Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozbočovač satelitního signálu

Encolpius (5)|7.10.2012 20:37
Dobrý den, lze použít rozbočovač k satelitnímu koaxiálnímu kabelu stejně jako k televiznímu? V létě bych totiž potřeboval satelitní přijímač v obýváku, v zimě v ložnici. Tak jsem si myslel, že ke kabelu z balkonu bych připojil rozbočovač a měl bych signál ve 2 pokojích, samozřejmě vždy bych používal jeden satelitní přijímač. Může to takto fungovat? Děkuji.
mirekv (7169)|7.10.2012 20:53
Špatně. LNB potřebuje zpětné ovládání z přijímače. Takže nejlepší řešení je od LNB (Twin - dvouvýstupý) vést ke každému přijímači zvlášť kabel.
vivid.sk (11472)|7.10.2012 20:58
[QUOTE=Encolpius;427813]Tak jsem si myslel, že ke kabelu z balkonu bych připojil rozbočovač[/QUOTE]

Pokial si vies dat na konkretne miesto (odkial budes uz tahat 2 kable do izieb) F-ko, tak mozes kabel prerusit, a 2x za rok to len presrobujes na kabel, ktory potrebujes.
mirekv (7169)|7.10.2012 21:03
To není řešení, použití není asi ostře selektivní, podle mě se používá na obou místech i když v nepoměru.
KamilZ (10277)|7.10.2012 21:14
Nejlepší řešení je opravdu LNB Twin a dva dráty, máš to úplně nezávislé, takže až budeš chtít dva přijímače, tak nebudeš mít problém. Pokud máš a budeš mít skutečně jen jeden přijímač, tak je řešení více, podle komfortu:
- použít rozbočovač, který je ale průchozí pro napájení pro obě větve (Axing SVE 20-01)
- použít průchozí SAT-TV zásuvku a na konec koncovou
- pokud Ti nevadí šroubování, tak i ty F-ka a spojku, z hlediska signálu s tím není problém a vejdeš se do 20-ti Kč :-)

Ale za chvíli stejně zjistíš, že bez dvou přijímačů to nepůjde, takže jestli máš možnost natáhnout drát, tak to udělej a máš pokoj (a rovnou tam natáhni 4, kdyby jsi měnil za dvoutunerový přijímač(e)). Pokud nemáš možnost natáhnout druhý drát, ale chtěl by jsi dva přijímače, tak je už dražší řešení, případně Unicable.