Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDMI "rozdvojka" ?

shark1 (44)|19.4.2014 03:01
panove , prosim o radu.
Nejprve strucne popisu HW konfiguraci. (projektor budu mit tak za mesic, a do te doby chci vyresit jak to vsechno propojit)

PS3, HDD/DVD video recorder, (a vyhledove mozna i HD DVB-T set top box).
AV reciever , 4 HDMI vstupy, 1 HDMI vystup
3D full HD projektor ( optoma HD25e ) , HD ready tv.

Obrazove zdroje mam pripojeny pres HDMI do AV recieveru a z toho pres HDMI vystup do televize.
Problem je v tom, ze az privezu domu projektor, tak budu potrebovat vyresit jak do nej v pripade potreby presmerovat obraz z PS3 nebo videa, kdyz AV rec ma jen jeden HDMI vystup.
Potreboval bych tedy poradit, jestli se da pouzit nejaka HDMI rozdvojka, splitter , nebo tak neco, ktera by se zapojila do jedineho HDMI vystupu na AV recievru a z toho by sel signal bud do TV nebo projektoru .
Chtel bych dosahnout situace, kdy bych si urcil kde chci sledovat obraz ( TV nebo projektor) , to zarizeni zapnul , a signal mi sel proste tam.
Ptam se proto, ze jsem se snazil zjistit jak to udelat, a komentare u ruznych rodvojek atd se celkem ruzni. Nekde pisou, ze musi mi stejne parametry, jinde ze to nejde, nebo jde, pripadne ze kdyz budou zapnute oba zaobrazovace, tak nepujde nic.
Takze si nejsem uplne jist jak to vyresit. Novej AV reciever se dvema HDMI vystupy uz kupovat nebudu, proto tomusim vyresit jinak.

proto bych si vas dovolil pozadat o radu co s tim. nemam s timto tolik praktickych zkusenosti, nerad bych neco koupil , pak by to neslo, tak bych musel koupit neco jineho a tak furt dokola.
Protoze projektor je 3d a AV rec ma HDMI ve verzi 1.4, idealni by bylo, nebo v podstate nutne je, aby ono rozdbocovaci zarizeni podporovalo 3d ( HDMI 1.4 )

Za jakekoliv rady a podnety predem dekuji.
KamilZ (10277)|19.4.2014 05:48
Pasivní rozdvojku ne, ale aktivní HDMI splitter. Ale pro HDMI 1.4 se trochu prohneš (oproti 1.3 jsou 2x dražší), opravdu potřebuješ HDMI 1.4? Co se týká PS3 nebo HDD rekordéro, zvládne přehrávat FULL 3D ve FramePacked formátu ("pravé" 3D BD disky)? Pokud ano, tak HDMI 1.4 potřebuješ, pokud ne, tak stačí i na 3D HDMI verze 1.3, přes které v pohodě SBS projde. Prostuduj si tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post434487

Jinak např. tohle: http://www.kvmswitchtech.com/hdmi-splitter-v1.4-3d-ready-2-ports-p47641.htm , http://www.kvmswitchtech.com/4-port-hdmi-splitter-4k-x-2k-with-3d-support-p49815.htm
Pytkin (7947)|19.4.2014 11:36
Splittre su rozne .. Niektore nefunguju vobec , niektore trochu, niektore obstojne a niektore na jednotku( vacsinou matrix s bufferom) .. Prejdi si konferencie a skusenosti uzivatelov s konkretnymi modelmi.. Nekupuj macku vo vreci..
Este mas jednu moznost.. Kupit si nejaky matrix.. Potom mozes nezavisle prepinat na telku a na projektor iny singnal.. Ja to mam tak, ze mam matrix 4:2.. Signaly do neho .. Jeden vystup do telky.. Jeden ide do av a z neho do projektoru.. Uplne najlepsi by bol 4:4 a do telky poslat viac signalov samostatne.. Minimalne satelit/mmc a xbox by chcelo iny prifil v telke, cize by bolo dobre to mat na dvoch vstupoch..
KamilZ (10277)|19.4.2014 13:25
Ještě k TV - většinou se pod "HD ready tv" značí TV, která nemá HD rozlišení (1920x1080), ale pouze menší a HD signál pouze dokáže zpracovat na vstupu. Jestli je to Tvůj případ, tak se vykašli na splitter a klidně pro připojení použij např. komponentní výstup (ne kompozitní, viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post435075 ).
shark1 (44)|19.4.2014 17:32
hmmm... je to muj pripad. umi maximalne 1080i , je to stara projekcni sony, ale jsem s ni spokojenej.
celkem zajimava myslenka. zkusim to promyslet tak jak pises, to by mozna slo, jak pises v odkaze, komponent umi 1080i.
TV pres komponent, projektor pres HDMI...prozatim to asi pujde, treba to necham i natrvalo...;-)
kazdopadne dik za dobrej napad.
shark1 (44)|21.4.2014 20:34
panove, celkove vam dekuji za rady a inspiraci, docasne asi vyuziju to co mi poradil KamilZ.
jak jsem tak o tom premyslel, tak jsme se stejne nakonec rozhodl, ze si na 99% poridim i novej AV reciever. vzdycky jsem chtel nejakej poradnej, tak ted si to splnim... ;-)
tak uz vezmu rovnou nejakej kterej ma rovnou 2 HDMI vystupy.
nakonec se do uzsiho kola dostaly Pioneer VSX-923 nebo Sony STR-DN 1040. nebo mozna spis pockam na jejich nasledovniky, ktery by mely byt nekdy v lete ( VSX-924, DN 1050).
vlastnosti tehlech recievru uz jsou ale na jinou debatu...;-)