Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB/C od UPC streamované do domácí sítě, jde to nějak ?

hannys85 (4)|12.6.2013 13:19
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda existuje kromě tohoto zařízení (které bylo nedávno představeno) - Njoy Digital N7 : https://www.tvfreak.cz/recenze-njoy-digital-n7-televize-po-celem-dome/5031 nějaké podobné, ale levnější zařízení, respektive nějaká možnost toho jak si v bytě streamovat DVB/C od UPC přes LAN/wifi síť? Tzn. abych se mohl bez toho aniž bych měl tv tuner v noteboku a PC na těchto zařízeních normálně dívat i na kódované (zaplacené) programy od UPC ? Pokud by byla možnost se dívat na DVB/c i z tabletu a mobilu, tak by to bylo taky super (ale toto není podmínka). Hlavní pro mě je, abych se prostě podíval na kódované programy na PC a notebooku a mohl si programy i nahrávat... Celkem se divím, že takové zařízení neexistují..V tuto chvíli mám Samsung smart TV s CA modulem a spárovanou kartou přímo v TV, ale není možnost si uložené nahrané pořady přehrát třeba v PC. Vím, že by byla možnost připojit si k PC sep-top-box (mám doma od UPC)+ AverTV HomeFree Combo F210, ale to nechci..Je to další krabice navíc k samotnému tuneru...Další ožnost je to vyřešit nějakým HTPC, ale stejně je k tomu třeba zase DVB/C tuner (jenže už dost drahé řešení)..

Pokud opravdu nic neexistuje a jedinou možností by byl ten Sep top box v kombinaci s tím Averem, tak zapojení by bylo jak ? Kabel od účastnické zásuvky by šel do septoboxu ve kterém je spárovaná UPC karta a z toho STB by pak šel kabel do toho tuneru, který byy byl zapojený v routeru ? Přistupovat by pak šlo na ten Aver normálně přes nějaké webové rozhraní / přes nějaký program ? Nahrávání by pak fungovalo normálně v pohodě ?

Díval jsem se třeba, že tento DVB/C přijímač má LAN výstup http://www.abcomcz.cz/produkt/ab-cryptobox-550hdc-1118434.html , ale předpokládám, že neslouží proto, abych si jednoduše píchl toto zařízení do routeru a pak si vesele streamoval kabelovku po bytě...

Díky za vysvětlení či radu, jaké řešení by ještě připadalo do úvahu..
Pavel_tempx2 (829)|12.6.2013 14:06
http://www.myhava.com/

připojí se to za set-top-box a ovládá na dálku přes internet nebo LAN, dá se dívat na programy kdekoliv přes internet...mám nějakou starší verzi a v pohodě, po vnitřní síti to využívá rychlejší připojení a pro internet to jde maximální možnou rychlostí připojení (upload) ;)
hannys85 (4)|12.6.2013 19:38
Díky za tip, škoda, že je třeba zase ten septopbox..V česku se to nedá sehnat..sis to objednal přes amazon ? A funguje to opravdu v pohodě ? Jednoduchá obsluha apod. ? Je super, že se dá k TV dostat i mimo domov, což je fakt bomba ! škoda, že je to zase další krabice navíc...Cenově se mi to pozdává OK (ta nejnižší verze)..Nevím jestli tam jsou mezi těmi verzemi nějaké zásadní rozdíly, aby si člověk musel připlácet...
KamilZ (10277)|12.6.2013 20:05
Vůbec nechápu, jaké řešení bez vlastního tuneru by jsi si představoval. Někde tuner snad mít musíš?
hannys85 (4)|13.6.2013 06:56
Viz. link nahoře....Njoy Digital N7....Ptal jsem se jestli neexistuje, nějaké podobné akorát levnější řešení... 6500 Kč za takovou hračku se mi zdá opravdu hodně + ještě vůbec ani netuším jestli má toto zařízení CI+ slot...A opravdu se divím, že na DVB/C zařízení se hazí takový bobek...
Jinak v těch DVB/C sep-top boxech s lan..Na co tam ta lanka je ? Na aktualizaci FW pouze ?

Ono je škoda, že ten Aver HomeFree combo nepodporuje FVB/C a nemá CI+ slot...Jinak by to byl jasná volba..Prostě jsem se chtěl vyhnout krabiččce navíc...Dnes už se dělají multimediáolní síťová centra s DVB/T, task jsem tak nějak naivně doufal, že konečně se někdo vrhne i do streamu TV po síti...V takovém baráku by to bylo k nezaplacení...
KamilZ (10277)|13.6.2013 09:06
[QUOTE=hannys85;459898]Viz. link nahoře....Njoy Digital N7..[/QUOTE]Ale v tom je přeci tuner také.

LAN v takových zařízeních byvá na "smart" kraviny, přehrávání médií apod. Streamování z těchto zařízení zas tak časté není. Umí to možná Technisat K1 (tuším, že jejich DVB-S verze to umí, ruku do ohně za to nedám), možná CryptoBox550 HDC, nebo kterýkoli STB na Linuxu s E2.
hannys85 (4)|13.6.2013 11:41
[QUOTE=KamilZ;459904]Ale v tom je přeci tuner také.[/QUOTE]

Ano, ale jedná se o jedno zařízení, které má tuner a umí streamovat...Když si pořídím ten septopbox (anebo využiju ten od UPC,co mám někde ve skříni - jenže to je ten základ, bez HD programů), tak potřebuju ještě nějaké vlastní streamovací zařízení, což je vlastně jen ten Aver HomeFree combo. Takže dohromady budu mít dvě krabičky...Já chtěl jen jednu přímo s DVB/C tunerem (ci+ slotem) a lankou pro streamování..No kdyby to uměl AB Cryptobox 550 HDC, tak by to byl sen, protože je cenově dostupný...Jenže nkde jsem nenašel, že by někdo uvedl tuto informaci..
asteri (9)|9.12.2013 15:50
Mozna jsem uplne nepochopil co chces, ale podle me staci jeden DVB-C tuner na PC + novy DVBViewer. Ten streamovani umi i kodovanych programu ;) Licence stoji 15 Euro, takze je za hubicku!
peto01 (22)|19.1.2014 12:47
no ja by som mal podobnu požiadavku. Mam doma UPC dvb-c kde mam zadarmo par programov. Existuje nejaka skatulka, kde na jednej strane pripojim koax a druhu stranu do switcha a bude to streamovať kanaly do siete? Ziadne moduly nepotrebujem, kanaly su neni kodovane. diky
KamilZ (10277)|19.1.2014 13:36
A je to skutečně free v DVB-C? Nedistribují to v DVB-T? To by bylo jednodušší, tam je větší výběr. Jinak:
- STB s E2 a DVB-C tunerem (Vu+, ...)
- PC s kartou
- spec. zařízení http://www.vboxcomm.com/products/xti-family.html , http://www.avm.de/en/news/artikel/2013/ifa_fritzwlan_repeater_dvbc.html , http://www.alibaba.com/showroom/dvb--c-iptv-streaming-server.html
peto01 (22)|19.1.2014 13:47
ano je to dvbc. je to k internetu ako uplne najzakladnejsi baliček
Pytkin (7947)|19.1.2014 15:58
no ale neni k STB karta ?
MILOSHKO (587)|19.1.2014 16:25
pokial mas samusung smart tv cez nStreaplayer Lmod to pojde (len si musis urobit playlist)
peto01 (22)|19.1.2014 18:27
ked som to mal na tv pripojene, tak iba som pripojil kabel a ziadnu kartu som nedaval.
RoPo (6061)|20.1.2014 10:06
[QUOTE=peto01;479929]no ja by som mal podobnu požiadavku. Mam doma UPC dvb-c kde mam zadarmo par programov. Existuje nejaka skatulka, kde na jednej strane pripojim koax a druhu stranu do switcha a bude to streamovať kanaly do siete? Ziadne moduly nepotrebujem, kanaly su neni kodovane. diky[/QUOTE]

Kanály jsou pravděpodobně převedeny do analogu. Je to tak? Pak by ti stačil síťový analogový tuner.

Jako klienta v síti pro příjem z daného tuneru by jsi chtěl používat co? PC, tablet, mobil...
peto01 (22)|20.1.2014 10:44
Mel by to byt analog. V tom pripade aku krabicku potrebujem kupi? :)
RoPo (6061)|20.1.2014 11:51
Ptal jsem se na jakých zařízeních a operačním systému chceš vysílání z daného tuneru sledovat?
sanchez13 (1071)|20.1.2014 11:54
najprv si zisti co to vlastne je... Pretoze UPC SK do kabla posiela aj analog, aj DVB-C. Zistis to jednoducho, pozries na akej frekvencii mas naladenu tu stanicu.
RoPo (6061)|20.1.2014 12:04
Možní adpeti, ale teď se dívám, že možná bude problém s dostupností:
AVerMedia HD HomeFree Duet, ten mám a používám. Má však jen 2xDVB-T
AVerTV HD HomeFree Combo má analogový tuner

Dále např. který umí i DVB-C:
HD HomeRun
http://www.hdhomerun.net/product.aspx
peto01 (22)|20.1.2014 12:32
pozerať to chcem na macbooku a na windowse. te frekvencie pozrem až zajtra.dik zatial za info
peto01 (22)|28.1.2014 22:08
ok, dvbc som sa vzdal...na dvbt existuju nejake taketo skrinky? dik
RoPo (6061)|29.1.2014 08:22
[QUOTE=peto01;480661]ok, dvbc som sa vzdal...na dvbt existuju nejake taketo skrinky? dik[/QUOTE]

Číst umíš? Tady jsem to jasně pro DVB-T psal. :-R
peto01 (22)|29.1.2014 20:14
hm, pravdu maš, nevšimol som si to :) dik
Dagy2 (3153)|2.2.2014 14:47
a čo je to teda nakoniec analog alebo dvb-c ?

v prvom obchode so sat/TV/digi technikou som našiel hneď asi 20 prijímačov pre DVB-C od jednoduchých, cez dvojtunery, kombo, karty do PC - čo len chceš. Aj so streamingom v základe, samozrejme aj bez linuxu. ale nie je to za 5 EUR.
Ivo Mašek (10205)|3.2.2014 10:43
[QUOTE]v prvom obchode so sat/TV/digi technikou som našiel hneď asi 20 prijímačov pre DVB-C[/QUOTE]
Že na německých inetových obchodech s touto technikou nabízí i více, jak 20 přístrojů (STB) pro DVB-C, tak to vím. Ale u nás ?? Můžeš sem, prosím tě, postnout adresu toho prodejce? (žádný zdejší "paragraf" tím neporušíš - tohle totiž bude velmi zajímat všechny, co se točí okolo DVB-C)
Pavel_tempx2 (829)|4.2.2014 14:46
přesně ;) DVB-C je v ČR a SR jako šafránu :D no v SR je toho víc (ABCOM + Maďaři - Synaps, Amiko...)
Pavel_tempx2 (829)|4.2.2014 14:55
[QUOTE=RoPo;480002]
Dále např. který umí i DVB-C:
HD HomeRun
http://www.hdhomerun.net/product.aspx[/QUOTE]

Díky za odkaz, pěkná krabička i v té nové verzi, cena sice trošku vyšší, ale na 4 zařízení ;)
Pro UPC a všechny kódované kabelovky to nepůjde použít "DVB-C Unencrypted Cable TV"
Pietro_CZ (1)|21.7.2014 02:51
Nezkoušel někdo MOI+ IPTV Streaming Server? Mělo by to umět streamovat do sítě a dokonce má možnost mít i 2 tunery. Píšou tam, že to má 1-2 CI sloty (podle vloženého tuneru TSB6618/TSB6680). Nikde není zmínka jestli je to i CI+. Ale někdo tu už na foru řešil použití těch karet do PC, myslím TSB6680, a psal, že to umí i CI+.

http://www.buydvb.net/iptv-streamer-c-27/moi-iptv-streaming-server-p-110.html

Každopádně by mě zajímalo jestli to na UPC funguje.
Retiree (659)|21.7.2014 07:36
V TBS6680 mám jeden CAM Technisat a jeden CAM+ SMiT. Z toho soudím, že TBS6680 podporuje oba standardy CI i CI+ (program DVB Viewer). Po vyřešení svého problému tento tuner využívám bez omezení ke své spokojenosti...
Při občasném sledování diskuzního fóra TBS jsem nabyl dojmu, že většina zařízení je "nedodělaná", vyžaduje řadu softwarových aktualizací. Každopádně před případným nákupem bych si toto fórum důkladně prostudoval...