Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ako spustit titulky v .mkv subore z bluray dvd playera?

paulo78 (1)|6.1.2014 15:44
Stahujem poväčšine subory v HD .mkv (EN s titulkami), a v poslednej dobe (predtym akoby to bolo uz integrovane do .mkv) sa mi stiahne zložka kde je samotny mkv film,a titulky (.srt). Celu tuto zlozku dam na flashpamet a spustim ,film normalne zapne,ale titulky nie su na vyber. Ako tie titulky dostanem do samotneho filmu aby to bluray dvd player a tv korektne prehrali?
Podotykam, že flash pamet musim davat do bluray dvd playera Sony,pretoze tv LCD Led Sony nepodporuje subory mkv.
Občas stiahnem taketo zlozky aj vo formate -avi,kde tiez tie titulky su samostatné,avi uz TV Sony prehra,ale opäť titulky nie.

Čo mám s tým robit?

V PC to ide okej,samozrejme...
mirekv (7169)|6.1.2014 16:03
nj Sony... Zkusit jiný formát, než srt, nebo natvrdo vpálit.
Wintermute (265)|6.1.2014 23:42
Předpokládám, že titulky jsou nazvané identicky jako video (až na příponu) a stejně je přehrávač ignoruje. Podivné.

Každopádně je triviální vzít .sub/.srt titulky a zabalit je do mkv. Otázka na pár kliků a minut. Stejně lze přepracovat i AVI.
http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/
vivid.sk (11472)|7.1.2014 01:33
Pokial je ten BD Sony rovnakych "kvalit" a schopnosti ako TV Sony, skor ci neskor si kupis nejake MMC.

Na seriozne vyjadrenie chyba presny typ playera, ale pokial nezoberie titulky s rovnakym menom ako meno filmu, rovno to vyhod, taketo umiestnenie titulkov a ich prehranie podporuje uz aj moja chladnicka... :D
mirekv (7169)|7.1.2014 09:28
Teď mě ještě napadlo MKVMerge, tam se titulky nemusejí stejně jmenovat a přehrávače to berou. (pozor MKVToolnix je balíček sw, MKVMerge je skryt pod mmg.exe, celý balíček je třeba nainstalovat).