Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Led: Lg 42ls570s

neo69 (18)|2.6.2012 12:01
Právě jsem ji zákoupil vše naladil, sat tuner s modulem smit + skyling ICE karta, vše běhá jak má. Bál jsem se delší odezvy u přepínání cca 3S u HD kanalů celkem jde. Obraz se mi zdá velmi kvalitní. Jinak mě celkem štve při zapnutí TV hláška CI modulu, že se synchronizuje a že kanal je zakodovaný atd. vše nabíhá až tak za 15-20s někdy to chce hlášku potvrdit, nevím zda to půjde vypnout, ale asi ne. Otázka jestli jiný CI modul by to řešil nebo byl lepší v rychlosti přepínání. Pokud je nastaveno inteligentní čidlo na jas TV v noci dost ubere jas. Jinak trochu bojuju s nastavením HDMI vstupu, pokud zapnu mult. centrum nebo dvd tak vždy musím přepínat příslušný vstup, chybí mi automatika zapnu dvd, tv se přepne na tento vstup a to samé pokud vypnu dvd tak tv se sama nepřepne jinam třeba na žive vysílání, nutno několikrát potvrdit. Škoda že se ještě neprodává nový ovladač magic remote an-mr300. Pokud by měl někdo dotazy tak rád odpovím nebo vyzkouším.
malymiki (5)|6.6.2012 18:21
Má TV na některém HDMI i ARC pro posílání zvuku do AV recieveru?
Jak je na tom s hbbTV?

Pokud máte možnost si půjčit jiný CI modul, tak zkuste Neotion Irdeto (Skylink modul) nebo Irdeto - EuroCAM+

Na webu LG není moc užitečných informací a návod tam chybí také.
Dagy2 (3153)|6.6.2012 22:49
Moduly CI sa zásadne kupujú spolu s TV aby sa dali reklamovať resp. vrátiť. Funkčnosť modulov v TV je celkom veda.

Neotion a EuroCam sú snáď dva najhoršie moduly, ktoré nefungujú poriadne ani v SAT prijímačoch.
Vypnutie hlášok u Smitu by sa snáď dalo urobiť zastrčením do SAT prijímača a nastavením tam.
hanessh4 (48)|8.6.2012 13:08
Gratuluji! taky se chystám na nákup, chtěl jsem loňský model ale nakonec jsem rád, že jsem počkal. 570tka by měla nově umět i dts zvuk ve filmech a ne jenom DD, mohl by jsi to vyzkoušet?
Ještě jednu věc hledám, na stránkách lg je hodnota pouze MCI:200Hz ale není uvedena hodnota True Motion... není to někde v návodu např.?
Jinak místo magicmotion bych chtěl pak používat ovládání přes aplikaci iphone/android (které by mělo i umožňovat vstup do servisního menu ale otázka, jestli nebude potřeba nový update pro tuto novou tv...) pokud vlastníš nějaký smartphone mohl by jsi popř. vyzkoušet i tuto app... díky :)

poslední věc, na zahraničních fórech vyzdvihují perfektní funkčnost nahrávání (avšak předpokládám že pouze opět jen z dvb-t), ale jedinou kritikou je poněkud nízký kontrast...je to pozorovatelné?
j.c (10)|8.6.2012 15:28
Gratuluji k nákupu.
Taky uvažuji o této TV.
Nemáte nějaké postřehy k přehrávání multimedií? DivX, mkv a spol.? Rád bych povyházel všechny ty krabičky a ovladače, ale abych si nenaběhl...
Díky a ať slouží.
hanessh4 (48)|8.6.2012 19:12
doufám že to OP potvrdí, ale co můžu říct zkušenosti se svou LG PK950 tak luxus, přehraje téměř cokoli bez problémů včetně titulek, mkv s DD zvukem a měnění stop není problém. Jediný problém co se měl byl, že nejel zvuk DTS a to by tato tv měla již umět... takže doufám že v tomto to bude u nového typu obdobné...
KamilZ (10277)|8.6.2012 19:44
j.c.: krabičky určitě nevyhazuj!

hanessh4: přehraje i @L5.1, 16 reframes apod.?
hanessh4 (48)|8.6.2012 22:01
tak až takovy "HD" jsem nezkoušel to je fakt, ale řekl bych že s timhle může mít problém i většina "krabiček" natož dekodér v televizi... navíc jsem ani moc takových filmů neviděl takže jsem na tuto nefunkčnost nenarazil
neo69 (18)|11.6.2012 20:07
ano na hdmi 1 je napsáno i ARC

- - - - doplněno - - - -

CI modul SMIT zatím funguje, nemám možnost vyzkoušet jiný, myslím že jsem někde četl, že to asi vypnout nejde. Otázka je jestli je nějaký lepší.


[QUOTE=Dagy2;412618]Moduly CI sa zásadne kupujú spolu s TV aby sa dali reklamovať resp. vrátiť. Funkčnosť modulov v TV je celkom veda.

Neotion a EuroCam sú snáď dva najhoršie moduly, ktoré nefungujú poriadne ani v SAT prijímačoch.
Vypnutie hlášok u Smitu by sa snáď dalo urobiť zastrčením do SAT prijímača a nastavením tam.[/QUOTE]
neo69 (18)|11.6.2012 20:12
co se týče aplikace na ovládání tak mám iphone a u aplikace LG je napsáno, že funguje s modely 2011 na 2012 si kupte magic remote, tak jsem nezkoušel. Hodnoty true motion netuším, návod k TV není v podstatě žádný, jen rychlý na zapojení popis tlačítek, jinak zbytek je taková nápověda v TV celkem k ničemu.

zjistil jsem že je nová aplikace LG Magic tak jsem zkoušel, aplikace běží ale nějak si nerozumí s přepínáním sat stanic u dvb-t vše ok, ovládání internetu také v pohodě (něco jako touchpad), jinak archiv prima nejde.

[QUOTE=hanessh4;412749]Gratuluji! taky se chystám na nákup, chtěl jsem loňský model ale nakonec jsem rád, že jsem počkal. 570tka by měla nově umět i dts zvuk ve filmech a ne jenom DD, mohl by jsi to vyzkoušet?
Ještě jednu věc hledám, na stránkách lg je hodnota pouze MCI:200Hz ale není uvedena hodnota True Motion... není to někde v návodu např.?
Jinak místo magicmotion bych chtěl pak používat ovládání přes aplikaci iphone/android (které by mělo i umožňovat vstup do servisního menu ale otázka, jestli nebude potřeba nový update pro tuto novou tv...) pokud vlastníš nějaký smartphone mohl by jsi popř. vyzkoušet i tuto app... díky :)

poslední věc, na zahraničních fórech vyzdvihují perfektní funkčnost nahrávání (avšak předpokládám že pouze opět jen z dvb-t), ale jedinou kritikou je poněkud nízký kontrast...je to pozorovatelné?[/QUOTE]
player (70)|27.6.2012 11:32
neo69:chtěl bych se zeptat jestli se ti podařilo odstranit tu hlášku při zapínání tv,dále nevíš jestli tv překouše dts zvuk a jaký je této tv zvuk jetli to není padání plechovek ze schodů dík za info.
neo69 (18)|28.6.2012 23:18
[QUOTE=player;414849]neo69:chtěl bych se zeptat jestli se ti podařilo odstranit tu hlášku při zapínání tv,dále nevíš jestli tv překouše dts zvuk a jaký je této tv zvuk jetli to není padání plechovek ze schodů dík za info.[/QUOTE]

hláška je tam furt už jsem si na to zvyknul. Řešení by byl asi tento modul http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/cam-irdeto-technisat-technicrypt-ci-skylink-ready-dekodovaci-modul , s tím zvukem nevím jak to vyzkoušet (jestli zkousne DTS) mě zvuk přijde OK, ale mám TV v malém bytě v paneláku tak moc nahlas to nedávám.
hanessh4 (48)|1.7.2012 06:38
On spis myslel jestli to prehraje v poradku film s dts zvukem misto dolby digital..
player (70)|1.7.2012 15:30
hanessh4 : přesně tak to bylo myšleno byl jsem se na ni podívat a měla celkem příjemný obraz za ty peníze si myslím dobrá volba je sice bez 3D ale to mě nic neříká raději uvítám ten sat. tuner.
neo69 (18)|6.7.2012 19:20
se zvukem jsem neměl žádný problém, do velkého obývacího pokoje by to chtělo, ale asi domací kino.
hanessh4 (48)|10.7.2012 23:20
tak dneska taky dorazila :) zatím jsem ji moc netestoval, ale projel sem pár 720p videí z usb disku a přišlo mi, že u některých rychlých pohybů jakoby nestíhalo vykreslování, nebo se kolem hran objektu objevovaly kostičky.... neo69 nevšimnul sis něčeho takovýho
player (70)|11.7.2012 13:07
Tak uvádějí že má 200Hz tak ty rychlé pohyby by jí neměly dělat až takové problémy ale je to pouze číslo a musíme si uvědomit v jaké jsme cenové hladině to dopočítávání si myslím dá vypnout nebo zapnout skoušel jsi nějaké jiné nastavení.
vivid.sk (11472)|11.7.2012 13:12
Ake plynule pohyby ocakavas pri 24p zdroji ?
malymiki (5)|11.7.2012 14:21
[QUOTE=hanessh4;416425]tak dneska taky dorazila :) zatím jsem ji moc netestoval, ale projel sem pár 720p videí z usb disku a přišlo mi, že u některých rychlých pohybů jakoby nestíhalo vykreslování, nebo se kolem hran objektu objevovaly kostičky.... neo69 nevšimnul sis něčeho takovýho[/QUOTE]

Je to normální. Vyskytuje se to i při přehrávání z připojeného notebooku přes HDMI. Není to kvalitou ripu. Po vypnutí trumotion přímo v nastavení přehrávaného videa se obraz zlepšil.

Přehrávání videí přímo v televizi je nedotažené. Televize si nepamatuje uživatelské nastavení pro titulky (velikost, barva) a pro každé video je to nutné nastavit zvlášť. Titulky se nezobrazují pokud je přítomen tag pro kurzívu. Videa se často trhají a ráda se seknou. Také nelze nastavit poměr stran přehrávaných videí. Zobrazovaný obraz se řídí dle rozlišení videa.

Nemá cenu čekat na budoucí lepší firmware. Pochybuji, že by to LG dotáhlo do konce. Shodou okolností byl dnes nabídnut přes automatickou aktualizaci firmware 4.01.27, který nepřináší žádné viditelné změny (hbbTV stále pro ČR blokováno atd.)

Závěr: NEdoporučuji použití televizoru jako primárního přehrávače.
KamilZ (10277)|11.7.2012 14:31
[QUOTE=hanessh4;416425]pohybů jakoby nestíhalo vykreslování, nebo se kolem hran objektu objevovaly kostičky[/QUOTE]
Kostičky nebudou pravděpodobně nestíháním (to by muselo mít opravdu velký datový tok), ale spíš vysokým stupněm komprese. Děje se to i PC, nebo tam je to OK? Pak by to skutečně bylo nestíháním.
player (70)|11.7.2012 16:36
Je pravda že 3D TV mají lepší obraz díky výkonějšímu procesoru na dokreslování obrazu pro 3D.
hanessh4 (48)|13.7.2012 15:10
Me to prehravani prislo uz na pk950tce prave v pohode, ale tady to bylo trochu horsi. Ale zda se mi ze pres dlna a komp to jede lip nez z hdd pres usb... jinak truemotion nema nijak viditelny vliv na obraz, nechapu. Jeste me trosku stve ze youtube app neprehraje spoustu videii, ale jinak spokojenost, akorat sem mrknul do manualu a trochu me zarazi ze tam pisou ze k vypalovani obrazu se deje uz po dvou hodinach statickeho obrazu... doufam ze to je dost nadhozene cislo, prave kvuli tomu sem nekupoval plazmu :-D
KamilZ (10277)|13.7.2012 15:42
Můžeš být klidný. U LCD se jedná o vypálení dočasné (resp. to není ani vypálení, ale spíš paměťový efekt panelu). Samo zase časem zmizí, nebo stačí na pár minut pustit černo-bílé blikání s maximalním jasem a kontrastem. Ale už jsem dlouho neviděl, že by to někdo potřeboval.
neo69 (18)|15.7.2012 09:48
Tak jsem nahodil novej firmware (stahoval se snad 2hodiny) zdá se mi, že je trochu rychlejší naběhnutí sat tuneru a přepínání kanalů. Jinak jsem až dnes zkoušel nahrávání na ext. disk 120GB WD (pozor tv si disk sama naformátuje), původně jsem měl dojem, že na stránce LG psali, že nahrávání je možné pouze u dvb-t, dnes jsem zkoušel a jde nahrávat i dvb-s. Jinak k nahrávání jsem zkoušel i 32gb flashku a tu to nechtělo vzít.
malymiki (5)|25.7.2012 16:56
Dnes proběhla aktualizace firmware na verzi 4.01.36 a přinesla aktivaci hbbTV i pro ČR. hbbTV tedy už funguje. Můžete vyzkoušet u programů české televize.
hanessh4 (48)|25.7.2012 22:21
potvrzuji bezproblémové přehrání zvuku ve formátu DTS...stejně jako 1080p filmu přes dlna, i hbbtv (nutné zapnout v menu...) - díky za tip
player (70)|1.8.2012 11:21
Ta plynulost přehrávání je lepší až po aktualizaci nebo je je to o nějakém nastavení.
hanessh4 (48)|3.8.2012 05:40
Prijde mi to stejny...ale nemam s prehravanim filmu zadny problem momentalne...
martinmartin (5)|8.8.2012 14:44
Po té posledni aktualizaci to psalo možnost připojení klávesnice a myši do usb tak jsem to vyzkoušel a opravdu funguje a dokonce i bezdrátově
fricino (10)|13.8.2012 18:17
Zdravim.. TV jsem si nakonec koupil, všechno je supr.. Ale včera jsem si všimnul jedné věci.. Při vyšších hlasitostech TV jakoby rezonuje. Podle mě to je způsobené nedoléhající zadní stěnou na dvou místech.. Objevuje se to jak při běžném TV sighnálu tak při přehrávání z usb.. Má s tím někdo zkušenosti? Dá se s tím něco dělat? Díky za pomoc
bavorak (1494)|13.8.2012 18:23
tak skus tu zadnu stenu dotiahnuť a tym to bud opravis, alebo vylucis. Dnes uz ziadne plomby na TV nebyvaju ...
still_wolf (3)|14.8.2012 10:20
Dobrý den,
uvažuji o této TV a viděl jsem jí i v obchodě. Měl jsem určitý dojem, že TV nestíhá řádně vykreslovat. Ale zdálo se to pouze mě (ze 3 lidí), celkový obraz mi přišel nepřirozený a umělý. Jenomže se jednalo o nastavený v obchodě, tedy velký jas apod. Také bych se chtěl zeptat, jestli někdo pociťuje duchy apod. a jestli se zlepšilo nastavování titulků (resp. jestli si TV již pamatuje jejich nastavení). Také tu někdo zmínil rezonanci kvůli nepřiléhání plastů, také jste to někdo zaznamenal, nebo se jedná o jeden kus?
Děkuji
fricino (10)|14.8.2012 10:51
bavorak: na miste, kde to podle me rezonuje, zadnej sroub neni. Ten zadni kryt tam ma vuli kvuli tomu..

Still_wolf: já si jí koupil právě kvůli obrazu. Je fakt, ze kdyz sem ji privez tak sem se trochu zhrozil z toho obrazu (presvetlenost atd.), ale pri ne tak ujetym nastaveni je to supr.. Nastaveni titulku si tv po vypnuti bohuzel nepamatuje..

Ale ta rezonance me dost stve, nesetkal se s tim jeste nekdo?
still_wolf (3)|14.8.2012 11:35
Co myslíte tím "ne tak ujetý"?
fricino (10)|14.8.2012 11:57
přesvětlený, přílišná ostrost a tak
still_wolf (3)|14.8.2012 12:29
Já se už leknul, že je zapotřebí radikálního snížení jasu apod. Protože potom by se za slunečního dne vůbec nedalo koukat :-)
hanessh4 (48)|19.8.2012 22:01
Pokud to opravdu rezonuje kryt který nedoléhá k rámu, tak to by mělo přestat když při té zvýšené hlasitosti na ten kryt zezadu zatlačíš... pokud to pomůže tak bych tam něco zapřel o zeď např. ale já zatím nic takovýho nepozoruju - hlasitost mám kolem 13 nikdy sem ji ani neměl víc jak 20... :D (zase se mi odlepuje zepředu ta stříbrná lišta na jednom konci :D - neřeším).

Jinak sem tam si jde všimnout jak u filmů z usb, tak na dvb-t obkostičkování nějakého rychlejc pohybujícího se objektu... je ale potřeba se na to soustředit a všímat si toho jinak si toho nevšimnete... a zdá se mi, že úplně truemotion vypnout nejde, ale pak je obraz dost trhaný nebo zpomalený.
j.c (10)|20.8.2012 10:09
Zdravím,
Také jsem majitelem této TV. Chtěl bych se zeptat ostatních uživatelů na jednu věc - jak se vám řadí kanály z DVB-S? Mě od č.201, což je dost hloupé. Zajímavé je, že takto je to jen při nastavení země CZ. U UK nebo bez zvolené země je to normálně od č.1, jenže to pak zase nejde HbbTV. Firmware mám 4.01.36, příjem pouze z DVB-S.
TV jinak ok, vše jsem zatím přehrál, akorát mám pocit, že občas u HD kanálů občas dochází k rozostření obrazu (lokálně, ne po celém obraze). Je to těžké odchytit.
lacohorac (1)|24.8.2012 20:53
na LG32LS570S ZB firmware 4.01.58

funguje zvuk v DD , WMA , MP1,2,3 i DTS !
přehrává MKV (i s AVC) , MPG1,2,4 , VOB , AVI (DivX5)
hbbTV na čt i DVB-T
nahrává jak z DVB-T tak i DVB-S(S2) i v HD

číslování kanálů je trochu podivné a záleží na postupu naladění
nejoptimálnější je manuální a v pořadí jak potřebujeme
player (70)|24.8.2012 21:32
Dalo by se říct že za málo peněz docela ujde.Jak je na tom obrazově myslím příjem ze satelitu.
martinmartin (5)|25.8.2012 09:34
j.c- Pokud si pamatuji tak hbbTV mě u pozemní TV šlo až od verze 04.01.46 jak je to u sat nevim ale zkus novou verzi dnes ráno mě tv stáhla verzi 04.01.58.
martinmartin (5)|25.8.2012 10:03
Ještě malý postřeh. Měl jsem problém s připojením přes usb adaptér LG jelikož bydlím v činžáku a signál od modemu O2 mě jde přes 4 zdi a ještě poměrně daleko. Vyřešil jsem to tak že jsem použil doma se válející eXtended Ranger od TPlinku v ceně necelých 500 Kč který jsem postavil za TV a propojil je kabelem. Jestli máte někdo zkušenost s funkčností jiných usb wifi adaptéru třeba Tenda W311U nebo TP-LINK TL-WN722N dejte vědět díky.
martinmartin (5)|25.8.2012 12:47
Mám ještě prosbu, na ovládání TV byla aplikace LG TV Remote ale ta bohužel nefunguje našel jsem aplikaci LG Magic která tuto televizi již podporuje ale nejde stáhnot z marketu s hláškou že tato aplikace neni přístupna v teto zemi.Pokud se kní někdo dostanete tak ji nabídněte Díky.
hanessh4 (48)|28.8.2012 12:17
Na internetu najdes apk...

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
martinmartin (5)|31.8.2012 10:16
Tak už jsem to pořešil.
PavelO (40)|18.9.2012 19:50
Ahoj koupil jsem tuto telku ve 32 palcích a marně se snažím nainstalovat dálkový ovladač AN-MR300. Ať dělám co dělám nejde to ani náhodou. Firmware jsem aktualizoval a nic. Nemáte někdo zkušenosti s tímto ovladačem?
Jarda.Bar (1238)|11.10.2012 11:29
Má prosim vás tato telka matný a nebo lesklý panel?
Vlastik11 (1)|11.10.2012 11:49
Lesklý
Jarda.Bar (1238)|11.10.2012 14:03
Díky moc.
brga (27)|14.10.2012 00:42
Lesklý má akurát tak rám - displej je našťastie matný!!!