Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nový Firmware 2.52.0.1-2304 Technisat ISIO S1 - problém přehráváním natočeného obsahu.

Pavelkoc (5)|9.10.2012 18:40
Nainstaloval jsem nový fw 2.52.0.1-2304 - Satelit Technisat DigiCorder ISIO S1. Mám dva moduly SMIT Irdeto a 2 karty Skylink Standard HD Irdeto.
Po nainstalování mi bohužel nechodí nahrávání jako doposud. Většinou se zobrazí při následném pokusu o přehrávání hlášky "právo užívání vypršelo“, nebo „z licenčních důvodů je možné záznam přehrát pouze do 90 minut po vysílání“. Nevím jak nastavit satelit, aby nahrávání opět fungovalo bez problémů.Nový fw se mi líbí protože je možno nahrávat do složek a nechtěl bych se vracet ke starému. Máte někdo podobnou zkušenost. Jak nastavit satelit, aby běželo nahrávání opět bez problémů?

díky
Hornet F-18 (1328)|10.10.2012 18:14
Zistil si nieco? Nebude problem karty+moduly Irdeto?
Pavelkoc (5)|11.10.2012 13:53
Bohužel se mi to nepovedlo rozchodit. e firmě Omko digital mne jen odkázali na doporučený fw, který mají na svých stránkách. Bohužel pokud jsem se chtěl vrátit k tomuto fw, tak nevím proč, ale satelit přestal aktualizovat SFI v noci, jen se zapne a zůstane zapnutý a taktéž naprogramované programy sice nahraje ale zůstává zapnutý. Je to docela pecka, ale pokud to nějak nerozchodím, budu muset přístroj na radu Omka reklamovat. Nechápu, proč to ta bedna dělá, ale pokud přejdu na fw 2.52.0.1 - 2304, tak SFI respektive datum stažení SFI je v přístroji zaznamenáno a s doporučeným fw tam není. Prostě záhada.
Hornet F-18 (1328)|11.10.2012 14:25
Ked si dal stary fw, tak sa urobilo tovarko automaticky, ale naladil si vsetko od "nuly" alebo si daval zalohu z kluca? Niekedy to zvykne zblbnut, ked sa dava zaloha.
Tento novy soft ma vela uprav ale aj vela chyb :-(
Pavelkoc (5)|11.10.2012 16:53
Právě, že jsem všechno udělal od nuly. Ze zálohy jsem to netahal.
Pavelkoc (5)|12.10.2012 18:33
Zkoušel jste někdo nahrát nový FW 2.52.0.1-2304 a poak se opět vrátit na doporučený FW 2.49.0.4 1932b pro dva moduly SMIT IRDETO? Mě to prostě nefachá. Nenatahuje se tam datum SFI vlastně v noci se jen pustí satelit, jako byvh ho zapnul a vůbec se SFI nestahuje. Pak následně podle mne mám problémy i s načasovaným nahráváním. Taky místo toho, aby se nahrávalo se jen spustí.
golfLC (1941)|14.10.2012 01:21
[QUOTE=Pavelkoc;428212]Zkoušel jste někdo nahrát nový FW 2.52.0.1-2304 a poak se opět vrátit na doporučený FW 2.49.0.4 1932b pro dva moduly SMIT IRDETO? Mě to prostě nefachá. Nenatahuje se tam datum SFI vlastně v noci se jen pustí satelit, jako byvh ho zapnul a vůbec se SFI nestahuje. Pak následně podle mne mám problémy i s načasovaným nahráváním. Taky místo toho, aby se nahrávalo se jen spustí.[/QUOTE]

Nemáš náhodou v prijímači vsunutý usb key so zálohou settingu s príkazom dbload alebo dbdump? Lebo ak áno, prijímač vždy v načasovaný čas na sťahovanie EPG-SFI sa naštartuje, vykoná príkaz na zálohu, alebo obnovu settingu a nič viac....
Pavelkoc (5)|16.10.2012 14:23
Ne to opravdu nemám.
Dagy2 (3153)|16.10.2012 15:23
Pavelkoc, už to tu bolo napísané niekoľkokrát:
1/ skontroluj časy aktualizácie SW cez OTA, čas sťahovania EPG (poprípade ak máš v tvojej verzii ešte niečo ďalšie, napr. ISIPRO)
Pri konflikte týchto časov zrejme soudruzi urobili tú povestnú chybičku a neošetrili to správne - treba aby tieto časy boli aspoň hodinu od seba.
ako prvé OTA, napr. 3.00hod
ako druhé ISIPRO a podobné "vopruzy"
ako tretie EPG

2/ skontroluj čo máš zapísané v menu SERVISNÉ NASTAVENIA - čas kedy sa spustilo posledné EPG uloženie a trojčíslie za ním.

3/ trojčíslie nám tiež jasne povie koľko EPG staníc máš naprogramovaných. Ak ich máš príliš veľa a čas sťahovania EPG prekročí určitú hranicu (možno 1 hodina) tak sa zdá, že sťahovanie zastaví.

4/ spusti EPG ručne, počkaj kým stiahne, potvrď uloženie a taktiež skontroluj podľa bodu 2/ čo sa píše v menu.

Mám takú skúsenosť, že po naládovaní nového FW som musel urobiť prvé stiahnutie EPG ručne, inak mi dva dni za sebou zostalo prázdne.
Teraz ak robím nejaké psie kusy robím vždy -> FW, továrko, ručne EPG. Na druhý deň všetko v poriadku.

P.S. inak vrele doporučujem OTA vypnúť! Nikdy by som si nenechal automaticky naládovať niečo do prijímača.
sefoivo (5)|17.12.2012 10:06
Zdravím kolegové, jsem tady na fóru v podstatě poprvé, nejsem příliš typ diskutéra, ale léta praxe s přístroji Technisat ze mě udělaly "nechtěného mini odborníka" na tyto přístroje. Měl jsem jich už několik, jsou to, nebo spíše mohly by být vynikající přístroje, kdyby ....... těch kdyby je spousta, každý z nás se s něma perem jak umíme, je velmi pravděpodobné, že za spoustu problému ani nemůžou, protože systém "ochrany signálu" je větší než obvykle.
Mám dotaz, hláška typu " Z komerčních důvodů je možné záznam přehrát pouze do 90 min. po vysílání" a podobné další hlášky ukazující se u některých záznamů napříč spektrem poskytovatelů záznamu mi docela vadí. Já jsem investoval do přijímací techniky obecně několik desítek tisíc korun právě proto, abych si mohl zajímavé pořady nahrát a určit si "svůj čas" kdy se mohu věnovat něčemu, co mě baví (je lhostejné zda je to film, dokument, či hudba). Ptám se tedy poskytovatelů programů, tvůrců software přijímače i vás kolegů uživatelů, "víte někdo o co vlastně jde " a "co je příčinou těchto omezení", případně " jak se těchto omezení zbavit" ? Přeco po mě nemůže chtít poskytovatel signálu (v mém případě SKY LINK) abych platil nemalý měsíční poplatek za poskytnutou programovou nabídku a zárověň mi "někdo" bránil v tom abych ji mohl využít ? Děkuji za odpovědi i příspěvky do diskuze.
KamilZ (10277)|17.12.2012 10:22
Tak to jsi toho zřejmě studoval málo. Skylink neblokoval a neblokuje nahrávání a pozdější sledování. Pouze oficiální certifikace na Irdeto Pi-Sys (opět to není věc Skylinku) vyžaduje, aby šla nahrávka přehrát pouze v přijímači, kde byla pořízena a to bez časového omezení.
Nevím, kde jsi přesně hlášku "Z komerčních důvodů je možné záznam přehrát pouze do 90 min. po vysílání" viděl, ale tohle ukazuje na typ přijímače, který během nahrávání neprovádí dekódování nahrávky z (např. Irdeto Pi-Sys), ale nahrávku chce dekódovat později. Jenže se mezi tím změní klíče a tím pádem to už nejde. Ale tohle dělaly nějaké Humaxy apod. nebo dvoutuneráky s jednou kartou, kterou neumí sdílet. Nemá to se Skylinkem nic společného, je to jen v přijímači!

Přijímač Ti dále může odmítnout nahrávat v případě CI+ modulu, ale to by Skylink musel schválně blokovat, což také nedělá. A opět, pokud by to dělal, tak to je podmínka vysílané TV stanice. Dříve se občas se odmítnutí nahrávky vyskytlo, ale bylo to špatnými CI+ moduly (z hlediska kompatibility).

Navíc, Skylink Tě nic platit rozhodně nenutí....
Hornet F-18 (1328)|17.12.2012 12:12
Hlavne napis typ prijimaca, fw, moduly, karty potom mozme pisat viac
sefoivo (5)|17.12.2012 13:03
Zdravím pánové nejdříve reakce na příspěvek p.Horneta, omlouvám se, ale domníval jsem se, že když jsem v příspěvku Technisat ISIO, že už to samo o sobě říká o čem diskutuji, protože i já si myslím, že to není problém poskytovatele, není nutné uvádět karty, ale pro pořádek obě karty jsou TechniSat TechniCrypt Irdeto CI+.
sefoivo (5)|17.12.2012 13:15
Nyní odpověď KamiluZ, pane Kamil děkuji za skvělou odpověď, něco podobného jsem si myslel, jen mi samozřejmě chybí vaše vědomosti, což byl důvod napsat na toto fórum. Nyní už to svou logiku má, ano můj přijímač Technisat ISIO se zřejmě chová vámi popsaným způsobem, zkusím nastavit "decrypt" - taky jsem si zaplatil kartu NEXT aby se moduly příliš nehádaly a uvidím. Závěrem vám chci říci, že přece vím, že mě SkyLink k ničemu nenutí, já jsem si plně vědom to, že za poskytnutí služeb se prostě platí, s tím já problém nemám, moje poznámka pramenila z nevědomosti technického rázu, na to jste mi odpověděl. Já jen budu doufat, že upravením nastavení se to spraví a vše bude O.K. Děkuji a mějte se.
golfLC (1941)|17.12.2012 13:20
[QUOTE=sefoivo;436453]není nutné uvádět karty, ale pro pořádek obě karty jsou TechniSat TechniCrypt Irdeto CI+.[/QUOTE]
moduly jsou..... nie karty\\/
sefoivo (5)|17.12.2012 14:16
Sorry golf_e motám, ano myslím moduly a píšu karty, stále ještě pod vlivem PCMCI.
Dagy2 (3153)|18.12.2012 01:23
sefoivo, máš skutočne ISIO S1 ? Nemohlo by to byť ISIO S ?
sefoivo (5)|18.12.2012 10:27
Ahoj Dagy2, pokud jsem informován, rozdíly mezi těmito přístroji jsou minimální a nemají vliv na funkci v ČR či SK.