Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle Studio 17 - problém se zvukem

Najlvin (61)|23.4.2014 16:19
Před časem jsem si koupil Pinnacle Studio ke střihu videa. Program je to pro mé účely dobrý, ale narazil jsem na menší problém se zvukem. Ať se snažím sebevíc, po exportu videa není zvuk čistý. Nevím proč, ale v některých místech zvuk jakoby zapraská. Nedělá to pořád, jen v určitých místěch. Přitom zdrojové video je bez vady - dělá to prostě Pinnacle a občas je to slyšet i v samotném náhledu při střihu. Nevíte někdo náhodou, jak se toho zbavit?

Zdrojové video je ve formátu .m2ts, tedy AVCHD. Video po střihu renderuji do formátu .mts se stejnými parametry jako originál. Ale ten zvuk je pokaždé místama poškozený... Už jsem zkoušel použít jiné kódování zvuku, ale výsledek je stejný. Budu rád, když mi někdo poradíte.

Děkuji.
Najlvin (61)|24.4.2014 17:42
Vyexportoval jsem část zvukové stopy, kde je to slyšet celkem zřetelně. Pusťte si to víc nahlas a pozorně poslouchejte.
http://www.doommap.cz/data/sound.wav
Například v čase 03:24, kdy je tam ten dlouhý tón, to tam mírně přeskočí. Nebo 03:38, 04:43, 05:01, 05:25, 05:34, 05:40 atd... Od 06:01 až do konce to dělá celkem pravidelně každou chvilku. Nejvíc je to asi slyšet, když je kolem větší ruch... Tak nevím, co s tím. Ten zvuk po exportu prostě není čistý.
RoPo (6061)|24.4.2014 21:08
Zkusil bych jiný editor nebo alespoň vyexportovat audio stopu přímo z AVCHD zdroje a podívat se jestli to je i tam.
666dia (476)|24.4.2014 21:27
jiný editor...
Najlvin (61)|24.4.2014 22:43
Já ale nechci jiný editor. Mám tam sestříhaný 1,5 hodiny dlouhý projekt a potřebuju ho vyexpertovat. Znovu se mi to dělat fakt nechce :-/
milhaus65 (76)|24.4.2014 23:10
Striham v 17 uz asi 5 film fullHD Avchd 5.1 zvuk a nemám problém se zvukem . Výstup opět do mts , tok kolem 20/22000. Podle me se ti tam hádá nejaké železo . Kamera Panasonic
Najlvin (61)|24.4.2014 23:27
Jasně, taky si myslím, že nebude problém přímo v Pinnaclu. Někde je prostě nějaká chyba, ale bůh ví, kde...
Najlvin (61)|28.4.2014 13:14
Pořád nikoho nenapadá, co stím? Začínám být už zoufalý. Zkusil jsem přeinstalovat ovladače zvukové karty, reinstalaci samotného Pinnacle, export do různých formátů - výsledek pořád stejný. Nedává to vůbec smysl. Zkusil jsem střihnout stejnou scénu v Movie Studiu od Sony a tam je to naprosto bez problémů. Jenže když už mám v Pinnaclu celý video sestříhaný a připravený, opravdu bych nerad, abych to musel celé dělat znovu v jiném programu... Takže co myslíte, kde by mohl být problém? Pár lidí se zmínilo o přemodulování, ale já o tom nic nevím. Dá se to nějak řešit?
666dia (476)|28.4.2014 14:18
OK, předpokládám, že máš už za sebou fázi, kdy jsi to vyzkoušel v jiném počítači...?
tedy na jiném železe, abys vyzkoušel jestli to není počítačem....
Najlvin (61)|28.4.2014 14:54
Ne, to jsem nezkoušel - mám jen jeden počítač. Ale říkám si, proč to dělá jen a pouze Pinnacl. Příště už opravdu stříhám v něčem jiném, ale je to škoda. Jinak by mi Pinnacle vyhovoval. Nicméně tohle jedno video v něm musím nějak dodělat... :-/
666dia (476)|28.4.2014 15:00
tak to zkus...jinak se nedostaneme dál....vem složku, kde máš videa a projekt a dej do jiného počítače, nainstaluj Pinnacle a zkus...
Najlvin (61)|28.4.2014 15:02
Ok, dík za nápad. Pokusím se to provést co nejdříve. Ale moc šancí tomu nedávám :-)
Najlvin (61)|28.4.2014 17:18
Tak jsem to teda zkusil vyexportovat na jiném PC a výsledek zcela stejný. Dělá to pořád na těch samých místech :-/
666dia (476)|28.4.2014 17:59
no vidíš, takže to počítačem není...vem vstupní audio, něčím ho přejeď (audition, audacity atd.) a vrať ho na původní místo...to by mohlo být ono...
RoPo (6061)|28.4.2014 19:10
[QUOTE=666dia;487811]vem vstupní audio,[/QUOTE]

To jsem Najlvinu psal hned ze začátku. Bez odezvy...
666dia (476)|28.4.2014 19:23
[QUOTE=RoPo;487822]To jsem Najlvinu psal hned ze začátku. Bez odezvy...[/QUOTE]
aha...já to nečetl dneska celý, já šel od jeho naléhavého příspěvku dnes ve 13:14
jasně, už to vidím...já tam taky psal, že by to chtělo jiný editor...
Najlvin (61)|28.4.2014 22:33
Nějaký vytahování audio stop dělat nechci. To video se skláda z několika desítek klipů. Z toho bych se zbláznil, kdybych to měl z každého vytáhnout, něčím projet a zase to vrátit... Já potřebuji spolehlivý program, kam prostě naházím videa z kamery, sestříhám a vyexportuji do finálního videa bez jakýchkoliv větších zásahů. Takže jsem to nakonec udělal tak, že jsem se na Pinnacle vykašlal, koupil Movie Studio a začal to celé znovu skládat v něm. I tak ale díky za rady ;-)
666dia (476)|29.4.2014 14:29
chápeš, že někde v tom audiu je chyba, co ti dělá ve výsledku bordel...?
je těžký pochopit, že tam, kde to vyhodí chybu u toho klipu, musíš ten klip opravit...?
a nebo už od začátku jsi to měl stříhat v něčem rozumném...
ještě mě napadá, je tam export projektu do jiného střihačského softu...?

a poslední - nebaví mě radit někomu, kdo si nedá říct...možná by bylo lepší, kdyby ses zabýval třeba kytičkama....
Najlvin (61)|29.4.2014 19:15
Ale já jsem rád za každou radu, kterou mi dáte. A vážím si toho. Jenže jsem amatér a ty po mě chceš trochu moc. Ve videu z kamery žádný problém není - jakýkoliv přehrávač v PC mi to přehraje bez chyby, stejně tak Movie Studio. Jediný Pinnacle s tím má problém. Možná mám nějakou blbou kombinaci hardware v PC, se kterou tvůrci Pinnacle nepočítali. Fakt nevím... Ale opravovat zvukovou stopu v každém klipu jen proto, že si s tím Pinnacle neumí poradit, vážně nehodlám. Jednak nevím, jak na to, druhak na to nemám čas. Jak jsem psal, já potřebuju ta videa jen sestříhat, pospojovat a vyexportovat jako jeden film. žádné složitosti. A jak se zdá, Movie Studio je k tomu jak dělané...

Ptal jsem se tu jen proto, jestli se s tím náhodou už někdo nesetkal. Jestli třeba nedělám někde něco špatně nebo jestli není potřeba někde něco jinak nastavit. Ukázalo se, že tak jednoduché to nebude. Pro mne tedy zůstalo jediné řešení sestříhat to znovu v jiném programu. Měl jsem z toho dost obavy, ale naštěstí to nakonec nebylo tak hrozné. Právě jsem to dostříhal v Movie Studiu a vše je v naprostém pořádku ;-)

Pokud vím, export do jiného softu tam není - bohužel. Ale teď už je to stejně jedno...

Takže tímto ještě jednou díky za rady. Zkusil jsem, co se dalo nebo co bylo v mých silách. Nakonec jsem to vyřešil takhle. Ale co - nevadí. Movie Studio se ukázalo o něco přehlednější, jednodušší a hlavně rychlejší. Základy v Sony Vegas jsou prostě znát :-)