Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

JVC GZ-MG505 - problem

04Miro1984 (27)|12.2.2014 23:39
Zdravim

Mam problem s touto kamerou odisiel HDD preto sa chcem spytat kde sa da kupit novy a aky tam vlastne ide alebo aka by tam isla pouzit SD karta tj max kapacita a rychlost video v naj kvalite ma datovy tok 8,5 MB/s, potrebujem vedet ci neviete aku tam mozem dat max kartu lebo v navode je len strucne priblizene kolko sa zmesti cca fotiek na 2gigovu SD kartu

dakujem
RoPo (6061)|13.2.2014 08:15
Otázkou je jestli SD karta je použitelná v této kameře pro video. Jestli není jen pro fotky.
Jinak použij SD kartu minimálně Class 10.
04Miro1984 (27)|16.2.2014 17:40
da sa nahravat na kartu ale bere my to len max 2GB pritom na stranke vyrobcu pisu ze bere aj sdhc a sdXC len ked tam dam 4g alebo 8 class6 tak pri formatovani pise chyba karty neviet kde moze byt problem ?
joeh (1358)|16.2.2014 18:50
- kamera vyšla na trh asi v 2006, takže tam nebude podpora SD nad 2GB zo strany výrobcu. Ten dátový tok bude 8,5 Mb/s, nie MB/s. Tak sa s tým netráp, na 1/2 hod stačí jedna SD, za zlomkovú cenu dokúp pár 2GB SD a máš pokoj.
04Miro1984 (27)|16.2.2014 20:28
ano to som skusal video ide v plnej kvalite dobre a ostro bez sekania aj z 2g karty a posledna otazka nemam uz nic ku kamere vytiahol som ju po x rokoch zo skrine a potrebujem nejaky strihovy softver lebo to nahrava v mod suboroch a skusal som aj pinacle 12 ale tam ide iva nastavit paskovu kameru a da my na vybel len DV kameru a tuto ani nenajde dakujem
joeh (1358)|16.2.2014 20:41
- Pinnacle 12 na MPG 2 bohate stačí, len musíš kameru pripojiť USB káblom, v PC sa ti objaví kamera-SD karta ako nový disk. Disk otvoríš, nájdeš video, presunieš napr. do zložky videá v PC. Potom spusti Pinnacle
a importuj videá do Pinnacle z HDD.
04Miro1984 (27)|17.2.2014 06:19
este sa chcem spytat kolko je 8.5Mb/s MB/s ? lebo mam doma x 2g kariet a chcem vybrat par kusov narychlajsich. dalej. bateria je KO aka neoriginal je funkcna a kompatibilna ? lebo v starek sony som mal neoriginal cinsku ktora neukazovala info o baterii a pri nabijani sa velmy zahrievala. dakujem
04Miro1984 (27)|17.2.2014 08:20
http://support.jvc.com/consumer/product.jsp?modelId=MODL027714&pathId=161&page=3&archive=true


a tu je dvovod preco som otvoril tuto temu na stranke jvc na spodu su pisane aj sdhc karty len ich neviem spojazdnit v kamere
RoPo (6061)|17.2.2014 09:50
To jsou obecné poznámky pod čarou. Nemusí se týkat této kamery, ale jsou to jeno obecná hesla.

Kamera může podporovat SDHC (nad 2GB) karty s jinou - novější verzí firmware. Přesné informace hledej v manuálu.
Dále může být problém v nekompatibilitě SDHC karty, kterou používáš s řadičem v kameře. SD karty totiž spoléhají na řadič v hostoveném zařízení. Není to jak např. u CF karet, kdy řadič je součástí karty.
04Miro1984 (27)|17.2.2014 11:13
neplujte na mna ale zaujima ma este jedna vec nech mozme temu uzavret. nakolko neviem kolko je na prepocet MB/s rychlost 8.5Mb/s tak som skusal na pc rychlost zapisu sd kariet mam ich 15 vsetky 2GB z to dvemaju napisane 60x tam som nameral okolo 3MB/s dalsie nemaju. napisane nic a na nich som nameral rychlost zapisu pod 3MB/s na jednej dokonca len 0.8 ajednu mam vo fotaku ta okolo 4.6MB/s daju sa niektore pouzit alebo mam kupit rychlejsie?
joeh (1358)|17.2.2014 11:34
- 1 Byte = 8 bit, tvoja kamera ukladá každú sekundu bajočko 1 MB, to znamená, že vyhovujú všetky SD karty okrem tej 0,8 MB/s. Ak kúpiš rýchlejšie karty, efekt bude len pri prenose videa do PC - adekvátne kratší čas.
RoPo (6061)|17.2.2014 11:50
Měli by ti stačit karty kolem cca 1,5 MB/s včetně audia. Jelikož kamera dává na nejlepší režim video tok 8500 Mbps.
Nicméně není karta jako karta i když ti v testovacím režimu dává 3 MB/s. Vyzkoušej a uvidíš.
Karta totiž může po nějaké délce záznamu dropovat (nebo se zcela zápis zastavit, dokud nedojde k vyprázdnění zápisového bufferu v kameře), protože sice jednorázově dává vyšší datový tok pro zápis, ale už nemusí toto zvládat kontinuálně.
04Miro1984 (27)|17.2.2014 23:58
[QUOTE=RoPo;482502]Měli by ti stačit karty kolem cca 1,5 MB/s včetně audia. Jelikož kamera dává na nejlepší režim video tok 8500 Mbps.
Nicméně není karta jako karta i když ti v testovacím režimu dává 3 MB/s. Vyzkoušej a uvidíš.
Karta totiž může po nějaké délce záznamu dropovat (nebo se zcela zápis zastavit, dokud nedojde k vyprázdnění zápisového bufferu v kameře), protože sice jednorázově dává vyšší datový tok pro zápis, ale už nemusí toto zvládat kontinuálně.[/QUOTE]

tie karty som skusal na rychlost zapisu kazda bola pustena cca 30 minut a a tie hodnoty boli priemerna rychlost lenb ma zaskocila ta 2GB Toshiba mala le 0,8MB/s a to je uplne nova mal som ju niekolko rokov ale len vcera som ju prvy raz odbalil z pvovodneho balenia
RoPo (6061)|18.2.2014 08:12
Prostě karta s pomalým zápisem. Není to výjimka.
04Miro1984 (27)|18.2.2014 09:48
Dakujem za vase odpovede velmy ste my pomohly to je uy k tejto teme vsetko uz len posledna otazkaohladom akumulatora po5 rokoch v skrini doslizil ukazuje vydrz 60 min ale nenatocim viac ako 10 minut videa potom sa vybije potrebujem poradit nejaky neoriginal sice mam s nimi zle skusenosti hlavne mal som k sony noname bolo tam napisane pba fbrique in china a nahrada za typ velmy sa zahrieval a po roku kapacita klesla na 5 minut natacanaja pritom mal mat udajne 4x vecsiu kapacitu ako original pribaleny ku kamere ktory stale po 7-8 rokoch je ako tovy a to ho pouzivam casto iba sa skratila doba natacania occa 20 minut
04Miro1984 (27)|19.2.2014 00:10
teraz otazka mimo temy ked nahram klipy do pinacle a chcem spravit video preco ked ho dam spravit ako DV je rozmazane ? a zo ma skoro giga X krat viac ako pvovodne subory

takto vyzera original .mod subor priamo z kamery v najvysej kvalite nahraty na youtube http://www.youtube.com/watch?v=ucdJEB17u8M&feature=youtu.be&hd=1 v takejto kvalite to chcem dat do avi alebo na DVD lenze ked to konvetrujem na avy tak je na prt obraz bud trocha rozmazany alebo su videt riadky alebo v niektorých pripadoch ked som skusal menit kvalitu konverzie sa video za jazdy prehadzuje z 16:9 do 4:3



a tuto na YouTube to sice neukazuje ale v pc to horedole preskakuje to z 16:9 do tohto
http://www.youtube.com/watch?v=y-WMl3bkhYA&feature=youtu.be&hd=1

ozaj zaujimalo by ma ci existuje nejaky software kde by som odtestoval ten nestastny HDD ? lebo ked ho chcem dat sformatovat v PC alebo opravit v scandisk tak vypisuje ze je chraneny proti zapisu ale po pripojeni kamery k PC ho uz najde ale nejde sformatovat ani v kamere
04Miro1984 (27)|19.2.2014 18:52
Dobre takze na SD kartu to nataca normalne ide plynule bateria dnes dosla AVACOM HDD uz skoro ide podarilo sa my ho sformatovat v PClen ho este nejak doladit v kamere.
a teraz uz naozaj posledna otazka ako najlepsie natacat v tmavých miesnostiach? da sa manualne nastavit Fod 1,8 vyssie atd.. v auto matickom rezime to nedopadlo moc dobre chcem aby na videu bolo co najmenej sumu
04Miro1984 (27)|23.2.2014 14:35
Rakze dnes som kameru rozobral teda miesto kde je HDD kupodivu to bolo velmy jednoduche len ma sklamalo ze na disku nieje vôbec ziadne oznacenie ani jedno pismenko alebo cislo. petica disku vyzera ze je to ZIF prei sa chcem spytat ci by tam siel hdd prislusmych rozmerov 1,8 palca ked kupim poprípade aj s vecsou kapacitou alebo SSD
Miro84 (12)|26.5.2015 23:37
no takze po dlhsom case som sa rozhodol ze budem dalej pouzivat na oje "ameterske videa" tuto mg505 nakolko my vyhovuje viac ako rozne lacne FHD kamery a dokonca aj obraz sa my paci viac :) ale k veci potrebujem este nejake veci doriesit neviete nahodou ahy hdd sa tam pouziva? viem iba to ze ide o 1,8" a konektor my pripada ako ZIF ale niesom si isty a aku max kapacitu zvladne oproti 30GB co tam je.
dale chcel by som oradit nejaky ext mikrofon ziaden profi ale ani ziadnu ... za 20e co sa predavak pc a najlepsie s kolajnickou co by pasovala na kameru nieco co bude max do 100 - 150e. pouzivam Corel videostudio x4 preto sa chcem spytat ako man nastavit vystupny format aby vysiel v najlepsej kvalite

dakujem