzí Pro 1.0 či Pro 1.5 jsem s ní skončil (před tím byla číslovaná jinak - poslední verze byla 5.5 nebo 6.0 na Win 3.11 nebo WinNT, už je to dávno, tak si přesně čísla verzí nepamatuji) a přešel jsem na Edius (tenkrát snad 3.0 nebo 3.5, také již nevím přesně).
Ano porodní bolesti s přechodem a v rozlyšnostech jsou, ale Premiera je/byl prostě moloch a těžkopádná a na větších projektech (více vrstev, mnoho střihů) nepoužitelná, padající. Navíc neuměla hromady věcí, co Edius uměl celkem elegantně a svižně.

Neber to jako moje dogma. Je to jen můj názor a jsem rád, že jsem se Premiere tenkrát zbavil a jsem rád, že čas jsem věnoval přechodem právě na Edius. A jak jsi psal: Adobe na to kašle, to jsem tenkrát měl dojem také, proto jsem od ní utekl.

K ceně: Edius nabízí, podle mě, velmi dobré cenově zvýhodněné cross upgrady na Edis z konkurenčních SW.
neboztik (341)|28.4.2014 22:39
Nejsi sám,kdo od premiery utekl.Já to sní už vydržím.A na střih 50p mi zatím vyhovuje.
ai (2993)|28.4.2014 23:23
[QUOTE=neboztik;487844]ai: šel by do toho výbornýho prográmku DV avi helper vyrobit bat soubor "make mkv" ?[/QUOTE]
Myslis jako H.264 a audio AC3 nebo original wave (to by ale bylo dost objemne asi 1500kbps) ? A to trcit do MKV kontejneru? Do MP4 se dava AAC audio, ale u MKV neni duvod, tam by radsi dal AC3. Nebo original do MKV?
Pokud original, tak to je stejne k nicemu na hardwarovych prehravacich, protoze ty proste neprehrajou DV25 kodek, a je jedno jestli to je v MKV nebo DVavi.

To neni vubec problem, pokud napises co ma byt v tom MKV.
Pytkin (7947)|29.4.2014 00:34
[QUOTE=mirekv;487815]Encoder přece porovnává i snímky mezi sebou! A prokládání mu dá pěkně zabrat![/QUOTE]

no ved ale on encoduje kazdy polsnimok samostatne .. cize je to uplne OK ..

---------- Doplněno v 00:34 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 00:32 ----------

[QUOTE=ai;487828]nevim ted jestli narazis na x264 enkoder, je to nejserioznejsi co muzes mit vpodstate :-) , spolu s nizskym CRF u SD videa, je to naprosto vpohode
[/QUOTE]

no myslel som to tak , ze seriozny encoder rozoznam fieldy a tak s nimi aj naraba ..
ai (2993)|29.4.2014 01:19
[QUOTE=Pytkin;487872] seriozny encoder rozoznam fieldy a tak s nimi aj naraba .. [/QUOTE]
jj, x264 tam pri bottom field first se nastavi --bff , upper field se nastavi s --tff a pak x264 zohledni ty fields, .... , v tom programku se nastavi --bff pokud MediaInfo zjisti, ze to je bottom field first. Video s tff se odmitne, protoze to neni Dvavi. Ale ten programek naopak zohledni progresivni dvavi a enkoduje to progresivne. Vpodstate to precte udaje z MediaInfo a podle toho se rozhodne. Nechal jsem tam tuto moznost protoze nejake Panasonic kamerky mely DVCPRO Progressive. Sice to melo vice kanalu na audio, teda nebylo by to optimalni stejene na audio, ale nechal jsem to tak...
savko (74)|29.4.2014 09:28
[QUOTE=neboztik;487745]U progressive je v obraze dost šum,velikost třetinová.[/QUOTE]

U mna je to tiez naopak interlace bol viacej zasumeny a moj MMC prehravac tak i TV si stym progressive lepsie poradilo. Proste lepsie podanie obrazu na mojom retazci zobrazovadla..
neboztik (341)|29.4.2014 09:31
[QUOTE=ai;487868]To neni vubec problem, pokud napises co ma byt v tom MKV.[/QUOTE]

Tolik zas tomu nerozumím.Tak jako dokáže make interlace vyrobit mp4,tak udělat MKV,přehratelné v TV. A zvuk není tak podstatný,jestli AAC nebo AC3.Mě jde o to,že v MKV si do toho můžu vložit titulky, které si udělám zvlášť.
Díky za snahu,nechám to na tobě.
vivid.sk (11472)|29.4.2014 10:21
MKV je len kontajner, to ci to TV prehra zavisi od kodeku. A ako uz ai spomenul, DV25 ziadne HW MMC neprehra, toboz TV. Musel by si to re-enkodovat do H264/AVC.
P.S. Myslim, ze dnesne TV prehraju tak mkv ako aj mp4 kontajner, je to fuk. Treba odskusat na konkretnej TV.
neboztik (341)|29.4.2014 10:47
Mě šlo jen o to,že do MKV se dají jednoduše vložit titulky, které budou vypínatelné.
Teď jsem zkusil soubor z interlace mp4 vložit do mkvmerge a je z toho mkv,které z flešky přehraje TV.Takže stačí přidat titulky a je po problému.Datovej tok je 13.5 Mbps,to bohatě stačí.
vivid.sk (11472)|29.4.2014 11:07
Ano co sa tyka tituliek, to je pravda. Ale rovnako ich mozes nechat "pohodene" s rovnakym nazvom pri videu, TV ich prehra rovnako (opat zavisi na znacke/type, ale dnes je to snad uz standard).
neboztik (341)|29.4.2014 11:14
To jo, ale vysvětluj to příbuzným, který tomu nerozumí.Takhle dostanou MKV a maj to v jednom souboru.
neboztik (341)|29.4.2014 11:20
ai: Podívej se prosímtě na ten výpis.Ve Win 8.1 mi to progresive ukončí touto hláškou.Přitom interlace je v pohodě. Avisynth i cedocia jsou nainstalovaný.Dík
josefíka (651)|29.4.2014 16:36
Samsung nepřehraje titulky uvnitř MKV, LG vezme vše.
ai (2993)|29.4.2014 22:08
[QUOTE=neboztik;487891]ai: Podívej se prosímtě na ten výpis.Ve Win 8.1 mi to progresive ukončí touto hláškou.Přitom interlace je v pohodě. Avisynth i cedocia jsou nainstalovaný.Dík[/QUOTE]
[CODE]avs [error]: LoadPlugin: unable to load "D:\DV avi helper\tools\QTGMC 32-bit Plugins\Avisynth 32-bit Plugins\RemoveGrainSSE2.dll", error=0x7e(D:\DV avi helper\temp\progressive\11\11.avs, line 3)[/CODE]
Avisynth nemuze v tom Windowsu 8 nacist RemoveGrainSSE2.dll plugin, zkousel jsem to bez toho, ale QTGMC to potrebuje, jinak to hlasi chyby.

Zkopiruj cely DV avi helper, muzes to i prejmenovat a tam experimentuj na tom Window 8
-zkus toto, ale absolutne je to bez zaruk ...
-stahni si removegrain plugins, je jich tam vice, ruzne verze
-doufam, ze mas Avisinth 32bit instalovany
-pak vymen ten RemoveGrainSSE2.dll (ten samy nazev, ale mozna jina verze), v adresari ...\DV avi helper\tools\QTGMC 32-bit Plugins\Avisynth 32-bit Plugins

teoreticky by jsi mohl zkouset i jine RemoveGrain verze (SSE3 ale asi nebude fungovat), ovsem pak by jsi musel i zmenit nazev na ten samy, ve skriptu nazvanem \encode_progressive_mp4.BAT, kde se vytvari Avisynth script, ten bat ma tuto adresu:
....\DV avi helper\tools\subroutines\encode_progressive_mp4.BAT
savko (74)|16.5.2014 22:54
Este ma napadlo ze prevediem starsie video zalohy z DVD(mpeg2) previest na progressive mp4 pomocou toho bat skripta. Ako by sa to dalo najlepsie napr. previesť VOB súbory do DV AVI ?
vivid.sk (11472)|16.5.2014 22:56
znova komprimovat uz komprimovane nieje celkom idealny napad. Obzvlat v pripade MPEG2. V pripade DV sa to dalo ospravedlnit neprehratelnostou MMC a vysokym bitratom. Ale MPEG2?

A preco DV AVI ?
savko (74)|16.5.2014 23:50
DV AVI kvoli DVavi helper ale moze byt aj iny dobry prevodnik na format prehravatelny MMC
vivid.sk (11472)|17.5.2014 00:16
ved MPEG2 prehra kazde MMC.
ai (2993)|17.5.2014 03:36
VOB2Mpeg by ti mel udelat jeden mpeg2 z tveho videa

ja tu mam sice jeden programek, ale na jine ucely, udelany na prokladane DVD , skutecne prokladane, ne filmy, polozi se jeden VOB z title, vybere se spravna audio stopa (nabidne to volbu, pokud je vice audio stop,jazykovych verzi, tam mam prave tu specialitu, ze se to audio hned prehraje , aby bylo jasno, ze to je ta spravna stopa), to pak spoji ty VOBy (DGIndex), a vyrobi se mp4, vsechno jeden klik,..., ale jak rikam, ty si z toho vytahni jen ten mpg
savko (74)|26.12.2015 16:26
Ide vam Cedocida DV Codec 0.2.3 nainstalovat na Windows 10 Pro ?