Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně   Fórum Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Propojení TV Samsung s wi-fi routerem- přes Wi-fi padá po pár minutách video z youtube

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Výchozí Propojení TV Samsung s wi-fi routerem- přes Wi-fi padá po pár minutách video z youtube

Ahoj,

pořídil jsem si wi-fi router TP-LINK 841 ND, následně jej propojil přes WAN s modemem a přes LAN s PC (WIN XP+ software server Serviio + síťová karta ethernet 10/100 Mbit/s).

Wi-fi u routeru podporuje až 300 Mbit/s, v TV SAMSUNG UE32ES6800 je wi-fi integrovaná. Mám poměrně rychlý net (9,9 Mbit/s), využívám funkce Smart-hub, sdílím složky v PC atd.

MP3, prohlížení internetu je v pohodě, jakmile chci však zkouknout nějaké video na netu (např. z youtube), po pár minutách mi pravidelně vypadne signál Wi-fi a přehrávané video je ukončeno. Zajímavé je, že u filmů přenášených z HDD počítače je vše OK. Vzdálenost mezi routerem a TV je asi 7m a nevidí na sebe, TV ukazuje maximální počet čárek o signálu.

Nevíte někdo, kde může být zakopaný pes ? Dá se nějak diagnostikovat přenosová rychlost mezi TV a routerem, případně zjistit příčina výpadků ?

Router jsem chtěl propojit s TV bezdrátově, ale asi mi nezbude nic jiného, než pořídit LAN kabel. V návodu je napsáno, použijte kabel CAT6 (typ *STP), při zapojení TV s routerem asi nekřížový. CAT5 by snad mohl také stačit, rozdíl asi nebude velký...

Díky za pomoc
    Mike

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Výchozí Re: Propojení TV Samsung s wi-fi routerem- přes Wi-fi padá po pár minutách video z youtube

Diagnostiku nejjednodušeji uděláš tím kabelem, žádnou "přímou" asi ne (pokud na to TV nemá nějakou volbu v menu). Rozdíl mezi CAT5/6 vůbec neřeš, rozdíl nebude žádný, protože Tv určitě nemí 1Gbit kartu . Kabel nekřížený, hlavně nekupuj žádné "značkové kabely" v ceně 500,- Kč za 5m, bohatě stačí UTP kabel v ceně 60,- Kč za 5m. Připoj to na zkoušku místo PCčka a uvidíš. Jestli to pomůže ale netuším, ale jestli Ti jedou filmy z PC, tak si to až tak moc nemyslím (předpokládám, že zkoušíš filmy i s vyšším datovým tokem a také že na PC Ti videa z Youtube jedou bez problémů). Zkontroluj si v routeru Bandwidth Control. Co vlastně znamená, že vypadne signál WiFi? Jen se to začne trhat, nebo se Ti TV přímo od WiFi odpojí?
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 23-06-2012 v 20:11

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2009

Výchozí Re: Propojení TV Samsung s wi-fi routerem- přes Wi-fi padá po pár minutách video z youtube

Cat5 kabel staci, dokonca aj UTP (netieneny) mozes pouzit, lebo telka ma len 100Mbit Ethernet.
    Vypadky mozu byt sposobene tym, ze susedia slapu na rovnakom prenosovom kanali.
    Odporucam aktualizovat firmware routra aj Tv.
    Kazdopadne kabel je najspolahlivejsi, len je casto problem, kde ho v byte schovat.

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Jako téměř vždy, souhlasím s KamilZ. Já jsem jsi podle potřeby ucvakl z kluba kus obyčejného LAN kabelu a sám si ho nakrimpoval. Takže opravdu nemá cenu utrácet za nějaký extrakebel.
    Jak tu již bylo mnohoktát popsáno, wifi se prostě pro přenos se Samem neosvědčila. Pokud to funguje z HDD v PC, pak to může být mj. i tím, že se PC automaticky se Samem spojí přímo, zejména když je blíž. Přestože mám v obýváku dva wifiroutery s celkově šesti anténami a jedu na plný výkon (abych si podržel svoji frekvenci vůči bezohledným sousedům, které tím "přesvítím"), wifi pro Sama nepoužívám. Wifinu používám jen pro streamování videa ze satreceiveru s Linuxem. Budu se poněkolikáté opakovat - kabel je kabel.
    1. TV Samsung UE46D6530, AVR ONKYO TX-NR616
    2. VU+ Duo 2 (2x DVB-S) + parabola průměr 100 + motor, 2. parabola průměr 100, Skylink Irdeto
    3. MMC EMTEC Movie Cube D850H s 1TB HDD + NAS server 2x1TB HDD raid ......... http://youtu.be/3Gjkk0W96w4

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Citace Původně odesláno od KamilZ Zobrazit příspěvek
    Diagnostiku nejjednodušeji uděláš tím kabelem, žádnou "přímou" asi ne (pokud na to TV nemá nějakou volbu v menu). Rozdíl mezi CAT5/6 vůbec neřeš, rozdíl nebude žádný, protože Tv určitě nemí 1Gbit kartu . Kabel nekřížený, hlavně nekupuj žádné "značkové kabely" v ceně 500,- Kč za 5m, bohatě stačí UTP kabel v ceně 60,- Kč za 5m. Připoj to na zkoušku místo PCčka a uvidíš. Jestli to pomůže ale netuším, ale jestli Ti jedou filmy z PC, tak si to až tak moc nemyslím (předpokládám, že zkoušíš filmy i s vyšším datovým tokem a také že na PC Ti videa z Youtube jedou bez problémů). Zkontroluj si v routeru Bandwidth Control. Co vlastně znamená, že vypadne signál WiFi? Jen se to začne trhat, nebo se Ti TV přímo od WiFi odpojí?
    Ahoj,

díky všem za reakce. Ještě dodám, že mám Win XP a používám server. software Serviio 0.6.2.

Trošku jsem sledoval chování připojení wi-fi (router a TV). Filmy, písničky a všechna ostatní data, co mám uložená v PC jsou v pohodě. Prohlížení netu je v pohodě, videa na netu (i-vysílání atd.) OK.

Widget neboli aplikace YouTube, která je součástí smart TV, je také OK. Pouze se v ní setkávám s tím, že ne všechna videa, o které mám zájem, lze přehrát.

Právě proto jsem si vytvořil playlist např. http://gdata.youtube.com/feeds/api/p...6810FBD8F17C43 dle návodu zde http://www.recenze.okamzite.eu/artic...ro-tv-samsung/, TV jej načte, nicméně pravidelně po 2-5 minutách přehrávané video vypadne. Dělá mně to i u http://gdata.youtube.com/feeds/api/s.../top_favorites atd.
    TV vyhodí hlášku: Zkontrolujte připojení k síti a TV se přepne klasicky např. na NOVU.
    Samozřejmě síť je OK, sdílené adresáře valí přes Serviio v pohodě (MP3,JPEG,filmy), ale zdroje on-line asi mají problém. Nevím, jestli mi kabel v tomto pomůže. Vyzkouším a uvidím...

To: KamilZ V nastavení routeru jsem nyní dohledal, že nemám zaškrtnuto enable bandwidth control, tak jsem ji teď umožnil a nastavil egress (upload) na 1024 Kbps a ingress (download) na 10240 Kbps dle rychlosti připojení k netu. K čemu je to dobré ? V návodu k routeru jsem o tom nenašel ani pípnutí.

Díky
    MK

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Uživatelů prohlížejících téma: 1 (členů: 0, nepřihlášených: 1)

Podobná témata

1. Priliš tmavé video na youtube
    Od luvaran v sekci Editace videa
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 17-07-2012, 08:33
  2. Plazma: HD Video cuká přes Allshare - Samsung
    Od Wheelman v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 33
    Poslední příspěvek: 13-04-2012, 12:58
  3. ADOBE Encore CS 3 - padá a padá
    Od sicher v sekci Mastering
    Reakcí: 22