Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nahrávanie z DVB-C

Lišiak (29)|7.9.2012 00:24
Zdravím Vás

Rád by som sa s užívateľmi tohto fora poradil ohľadne možností nahrávania z DVB-C.

Mám TV s CA modulom a smart kartou od UPC.

Je nejaké zariadenie, ktoré by vedelo programy nahrávať a zároveň by sa dali aj archivovať mimo tohto zariadenia?
Konkrétne mám na mysli možnosť prenesenia do PC.

Zároveň by som sa rád opýtal na niekoľko konkrétnych vecí.

1.) Ak chytám TV len pomocou DVB-C, musí mať zariadenie, cez ktoré by som chcel nahrávať DVB-C tuner?
Nevedel by mi vysielanie nahrať aj DVB-T rekordér, aj ked len z jednej práve navolenej stanice pomocou scart prepojenia?

2.) Existujú HDD DVD rekordéry s DVB-C tunerom? Pokiaľ áno, musia mať CI slot a musí byť CA modul s kartou priamo v rekordéri namiesto
v TV, aby sa dali zaznamenať stanice? Dá sa aj záznam z platených staníc potom vypáliť na médium, alebo tam môže byť nejaká ochrana,
kedže všetky iné zariadenia vám väčšinou nechcú pustiť záznam vysielania von?

3.) STB alebo BD od Samsungu majú aj DVB-C tuner aj možnosť zapojiť modul s kartou, ale v manuáli na internete som sa dočítal, že kopírovanie
záznamu TV vysielania na USB nefunguje. Predavač však tvrdil niečo iné.

4.) Máte niekto skúsenosti so značkou Vantage, čo sa týka možnosti prenášania dáta von zo zariadenia?

Uprednostnil by som zariadenie, ktoré by na záznam používalo skôr externý HDD pred vypalovaním, ale najpodstatnejšie je, aby bola možnosť
uchovať dáta nezávisle na používaní len v tom konkrétnom zariadení a dostať sa k nim aj na počítači.
Poznáte zariadenie (set top box, multimediálne centrum, DVD/BD rekordér), ktoré túto možnosť má a zároveň by malo fungovať s
digitálnou káblovou televíziou a kartou od UPC?

Za všetky reakcie vopred vdaka.
KamilZ (10277)|7.9.2012 06:47
Ad 1) pokud chceš nahrávat přímo digitál, tak zařízení, které má nahrávat musí mít DVB-C tuner a musí v něm být CI modul s kartou. Pokud Tvá TV posílá výstup do SCARTu, tak to samozřejmě z něj můžeš nahrávat na libovolné zařízení, které umí nahrávat z SCART (třeba EMTEC Movie Cube D850H), ale tohle není řešení - mizerná kvalita

Ad 2) třeba Panasonic DMR-EX93, Samsung BD-E8300, tyto zařízení jsou už dnes "out of date" a do toho bych nešel (a také samozřejmě musí mít CI modul a kartu). Protože to bývají značkové zařízení, tak z nich většinou nahrávku ven nedostaneš: http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=4095

Ad 3) Minimálně loňské Dxxxx DVB-C nahrávaly, ale pozor, jako všechny TV s touto funkcí - nikde to nepřeneseš a nepřehraješ

Kup si nějaký Linuxový DVB-S stb s možností vložení DVB-C tuneru a CI modulu a máš po starostech (VU+ Ultimo, DreamBox 7020 HD, ....). Tebou zmiňovaný Vantage to bude umět také, ale do něj bych už dnes asi nešel. Z levnějších Homecast magic Pro+, Amiko Alien 2 (ale ty by jsi musel raději v kombinaci s DVB-C prověřit jestli nahrávku nekódují a Amiko Alien 2 je ještě hodně "syrové"). Dále se podívej např. na TechniSat TechniStar K1, Amiko CHD-8220 CI CX PVR DVB-C, AB CryptoBox 550HDC, možností je moc.
Lišiak (29)|7.9.2012 18:07
Ahoj Kamil a vdaka za reakciu.

Ak som ťa správne pochopil, odporúčaš mi set top box s digitálnym satelitným tunerom, len s tým vložením DVB-C mi to nie je moc jasné. Je DVB-C tuner niečo, čo sa dá dokúpiť a vložiť do zariadenia, ktoré ho nemá?

Prečo by si do Vantage nešiel? Kde vidíš hlavné nevýhody oproti iným zariadeniam, čo spomínaš?

S Linuxom skúsenosti nemám. Ak by ho set top box používal, nevznikol by potom problém pri používaní nahrávok v PC s Windowsom?

Kým sa pozriem na tie možnosti, čo popisuješ konkrétne, zaujímalo by ma, či je u týchto zariadení, ktoré nevyrábajú veľké značky tak nejako všeobecne známe, že tam tá možnosť prenášania dát do PC nie je blokovaná, alebo je to niečo, čo by bolo treba overiť. Ako sa to dá zistiť? Môžu vlastne výrobcovia takéto údaje oficiálne uvádzať? Ak nepoznám niekoho, kto to používa, môžem si byť vôbec istý? K zariadeniam od veľkých výrobcov sa dajú vopred stiahnuť manuály. Tu asi takáto možnosť nie je, však?
StD (8612)|7.9.2012 18:19
ad 1) Ty krabičky jednoduše otevřeš a namontuješ tuner pro pásmo, které potřebuješ - DVB-S/T/C - rozhraní je identické (stejné).
ad 2) S Enigmou ani nevíš o tom, že Linux používáš a po připojení přes router do LAN to nepoznají ani M$ WIN a můžeš se z nich dívat na obsah nahrávek na hadru (disku), který se taktéž připojuje přes standardní rozhraní.
ad 3) Co hlavně zřejmě chtěl KamilZ říci je to, aby byly uložené nahrávky DEKODOVANÉ, a to je to, o co tu GO.
KamilZ (10277)|7.9.2012 19:35
DVB-C tuner - viz http://www.nej-ceny.cz/395462/tuner-hybrid-pro-vu-uno-ultimo-dvb-c-t.html

Vantage - nic nijak konkrétního proti němu nemám a nebál bych se ho, ale prostě mám raději Linuxové přijímače pro větší rozšířenost, možnosti a podporu komunity. Vantage není špatný přijímač, ale dnes bych to něj už nešel. Dřív nebyl takový výběr jako je dnes.

Kódování - tohle je složitější. Nijak utajovaná informace to není. U TV je to na 99% automaticky (je pár výjimek). Dalo by se říct, že čím "značkovější" výrobek, tím vyšší šance, že bude nahrávat kódovaně, protože je výrobce připo*raný. Typický příklad jsou TV - SHARP, Sony, Samsung, LG, ... všechny nahrávají kódovaně. Ale "značky" jako Grundig a Sencor ne, prostě na to kašlou. Dále by měl teoreticky nahrávat kódovaně každý přijímač, ve kterém je strčen CI+ modul, protože je to ve specifikaci CI+ (obyčejný CI bez + ne). Zde opět platí, že na to někteří výrobci kašlou. Dále dokonce u CI+ modulu Ti může nahrávání zakázat přímo provider - prostě pošle příznak, že tenhle pořad se nahrávat nesmí.
Jak s tím souvisí Linux? Je to open source systém, který umí spousta lidí. Takže pro ně není problém v něm něco udělat (což u proprietárních systémů problém je). Výrobce přijímače založeného na Linuxu udělá oficiální SW splňující pravidla a komunita udělá neoficiální, který na všechno kašle. Výrobci je to jedno, prodává přijímače a je "čistý". To, že tam někdo nahraje jiný SW není jeho problém. Na tomhle principu právě jedou všechny VU+, Amika, Dreamboxy apod. Vím, že je i Vantage s Linuxem.

Doporučil bych Ti se ještě podívat přímo na fórum UPC na zkušenosti s přijímači, třeba konkrétně http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=4135 .
StD (8612)|7.9.2012 19:40
Jen dodám - Grundig = značka ex Spolková republika Německo nyní koupená via neznabohy v Nizozemí komunistickou Čínou; Sencor = Jižní Korea.
Ivo Mašek (10205)|7.9.2012 19:59
TechniSat TechniStar K1 – alternativní kabelový HD PVR box
http://www.parabola.cz/clanky/4655/technisat-technistar-k1-alternativni-kabelovy-hd-pvr-box/


[ATTACH=CONFIG]19460[/ATTACH]
SRTECHSTARK1B_v.jpg
Lišiak (29)|9.9.2012 19:06
[QUOTE=KamilZ;424219]DVB-C tuner - viz http://www.nej-ceny.cz/395462/tuner-hybrid-pro-vu-uno-ultimo-dvb-c-t.html

Vantage - nic nijak konkrétního proti němu nemám a nebál bych se ho, ale prostě mám raději Linuxové přijímače pro větší rozšířenost, možnosti a podporu komunity. Vantage není špatný přijímač, ale dnes bych to něj už nešel. Dřív nebyl takový výběr jako je dnes.

Kódování - tohle je složitější. Nijak utajovaná informace to není. U TV je to na 99% automaticky (je pár výjimek). Dalo by se říct, že čím "značkovější" výrobek, tím vyšší šance, že bude nahrávat kódovaně, protože je výrobce připo*raný. Typický příklad jsou TV - SHARP, Sony, Samsung, LG, ... všechny nahrávají kódovaně. Ale "značky" jako Grundig a Sencor ne, prostě na to kašlou. Dále by měl teoreticky nahrávat kódovaně každý přijímač, ve kterém je strčen CI+ modul, protože je to ve specifikaci CI+ (obyčejný CI bez + ne). Zde opět platí, že na to někteří výrobci kašlou. Dále dokonce u CI+ modulu Ti může nahrávání zakázat přímo provider - prostě pošle příznak, že tenhle pořad se nahrávat nesmí.
Jak s tím souvisí Linux? Je to open source systém, který umí spousta lidí. Takže pro ně není problém v něm něco udělat (což u proprietárních systémů problém je). Výrobce přijímače založeného na Linuxu udělá oficiální SW splňující pravidla a komunita udělá neoficiální, který na všechno kašle. Výrobci je to jedno, prodává přijímače a je "čistý". To, že tam někdo nahraje jiný SW není jeho problém. Na tomhle principu právě jedou všechny VU+, Amika, Dreamboxy apod. Vím, že je i Vantage s Linuxem.

Doporučil bych Ti se ještě podívat přímo na fórum UPC na zkušenosti s přijímači, třeba konkrétně http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=4135 .[/QUOTE]

Takže ak tomu chápem správne, keby som mal TV od Grundigu alebo Sencoru, dokázal by som pomocou PVR nahrávať na HDD tak, že by ma to neobmedzilo v tom, kde môžem nahrávky prehrať?

Myslel som, že výrobcovia, ktorých uvádzaš ťa v tom robení nahrávok, ktoré prenášaš do PC neobmedzujú. Takže v skutočnosti si to myslel tak, že oficiálne je to vyrobené bez takejto funkcie, ale rieši sa to dodatočnou softwarovou aplikáciou vydanou linuxovou komunitou? Jednoducho povedané ani títo malí neznačkoví výrobcovia nevyrábajú zariadenia, ktoré by vedeli nahrávať a prenášať nahrávky von bez dodatočného zásahu do prístroja?

Vdaka za ten link, áno na UPC fore sa to tiež dosť rieši, ale zatiaľ som nenarazil na prípad, kedy by to zariadenia vedelo. Napríklad Amika to má podľa tamojších informácií riešené tak, že prenos dát do PC síce funguje, ale platené programy sa nedajú prehrať. Pokiaľ viem, UPC má voľné programy len tie isté, čo sa dajú chytať terestriálne, čiže skoro žiadne. Pochopiteľne ma preto zaujíma nahrávanie zo všetkých staníc bez výnimiek.
Lišiak (29)|9.9.2012 19:13
[QUOTE=Ivo Mašek;424224]TechniSat TechniStar K1 – alternativní kabelový HD PVR box
http://www.parabola.cz/clanky/4655/technisat-technistar-k1-alternativni-kabelovy-hd-pvr-box/


[ATTACH=CONFIG]19460[/ATTACH][/QUOTE]

Vdaka za tip pán Mašek. Veľmi zaujímavá alternatíva, myslím, že by splňovala, čo by som od toho očakával a informácia o prenose dát do PC tam je, len mi chýba potvrdenie toho, či sa to týka všetkých, aj platených programov. Už som si prečítal niekoľko recenzii na zariadenia, ktoré mi KamilZ odporučil a prakticky vo všetkých článkoch sa prenos mimo zariadenia spomína ako bežná vec. Tá diskusia o Amike ma ale prekvapila tým, že môže byť rozdiel medzi prehrávaním videa z bežných a platených staníc. Rád by som natrafil na zariadenie, u ktorého bola odskúšaná aj možnosť fungujúcich nahrávok z platených staníc v počítači.
Ivo Mašek (10205)|9.9.2012 19:45
Co se týče toho TechniSatu pro kabelový příjem, mrkni sem na neoficielní forum UPC (http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=4081). Ten user, co psal tu recenzi, ten STB vlastní a přispívá právě na to forum UPC. Takže se ho tam můžeš i optat (myslím, že se tam budeš muset registrovat, kvůli psaní dotazu)
smokeflypaper (7)|31.12.2012 16:08
ahoj chtel bych se zeptat, kdyz chci koupit LED TV ktera ma recording/timeshift DVB-C zda-li to muzu pouzit kdyz vyuzivam UPC? Jde mi o to to nahrat a pozdeji sledovat na te TV nepotrebuji to nikam kopirovat... dekuji za odpoved..
KamilZ (10277)|31.12.2012 16:10
Záleží na značce, některé nahrávají jen z DVB-T, některé i z DVB-C po přepnutí na jinou zemi apod.
CHRDINKA (23)|1.1.2013 17:51
Tak já bojuji s nahráváním u Samsungu UE40D6100. Samozřejmě chci nahrávku odkodovanou, ve formátu .ts, abych ji přehrál v PC i TV a mohl vystříhat reklamy ve Videoredu TV suite. Po přehrání novějšího firmu, v němž nechodilo Samygo, už Samygo šlape, takže na USB nahrávám nekodovaně i z kabelové UPC ( mám CI slot s kartou ), ale formát USB jde jen FAT 32 ( při formátu flešky NTFS nejde nahrávat ), takže velikost nahrávky max. 4 GB a pak konec nahrávání. Např. u HBO HD jen asi 35 minut. Poradí někdo fintu, jak na flešku 16 GB nahrávat přes Samygo filmy větší než 4 GB? Díky za radu
smokeflypaper (7)|2.1.2013 08:50
[QUOTE=KamilZ;438568]Záleží na značce, některé nahrávají jen z DVB-T, některé i z DVB-C po přepnutí na jinou zemi apod.[/QUOTE]
a mohl byste mne nevést kde a jak najdu nějaký seznam těch správných TV? nebo máte tipy na konkrétní modely? Děkuji za odpověď
Ivo Mašek (10205)|2.1.2013 09:08
KamilZ (10277)|2.1.2013 09:09
Žádný seznam myslím není. Prohledej fórum (např. https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30706-Televizory-CRT-LCD-PDP-PVR-na-tv-samsung, https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30557-Sharp-AQUOS-LC-22LE510EV-nebo-SONY-BRAVIA-KDL-22EX320-a-nahravani-z-DVB-C-od-UPC (budou i novější vlákna, nechce se mi je hledat, máš google) nebo se i podívej na upczone.cz, tam by toho mohlo být víc. Obecně bych se díval asi po Samsung.
Jen upozorňuji (jak se dočteš), že Ti nahrávání může zatrhnout ve spojením s CI+ modulem i vlastní provider, takže i TV s nahráváním z DVB-C může narazit...
ritchi (225)|2.1.2013 12:24
[QUOTE=KamilZ;438827]Jen upozorňuji (jak se dočteš), že Ti nahrávání může zatrhnout ve spojením s CI+ modulem i vlastní provider, takže i TV s nahráváním z DVB-C může narazit...[/QUOTE]
To bude nejaka dezinformacia.Nevidim dovod preco by mal provider,napr. UPC,zatrhnut nahravanie z DVB-C v spojeni s CI modulom.Vlastnim CI aj CI+ a s nahravanim nie je problem ani v jednom pripade.
StD (8612)|2.1.2013 12:34
[QUOTE=ritchi;438847]To bude nejaka dezinformacia.Nevidim dovod preco by mal provider,napr. UPC,zatrhnut nahravanie z DVB-C v spojeni s CI modulom.Vlastnim CI aj CI+ a s nahravanim nie je problem ani v jednom pripade.[/QUOTE]

Celé "vylepšení" CI+ oproti CI spočívá právě [HL]v možnosti[/HL] zamezení záznamu na straně vysílatele ke škodě platicího diváka...
Ivo Mašek (10205)|2.1.2013 12:37
Definice CI+:
CI Plus (nebo také CI+ evet. Common Interface Plus) je rozšířením specifikace standardu Common Interface (CI) pro digitální vysílání. CI Plus přináší další funkce zabezpečení kryptovaného obsahu.
Vysílatel pay-tv programu může například zcela zakázat nahrávání pořadů, případně přehrávání zaznamenaného pořadu časově omezit na dobu mezi 6 hodinami a 61 dny. Dále může být nahrávka spárována s konkrétním zařízením (nelze přehrát na jiném přístroji).
CI Plus neumožňuje dešifrovat s jednou kartou více než jeden program v jeden okamžik (= problém s nahráváním na vícetunerových přijímačích). Omezení možnosti záznamu na rekordérech může být požadavkem majitele vysílacích práv nebo zájmem provozovatele placené televize. Rozhraním CI Plus jsou vybaveny novější televizory a také nový standard podporují novější set top boxy.
CI Plus je společně vyvíjen společnostmi Panasonic, Philips, Samsung a Sony.
ritchi (225)|2.1.2013 12:44
[QUOTE=StD;438849]Celé "vylepšení" CI+ oproti CI spočívá právě v možnosti zamezení záznamu na straně vysílatele ke škodě platicího diváka...[/QUOTE]
OK,rozumiem,ta moznost tu je,ale stale nevidim dovod zo strany providera k tomuto kroku,ked uz samotny Sam implementuje technologiu DRM do svojich zariadeni.S CI aj s CI+ nahravam a zaroven pozeram stanice v tom istom muxe co nie je ziadna vyhra,ale STB by som nechcel ani zadarmo.
Pytkin (7947)|2.1.2013 12:46
UPC samo ponuka STB s nahravanim .. takze asi nemaju dovod , ze by nahravanie zablokovali ..
KamilZ (10277)|2.1.2013 13:01
ritchi: To že nevidíš důvod neznamená, že to nemůže udělat. Doporučoval bych si před označením něčeho jako "dezinformaci" ověřit jak CI+ pracuje a jaké má možnosti.

Pytkin: to jde mimo ně, je to primárně věc poskytovatele obsahu (vyžádání blokování nahrávání specifických pořadů). Na upczone jsem zahlédl, že už několikrát blokovali tuším nějaké formule, pokud si to dobře pamatuji.
Ivo Mašek (10205)|2.1.2013 13:03
Tak stačí se podívat, kdo se podílí na vyvíjení toho zázraku. Těmto společnostem např. kdysi dávno vadilo DivX a XviD. A na jejich přehrávačích měl každý smůlu. .... ono je to nepřešlo dodnes.
ritchi (225)|2.1.2013 13:08
[QUOTE=KamilZ;438863]Doporučoval bych si před označením něčeho jako "dezinformaci" ověřit jak CI+ pracuje a jaké má možnosti.[/QUOTE]
OK,tu dezinformaciu beriem spat,ta moznost tu je,ale nevidim dovod preco by to provider robil.Mozme sa bavit o tom ked provider k tomuto kroku pristupi o com silne pochybujem.
[QUOTE=KamilZ;438863] Na upczone jsem zahlédl, že už několikrát blokovali tuším nějaké formule, pokud si to dobře pamatuji.[/QUOTE]
F1 nahravam pravidelne a ziadne blokovanie som nezaznamenal.
vivid.sk (11472)|2.1.2013 13:11
[QUOTE=ritchi;438869]ale nevidim dovod preco by to provider robil[/QUOTE]
Ako tu uz odznelo, provider to nerobi. Tuto moznost ma vysielatel obsahu (= majitel autorskych prav).
Pytkin (7947)|2.1.2013 13:29
Kamil : idem v upc objednat babke ten nahravaci hd box.. Tak budem potom veiet viac..
StD (8612)|2.1.2013 13:30
[QUOTE=ritchi;438869]OK,tu dezinformaciu beriem spat,ta moznost tu je,ale nevidim dovod preco by to provider robil.Mozme sa bavit o tom ked provider k tomuto kroku pristupi o com silne pochybujem.[/QUOTE]

Tak se zeptej někoho, kdo má třeba kartu [HL]Sky[/HL] - jak nahrává... :p
Ivo Mašek (10205)|2.1.2013 13:31
[QUOTE=Pytkin;438877]Kamil : idem v upc objednat babke ten nahravaci hd box.. Tak budem potom veiet viac..[/QUOTE]
KAON ? No tak to se k ní rovnou přestěhuj.
Pytkin (7947)|2.1.2013 13:32
Preco?
ritchi (225)|2.1.2013 13:42
[QUOTE=Ivo Mašek;438880]KAON ? No tak to se k ní rovnou přestěhuj.[/QUOTE]
:D :D :D
Ivo Mašek (10205)|2.1.2013 13:44
Já jsem u kabelovky někdy od počátku 90-tých let. Nejdříve nějací holanďani, pak Karneval a teď UPC. Mám ještě od Karnevalu STB Hanadan (u druhé TV, nemá ještě HDMI) a u hlavní TV mám KAON (B3000). To je ten starší typ, který si i přes jeho vady budu dlouho držet. Dneska už dodávají inovovaný typ (B4003), a pak je tu novinka KAON SA-700PCO. Tyhle kousky, které KAON normálně nevyrábí (v jejich katalogu je nenajdeš), jsou opravdu "zajímavé" a uživatel se rozhodně nenudí. Pročti si to zde: http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=4329 a zde http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=2976 a zde http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=3537 . Kdyby tě to hodně zaujalo, tak si prolistuj zde http://www.upczone.cz/viewforum.php?f=10
S tím KAONEM, co mám já, je to také veselé. Na některých muxech si shodí program (zhruba po 1 hodině) a po pár vteřinách si ho zase zapne. Někdy program vypne úplně a je nutno STB přes DO vypnout a opět zapnout. najížděcí čas toho zázraku je delší, než zasviněné Windowsy.
Já osobně uvažuji stále nad TechniSatem http://www.omko.cz/technisat-technistar-k1-cerny/
.... jo a poskládání do oblíbených - to je taky žůžo. To si užiješ.
Pytkin (7947)|2.1.2013 14:05
Na webe pisu b3000 .. Ten je teda ok ?
http://www.upc.sk/televizia/upc-prijimace/hd-dvr/
vivid.sk (11472)|2.1.2013 14:10
[QUOTE=Ivo Mašek;438892]uvažuji stále nad TechniSatem[/QUOTE]
Technisat sa nehanbi stale dodavat ten svoj gumeny DO za 5 korun? To je/bol najhorsi dialkovy, ktory som doma mal. Naozaj trufalost, pri cene tych STB.
Ivo Mašek (10205)|2.1.2013 14:16
[QUOTE=Pytkin;438901]Na webe pisu b3000 .. Ten je teda ok ?
http://www.upc.sk/televizia/upc-prijimace/hd-dvr/[/QUOTE]
Jo, ten mám já. To je ještě STB, kde jeho součástí je i zdroj, takže jeden celý kus. Ten inovovaný (u nás už B3000 nedodávají) je ze dvou kusů Zdroj je zvlášť. A ten B3000 je, dle mého, ze všech KAONů nejlepší (na něm ještě tak nešetřili, dle požadavků UPC)

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=vivid.sk;438905]Technisat sa nehanbi stale dodavat ten svoj gumeny DO za 5 korun? To je/bol najhorsi dialkovy, ktory som doma mal. Naozaj trufalost, pri cene tych STB.[/QUOTE]
ten TechniSat pro kabelová digitál je zatím to nejlepší, co pro kabelovku je u nás na trhu. neplést si ho se satelitním modelem.
Ivo Mašek (10205)|2.1.2013 14:26
Sem jsem dával nějaký manualy a fotky kabelových STB. Je tam i ten Kaon B3000: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/23714-Manualy-k-STB
Pytkin (7947)|29.1.2013 08:55
Ivo : tak vcera dorazil ten primac .. Je to ten co ma zdroj uz vonku .. Uvidime jak bude fuingovat .. Ale bol som milo prekvapeny .. Celkom to bolo rychle , vsetko fungovalo na prvu supu .. Ovladanie logicke .. aj moja 70 rocna mama to pochopila bez navodu .. Tak som zvedavy na to vypadavanie :)

[QUOTE=Ivo Mašek;438892].... jo a poskládání do oblíbených - to je taky žůžo. To si užiješ.[/QUOTE]

Toto uplne nechapem .. poskladanie do favourites je uplne genialne .. jednoduchsie sa to snad ani spravit neda ..
Ivo Mašek (10205)|29.1.2013 19:49
Tak já mám ten STB se zdrojem uvnitř přijímače. Tak tady u toho nového se asi polepšili :-) .
Frostik (2)|17.9.2013 09:18
[QUOTE=KamilZ;424110] ...
Kup si nějaký Linuxový DVB-S stb s možností vložení DVB-C tuneru a CI modulu a máš po starostech (VU+ Ultimo, DreamBox 7020 HD, ....). Tebou zmiňovaný Vantage to bude umět také, ale do něj bych už dnes asi nešel. Z levnějších Homecast magic Pro+, Amiko Alien 2 (ale ty by jsi musel raději v kombinaci s DVB-C prověřit jestli nahrávku nekódují a Amiko Alien 2 je ještě hodně "syrové"). Dále se podívej např. na TechniSat TechniStar K1, Amiko CHD-8220 CI CX PVR DVB-C, AB CryptoBox 550HDC, možností je moc.[/QUOTE]

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jak je to s podporou u Aliena2 - ten má sice 2 sloty na karty, ale nemá možnost vložení celého CA modulu. Je na to nějaký plugin, aby vzal UPC kabelovou kartu, nebo jde tu čtečku vyměnit?

Díky
Frostik
Ivo Mašek (10205)|17.9.2013 09:56
UPC karta je VŽDY spárována s příslušným modulem (nelze ji použít jinde).
Frostik (2)|17.9.2013 10:04
[QUOTE=Ivo Mašek;466673]UPC karta je VŽDY spárována s příslušným modulem (nelze ji použít jinde).[/QUOTE]

OK, to chápu. Já si jen říkal, jestli není nějaký emulátor, který by např. po zadání čísla původního modulu dokázal dopočítat se správnou kartou správný dek=odovací klíč. V tom mě právě podpořil KamilZ-ův příspěvek z minulého roku.
Ivo Mašek (10205)|17.9.2013 10:28
Jestli se to dá nějak obejít - to nevím. Já u UPC sem už dost dlouho, ale nikdy sem od nikoho z různých kuloárů o ničem takovém neslyšel, že by to šlo. (možná to nějak jde. ale fakt nevím)
Pytkin (7947)|17.9.2013 10:36
Hovorite o DVB-S ? UPC karty sa zdielaju .. cize tam to urcite ide ..
Ivo Mašek (10205)|17.9.2013 10:41
Předpokládám, že v sekci kabelovek mluvíme o DVB-C. A pokud já vytáhnu svoji UPC kartu z modulu a budu ji chtít použít v jiném modulu, tak si neškrtnu. Protože ten modul je spárován se svojí kartou.
leos.guth@rwe.cz (13)|4.3.2014 15:07
Mát nějké zkušenosti s nahráváním UPC programů na TV Panasonic VT60? TV na dva tunery DVB-C. Dá se nahrávat jeden kanál a současně sledovat druhý kanál?
Dagy2 (3153)|16.3.2014 08:20
myslím si, že to pôjde len ťažko špeciálne u firmy ako je panasonic. Nemám síce skúsenosti s kodovaným programom v DVB-C pretože naša káblovka má DVB-C free ale myslím, že princíp bude rovnaký ako u DVB-S

Pre sledovanie UPC v DVB-C potrebuješ párovanú kartu v CI-module, je to tak?
Na využitie dvoch tunerov u dvojtunerového prijímača potrebuješ mať oba programy rozkodované. Na to sa používa
A/ buď modul s funkciou dual-decrypt a v tom prípade môžeš sledovať a nahrávať dva programy z rovnakého MUX
B/ dva moduly a dve karty, kedy je možné nahrávať a sledovať dva ľubovoľné programy.

Avšak k tomu aby to fungovalo korektne sú potrebné ešte dve maličkosti:
- dva CI-sloty v zariadení u prípadu B/
- SW v prijímači ktorý to vie vôbec obslúžiť. A preto tomu dávam najmä u tejto značky max 10%, známy je predražený dvojtunerový SAT BD/HDD rekordér od tejto značky, ktorý to mal priamo v popise ale niektorí ľudia až po zakúpení zistili že sa jedná len o ďalší marketingový podvod.
Proste výrobcovia TV si žijú svojim životom a realitu - najmä tú v banánových republikách príliš neberú do úvahy.
leos.guth@rwe.cz (13)|17.3.2014 09:07
Dík za odpověď. Už jsem to zkoušel. Mám kartu v jednom slotu. Nahrávat jde jeden program a sledovat druhý, nekodovaný. Protože UPC šíří po kabelu i DVB-T, zkusím ještě nahrávat jeden program z DBV-C a druhý z DVB-T. Uvidíme jestli to půjde.
Dostal jsem i odpověď z Panasonicu:
1) Tento model disponuje Twin HD tunerem, pro využití funkce nahrávání na ex.HDD a zároveň sledování jiného programu je zapotřebí použít dva CA moduly s korektně spárovanými kartami od poskytovatele služeb.
2) Můžete použít "běžný HDD", který má USB 2.0,velikost od 160GB do 3TB a naformátovaný na FAT16, FAT32, exFAT. Lze použít např. tyto značky: Seagate, WD, Verbatim a další. Je potřeba dodržet uvedené parametry. Může se výjimečně stát (vzhledem k množství výrobků na trhu), že nějaký disk nepůjde.

Mám teď trochu jiný problém. Mám HDD WD My Passport 500 Gb. Nahrává se všechno co má. Ale při přehrávání občas disk zatuhne. Nejde nic přepnout. Na TV je "strnulý" obraz. Pomůže odpojení disku "natvrdo". Po chvíli se vše opakuje. Kabel USB 3.0 je dlouhý 2 m. Máte někdo nějaké poznatky?
RoPo (6061)|17.3.2014 09:58
Zkus kratší USB kabel. Na některých kabelech (méně kvalitních) s délkou nad 0,5m se může snižovat napětí při zatížení.
leos.guth@rwe.cz (13)|17.3.2014 10:34
Používám tento: PremiumCord USB 3.0 kabel Amicro B propojovací 2m Super-speed 5Gbps. Myslíš, že by kvalitnější problém vyřešil? Nějaký tip?
RoPo (6061)|17.3.2014 11:29
U disku by snad měl být kablík. Ten bývá krátký. Ten jsi zkoušel?
leos.guth@rwe.cz (13)|17.3.2014 11:36
Ještě ne. Nechtěl jsem, aby disk visel ze strany TV, proto jsem koupil delší.