Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně   Fórum Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 24

Téma: CS 6 prichazi

Je tu pravidelně Avatar uživatele SmirickyT
    Registrace
    May 2008

Výchozí CS 6 prichazi

Premiere CS6 a dalsi programy od Adobe (After Effect) budou v prodeji za dva tydny od 7.kvetna.
    Pribylo par novych programu, neco pro barevne korekce. Doufam ze dalsi programy byly prevedeny do 64bit.

http://www.bhphotovideo.com/c/produc...roduction.html

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Výchozí Re: CS 6 prichazi

Adobe Premiere se hodně zlepšilo, navíc ten komplet s AfterEffects je silná dvojka. Díky za odkaz.

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2007

Já bych po mojich zkušenostech s Premierou tolik nejásal. Zatím na Edius nemá. Snad bude trial k odzkoušení (ne něco ořezaného). Samo že nehovořím o After Effects, to je PAN PROGRAM, jenomže pro amatéra moc drahý a složitý.

Registrace
    May 2008

Výchozí Podpora Grafik Radeon

CS6 by mela umozni HW accelaraci na Radeonech pomoci open CL. To je dost zajimavy. Zatim vse jelo jen CUDA od Nvidie.
    http://vr-zone.com/articles/amd-and-...e-6/15657.html

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Ano, chlubí se tím jak Adobe, tak AMD. Takže mají vlastně vše, včetně Intelu (který předpokládám v CS6 pojede také). Nerozumím ale poznámce "Supported AMD graphics cards for GPU acceleration". Že by zapomenutá stará specifikace?

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Zdá se mi, že je docela předělané pracovní prostředí.

Je tu občas
    Registrace
    May 2007

Citace Původně odesláno od BEPE Zobrazit příspěvek
    Zdá se mi, že je docela předělané pracovní prostředí.
    No to mi ani neříkej.Místo aby v ní zprovoznili smart rendering, tak předělaj pracovní prostředí ?
    SAMSUNG LE37B650, LG MS450H, Panasonic HDC TM900, AVR Pioneer VSX-S300, LG BD 660

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

No, ten smart rendering by se tedy hodil. Jinak počkám na rozumný recenze a hodnocení a potom se případně rohodnu, a nebo taky ne.

Registrace
    May 2008

Encore CS6 bude 64bit. Predpokladam ze dojde k vyraznemu zrychleni encodingu.

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2007

Premiere Pro CS6 je tady.

Ze zvědavosti jsem si stáhl trial abych si mohl udělat obrázek jaká je skutečnost, když předcházel takový humbuk. Trochu se změnilo prostředí,
    ale ne natolik, aby to nějak nepříznivě ovlivnilo práci (používal jsem Premču CS3). Jako současného uživatele Ediusu mne především zajímala
    rychlost renderu z AVCHD 5Op do .mp4, který má v Ediusu HW podporou. Protože jsem investoval do CPU Intel Sandy Bridge 2600K se zákl.deskou
    s čipsetem Z68, byl jsem zvědavý budu-li mít v Premče stejnou podporu. Podpora NENÍ !! A není ani smart rendering.
    Testoval jsem render klipu ze 4 souborů AVCHD (50p 26Mbps) s TT:52 sec. bez přechdů a filtrů do .mp4. V Premče trval 1min.09sec. V Ediusu 6.06
    s HW podporou trval 23 sec.

Potom jsem vyšťoural přes Amsoft kromě spousty chváli návod na úžasné zrychlení, cituji:
    Oproti renderování pouze s využitím výkonu CPU bylo na systému se čtyřjádrovým procesorem Intel® i7 930 s frekvencí 2,8 GHz po instalaci
    základní karty NVIDIA Quadro 2000 dosaženo šestinásobného zvýšení výkonu. Quadro 5000 zvyšuje výkon až 8x, zatímco špičkové systémy
    Maximus využívající kombinovaný výkon karet Quadro 6000 a Tesla C2075 byly 9x rychlejší.

Když jsem zjistil cenu uvedených grafik, zalil mne studený pot. Nejlevnější NVIDIA Quadro 2000 je k mání za cca 12k, ty výkonější od 55k nahoru.

Upgrade z Premči CS3 bych sice měl za 8.700,-Kč, ale raději zůstávám u Ediusu, v dohlednu je upgrade na v.6.5, snad bude povedenější než byl na 6.07.

Toť zatím vše, nic jiného jsem nestihl, rád si přečtu ohlasy od ostatních uživatelů.

Registrace
    Feb 2011

NVidia Quadro rozhodně není základní karta (je to profi karta). HW akcelerace přes CUDA funguje i na podstatně levnějších, neoficiálně i na úplných šrotech. Je plugin i pro Intel CPU (resp. HD GPU), ale ještě není pro CS6 (čekal bych, že to bude mít CS6 už v sobě).

Tím nehájím Premiere oproti Ediusu (to neposoudím), jen vysvětluji
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 18-05-2012 v 05:47

ai ai je nyní online
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od romana51 Zobrazit příspěvek
    mne především zajímala
    Rychlost renderu z AVCHD 5Op do .mp4
    Premiera zada vzdy hodne silny hradware, ale zase musim rict, to muze byt pro nekoho okrajova zalezitost, renderuje treba pres frame server (tedy mozna az to rozjedou v te nove verzi, pokud to nejede ted), tedy export je do lepsiho a free x264 enkoderu. Muzes pouzit 1pass CQ (CRF). U toho Ediusu neni frame server a pouzivas 2pass? To mas casove 2x tolik.

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2007

KamilZ - ona je otázka, jaký efekt zrychlení se s podstatně levnějšími kartami dosáhne. Při provádění testu jistě věděli proč použili profi karty. Kdyby byl
    stejný efekt na šrotech, jistě by je použili! To by byla reklama! Termín "základní karta NVIDIA Quadro 2000" je uveden v citovaném elaborátu.

ai - používám CBR a datový tok nastavuji podle zdroje. Stejně je čas renderu v CS6 lepší než v předchozích verzích (1:09 proti TT klipu 0:52).
    Má to na svědomí zřejmě slušně nadupaný PC.

Registrace
    Feb 2011

Oproti čistě softwarovému počítání znamená i nejlevnější GPU podstatné zrychlení. Samozřejmě že s Teslou se do nedá porovnávat, ale to už je spec. karta čistě na výpočty, ne na grafiku.

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2007

KamilZ - souhlasím. Já ale vycházím z mého hlediska, kdy mám možnost získat Premču CS6 za celkem příznivou cenu upgrade. Ale abych dosáhl efektu
    jako na Ediusu, musel bych investovat min. 20k, a to není pro amatéra rozumné. Upgrade PC na Intel Sandy Bridge 2600K vč.zákl.desky byl za polovic !
    Lákala mne myšlenka Premči na druhém PC (na chalupě) abych nemusel přetahovat pro Edius HW klíč.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Uživatelů prohlížejících téma: 1 (členů: 0, nepřihlášených: 1)

Podobná témata

1. VD: Přichází čas 3D televizí?
    Od Redakce v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 42
    Poslední příspěvek: 05-12-2011, 21:56
  2. Final Cut 8 asi prichazi
    Od SmirickyT v sekci Editace videa
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 17-04-2011, 10:53
  3. Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 15-10-2005, 19:58

Pravidla přispívání