Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně   Fórum Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 38

Téma: Propojení audia v domácnosti - prosím o radu

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2008

Výchozí Re: Propojení audia v domácnosti - prosím o radu

No zrejme jsi necetl celou diskuzi. Pokud by jsi ji cerl dozvedel by jsi se ze jsou tu 2 odkazy na set kde davaji k.recevieru i repro. Ja proste nejsem audiofil jako ty. Nebudu za repro davat desitky tisic. Dost mozna bych ani ten rozdil v takove mire nerozpoznal. Chci jen mit prostorovy zvuk pro vwechna zarizeni.

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

Četl jsem celou diskuzi, ale ne odkazy na sety, jen ten na tvé repro, co máš nyní.To že nějaký obchod nabízí zvýhodněné sety AVR + repro nelze zaměňovat za repro dodávané k AVR. Já také nemám finanční možnosti a repro mne nestálo desítky tisíc, ale dohromady jen asi 9 tis. (2 přední repro a 2 zadní, prioritně na hudbu). Nikdo ti nebrání udělat si to po svém ... stejně tak ti to tady asi hned tak někdo neschválí ...
    Panasonic TX-P46VT20E, VANTAGE HD8000S, Pioneer BDP-51FD, Pioneer SC-2023-K, Pure Acoustics Proxima 60 F

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Copak někdo psal o repro za desítek tisíc? Stačí Ti nejzákladnější repro za 6 kKč a budeš se zvukem řádově někde jinde. A věř, že to poznáš, na to nemusíš být audiofil. Pokud si koupíš to, co jsi vyhlédl, tak budeš mít doma místo jedněch chrchláků dvoje, naprosto zbytečně a vyhozené peníze.

Kup si za 128$ převodník HDMI na 5.1 a připoj si XBox přes něj. Předpokládám, že hry jedou v LPCM (nevím, nehrahu) a máš to ještě levnější.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 09-05-2012 v 21:00

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2008

Takže Kamile počítej se mnou ... tvé avizované repro 6000 + woofer 4000 + recevier 7000 a máme to suma sumárům 17 000 a to jsou ty nejlevnější komponenty.

Dobrá tedy ... zeptám se tedy jinak. Co by jste mi doporučili za konkrétní nákup abych měl recevier a 5.1 repro max. do 10 000. Za takovou cenu podle mě nic vymyslet nejde a jak jsem psal nechci utrácet 20 000 za audio, když potřebuji jen něco propojit a mít prostorový zvuk. Takže to vidím na nákup recevieru a wooferu. Na to napojím aktuální satelity a někdy v budoucnu budu uvažovat o lepších repro.

Registrace
    Feb 2011

Pořád nikde nevidím ty bedny za desítky tisíc. Kdyby jsi koupil AVR set za 12-15kKč, tak i bez subu (který dokoupíš kdykoli později) to bude mít lepší zvuk, než plasťáky se subem. Ale nemá to cenu dále rozebírat a ztrácet čas, evidentně jsi rozhodnutý, každý svého štěstí strůjce. Jen by jsi měl pochopit, že to není o výkonu, kterým se pořád oháníš. Nastuduj si něco o akustice a konstrukci repro, aneb stále platí, že objem ničím nenahradíš.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 10-05-2012 v 08:41

Je tu pravidelně
    Registrace
    Nov 2007

Pokial do toho nechces vrazat XYZ penazi, tak si vyber z tych najlacnejsich setov (urcite si aj tym skor polepsis ako pohorsis). Tu je zopar moznosti (urcite najdes aj ine):
    1. http://www.mall.cz/domaci-kino-bez-dvd/onkyo-htx-22hdx + http://www.mall.cz/sestavy-reproduktoru/onkyo-sks-22x
    2. http://www.mall.cz/domaci-kino-bez-dvd/yamaha-yht-296
    3. http://www.mall.cz/domaci-kino-bez-dvd/pioneer-htp-071

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jul 2011

Citace Původně odesláno od Mystix Zobrazit příspěvek
    Takže Kamile počítej se mnou ... tvé avizované repro 6000 + woofer 4000 + recevier 7000 a máme to suma sumárům 17 000 a to jsou ty nejlevnější komponenty.

Dobrá tedy ... zeptám se tedy jinak. Co by jste mi doporučili za konkrétní nákup abych měl recevier a 5.1 repro max. do 10 000. Za takovou cenu podle mě nic vymyslet nejde a jak jsem psal nechci utrácet 20 000 za audio, když potřebuji jen něco propojit a mít prostorový zvuk. Takže to vidím na nákup recevieru a wooferu. Na to napojím aktuální satelity a někdy v budoucnu budu uvažovat o lepších repro.
    Neviem co riesis! Ten ONKYO AVX 380B za cca. 6.000 Kc ma pozitivne recenzie! Vydajne miesto maju v Prahe a ty si predsa Prazak, nie? http://www.elektromedia.cz/proc-nakupovat-u-nas
    Aj recenzie od nakupujucich som ti postol...

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2008

No podle parametrů mi přijde ten Pyonýr lepší http://www.alza.cz/pioneer-htp-071-cerny-d283161.htm. Nicméně u těhle sestav mi přijde, že kvalita satelitů bude úplně stejná jako mám teď, takže přemýšlím nad tím koupit jen recevier a woofer a staré satelity napojit zatím na koupený recevier a později koupit něco lepšího. Jen tedy nevím co s koncovkami. Teď mám satelity jen na klipsny a samotný drát ... asi bych na ně musel napájet nějaké koncovky.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jul 2011

Podla akych parametrov? 1 vstup HDMI navyse a 1 opticky vstup menej?Pioneer ma HDMI 1.4 ARC? (EDIT: takze ARC ma aj Pioneer)

Na pripomenutie http://www.eu.onkyo.com/downloads/1/...tasheet_EN.pdf

Mas pravdu kup iba receiver...a za kolko? lebo aj na tento receiver ht-r380 napojis ine repraky
    Naposledy upraveno uživatelem erik555: 10-05-2012 v 12:34

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2008

Takže jsem se rozhodl, že koupím samotný recevier a boower, který nejde ze staré 5.1 napojit. Na nový recivier připojím staré bedny, které by to dle impedance mely zvládnout. Vyřeším tím můj primární problém a to je propojení všechy zařízení v domácnosti do jednoho zvukového výstupu. S odstupem času pak koupím kvalitnější repro.

Ještě bych měl doplňující dotaz. Domácí multimediální centrum u mě tvoří HTPC. Chtěl bych se zeptat jak vést z PC do recevieru zvuk aby došlo k nejmenšímu zkreslení a snížení kvality zvuku. Nabízí se optický výstup z integrované zvukové karty na desce nebo HDMI přes grafickou kartu. Co myslíte?

Registrace
    Feb 2011

Tady snad není kde váhat, porovnej si, co dokáže přenést HDMI a co SPDIF. Navíc je nesmysl tahat z HTPC zvlášť audio do AVR a zvlášť video do TV, správná cesta je HTPC -> AVR -> TV přes HDMI....

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2008

Díky za info. Čistě tedy ještě dotaz pro mojí informovanost. Propojím tedy PC s AVR HDMI kabelem. Pravděpodobně bude stačit verze kabelu 1.3. Nicméně měl bych ještě dotaz ke zpracování zvuku. Jaký HW v PC se v tu chvílí stará o zpracování zvuku? Je to tedy nějaký chip na grafické kartě? Je takový chip dostatečně kvalitní, aby zpracování zvuku zvládl bez nějakého výrazného zkreslení? Nevšiml jsem si, že by na grafických kartách s HDMI uváděli nějaké podrobnosti o zpracování zvuku.

Registrace
    Feb 2011

Kabel "HDMI 1.3" neexistuje. Podle starého, již zakázaného značení byly kabely "HDMI 1.3 Class 1" a "HDMI 1.3 Class 2" mezi nimiž je velký rozdíl. Co si mám tedy představit pod "HDMI 1.3"? Nicméně tohle se už dávno nesmí používat, dnešní předepsané značení je "HDMI Standard" a "HDMI High Speed". Co všichni s tím pitomým značením pořád máte?!

Pojmem "zpracování" zvuku není už tak podstatný. Vše jede digitálně a buď se zvuk ze streamu sprostě přepošle na na výstup (Bitstream), nebo se provede jeho dekódování do LPCM podle jasného algoritmu a prostor na "vymýšlení" zde moc není (na rozdíl třeba od upscalingu při zpracování obrazu, který je také digitální). To není analog s D/A převodníky, které měly velký vliv na kvalitu zvuku, SNR apod. Dnes si zvukovky kupují převážně lidé pokud potřebují kvalitní analogový vstup/výstup, digitální vstup, případně nějaké HW zpracování a efekty (hry). No a ještě samozřejmě audiofilové, kteří slyší rozdíl mezi SPDIF z X-Fi a NVidia HDMI, což já naštestí nejsem .
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 14-05-2012 v 09:21

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2008

No tak se hned nerozčiluj. Tohle značení ještě používá spousty prodejců no ...

Tak nakonec z PC půjde zatím zvuk ze zvukovky optikou do AVR a obraz z graf. karty (kde je redukce z DVI na HDMI) pomocí HDMI do AVR. Až nadejde čas koupím grafiku s HDMI a vše pojede přes HDMI. Snad v tomto prozatimním řešení nebude docházet k nějaké desynchronizaci zvuku s obrazem.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Bude (koli input lagu TV)
    Ale kedze ides z PC, vies to lahko korigovat.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Uživatelů prohlížejících téma: 1 (členů: 0, nepřihlášených: 1)

Podobná témata

1. LG 42LW4500 - propojení s PC a funkce 3D - prosím o radu
    Od snake33 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-03-2012, 18:46
  2. Prosím o radu - LCD či PLAZMA na propojení s PC
    Od Peteer v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 39
    Poslední příspěvek: 07-11-2008, 18:17
  3. Prosim o radu
    Od pokryv v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1