Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyber 46" LED LCD s minimalnim cloudingom, skusany Philips 8008S a sony W905

m0rph (20)|2.2.2014 02:53
Zdravim vsetkych,
Uz par tyzdnov sa trapim s vyberom kvalitnej telky. Vyskusal som uz doma niekolko modelov, no bez uspechu, preto by som poprosil o radu skusenych.

Uhlopriecku som stanovil na 46"-50". Najskor som uplne nevedel ci chcem plazmu alebo LCD, tak som kupil jednu z TOP plaziem od Panasonicu, konkretne TX-P50GT60E a spolu s tym jeden z TOP LED LCD Philips 46PFL8008S
Telky mi obe prisli v jeden den, dal som ich vedla seba a zacal som testovat. Moje postrehy

Panasonic
+ vyborne farby, rychle menu, hlboka cierna
- kmitanie obrazu, bzucanie zdroja

Philips
+ brutalne dobry obraz aj cez den (lepsi ako plazma), ambilight, hlboka cierna pri nastavenom dimmingu
- ukrutne pomale menu, nedoladeny firmware, musel som updatnut firmware aby som vobec mohol pozret 3d a hlavne vyrazny clouding s vypnutym dimmingom

Moje pocity boli take ze plazmu som zavrhol lebo v porovnani s tym philipsom bol obraz velmi nekludny, kmitavy, LCD posobilo velmi pokojnym dojmom. Takisto to bzucanie zdroja bolo pocutelne. Pri tom philipse by som prepacil aj to hrozne menu a firmware keby tam nebol ten clouding. Ako ked som zapol dimming clouding bol takmer nevsimnutelny ale vadilo mi ze pri pozerani filmov sa muselo podsvietenie stale menit. Hlavne ked sa castejsie menili tmave sceny zo svetlymi, a to som mal ten dimming nastaveny na najmensiu uroven.
Tak som si povedal ze ten philips by som zobral, keby tam neni clouding a viem to pozerat bez flakov aj pri vypnutom dimmingu.
Fotku toho cloudingu si mozte pozriet tu: https://www.dropbox.com/s/5grpl298xa6hxo3/46PFL8008S-1.jpg

Takze som philips vratil, a ziadal o vymenu. Prisiel druhy kus, ktory mal clouding o nieco mozno lepsi ale stale velmi viditelny. Navyse mal dalsiu vadu ze mu piskal zdroj a ambilight obcas preblikol. To som si uz ale po dalsom testovani povedal ze ten ambilight za ten kopec chyb co ma ta telka nestoji a vratil som ho, s tym ze Philips u mna skoncil. Fotky cloudingu druheho modelu su tu https://www.dropbox.com/sh/1n4xo7q2zze680d/Dx7JcY_UPK

Dalsi model bol Sony bravia 46KDLW905. Opat jeden z top modelov LED LCD. Ako musim povedat ze tento televizor oproti tomu philipsu bol co sa tyka firmware uplne iny level. Neskutocna rychlost a responzivita menu, velmi bohate nastavenie. Skratka s TV sa pracovalo velmi dobre. Obraz takisto vynikajuci, ale opat problemy s cloudingom. Tu su foto https://www.dropbox.com/sh/fo2wkzi0c5lonb7/dAReXphPkt (vsetky foto su pri zapnutom led dynamic control, meni sa len obraz a svetelne podmienky)
Cize velmi podobne ako s tym philipsom, akurat tu sa nachadza uz nejaky pseudo local dimming, ktory funguje podla mna horsie ako full dimming u philipsoch. Pretoze na sony staci ze sa niekde v strede objavi maly napis, a uz sa podsvieti takmer cela obrazovka. Pravda ale je ze ked sa zasa len v jednom orhu nieco male zobrazi, zvysne rohy su stale bez cloudingu, to sa mi ale v praxi nestavalo. Skratka ale ten clouding je viditelny, a aj pri LED dynamic control nastavenom na Standard je to pri urcitych scenach vidiet, ako ukazuju fotky.

Vsetky TV staly okolo 1300 eur. Je to fakt smutne ze za take velke peniaze nemozem dosiahnut uspokojivy vysledok a ten clouding je vzdy dost viditelny.

Teraz je to Sony doma, chystam sa ju vratit. Co ale dalej? Ti co vlastnia tu w905, je taka uroven cloudingu normalna? mam to vymenit a skusit iny kus? Alebo to nema zmysel. Vedel by mi niekto poradit LCD LED kde by bol clouding skutocne minimalny? Cena do 1500 eur max.

Budem vdacny za kazdu pomoc, som uz zufaly, no nechcem sa zmierit s tym ze kupim telku za 1300 eur a v tmavych scenach sa budem pozerat na flakaty obraz.
Dakujem vam
Cila (109)|2.2.2014 05:02
Je mi na vracanie, ze vlastne aj ked clovek ma peniaze (1300 EUR), tak si nekupi TV pri ktorej by nemusel mat ,,nervy,,
anton12345 (34)|2.2.2014 09:15
Tak tie fľaky (clouding) boli presne ten dôvod, prečo som sa vrátil k plazme. Mal som Samsung UE46ES6570 a asi som bol na to veľmi citlivý, pretože okrem mňa sa na to nikto z rodiny nesťažoval. Takže by bolo dobré, keby sem niekto dal fotky cloudingu napr. vychvaľovaného Samsunga F6400, pretože ja už tiež neverím, že existuje LCD bez cloudingu (zaplatiteľné LCD).
sarga (67)|2.2.2014 10:42
Sleduji AVS forum na Sony 905 a co jsem se dočetl, tak kupodivu ty 46" mají větší problémy jako 55". Jinak ty fotky mě teda pěkně vyděsily, na 905 se chystám a abych večer v menu viděl něco takového..kdyby to stálo 15t.budiž, ale bavíme se o top modelech..snad to musí projít nějakou výstupní kontrolou, tam to snad musí být vidět. Nebo to asi nechají na zákazníkovi ať se sám rozhodne, zda vyhovuje či ne. K ceně přirazí pár tisíc na šrotovné za vrácené tv a hotovo.
anton12345 (34)|2.2.2014 10:50
[QUOTE=sarga;481044]..snad to musí projít nějakou výstupní kontrolou, tam to snad musí být vidět.[/QUOTE]
Ale ten clouding na LCD nie je "chyba", je to "vlastnosť" LCD...
Plutotype (717)|2.2.2014 10:56
Nastav na W905A tieto hodnoty a potom zhasni svetla a sprav fotky cloudingu.

Viewing mode: Cinema 1
Backlight 3
Contrast 90
Brightness: 50
Color: 50
Hue: 0
Color temperature Warm2
Sharpness 50
Noise reduction Off
Dot noise reduction Off
Reality Creation Off
Smooth gradation Low
Motionflow True Cinema
Film mode Auto
Black corrector Off
Adv. Contrast Enhancer Off
Gamma 0
LED Dynamic Control Low
Auto Light Limiter Off
Clear White Off
Live Color Off
Detail Enhancer Off
Edge enhancer Off
Eco (light sensor) Off
m0rph (20)|2.2.2014 11:14
Dakujem za komentare

@Plutotype, ked sa dnes vecer zotmie, spravim fotky a zavesim sem.

Co sa tyka tych fotiek tak treba to brat tak ze snimac na fotaku bol v tej tme nastaveny zrejme na max ISO,obraz je velmi zasumeny, takze na tych fotkach to moze vyzerat az prehnane. Faktom ale je ze je to vidiet. Dokonca aj moja zena, ako bezny laik tie flaky vidi. Ono najviac ma to vytaca v tom menu...tam je to vidiet velmi aj ked je zapnuty dimming na max.

Tiez inak rozmyslam ze ci sa nevratim k plazme, ale je tam viacero nevyhod, ten slaby obraz cez den, bzucanie v zavislosti od mnozstva bielej, a kmitanie obrazu... Najradsej by som vsak chcel nejake LCD LED kde ten clouding nebude az taky viditelny.

Este som inak rozmyslal aj nad tym, hlavne ked som testoval ten philips, tak ten clouding bol neporovnatelne horsi ako fotky co som videl v zahranicnych recenziach. Napadlo ze ci na tento stredo-vyhodo europsky trh sa nedovazaju telky ktorych trieda kvality je o nieco nizsia...
koliar (142)|2.2.2014 11:26
m0rph diky za poznatky. Ten clouding...to je hnus velebnosti. To musi byt v noci pri filme a tmavych scenach nepozeratelne bez stresoveho prekrucania zaludka. To nevravim o filmoch, ktore nie su v 16:9 ale 1,85:1 alebo 2,4:1 cize drviva vacsina, tam to musi byt pri tych ciernych pruhoch hore aj dolu fakt WTF! Mal som doteraz LG47LM660, ktory mal sice clouding ale nie takyto. Teraz som presiel opat k plazme a som v pohode... Pre mna su tieto Lcd Led nepozeratelne v noci. Ten clouding vecer a DSE pri dajme tomu lyzovani je fakt nepozeratelny. Nechapem ako mozu Tv za 1300-1500€ podavat takyto "obraz"!
Plutotype (717)|2.2.2014 11:35
Nie je to dane trhom, ale technologiou. Clouding ma kazda LCD Edge LED. Je to problem uniformity rohoveho podsvietenia. Existuju vsak modely, ktore maju clouding akceptovatelny ( je tam, ale nevyčnieva ). W905 je ale dobra TV a skus si ju nastavit najprv tak ako som ti napisal. Nefotit na max ISO.

---------- Doplněno v 11:35 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 11:30 ----------

[QUOTE=koliar;481051]m0rph diky za poznatky. Ten clouding...to je hnus velebnosti. To musi byt v noci pri filme a tmavych scenach nepozeratelne bez stresoveho prekrucania zaludka. To nevravim o filmoch, ktore nie su v 16:9 ale 1,85:1 alebo 2,4:1 cize drviva vacsina, tam to musi byt pri tych ciernych pruhoch hore aj dolu fakt WTF! Mal som doteraz LG47LM660, ktory mal sice clouding ale nie takyto. Teraz som presiel opat k plazme a som v pohode... Pre mna su tieto Lcd Led nepozeratelne v noci. Ten clouding vecer a DSE pri dajme tomu lyzovani je fakt nepozeratelny. Nechapem ako mozu Tv za 1300-1500€ podavat takyto "obraz"![/QUOTE]

On to fotil na max ISO, ktore niekolkonasobne zvyraznuje zlu uniformitu. V skutocnosti to take zle nie je.
koliar (142)|2.2.2014 11:48
To je mozne, ale clouding v tmavej miestnosti je swinstvo u tejto technologie. Viem, že na tych fotkach je to extrem ale ten clouding tam bohuzial je, a ked ho vidim pri tmavych scenach vo filme tak mam chut vypnut TV. Staci vojst do hociakeho Datartu alebo NAY s USB/filmom a pustit napozerane sceny s "cloudingom" (tmave pasaze z filmu) a AMEN! Samozrejme plazma ma tiez svoje "muchy" ale toto LED podsvietenie je tragedia a maximalne vyrusujuce pre mna. To nevravim o DSE.
m0rph (20)|2.2.2014 11:48
[QUOTE=Plutotype;481052]On to fotil na max ISO, ktore niekolkonasobne zvyraznuje zlu uniformitu. V skutocnosti to take zle nie je.[/QUOTE]

Takto z tych fotiek su skutocne niektore prehnane, ale napr tato https://www.dropbox.com/s/b1ggpvj139mkn33/Photo%2031.1.2014%2023%2041%2049.jpg je spravena tak, ze ked si ju pozeram na monitore PC, tak to uplne realne vystihuje skutocny stav.
Skratka pri zapnutom menu, Led dynamic control na standard, backlight level 6, ked vecer zapnem menu vidim jasne flaky vpravo dole a hore. Tu proste neni o com...
koliar (142)|2.2.2014 11:55
Si ten typ ako ja s tym cloudingom ako citam. Skus vyskusat este inu plazmu, nejaky Samsung ak by si zohnal. Tam ten clouding neexistuje. Zatial... :-)
Plutotype (717)|2.2.2014 11:55
[QUOTE=m0rph;481055]Takto z tych fotiek su skutocne niektore prehnane, ale napr tato https://www.dropbox.com/s/b1ggpvj139mkn33/Photo%2031.1.2014%2023%2041%2049.jpg je spravena tak, ze ked si ju pozeram na monitore PC, tak to uplne realne vystihuje skutocny stav.
Skratka pri zapnutom menu, Led dynamic control na standard, backlight level 6, ked vecer zapnem menu vidim jasne flaky vpravo dole a hore. Tu proste neni o com...[/QUOTE]

To je mozne, clouding ma vtedy aj moja 55HX850 ( 2012 ), ale ja mam backlight na 1 a LED dynamic control na "low" a mam len v vlavej casti obrazu taky slabší fľak. Nastavenie "standard" kompletne denaturalizuje prechody z a do ciernych scen do a zo scen s nejakou svietivostou ( titulky alebo normalny fade out/in obraz ). Zaroven dynamicky local dimming trosku zhorsuje gamma podanie ( robi ho nelinearnym ).
m0rph (20)|2.2.2014 18:22
Tak som spravil fotky v tme podla nastaveni od Plutotype. Tu su https://www.dropbox.com/sh/pbon8f3codabycy/79wBvcZ0mf

Fotene to bolo kompaktom na ISO 400/800. Je vidiet ze ked je vpravo hore vysvietene cislo stanice, dimming funguje, clouding nevidno. Akonahle sa ale zobrazuje viac obsahu niekde v strede clouding je jasne viditelny, vyslovene neprehliadnutelny. V menu stale, v tmavych scenach vo filmoch tiez...Je to podla mna hanba za 1300 eur,...
koliar (142)|2.2.2014 18:39
Mohol by si spravit aj nejake foto pri tmavych scenach vo filme ako vyzera ten clouding na hornom a dolnom pruhu? Proste ako to vyzera pri pozerani filmu, nie menu Tv a pod. Samozrejme nechaj to nastavenie od Plutotype. Bol by som zvedavy ako vyzera obraz Tv pri backlight na hodnote 1. Tam by bol zaujimavy aj na nejaky zaber zo sceny prirody alebo pod.(zaber zo sceny cez ďen) ale fotene v tme, ako vyzera ta scena s tym blacklight 1.
m0rph (20)|2.2.2014 18:46
ok, vecer este poslem.

Pozeral som si dnes este nejake recenzie TV. Zvazujem taketo moznosti:
- vyskusat nejaku kvalitnu TOP plazmu od LG, Samsung, budem rad ak nieco doporucite...
- Skusit este iny LCD LED napr F8000 rada od Samsungu, alebo hocico kde je kvalitny local dimming..., ale neviem, je tu realna sanca ze ten clouding nebude tak viditelny?

vdaka
KamilZ (10277)|2.2.2014 18:55
[QUOTE=m0rph;481120]TOP plazmu od LG[/QUOTE]To je skoro vtip :-). Teď vážně, pokud plazmu, tak Panasonic, případně Samsung. LG až naposled.
tdlmarek (1566)|2.2.2014 19:01
[QUOTE=KamilZ;481122]To je skoro vtip :-). Teď vážně, pokud plazmu, tak Panasonic, případně Samsung. LG až naposled.[/QUOTE]
Tak on v prvním příspěvku zmiňuje negativní zkušenost s GT60, a pokud mu blikání vadilo tam, tak jsou automaticky zapovězené všechny NeoPDP. A když vezmeme v úvahu i další znechucení z LCD, tak jsou plazmy od LG a Samsungu zcela logický další krok, nebo lépe řečeno poslední z běžně dostupných možností.
vivid.sk (11472)|2.2.2014 19:08
Uplnou nahodou som tento tyzden stravil par hodin za 46W905, ziadny problem takehoto typu som nepozoroval. Urcite vrat a zober iny kus.
Problem podsvietenia na SONY existuje, ale je to klasika (po bokoch silnejsie podsvietenie, ktore jemne vidno pri priamom pohlade z 1 metra). Ale pri filme nic zavazne rusive, pri nastaveni nizsieho podsvietenia. Rozhodne nie taketo.

A co sa tyka dalsich kusov, skusil by som Sama F6570* (problemy viditelne skor priamo v rohoch), pripadne risknut opat W905. Fakt to je loteria.



*[ATTACH=CONFIG]26339[/ATTACH]
35787_4f886beb6f.jpg
koliar (142)|2.2.2014 19:13
tdlmarek chcel som napisat nieco v podobnom duchu, predbehol si ma :-) Skus nieco od Samsungu pdp. Ja som nedavno presiel od Lcd spat k plazme LG a aj ked nie je "Top", obraz ma po vlastnom nastaveni slusny. Ziadny clouding, DSE. Blikanie mali Lg plazmy vzdy minimalne oproti Panasonicu. Jasne ta cierna nie je ako u Panasonicu to je bez debat. Celkovo by som za tie "Top" Lcd LED s tym cloudingom nemenil. Pre mna je viditelny clouding maximalne vyrusujuci...
M_P (72)|2.2.2014 19:15
Mám w905 v 55" a clouding 0. Zkusil bych tedy jiný kus.
vivid.sk (11472)|2.2.2014 19:22
[QUOTE=M_P;481127]Mám w905 v 55" a clouding 0[/QUOTE]
Tak to zasa nie. Sprav foto a uvidime :).
Ono ten clouding tam nejaky bude vzdy (vsetky predvedene SONY TV co som videl priamo na predajni mali typicke bocne svetlejsie pasy).
Ale nejde o nic vazne, oproti tym foto z prveho prispevku tam neboli obdobne flaky napravo dole.
koliar (142)|2.2.2014 19:22
Vedel by si postnut nejake foto bez toho cloudingu? Urcite by to povzbudilo aj autora tejto temy pri dalsom rozhodovani ci skusy iny kus w905.
Jan10 (836)|2.2.2014 20:33
Samsung ještě vyrábí nějaké vyšší řady plazmy v úhlopříčce do 51" než F5500 ?
Jinak se říká, že míň clouding vadí na IPS panelech, ale spíš je to tím, že tam je "clouding" na celé ploše :D
RoPo (6061)|2.2.2014 21:42
Řada F8500 je nejvyšší řada PDP Samsungu.
Plutotype (717)|2.2.2014 22:17
@Morph

Vrátiť.
M_P (72)|3.2.2014 18:37
Fotografie zde

http://nahraj.to/g/dOw

Bohužel, fotit neumím, takže klidně si nechám poradit nastavení foťáku. Ale clouding tam fakt vůbec nevidím. Jen při bílé obracovce jsou po levém a pravém kraji takové šedivé trojúhelníčky (asi 4 po každé straně, efekt špinavé obrazovky dle Plutotype), které jsou ale vidět jen při jednolitě bílé obrazovce, třeba při lyžování, nebo hokeji, vidět nejsou.
fox (222)|3.2.2014 19:17
Ahoj - aby sa to dalo porovnat, treba fotit v uplnej tme - tak ako m0rph s ISO 400/800.
m0rph (20)|5.2.2014 21:29
Tak TV som dnes vratil, za 2-3 dni pride nova, uvidim ci to bude lepsie, dam vediet
Heartwork (2358)|5.2.2014 23:05
Dobře si udělal, ale připrav se, že to bude ještě boj. :)
sarga (67)|5.2.2014 23:13
Zajímalo by mě, co dělají s tím vráceným zbožím. Jestli to nevracejí českému zastoupení, kde to oblepí foliemi, zkulturní to.. a nabídnou znovu. Nebo to jde do fabriky na sešrotování...?
M-P
Ty fotky jsou moc pěkné, ta černá může za šera konkurovat PDP. Co mi kazí radost, že tu Sony drží tak pořád cenově vysoko. Blbá olympiáda...
Dnes jsem zase trochu uvažoval nad 55VT60, trochu se pohla cenou, ale ty ventilátory mě štvou. Dovedu si představit, při ukončování výroby čehokoliv, ne jen plasmy, jak se vymetají sklady, do výrobků se dávají díly co jim tam někde ležely s větší toleranční odchylkou. Je to prkotina, ale já ty vent. slyšel zezadu v EW na půl metra. Takové cvrlikání. Na konci debaty na digizone jsou nářky uživatelů.
http://www.digizone.cz/clanky/panasonic-viera-tx-p55vt60-plazmova-kvalita-na-nejvyssi-urovni/nazory/
Heartwork (2358)|5.2.2014 23:18
[QUOTE=sarga;481515]Zajímalo by mě, co dělají s tím vráceným zbožím. Jestli to nevracejí českému zastoupení, kde to oblepí foliemi, zkulturní to.. a nabídnou znovu. Nebo to jde do fabriky na sešrotování...?
[/QUOTE]
Taky trošku záleží na prodejci, ale blíže k realitě má určitě možnost a., tedy kontrola a přebalení ve výrobním závodě nebo prodej se slevou, sešrotování určitě ne. :)
tdlmarek (1566)|6.2.2014 07:39
[QUOTE=sarga;481515]Zajímalo by mě, co dělají s tím vráceným zbožím. Jestli to nevracejí českému zastoupení, kde to oblepí foliemi, zkulturní to.. a nabídnou znovu. Nebo to jde do fabriky na sešrotování...?[/QUOTE]
U velkých e-shopů se zboží většinou objeví v nabídce s levnější cenovkou a označením "rozbaleno", "zánovní" a podobně.

Příklad zde: http://www.alza.cz/50-panasonic-tx-p50gt60e-d459840.htm

Možná to bude přímo ta moje :D
M_P (72)|6.2.2014 15:12
Tak jsem zkoušel fotit po tmě, ale lezly z toho v podstatě ty samé fotky, co jsem dával, důvod bude asi ten, že mám jen hloupý automat bez možnosti nastavení ISO (v tomto případě na 400 nebo 800). Je mi líto.

sarga
Obávám se, že Sony už moc nezlevní. Samsung nebo LG asi ano, ale Sony (IMHO) spíš ne. A nebude to jen kvůli olympiádě, loni taky nijak extra nezlevňovali. Já chtěl původně tu high plazmu od Samsungu, ale v 51" se jí sem korejci rozhodli nedovážet, pak jsem přemýšlel o PDP od Panasonicu, ale přesně jak píšeš, vadily mi větráčky a ST jsem nechtěl (tam snad nejsou). Já jsem zatím maximálně spokojený, až v průběhu roku dodělám přestavbu, asi se ještě ozvu Plutotype, aby mi tu TV nakalibroval, nicméně mód "Kino" je naprosto v pohodě i bez kalibrace. Dokonce i manželka ho začala používat, i když se jí ze začátku líbily syté barvy, typické pro ostatní módy.
vivid.sk (11472)|6.2.2014 15:22
[QUOTE=M_P;481595]že mám jen hloupý automat bez možnosti nastavení ISO[/QUOTE]
Nepotrebujes nastavovat ISO, staci cas, foto das na stativ a mozes fotit. Ale vacsina automatov (okrem Canonu) naozaj nema prioritu casu (Tv) ani prioritu clony (Av)
sarga (67)|6.2.2014 17:01
M-P
prosím Tě ještě jedna věc. V jiném vlákně se zmiňuje konektivita Samsungu na Synology DiskStation. Všiml jsem si na u tebe obrázku 0910, že tam máš DiskStation zmíňen taky a to v připojených zařízeních. Pokud je tomu tak a používáš to, jaké máš prosím Tě, asi se Synology a se Sony 905 zkušenosti. Umožňuje TV připojení na tohle síťové úložiště.
tdlmarek
Co to trochu výrobci zkomplikovat a zveřejnit, třeba tady seriové číslo tv, která je vrácena zpátky. Třeba bychom se dozvěděli, až kde se ta jasně špatná tv ocitne?
tdlmarek (1566)|6.2.2014 22:47
[QUOTE=sarga;481622]Co to trochu výrobci zkomplikovat a zveřejnit, třeba tady seriové číslo tv, která je vrácena zpátky. Třeba bychom se dozvěděli, až kde se ta jasně špatná tv ocitne?[/QUOTE]
Já k tomu v tomto případě ale nemám důvod, protože s tou TV de facto nic špatného nebylo. Bzučela, tak jak podle dostupných informací bzučí všechny plazmy (a kdo tvrdí že ne, tak má prostě jinde položenou hranici slyšitelnosti), ale hlavně jsem se bohužel nesžil s tím Panasonic blikáním při 24p. Zkrátka mě zpráva o definitivním konci NeoPDP přiměla přestat teoreticky spekulovat a využít poslední šance k nákupu, abych si to ověřil na vlastní kůži v klidu domova a později nelitoval. Několik večerních projekcí však ukázalo, že ačkoliv já bych velice chtěl (protože ta obrazová kvalita je prostě ultimátní), tak oči řekly rezolutní "ne".

Takže se nedá nic dělat, tato technologie mi bohužel není určená. Ale jinak byl můj kus naprosto v pořádku.
matusco (376)|7.2.2014 12:39
[QUOTE=anton12345;481037]Takže by bolo dobré, keby sem niekto dal fotky cloudingu napr. vychvaľovaného Samsunga F6400, pretože ja už tiež neverím, že existuje LCD bez cloudingu (zaplatiteľné LCD).[/QUOTE]

Aj 6400 ma clouding... Ale mne sa ho podarilo k takmer uplnej spokojnosti "odstranit".

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36719-Samsung-Ambilight-tuning
RoPo (6061)|7.2.2014 13:04
[QUOTE=matusco;481686]Aj 6400 ma clouding... Ale mne sa ho podarilo k takmer uplnej spokojnosti "odstranit".

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36719-Samsung-Ambilight-tuning[/QUOTE]

Tím clouding rozhodně neodstraníš ani "neodstraníš". Jen tím obelžeš oči.
matusco (376)|7.2.2014 14:00
[QUOTE=RoPo;481687]Jen tím obelžeš oči.[/QUOTE]

Samozrejme, suhlasim - to som mal na mysli.

Moj nazor:
Ud zaciatku tohto vlakna sa riesi, ze ani za cca 1300 EUR nevie zakaznik za svoje peniaze dostat technologiu, ktora nebude niest priznaku problemu CLOUDING, DSE. Smutne.
Stve to aj mna. S vedomim CLOUDING loterie som telku kupoval, pre jej eliminiciu som sa rozhodol ako som sa rozhodol. Vysledok je taky, ze pri pozerani filmu ma to uz nerusi - o to mi slo.
M_P (72)|10.2.2014 19:25
sarga:

Mám Synology DiskStation DS213j a s televizí šlape naprosto bez problémů. Po instalaci DS a Mediálního serveru (DLNA) se v TV objevil okamžitě. Jo a DS jsem nastavil pevnou IP, nicméně i při dynamickém přidělování (v rámci testování) si ho TV vždy našla. Adresáře i filmy jsou vidět, ikdyž DS spí, pravděpodobně to mají nějak ošéfované. Nicméně, když DS spí, je potřeba mít chvilku trpělivost, po klepnutí na film totiž TV většinou napíše, že přehrávání je nedostupné. Stačí však chvilinku počkat, než se DS probudí a film jde v pohodě spustit. Občas nejde některý film přetočit, ale to bude asi způsobené formátem filmu, protože většina jde přetáčet bez problémů. A titulky vypaluju přímo do filmu, mě to tak vyhovuje a nejsou s tím pak žádné problémy, nicméně když do prohlížeče napíšu IP adresu DS, normálně se do něho přihlásím a můžu si pustit film přes přehrávač na DS, kde jsou bohatá nastavení. Jen upozorňuji, že ovládání dálkovým ovladačem je pak pakárna, ale mělo by stačit pořídit myš a klávesnici.
sarga (67)|11.2.2014 18:41
Jo,jo díky.Já používám, vlastně jsem používal mac mini 2010, který pod tv je podle mě nepřekonatelný HTPC. Zvládal nejen dva monitory(tv a DELL 3011), ale hlavně elegantní přepínání obrazovek. Sice když mě synovec viděl, jak to tam ,,řeším"tak moc nechápal, ale v macovi je to jednoduché. Přehrávat přímo ze Synology by bylo přeci jen nejjednodušší. Snad DLNA nebude nějak kolidovat s AirPort Exreme routerem, ale uvidím.
Ohledně koupě Sonky asi počkám na ty nové modely, vypadá to, že by snad mohly být v současných cenách, když už mám vyvalit 50T, tak za nový model. Otázka jaké budou testy, ale spoléhám na Plutotypa ,,sonkaře", že ty nové modely nám rozklíčuje..Když tak vezmu starý typ co máš ty, ten snad půjde nějakou dobu sehnat.
Miki_ (162)|14.2.2014 19:22
Ahojte, udělal jsem taky pár fotek za úplné tmy. Co říkáte na tento clouding? Jde to nebo je to špatně vyfocené? Obrázky jsem nahrál do alba na tomto foru pod názvem "LED TV clouding foto" - viz alba v mém profilu.
m0rph (20)|23.2.2014 20:35
este doplnim ako autor posledny comment.

Prisla nova bravia 905 a obraz bol neporovnatelne lepsi. Clouding je takmer neviditelny, takze som si tento (v poradi piaty) tv uz nechal a som spokojny. Dakujem za pomoc, Sony este vie spravit dobry TV
FrySVK (12)|24.2.2014 17:27
[QUOTE=m0rph;482881]Sony este vie spravit dobry TV[/QUOTE]

no pokiaľ je to len každý piaty, tak je to dosť chabé...
koliar (142)|24.2.2014 18:27
[QUOTE]Prisla nova bravia 905 a obraz bol neporovnatelne lepsi. Clouding je takmer neviditelny, takze som si tento (v poradi piaty) tv uz nechal a som spokojny. Dakujem za pomoc, Sony este vie spravit dobry TV[/QUOTE]

Mohol by si pofotit vecer tu novu 905, aky to ma clouding?
jara1967 (18)|4.3.2014 11:49
[QUOTE=m0rph;481024]Zdravim vsetkych,
Uz par tyzdnov sa trapim s vyberom kvalitnej telky. Vyskusal som uz doma niekolko modelov, no bez uspechu, preto by som poprosil o radu skusenych.

Uhlopriecku som stanovil na 46"-50". Najskor som uplne nevedel ci chcem plazmu alebo LCD, tak som kupil jednu z TOP plaziem od Panasonicu, konkretne TX-P50GT60E a spolu s tym jeden z TOP LED LCD Philips 46PFL8008S
Telky mi obe prisli v jeden den, dal som ich vedla seba a zacal som testovat. Moje postrehy

Panasonic
+ vyborne farby, rychle menu, hlboka cierna
- kmitanie obrazu, bzucanie zdroja

Philips
+ brutalne dobry obraz aj cez den (lepsi ako plazma), ambilight, hlboka cierna pri nastavenom dimmingu
- ukrutne pomale menu, nedoladeny firmware, musel som updatnut firmware aby som vobec mohol pozret 3d a hlavne vyrazny clouding s vypnutym dimmingom

Moje pocity boli take ze plazmu som zavrhol lebo v porovnani s tym philipsom bol obraz velmi nekludny, kmitavy, LCD posobilo velmi pokojnym dojmom. Takisto to bzucanie zdroja bolo pocutelne. Pri tom philipse by som prepacil aj to hrozne menu a firmware keby tam nebol ten clouding. Ako ked som zapol dimming clouding bol takmer nevsimnutelny ale vadilo mi ze pri pozerani filmov sa muselo podsvietenie stale menit. Hlavne ked sa castejsie menili tmave sceny zo svetlymi, a to som mal ten dimming nastaveny na najmensiu uroven.
Tak som si povedal ze ten philips by som zobral, keby tam neni clouding a viem to pozerat bez flakov aj pri vypnutom dimmingu.
Fotku toho cloudingu si mozte pozriet tu: https://www.dropbox.com/s/5grpl298xa6hxo3/46PFL8008S-1.jpg

Takze som philips vratil, a ziadal o vymenu. Prisiel druhy kus, ktory mal clouding o nieco mozno lepsi ale stale velmi viditelny. Navyse mal dalsiu vadu ze mu piskal zdroj a ambilight obcas preblikol. To som si uz ale po dalsom testovani povedal ze ten ambilight za ten kopec chyb co ma ta telka nestoji a vratil som ho, s tym ze Philips u mna skoncil. Fotky cloudingu druheho modelu su tu https://www.dropbox.com/sh/1n4xo7q2zze680d/Dx7JcY_UPK

Dalsi model bol Sony bravia 46KDLW905. Opat jeden z top modelov LED LCD. Ako musim povedat ze tento televizor oproti tomu philipsu bol co sa tyka firmware uplne iny level. Neskutocna rychlost a responzivita menu, velmi bohate nastavenie. Skratka s TV sa pracovalo velmi dobre. Obraz takisto vynikajuci, ale opat problemy s cloudingom. Tu su foto https://www.dropbox.com/sh/fo2wkzi0c5lonb7/dAReXphPkt (vsetky foto su pri zapnutom led dynamic control, meni sa len obraz a svetelne podmienky)
Cize velmi podobne ako s tym philipsom, akurat tu sa nachadza uz nejaky pseudo local dimming, ktory funguje podla mna horsie ako full dimming u philipsoch. Pretoze na sony staci ze sa niekde v strede objavi maly napis, a uz sa podsvieti takmer cela obrazovka. Pravda ale je ze ked sa zasa len v jednom orhu nieco male zobrazi, zvysne rohy su stale bez cloudingu, to sa mi ale v praxi nestavalo. Skratka ale ten clouding je viditelny, a aj pri LED dynamic control nastavenom na Standard je to pri urcitych scenach vidiet, ako ukazuju fotky.

Vsetky TV staly okolo 1300 eur. Je to fakt smutne ze za take velke peniaze nemozem dosiahnut uspokojivy vysledok a ten clouding je vzdy dost viditelny.

Teraz je to Sony doma, chystam sa ju vratit. Co ale dalej? Ti co vlastnia tu w905, je taka uroven cloudingu normalna? mam to vymenit a skusit iny kus? Alebo to nema zmysel. Vedel by mi niekto poradit LCD LED kde by bol clouding skutocne minimalny? Cena do 1500 eur max.

Budem vdacny za kazdu pomoc, som uz zufaly, no nechcem sa zmierit s tym ze kupim telku za 1300 eur a v tmavych scenach sa budem pozerat na flakaty obraz.
Dakujem vam[/QUOTE]
zdravím tak já jsem dnes dovezl tv Philips 40pfl8008,nadupaná tv ale ten clouding,,,z každého rohu mě do tmavých scén svítí bílé světlo což ruší při sledování.přes den to vidět není ale večer je.tady se píše že se má zapnout dimming že to není tak vidět ale já tam funkci dimming nemám,všechny zdravím,ahoj Jara Břeclav
RoPo (6061)|4.3.2014 11:55
[QUOTE=jara1967;483637]zdravím tak já jsem dnes dovezl tv Philips 40pfl8008,nadupaná tv ale ten clouding,,,z každého rohu mě do tmavých scén svítí bílé světlo což ruší při sledování.přes den to vidět není ale večer je.tady se píše že se má zapnout dimming že to není tak vidět ale já tam funkci dimming nemám,všechny zdravím,ahoj Jara Břeclav[/QUOTE]

Pokud ti clouding u tohoto kusu vadí, tak vrátit a nechat dovést jiný kus. Třeba budeš mít štěstí a clouding u dalšího kusu bude menší.
jara1967 (18)|6.3.2014 07:13
[QUOTE=jara1967;483637]zdravím tak já jsem dnes dovezl tv Philips 40pfl8008,nadupaná tv ale ten clouding,,,z každého rohu mě do tmavých scén svítí bílé světlo což ruší při sledování.přes den to vidět není ale večer je.tady se píše že se má zapnout dimming že to není tak vidět ale já tam funkci dimming nemám,všechny zdravím,ahoj Jara Břeclav[/QUOTE]

tak po 14 dnech používání tv Philips 8008s/12 jsem došel na jednu pozit.věc ohledně cloudingu.Měl jsem bílé fleky po celé obrazovce ale po zapnutí funkce dynamické podsvícení,, fleky pryč,,,,když dyn.podsvícení vypnu fleky ihned zpět.a to jsem měl bílé fleky opravdu po celém panelu ve tmavých scénách.zdraví Jara,Břeclav
m0rph (20)|7.3.2014 00:26
@koliar
Fotku s cloudingom mozem spravit, ale bude zbytocna...je to cista cierna farba, neporovnatelne so vsetkymi predchadzajucimi modelmi, zrejme som mal stastie na dobry kus.

Zial, teraz po nejakom case zistujem ze mi nevyhovuje uhlopriecka. TV som totiz kupoval do noveho bytu a robili sa este teraz nejake zmeny v usporiadani obyvacky. Zvacsila sa vzdialenost od TV a zial na 3 metre sa mi uz zda ta uhlopriecka 46 primala. Rozmyslam co teraz, vratit TV uz zrejme nemozem. Asi by som kupil to iste Sony len 55 palcovu. Tuto 46 by som predal s nejakou motivacnou zlavou, aj ked to bude mrzet lebo som ju vyberal skoro 2 mesiace. Vytvorim potom topic v sekcii bazar, a budem dufat ze niekto prejavi zaujem.