Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení TV Samsung s wi-fi routerem- přes Wi-fi padá po pár minutách video z youtube

Mirinda78 (12)|23.6.2012 19:00
Ahoj,

pořídil jsem si wi-fi router TP-LINK 841 ND, následně jej propojil přes WAN s modemem a přes LAN s PC (WIN XP+ software server Serviio + síťová karta ethernet 10/100 Mbit/s).

Wi-fi u routeru podporuje až 300 Mbit/s, v TV SAMSUNG UE32ES6800 je wi-fi integrovaná. Mám poměrně rychlý net (9,9 Mbit/s), využívám funkce Smart-hub, sdílím složky v PC atd.

MP3, prohlížení internetu je v pohodě, jakmile chci však zkouknout nějaké video na netu (např. z youtube), po pár minutách mi pravidelně vypadne signál Wi-fi a přehrávané video je ukončeno. Zajímavé je, že u filmů přenášených z HDD počítače je vše OK. Vzdálenost mezi routerem a TV je asi 7m a nevidí na sebe, TV ukazuje maximální počet čárek o signálu.

Nevíte někdo, kde může být zakopaný pes ? Dá se nějak diagnostikovat přenosová rychlost mezi TV a routerem, případně zjistit příčina výpadků ?


Router jsem chtěl propojit s TV bezdrátově, ale asi mi nezbude nic jiného, než pořídit LAN kabel. V návodu je napsáno, použijte kabel CAT6 (typ *STP), při zapojení TV s routerem asi nekřížový. CAT5 by snad mohl také stačit, rozdíl asi nebude velký...

Díky za pomoc
Mike
KamilZ (10277)|23.6.2012 19:58
Diagnostiku nejjednodušeji uděláš tím kabelem, žádnou "přímou" asi ne (pokud na to TV nemá nějakou volbu v menu). Rozdíl mezi CAT5/6 vůbec neřeš, rozdíl nebude žádný, protože Tv určitě nemí 1Gbit kartu :-). Kabel nekřížený, hlavně nekupuj žádné "značkové kabely" v ceně 500,- Kč za 5m, bohatě stačí UTP kabel v ceně 60,- Kč za 5m. Připoj to na zkoušku místo PCčka a uvidíš. Jestli to pomůže ale netuším, ale jestli Ti jedou filmy z PC, tak si to až tak moc nemyslím (předpokládám, že zkoušíš filmy i s vyšším datovým tokem a také že na PC Ti videa z Youtube jedou bez problémů). Zkontroluj si v routeru Bandwidth Control. Co vlastně znamená, že vypadne signál WiFi? Jen se to začne trhat, nebo se Ti TV přímo od WiFi odpojí?
kofolak (294)|23.6.2012 20:11
Cat5 kabel staci, dokonca aj UTP (netieneny) mozes pouzit, lebo telka ma len 100Mbit Ethernet.
Vypadky mozu byt sposobene tym, ze susedia slapu na rovnakom prenosovom kanali.
Odporucam aktualizovat firmware routra aj Tv.
Kazdopadne kabel je najspolahlivejsi, len je casto problem, kde ho v byte schovat.
bastlir (3245)|23.6.2012 20:23
Jako téměř vždy, souhlasím s KamilZ.:-) Já jsem jsi podle potřeby ucvakl z kluba kus obyčejného LAN kabelu a sám si ho nakrimpoval. Takže opravdu nemá cenu utrácet za nějaký extrakebel.
Jak tu již bylo mnohoktát popsáno, wifi se prostě pro přenos se Samem neosvědčila. Pokud to funguje z HDD v PC, pak to může být mj. i tím, že se PC automaticky se Samem spojí přímo, zejména když je blíž. Přestože mám v obýváku dva wifiroutery s celkově šesti anténami a jedu na plný výkon (abych si podržel svoji frekvenci vůči bezohledným sousedům, které tím "přesvítím"), wifi pro Sama nepoužívám. Wifinu používám jen pro streamování videa ze satreceiveru s Linuxem. Budu se poněkolikáté opakovat - kabel je kabel.
Mirinda78 (12)|24.6.2012 13:57
[QUOTE=KamilZ;414428]Diagnostiku nejjednodušeji uděláš tím kabelem, žádnou "přímou" asi ne (pokud na to TV nemá nějakou volbu v menu). Rozdíl mezi CAT5/6 vůbec neřeš, rozdíl nebude žádný, protože Tv určitě nemí 1Gbit kartu :-). Kabel nekřížený, hlavně nekupuj žádné "značkové kabely" v ceně 500,- Kč za 5m, bohatě stačí UTP kabel v ceně 60,- Kč za 5m. Připoj to na zkoušku místo PCčka a uvidíš. Jestli to pomůže ale netuším, ale jestli Ti jedou filmy z PC, tak si to až tak moc nemyslím (předpokládám, že zkoušíš filmy i s vyšším datovým tokem a také že na PC Ti videa z Youtube jedou bez problémů). Zkontroluj si v routeru Bandwidth Control. Co vlastně znamená, že vypadne signál WiFi? Jen se to začne trhat, nebo se Ti TV přímo od WiFi odpojí?[/QUOTE]

Ahoj,

díky všem za reakce. Ještě dodám, že mám Win XP a používám server. software Serviio 0.6.2.

Trošku jsem sledoval chování připojení wi-fi (router a TV). Filmy, písničky a všechna ostatní data, co mám uložená v PC jsou v pohodě. Prohlížení netu je v pohodě, videa na netu (i-vysílání atd.) OK.

Widget neboli aplikace YouTube, která je součástí smart TV, je také OK. Pouze se v ní setkávám s tím, že ne všechna videa, o které mám zájem, lze přehrát.

Právě proto jsem si vytvořil playlist např. http://gdata.youtube.com/feeds/api/playlists/176810FBD8F17C43, TV jej načte, nicméně pravidelně po 2-5 minutách přehrávané video vypadne. Dělá mně to i u http://gdata.youtube.com/feeds/api/standardfeeds/top_favorites atd.
TV vyhodí hlášku: Zkontrolujte připojení k síti a TV se přepne klasicky např. na NOVU.
Samozřejmě síť je OK, sdílené adresáře valí přes Serviio v pohodě (MP3,JPEG,filmy), ale zdroje on-line asi mají problém. Nevím, jestli mi kabel v tomto pomůže. Vyzkouším a uvidím...

To: KamilZ V nastavení routeru jsem nyní dohledal, že nemám zaškrtnuto enable bandwidth control, tak jsem ji teď umožnil a nastavil egress (upload) na 1024 Kbps a ingress (download) na 10240 Kbps dle rychlosti připojení k netu. K čemu je to dobré ? V návodu k routeru jsem o tom nenašel ani pípnutí.

Díky
MK
Jarinin (32)|27.10.2020 09:36
Já bych z dovolení navázal se svým problémem na tomto vlákně, abych nezakládal nové.
Mám problém na TV Samsung, když pustím video na Youtube tak to každou púlhodinu začne jako by rolovat prostě točí se tam kolečko načítání a trvá to vždy minimálně minutu i dvě,když to samé pouštím na PC nebo na tabletu či telefonu tak vše jde plynule bez problémú,je možný problém v samotné televizi ? nabu jak to řešit ?budu rád za každou radu.
Jarinin (32)|26.12.2020 16:22
Dobrý den,já bych se z dovolením v tomto vlákně zeptal na jeden problém z Wifi.
Mám připojení od nej.cz
Používám router TP LInnk F6E1 5G
Když dám měření přímo přes pc na jejich stránkách je hodnota 92,91 Mbps
Když dán test přes mobilní tel přímo u routeru je hodnota 51,67 Mbps
Ve vedlejší místnosti je již hodnota 31,53 Mbps
Jedná se mě o to,že používám internetové rádio přes Reciever Yamaha a často se mě to seká,taktéž např.videohovory přes Viber se občas sekají.Zajímavé je že používám sat.televizní přijímač taktéž přes sdílení wifi a televize jede bez problémú,jen opravdu čas od času nějaký seknutí.
Myslíte,že by mohl být problém v samotném routeru ?