Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P50GT30, Samsung PS51D6900, LG 50PZ950 nebo něco jiného?

genett (44)|21.4.2012 18:37
Zdravím, před Vánoci jsme tady úspěšně vyřešili koupi LEDky, teď pokukuji po plazmě. Pročetl jsem to tady snad celé a jsem z toho zas poněkud mimo. Chci pěkný obraz i ve dne, dokonalou černou (to je podmínka), nahrávání přes USB a 3D, bude se na tom taky hrát PS3, takže odolnost proti vypalování je žádoucí, úhlopříčka +-50", super by byl PIP, ale to asi nemá z těchto tří žádná. Preferoval jsem Panasonica GT30, je teď za super cenu, ale pak jsem se tady dočetl o problémech se zelenými fleky, hučícími větráky a trafy :-( Byl jsem se na něj podívat v Electroworldu, neměli ho moc dobře nastavený, takže bílá byla spíš šedá (snad to není normální...!) a hlavně jsem postřehl blikání, z čehož tedy radost nemám a nevím, jestli to není znásobené zářivkami v prodejně, ale černá super, to blikání bych asi ještě překousl. Hned vedle stál nějaký plazma Samsung (D6900 to nebyl), ten neblikal, zas se na něm neskutečně škubal pohyblivý text (měli tam ukázku něco jako na ČT24 běžícící text dole) a hlavně černá byla snad horší, než na LCD, prostě šedá, to jsem ani netušil, že je u plazmy něco takového možné, ale zas podání barev se mi íbilo víc, než u Panasonicu. LG jsem zatím blíže nezkoumal, ale zas jsem četl, že má tendenci se vypalovat a černá taky není nic moc, tuhle značku mám až 3. v pořadí. Tak a teď babo raď, co mám koupit. Nejvíc se mi pořád zamlouvá ten Panasonic, je to dobrý nápad? Nebo počkat na P50ST50? Cenový limit je 26 000. Díky
lerby (906)|21.4.2012 19:52
Ak si vnimal blikanie Panasa a na Samoch nie, tak to osvetlenim nebude. Ludia vnimavejsi na blikanie (vratane mna) dost casto vnimaju aj efekt, ktory sa spomina na forach ako 50Hz bug a s nim spojene falosne kontury a znizeny gradient vtedy, ked je na obrazovke pohyb.

Uroven ciernej na plazme sa v osvetlenom obchode neda dost dobre porovnat, lebo vtedy porovnavas skor kvalitu antireflexneho filtra a ten maju Samsungy od 6kovej rady v poriadku. Naozajstnu uroven ciernej rozoznas az vecer doma pri zhasnutom svetle a aj to iba pri velmi tmavych scenach.
genett (44)|21.4.2012 20:26
lerby: díky, to chápu, že když Samsung má vypnutý obrazovku šedou, tak ta černá v osvětlené místnosti může být maximálně zas jen šedá. Dost se dívám ve dne, takže tohle je problém. Ten, na který jsem koukal byl asi něco z 5kové řady. Takže 6 má černou obrazovku jako Panasonic? To by bylo super! Takže ten PS51D6900 je dobrý? Černá OK, žádné pazvuky od zdroje, žádné zásadní problémy? Oni ho nikde moc nemají, naštěstí v Datartu snad ano, ale je na samotné horní cenové hranici, můžu se na něj zajít podívat. Nebo nějaký jiný Samsung?
lerby (906)|21.4.2012 22:17
Plazmy maju oproti LCD podstatne nizsi jas a ak ti bude navyse do obrazovky svietit odraz slnka od protilahlej bielej steny, tak cierna vybledne a obraz bude nevyrazny. Aj ten najlepsi AR filter pomaha hlavne ak svetlo dopada zhora, ale jeho ucinnost klesa ak svetlo dopada zpredu alebo zboku. Cez den je lepsie aspon trochu zatemnit. Samsung D6900 nema nejake zasadne chyby, ale treba pocitat s velmi rozdielnou kvalitou vyroby u vsetkych vyrobcov.

Ked plazmu... vyberal by som minimalne od ST50, D6900 a vyssie. Minulorocne Panaky su na moj vkus uz celkovo dost tmave. O Eckovej rade od samsungu a novych LG sa toho este vela nevie.
Calebcz (138)|22.4.2012 09:59
Pokud jsi videl blikani Panasonicu v krame, tak garantuji, ze doma to pusobi daleko, daleko rusiveji. Ja jsem kvuli tomu Panasonica vratil, ted kdyz jsem v obchode s elektronikou, vidim blikani Panasonicu uz od dveri. Dale jak vzpomenul lerby, Panasonic maji obraz dost tmavy. Pres velmi dobry antireflexni filtr ve dne sem na nem toho narozdil od Samsungu moc nevidel.

D6900 je dobra volba, problemy muzou nastat 2. Cerna neni tak dobra jako u Panasonicu, letosni modely E6xxx maji byt o 10% lepsi. Dalsi problem (kusovy) muze byt bzuceni trafa. Moje PS51D550 bzuci celkem dost, Panasonic i s jeho vetrakama byl proti nemu tichounky.
spotnickoff (152)|22.4.2012 10:39
pred 2 tyzdnami som kupil ps51e6500 a velka spokojnost
lerby (906)|22.4.2012 11:02
V recenzii E8000 na cnet sa spomina jeden zasadny pozitivny posun k lepsiemu a to, ze sa uroven ciernej nemeni pri aktivovani "Cinema Smooth". Predpokladam ze ciernu bude mat rovnaku aj europsky model pri vstupe 50i. Uroven niekde okolo 0,02-0.03cd/m2 musi uz naozaj normalnemu cloveku stacit.

to spotnickoff:
Je to tak aj na tvojej E6500?
genett (44)|22.4.2012 13:53
pánové, díky všem za dobré rady. Dnes jsem si udělal další kolečko po obchodech a bohužel jsem zjistil, že plazma není nic pro mě. Nejen Panasonic, ale i Samsung mi bliká, i když mnohem méně. Navíc mi vadí odlesky ve skle a všeobecně menší svítivost proti LED LCD. Prostě tam měli vedle plazem nějaký LG LCD tuším 47" W5500 a ten se mi líbil obrazově mnohem víc. Nebliká, obraz jasný, černá i ve dne černá a spotřeba 90W jako bonus. Pasivní 3D mi taky vyhovuje, takže se zaměřím tímhle směrem. Škoda, tak moc jsem tu plazmu chtěl :-(
lerby (906)|22.4.2012 18:03
No len aby si bol spokojny s tou ciernou (skor modrou) aj doma vecer!
genett (44)|22.4.2012 20:36
tak nakonec ještě počkám, ono není kam spěchat. Uvidíme, s čím se předvedou 2012 plazmy od Panasonicu a LCD od LG. Až to bude všechno na trhu a otestováno na lidech, tak něco koupím.
bavorak (1494)|23.4.2012 14:58
D6900 ma filter uz skutocne celkom dobry aj cierna je cierna, ale to ti uz napisal Lerby. Mne navyse ani nevrci a este jedna vec, na ktoru si sa pytal, D6900 PIP ma!
genett (44)|23.4.2012 22:15
bavorak: ty mi teda dáváš :-) PIP bych opravdu využil, reklamu pustit do okýnka a pohodička. Asi to funguje jen na jednom multiplexu, ale to by nevadilo. No nic, jak jsem psal, počkám na Panasonic, s čím se vytáhne a uvidíme, prozatím nákup odkládám.
bavorak (1494)|24.4.2012 10:30
Sklamem ta. Ten PIP je jednotunerovy, takze da sa napr. z externeho satelitu hlavny obraz a dolu maly z vnutorneho DVBT. Interny sat prijimac nepouzivam, tak neviem, ci by t toho islo. Ale PIP pouzivam to ano :-).
genett (44)|10.5.2012 23:43
tak jsem tu zas s aktuálními kandidáty, nové Panasonicy jsou na světě a po přečtení prvních dojmů to u mě vyhrává Samsung.
Vybírám mezi PS51E550 a PS51E6500. No a pak je tady D6900, kterou snad mají v Datartu, ale to je loňský model takže doufám, že E6500 bude stejně dobrá, nebo lepší.
E6500 má oproti E550 navíc Real black Pro (oproti real black), wifi, satelit, HbbTV a E550 má navíc AllShare Play (to nevím, co je). Nechce se mi připlácet 6000,- za zbytečnosti, které nevyužiju. Tak se chci zeptat, kdo ty TV znáte, je ta E6500 proti E550 obrazově o tolik lepší, že se vyplatí ty peníze investovat? Hlavní rozdíl bude asi v nějakém tom filtru, takže teoreticky lepší černá ve dne? Díky.
spotnickoff (152)|11.5.2012 08:20
genett: chod do e6500, e6500 sa isto viac priblizuje k e8000 ako d6900 k d8000. a ta 8000 rada je u samsungu top. mam e6500 asi mesiac a velka spokojnost. cierna paradna, neblika, nebzuci... ale inak videl som aj d6900 a vedla bola g30 od panaka a ten samsung bol lepsi... jednoznacne ostrejsi. inak obrazovy rozdiel medzi e6500 a e550 je isto viditelny. a na obraze by som nesetril
genett (44)|11.5.2012 08:49
spotnickoff: když máš tu E6500 doma, zajímalo by mě ještě, jestli to má nějaké skupiny oblíbených kanálů? Budu koukat na kabelovku a tak bych si to rád uspořádal.
spotnickoff (152)|11.5.2012 09:32
genett: netusim nepouzivam. budes to mat napojene na analogovu kablovku? nie ze by to muselo byt hrozne, jeden cas , to uz su roky, som aj mal do plazmy privedenu kablovku ale ak by si si dal digitalny satelit tak ten obraz bude neporovnatelny.
informaciou neposluzim. ja mam externy sat prijimac, tazke neviem. hocijaky hd sat prijimac za 60e ti odvedie lepsiu sluzbu, aj polska ariva. nehovoriac o tom ze do roka budes asi v zisku oproti mesacnym splatkam kablofky
genett (44)|11.5.2012 11:02
kabelovka je digitál UPC, HD kanály jsou super, i když je jich málo, ale Nova sport i Eurosport tam je a víc vlastně v HD nepotřebuju, na filmy mám mediaplayer. Teď mám asi 3 roky starý 40" LCD Samsung B5xx řady, v tom CI modul a pohodička, žádný externí box a nehodlám na tomhle systému nic měnit. Prémiové kanály bych musel platit i na satelitu. Co mi tedy dost vadí na tom mém Samsungu je právě ta nemožnost skupin oblíbených kanálů a otravně pomalé přepínání programů. Rodiče mají loňský Panasonic TX-L32DT30 a tam to uživatelské pohodlí je úplně o něčem jiném, rychlé přepínání kanálů a 4 oblíbené skupiny. Tak doufám a předpokládám, že se Samsung za ta léta polepšil, ale to si už celkem snadno ověřím v obchodě.
spotnickoff (152)|11.5.2012 14:21
digital kabelovka = OK. neviem preco ma napadla analogova... to by bol hriech krmit tym plazmu. inak ja som mal 5 rokov plazmu od samsungu HDREADY a poviem ti ze do dnes je na nej krasny obraz. SD signal je paradny, HD samozrejme lepsi, nie ako na FULL HD ale paradny aj tak. nebyt toho ze som chcel uz vacsiu uhlopriecku, ze som chcel tensiu plazmu a montovat to na stenu, tensi ramik atd atd tak nebol dovod menit. takze ja som ani pred tym nemal s plazmou od samsungu problemy. ja to sialenstvo "ak plazmu tak jedine od panasonicu" vobec nechapem
patriot (227)|14.5.2012 12:33
Jestli ti bliká Panasonic v obchodě, tak ti doma blikat nemusí (nebude). Musím uznat, že Panasoniky nějak interferují se zářivkami či jinými TV v obchodě - mají totiž mimořádně rychlý luminofory. Hlavně 3D je v obchodě šílený. Doma je ale vše vpořádku. I když místnost osvětluji halogeny, příp. LED (komorní nasvětlení), tak nebliká. Pouze když do místnosti svítí slunce, tak občas zpozoruji nějaké zamihotání obrazu při velmi světlých scénách.
Co se týče podání obrazu, tak zatím jsem neviděl pořádnou plazmu od Samsungu. LG je OK, ale Panasonic je Panasonic. Stačí přepnout do režimu THX. Jo, Samsung možná upoutá ostrým barevným obrazem, ale zobraz si na něm tvář a dekolt hlasatelky a zjistíš, že Panasonic zobrazuje opravdu mimořádně věrně a že fialový ksicht na Samsungu tam asi nemá být. Když Panasonic, tak nebrat S,U,G řadu, ale aspoň ST, GT, VT. Ty nižší řady mají v modelovém roce 2011 nazelenalý obraz, takže si mohou se Samsungem podat ruku.
Mám 50GT30 a obraz je nejlepší, co jsem v roce 2011 měl možnost vidět. Nevrčí, nehučí, nebliká, nepíská. Tohle ti potvrdí většina majitelů, stačí tady popátrat v příspěvcích.Možná s koncem výrobního cyklu se množí v distribuci né zcela dokonalé přístroje - ale to spekuluji. Koupil bych si ji zase.
bavorak (1494)|14.5.2012 12:57
Typicke ohlupovanie, ako na panasoniku funguje vsetko ako ma. Je to samozrejme hlupost, su o tom popisane tisice prispevkov. Radsej treba dopredu upozornit cloveka na pripadne nedostatky, ako blikanie, bzucanie, zelenanie, aby si pozrel ci mu to nevadi a ak nevadi, tak potom je to pre neho vynikajuca telka.
samozrejme, ze vsetky telky maju svoje chyby, teda aj sam aj LG, ale treba o nich hovorit, aby si ludia mohli vybrat to, co im najviac vyhovuje.
A ak mu panasonic v obchode blika, tak bude blikat aj doma a zvyknut sa na to neda, skor naopak ....
nunacek0 (947)|14.5.2012 13:51
Tak vy dva jste nyní předvedli skvělý souboj značek, kde každý hodnotí tu svou a jelikož jste spokojeni majitelé jednotlivých modelů tak je zcela pochopitelné, že to hodnotíte jak hodnotíte. Pravda je , že problémy Panasonicu ( zelený nádech, blikání, hluk trafa,Kolísání jasu ) i Samsungu ( hluk trafa, podání barev, vypalování obrazu) byly detailně probrány na spoustě stránek tohoto i jiných diskusních fór. Oba máte bezproblémové kusy a tak vaše hodnocení svých Tv je v pořádku, ale pokud by jste třeba jako já měl doma 3ks Tv , která vykazuje ty samé vady tak už pomalu ztrácíte optimismus a divíte se , že někdo jiný tyto vady na svém Tv vůbec nepozoruje. V minulém roce obě, vlastně všechny tři ( LG) značky měly konstrukční problémy a měly na to rok , aby s tím něco udělali. U Panasonicu se to z větší části podařilo a pokud mluvím jen za sebe tak je to okem znát. Neodstranili zcela vše, ale ty největší problémy (zelený nádech, kolísání jasu i černé, kapku pohyb, kapku detaily v černých scénách, dynamický rozsah, i zvuk..) se podařily dostat o stupínek výše. Samsung nemám a neznám tak nemohu zhodnotit modely 2011 -12 .
bavorak (1494)|14.5.2012 15:58
Vsak ja som napisal, ze vsetci vyrobcovia maju svoje problemy a vychvalovani mojho kusu nebola rec. Mam tam napriklad stale ciastocne kolisanie jasu. Ale prave preto odporucam nikomu neidealizovat ten ktory vyrobok, aby si potencialny kupec mohol tie nedostatky zhodnotit.
nunacek0 (947)|14.5.2012 16:16
Všude je něco. Kdybych byl tak š´touravý jako u třech předešlých ST30tek tak bych vrátil i tuto. Ale asi jsem jebly a moc vše sleduji. Po čase to na Tv ani nenajdu, kde mi to tak moc vadilo.
genett (44)|14.5.2012 21:09
ještě jsem nic nekoupil, jsem prakticky tam, kde jsem byl na začátku, akorát jsem přečetl několik stovek příspěvků tady i jinde a zabil několik dnů. Už jsem vás, zdejší štamgasty, poznal a vím, kdo za jakou značku kope :-) Tedy nenašel jsem toho moc ani tady ani jinde o plazmách LG. Jinak jsem v sobotu náhodou zavítal do hospody, kde měli plazmu Panasonic, nevím jaký model, to jsem nepoznal. Dávali zrovna fotbal, takže dost zelené plochy a světe div se, blikání jsem nepozoroval. Možná na tom osvětlení v obchodě něco bude. Počkám si, až se něco solidního objeví v pořádné akci (třeba TX-P50GT30 nebo Sam D6900 za 17000 :-) a to vezmu. Ať je to aspoň levné, když už to nebude úplně super, stejně to za tři roky půjde pryč...
genett (44)|14.5.2012 22:18
Zeptám se ještě, jaký je nejlevnější v současnosti dostupný 51" Samsung s kvalitním filtrem a 3D? PS51D6900?
nunacek0 (947)|15.5.2012 00:17
Samsung PS51E6500
patriot (227)|15.5.2012 07:53
[QUOTE=bavorak;409744]Typicke ohlupovanie, ako na panasoniku funguje vsetko ako ma. Je to samozrejme hlupost, su o tom popisane tisice prispevkov. Radsej treba dopredu upozornit cloveka na pripadne nedostatky, ako blikanie, bzucanie, zelenanie, aby si pozrel ci mu to nevadi a ak nevadi, tak potom je to pre neho vynikajuca telka.
samozrejme, ze vsetky telky maju svoje chyby, teda aj sam aj LG, ale treba o nich hovorit, aby si ludia mohli vybrat to, co im najviac vyhovuje.
A ak mu panasonic v obchode blika, tak bude blikat aj doma a zvyknut sa na to neda, skor naopak ....[/QUOTE]

Tak do je zase neobjektivní příspěvek - demagogie. Máš doma Panasonika ? "Všeci to říkají", "To ví každý", "To je přece jasné" - nejsou přece objektivní důvody. Všimni si, že ti co na toto neustále remcaj, ve skutečnosti žádného Panasonika nemají.
Samozřejmě mu to doma téměř s jistotou blikat nebude. Já v obchodě to blikání také vidím, doma nikoliv. Měl jsem doma spoustu lidí na návštěvě, když jsme hodnotili TV, nikdy nikdo neřekl, že mu TV bliká. Já když vidím blikání, tak jen za slunečného dne a při světlé (téměř bílé) scéně a poslední podmínka - musím očima těkat po obraze a musím k TV právě přijít. Po 5s sledování mi tento jev vymizí úplně. Proto říkám, že mi plazma nebliká. Nebudu přece řešit takovéto nepodstatné technicko-fyziologické nuance. Nevylučuji, že existují lidi s podstatně vyvinutějšími smysly, než mám já. Ale Panasonic určitě nekonstruuje své TV tak, aby mu je třeba 10% lidí vracelo. A tak je to se vším - hluk ventilátorů, hluk zdrojů atd. Prostě mně nic při normálním sledování nevadí, naopak, obraz obdivuji a užívám si ho. V modelovém roce 2011 určitě na GT30 obrazově žádný Samsung nemá. Moje kritérium hodnocení je takové, že si všímám toho, který obraz mne přesvědčí o tom, že je skutečný. Že to co vidím, je nejbližší skutečnosti.

Doporučuji zapomenout na emoce, zajít do obchodu, nechat si postavit své favority vedle sebe, provést základní nastavení obrazu (přepnout se z prezentačních profilů třeba na THX, který je již v defaultu zcela použitelný), nastavit stejný jas obrazu a začít hodnotit. Smysl mají jen scény s lidmi a přírodou. Na Avataru nic nepoznáš. GT30, VT30 jsou opravdu v tomto hodnocení fantastické, sorry pokud jsem urazil majitele Samsungu, ale to je jeho problém, že si jej koupil, ne Panasoniku, že je jednoduše lepší. Píši to tak agresivně proto, že rozdíl vídím jako tak výrazný, že za tímto názorem si zcela jasně stojím. LG se mi obrazově líbí, ale vadí mi na LG, že se o jejich modelech nedozvíš vůbec nic. Neexistuje nic jako katalog LG, či návod k obsluze pro konkrétní TV. Chceš-li neco vědět, musíš na uživatelská fóra a tahat věci z lidí - majitelů LG. Co je to za přístup ?

Nic není dokonalé, proto každý rok přicházejí další a další modely a po nějakém období další a další technologie. Ale jedno je jisté - v roce 2011 nebylo lepšího obrazu na plazmách, než na Panasoniku. V plazmách je konkurence málo (pouze Samsung a LG), že není problém si těch pár placek srovnat před sebe a zhodnotit. Co letošní ročník a dál, je věc otevřená. Ale vzhledem k tomu, že v současném světě TV jsou všichni ve ztrátě či na hranici rentability, nemyslím si, že by se vývoj těchto technologií ubíral jinou cestou, než cestou cenové optimalizace.

Samotný Panasonic z důvodů cenové rentability uzavřel dvě své továrny v Japonsku. Jednu na neoPDP panely, jednu na LCD panely. Takže pokud chcete TV s panelem Made in Japan, vězte, že zřejmě poslední mohykán - Panasonic - zemřel. Nikdo jiný již dávno panely pro TV v Japonsku nevyrábí, pokud je mi známo. I Panasonic se hodlá vydat cestou outsourcingu - podobně jako LG či Samsung, ve kterých najdete panely mnoha asijských výrobců jako AOC, AUO, CheMei a další. Toto je skutečná kvalita těchto značek. Nejlepší na tom je, že do jednoho modelu dává třeba Samsung panel od několika různých výrobců panelů - podle toho, kdo mu zrovna nabídne nejlepší cenu na dodávku, možná i podle toho, kam Samsung zboží posílá ... Zkušení zákazníci proto u Samsungu lezou v obchodě do servisních menu, aby zjistili, co konkrétní kus na prodejně má za výrobce a šarži panelu. To jsou specifika současného globalizovaného světa. V tomto byl Panasonic jiný - ze staré doby - a panely si vyráběl sám, mohla se měnit maximálně šarže. Ale doba se mění. Bohužel. Cena, cena, cena a ještě jednou cena. Nemá na vybranou.
Ivo Mašek (10205)|15.5.2012 08:33
Jenže na krámě, kde bliká spousta zářivek, nelze objektivně zjistit nic.
nunacek0 (947)|15.5.2012 08:40
Pěkně napsáno a souhlasím s tímto otevřeným názorem. Pokroky se už v této fázi nedají co se týče obrazové kvality již nějak výrazně očekávat a tak je třeba spíše čekat na kvalitu zdrojového materiálu, především z éteru, abychom si Ty naše milášky mohli užívat. SD je katastrofa a HD programů konečně přibývá. Jen kdyby ty HD kanály opravdu splňovaly tu kvalitu, která se od nich očekává. Pak nebudeme řešit, kterou Tv si koupit, protože i levnější Tv ( né úplně levná, ale i ta se dá) nám poskytne kvalitní podívanou. a ta hrstka postižených jako my se pak může nimrat v detailech co je absolutní top. I když ten má každý z nás v oku zcela jinde.
bavorak (1494)|15.5.2012 08:40
[QUOTE=patriot;409837]Tak do je zase neobjektivní příspěvek - demagogie. Máš doma Panasonika ? "Všeci to říkají", "To ví každý", "To je přece jasné" - nejsou přece objektivní důvody. Všimni si, že ti co na toto neustále remcaj, ve skutečnosti žádného Panasonika nemají.[/QUOTE]
samozrejme, ze som panasonica mal a po tyzdni som ho musel dat kvoli blikaniu prec
samozrejme ze som si v obchode postavil kandidatov vedla seba, nastavil, porovnal, ale blikanie ......
a navyse mna si neurazil, to sa ti nepodari, a ze som kupil to co som chcel nieje moja smola.
a ak chces nieco vediet o LG spaytaj sa
nunacek0 (947)|15.5.2012 08:49
Né všechny krámky mají toto osvětlení. Byl jsem v jednom (Planeo elektro), kde měli takový ponurý kout, kde i doma večer mám snad více světla a tam se dalo docela dobře posoudit blikání plazem. Shodou okolností tam byl pán, který přišel z OK prodejny , kde mu plazmy blikaly a tak ji vyloučil ze svého seznamu kandidátů na koupi, ale jako viděl v tomto krámku plazmy v jiném pro běžného uživatele domáčtějším prostředí tak si nakonec plazmu domů odvezl. Pozoroval jsem ho snad půl hodiny jak chodí a hodnotí až oslovil prodavače a LG 50pv350 už jela domů. Především ocenil přirozenost obsahu-. Ale to jen na okraj, že né všude je to naprd. Ale máš pravdu Mašku, že většinou tomu tak je a pro vnímavé LCD vítězí.
genett (44)|15.5.2012 09:25
[QUOTE=bavorak;409843].
a ak chces nieco vediet o LG spaytaj sa[/QUOTE]

mě by tedy zajímalo, jak to je se zrcadlením panelu u LG (třeba ta 50PZ950), co černá ve dne/v noci a hlavně vypalování - chci na tom mastit i PS3.
Jinak jsem včera už měl vyplněnou objednávku 50GT30 na Electroworldu, mají teď ještě lepší cenu 19999,- ale na poslední chvíli jsem zas couvl, třeba se na těch 17 dostanou, mají jich evidentně nakoupenou hromadu a když nepůjdou na dračku, budou muset zlevnit. Tak tady všichni pomlouvejte Panasonic, ať to nikdo nekupuje :-)
nunacek0 (947)|15.5.2012 09:31
Tohle opravdu o ničem nevypovídá a nemá to nic společného třeba s kvalitou jejich Tv. Navíc tam čtu,že Panasonic prochází restrukturalizací, kde to má zřejmě podstatný vliv na toto. Již jsem tento článek četl dříve. Myslím, že všichni se dnes trápí s nižší kupní silou než předpokládali.
spotnickoff (152)|15.5.2012 09:53
nunacek0: ma aj nema. mas pravdu ze o kvalite ako takej to nic nehovori. ale hovori to o tom ze vo svete predava samsung ovela viac. a ze iba v CS a SK je z podivnych dovodov panasonic hviezdou a samsung na okraji. A vo svete je to opacne. O tomto to hovori.
spotnickoff (152)|15.5.2012 10:31
Ako majitel 2 plaziem od samsungu by som sa k tu uvadzanym chybam samsungu dokazal vyjadrit asi takto:
1. hluk trafa. 5 rokov stary model bzucal a trafo bolo pocut. nikdy som to neriesil. mna osobne to nijako nevyrusovalo ked som to zacal samostatne pocuvat tak ano bzucalo to. Hovorim o 5 rokov starej plazme. Teraz novy tohorocny model nebzuci takmer vobec. Teraz uz nepocujem bzucat trafo. Uz pocujem bzucat chladnicku, lampu ked stiahneme svietivost vtedy mi bzuci ziarovka paradne a harddisky ked prehravam film z MMP. Takze je to jedno. vtedy mi bzucala plazma teraz mi plazma nebzuci a bzuci kadeco ine. Cely ten bzukot clovek vnima iba ked sa nan sustredi.
2. podani barev ma panak lepsie. len sa to tazko hodnoti. lebo clovek najcastejsie vedla seba vidi panaka a samsunga iba v obchode. a tam sa bavime o nenastavenych farbach. akonahle farby na samsungu nastavis blizia sa kvalite panaka. vyrazny rozdiel je asi iba v defaultnom nastaveni.
3. mam 2. plazmu samsung. po vypalovani nemam ani stopy. ani na jednej ani na druhej.

[QUOTE=nunacek0;409747]Samsungu ( hluk trafa, podání barev, vypalování obrazu) [/QUOTE]
patriot (227)|15.5.2012 15:09
[QUOTE=spotnickoff;409854]nunacek0: ma aj nema. mas pravdu ze o kvalite ako takej to nic nehovori. ale hovori to o tom ze vo svete predava samsung ovela viac. a ze iba v CS a SK je z podivnych dovodov panasonic hviezdou a samsung na okraji. A vo svete je to opacne. O tomto to hovori.[/QUOTE]

Je to pouze a jedině o ceně. Ve světě i u nás. Pokud Panasonic vyrobí panel v Japonsku a pak TV smontuje v České Republice, tak nemá šanci na zajímavou cenu. Ani v Japonsku, ani v ČR se za hrst rýže nedělá.
Kolik lidí si koupí třeba TV značky Changhong, která se u nás také vyskytuje ? Asi moc ne. Ale Samsung, který má v sobě panel od Changhongu (o čemž běžný uživatel nemá vůbec páru) půjde na dračku. Přitom konkrétně Changhong je z těch velmi dobrých značek a výrobu panelů má rovněž v České Republice.

Když to vezmu globálně - lidi chtějí levný "značkový" TV. Kvalitu podle nich zaručí značka. Vždyť Samsung "je nej", ten frčí ! Proto Panasonic omezuje vlastní výrobu. Dávno to udělali v Sony a nedávno u opravdového kvalitního výrobce Philipse, až jsem musel zamáčknout slzu. Bohužel, nadále se budou prodávat jen Changhongy, AOC, CPT, CheMei, AUO - přestrojené za značky Samsung, LG, Panasonic, Sharp, Sony, Philips či co chcete. Teda Sharp zatím - zatím ne. Ale i ten se ocitlnul v rekordní ztrátě, takže možná mu taky zvoní hrana. No a my se tu budeme nadále hádat, jestli je lepší Samsung nebo Panasonic. Úsměvné. Správně by totiž téma mělo znít třeba "AOC vs. AUO".
A to je důvod proč mnoho výrobců (ponejvíce LG, Samsung, Grundig atd) moc informací neposkytuje. Podívejte se na (zatím) košatou technickou specifikaci Panasonicu či Philipse a porovnejte to s tím LG, Samsung, Grundug. Vždyť se nic nedovíte - podle mne proto, že chtějí mít tu specifikaci volnou, aby mohli nakupovat komponenty různých výrobců a furt budou tu specifikaci plnit - protože je tak hoodně obecná, povrchní. Nic detailního v ní neslibuje.
spotnickoff (152)|15.5.2012 15:48
nepochopene. nema vyznam debata co je lepsie. ci pan ci sam. tak to myslene vonkoncom nebolo a ten link o tom ani nic nehovori. otazka znie preco vo svete v predaji vedie samsung a v CZ/SK su vsetci do nohy (povedzme v pomere 90:10) zblazneny do panasonicu. Tak stoji otazka. Preco celosvetovy pomer povedzme 60:50 v prospech samsungu nie je podobny aj v CZ a SK. Preco u nas to je 90:10 v prospech pan.... to som mal na mysli a to je to comu nerozumiem od sameho zaciatku.
genett (44)|15.5.2012 18:50
některé nižší Sharpy dělá turecká firma Vestel, takže asi žádná sláva. To mě taky štve, že člověk vlastně pořádně neví, co kupuje a specielně u LCD Samsung ani co tam bude za displej. U plazem to snad ale tak není.
Pavell007 (790)|15.5.2012 19:01
spotnickoff-teda já osobně bych řekl, že u nás mezi lidma taky kraluje Samsung, ale tady jsi na nadšeneckým fóru, takže to zkresluje pohled-je to jen pár desítek lidí dokola... Česká masa taky jede v Samsungu :) Maj prostě lepší marketing, tak prodaj víc. Vzpomeň si, jak v 70. letech vyhrál konkurenční boj technicky nejhorší systém VHS. V tý době bylo ještě video2000 a betamax myslím, oboje lepší...Takže není jasné, že se automaticky prosadí nejlepší kvalita...
bavorak (1494)|15.5.2012 19:05
[QUOTE=patriot;409890]Bohužel, nadále se budou prodávat jen Changhongy, AOC, CPT, CheMei, AUO - přestrojené za značky Samsung, LG, Panasonic, Sharp, Sony, Philips či co chcete. [/QUOTE]

lenze toto je vlakno o plazmach ...... a tam si robi panely kazdy sam. Len tolko ....
bavorak (1494)|15.5.2012 19:12
[QUOTE=genett;409851]mě by tedy zajímalo, jak to je se zrcadlením panelu u LG (třeba ta 50PZ950), co černá ve dne/v noci a hlavně vypalování - chci na tom mastit i PS3.
Jinak jsem včera už měl vyplněnou objednávku 50GT30 na Electroworldu, mají teď ještě lepší cenu 19999,- ale na poslední chvíli jsem zas couvl, třeba se na těch 17 dostanou, mají jich evidentně nakoupenou hromadu a když nepůjdou na dračku, budou muset zlevnit. Tak tady všichni pomlouvejte Panasonic, ať to nikdo nekupuje :-)[/QUOTE]

Ja nemam PK950, kde je real black filter, takze neposudim, ale tie filtre nepomahaju vacsinou na zrkadlo, ale na pohltenie dopadajuceho svetla. Ja mam PJ550 to je HD ready, lebo mama neá to pozera hlavne FVBT a sem tam satelit. Je ako zrkadlo, ale ked na to nedopada svetlo (ma to chrbtom k oknu) tak je ten obraz o to hlbsi, ako u notasov s lesklym panelom a navyse je ten obraz svetlejsi, ako na mojom same. Cierna je taka slabsia, asi ako na X-kovych panakoch alebo D550 samoch. Ale vecer je to uplne v poriadku. Na hry ho nekupuj, aj po roku, ked das menu na 10 minut, tak to tam mas na nejaky cas. To napriklad moj sam nerobi. Oba maju cca rok.
genett (44)|15.5.2012 19:21
bavorak: díky, takže LG si mažu (stejně nikdy nebyl v plazmě můj favorit) kvůli tomu vypalování. Občas si chci zahrát.
spotnickoff (152)|15.5.2012 20:08
tomu neverim. ja sa povazujem za nadsenca a kedze som mal otvorene oci aj usi skoncil som u samsungu. a uz 6 rokov mam dojem ze som urobil dobre. panasonic v ziadnom pripade nie je extratrieda. nie je vyrazne lepsi aby akoze "fajnsmekery" ho kupovali a plebs kupoval samsunga. Tomu neverim. Pamatam si velmi dobre ako do mna predavac ako "beznemu" zakaznikovi tlacil panaka do hlavy. Tu (CZ/SK) vznikol fanatizmus s nazvom ak plazma tak jedine panasonic....

[QUOTE=Pavell007;409915]spotnickoff-teda já osobně bych řekl, že u nás mezi lidma taky kraluje Samsung, ale tady jsi na nadšeneckým fóru, takže to zkresluje pohled-je to jen pár desítek lidí dokola... Česká masa taky jede v Samsungu :) Maj prostě lepší marketing, tak prodaj víc. Vzpomeň si, jak v 70. letech vyhrál konkurenční boj technicky nejhorší systém VHS. V tý době bylo ještě video2000 a betamax myslím, oboje lepší...Takže není jasné, že se automaticky prosadí nejlepší kvalita...[/QUOTE]
Ivo Mašek (10205)|16.5.2012 07:31
[QUOTE]Kolik lidí si koupí třeba TV značky Changhong, která se u nás také vyskytuje ? Asi moc ne. Ale Samsung, který má v sobě panel od Changhongu (o čemž běžný uživatel nemá vůbec páru) půjde na dračku. Přitom konkrétně Changhong je z těch velmi dobrých značek a výrobu panelů má rovněž v České Republice.
[/QUOTE]
Changhong jsem tu dvoum lidem, kteří chtěli za hodně levný peníz přijatelnou kvalitu, doporučoval. Neuspěl jsem. Škoda, .... pro ty lidi. Říká se, že neznalost je blažená. Ono ovšem jak kdy. Většinou je to ku škodě.
Pavell007 (790)|16.5.2012 11:00
[QUOTE=spotnickoff;409931]Tu (CZ/SK) vznikol fanatizmus s nazvom ak plazma tak jedine panasonic....[/QUOTE]

No ale já si teď koupil plazmu Panasonic na základě přečtení velmi obdivných recenzích na ZAHRANIČNÍCH serverech. :)
spotnickoff (152)|16.5.2012 11:41
a ani trochu sa ti nezdaju podozrive?
recenzie recenzie recenzie.... daj link na porovnavaci test 50'' VT50 a e8000... to by bol jediny test ktory by ma zaujal. zvysok su bohapuste dristy. Castokrat nespominajuce ani len zakl. vadu panakov - blikanie. co si o takej recenzii mozem mysliet.

[QUOTE=Pavell007;409992]No ale já si teď koupil plazmu Panasonic na základě přečtení velmi obdivných recenzích na ZAHRANIČNÍCH serverech. :)[/QUOTE]
Pavell007 (790)|16.5.2012 11:50
No hele, vzhledem k tomu, že jde o zahraniční recenze, které dle tvé teorie nejsou poznamenané cz-sk Panasonic šílenstvím, tak jim i věřím :)
A není pravda, že by nepsali i nějaké chyby-ty recenze co jsem četl já, tak všechny vzpomínaly napříkladi to blikání, že tam je stále.
Ale všechny ty recenze byly pochvalné ve velmi podobném duchu, tak je dokonce i možný, že se panasonicu letos opravdu ty plazmy povedly.
Spíš to začíná vypadat, že co si já mám myslet o tvé objektivitě :)
spotnickoff (152)|16.5.2012 12:54
moja objektivita zacina a konci v mojom oku. a teda ano je to subjektivita. presne taka ista subjektivita ako subjektivita autora recenzie. len ja som mal jednu vyhodu. prisiel som do obchodu a videl som naraz povedzme panaka g30 a samsung d6900 a moje oko mi povedalo jasne. ten sam d6900 je lepsi. kupil som potom ineho samsunga aby si si nemyslel ze tu chvalim nieco co mam doma len preto ze to mam doma. nie. cosi som videl.a ano bolo to len moje oko. comu ale vobec nerozumiem je to ako ti chlapci recenzuju tie modely. uz som to tu kdesi pisal. ak nespravia porovnavaci test tak to si v hlave zapamataju kvalitu obrazu? a potom o dva tyzdne novy iny model porovnaju so svojimi spomienkami? no ja neviem. mne ked niekto dnes ukaze nejaku fotku a o mesiac inu ja nedokazem povedat ktora z tych dvoch (velmi vyrovnanych) fotografii bola po techn. stranke lepsia. Ja to nedokazem. Ti chlapci asi hej. A takymto recenziam ja mam verit? To radsej uverim tomu mojmu subjektivnemu oku.