Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UE32D5520 zprovoznění PVR

Barty7 (14)|7.4.2012 17:45
Zdravím pánové,
můžete mi prosím někdo,napsat,jak na to?Našel jsem návod v Aj na samyGo,ale jsem z toho jelen.
Nemám tv napojenou na síť,což je ale asi jediná možnost,jak pvr zprovoznit??
Děkuji za trpělivost.
Retiree (659)|8.4.2012 09:59
Nebuď z toho jelen, hledal jsi dobře, jJe to v podstatě velmi jednoduché... Ovšem jak se do SM dostaneš, to už je složitější. Dost se to řešilo i na tomhle fóru, ale už jsem to nenašel, snad někdo jiný.. Na SamyGo jsou i odkazy na postupy přes hotelové menu, ale to jsem neřešil...
Pokud se neozve někdo povolanější, stáhnul bych si do pc potřebné programy a pak zkusil propojit pc a tv peer-to-peer (nevím, zda je propojení p2p možné takto jednoduše???) a pak bych postupoval podle návodu na SamyGo nebo třeba na Wiki http://wiki.samygo.tv/index.php5/The_D_Series_Wiki
Nebo, pokud vlastníš pc, tak se vážně zamysli nad domácí sítí, nahrávání pomocí tv je stejně v podstatě k ničemu, prakticky pouze pro timeshift. Koupil bych jednoduchý router a nějaký USB tuner, nahrával převážně v pc a editované nahrávky sledoval na tv.
Barty7 (14)|8.4.2012 12:59
Hotelové menu jsem zkoušel,ale na d5500 tento postup nefunguje.Tedy vše probýhá podle návodu,jen to skryté menu se pak prostě nezobrazí.
Co se týká toho programu,tak je v němčině a to je pro mě velký oříšek.(já německy umim jen Mercedes a Messerschmit).A jestli dobře chápu,tak teda stačí na prudko propojit počítač s televizí přes LAN??A ono se to nějak samo spáruje?
Retiree (659)|8.4.2012 13:29
No s tou němčinou jsem na tom podobně, ale v ruSamsung TVCommunicator potřebuješ použít pouze dvě tlačítka na jedné záložce, případně je3t2 jednu další záložku pro kontrolu, zda je tv připojen. Při staru programu jsem všechno odklikal (blbec, nevím co).
Připojení k netu potřebuješ jenom pro stažení ruSTVC a pouze pro komunikaci s ovladačem ruSTVC na svém pc, takže by mohlo postačovat i spojení p2p pomocí přímého nebo kříženého (netuším) patch kabelu. Ale nechť se k tomu ještě někdo vyjádří...
Pokud zprovozníš PVR, budeš dále řešit na co nahrávky ukládat. TV si připojený disk zformátuje bez ohledu na případně již uložená data. Nahrávky jsou nepřenosné (jednoduše) na PC s Win, dokonce nejsou přenositelné ani mezi tv stejného typu, nedají se editovat (vystříhat reklamy), nahrávat lze pouze jediný program v multiplexu, současně můžeš pouze sledovat tentýž program, načasování nahrávky je jenom zdánlivě jednoduché (vyhledem k nedodržování konců pořadů). Pokud použiješ memorystick (flashdisk), budeš opět řešit jaký typ, jak ho naformátovat (Sam je velmi vybíravý co do vhodnosti flashdisků), (ne)přenositelnost nahrávky stejná jako u HDD... Toto vše se zde na fóru už řešilo, i když vyhledání není jednoduché..
Takže skutečně velmi doporučuju pomýšlet na malou domácí síť (metalickou, ne WiFi!)

Dotaz na ostatní Je možno propojit pc a tv peer-to-peer pro popisovaný účel?
Barty7 (14)|8.4.2012 15:33
Tak hotovo.Děkuji Retiree za nakopnutí.Je to opravdu jednoduché,jak jsi psal.Napíšu teď postup česky pro případné tápače,jako jsem byl já..

Stáhněte si ruSamsung TVCommunicator.
Propojte TV s PC p2p a otevřete program a počkejte,sám si najde IP televize.
Pak na televizi povolte toto propojení.
Vypněte ruSTVC i tv.
Spusťte v TV servisní menu(info-menu-mute-power.
Teď spusťte ruSTVC a zmáčkněte Factory a 3Speed.
V teď již rozšířeném servisním menu.(control- Sub-option) povolte pvr.
Vypněte Tv a funkce je zprovozněna!!

Teď jdu ale zase hledat,proč to nechce splupracovat s mojí 8GB flash. Kingston..:(
Retiree (659)|8.4.2012 18:24
Blahopřeju k úspěchu, těší mě, že lze použít p2p.
Trochu nakopnu, projdi tohle téma https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/28977-Jaky-HDD-k-Samsung-UE40D6530, má sice moc stran, ale nenech se odradit.
Nebo rovnou najdi utilitku Samsung USB Adjuster. Flashku naformátuj v tv, neprojde testem. V tv naformátovanou flashku vlož do pc, poté spusť Samsung USB Adjuster jako správce!!!, vyber připojený flashdisk a nastav v programu. Flashku vyjmi a vlož do tv, bez dalšího by měla být funkční...
Někde je tu i postup, jak flashku aktivovat v linuxu. Je to sice trochu složitější, ale objasňuje to princip činnosti uvedeného programu...
Barty7 (14)|8.4.2012 22:08
Retiree-děkuji moc za Tvůj čas!!Vše funguje jak má!!
bavorak (1494)|9.4.2012 14:03
[QUOTE=Retiree;405190]nahrávat lze pouze jediný program v multiplexu, současně můžeš pouze sledovat tentýž program,[/QUOTE]

predsa len dodam, ze ked nieco v TV nahravas, tak z externeho STB mozes pozerat nieco ine. Mam vyskusane.
Retiree (659)|9.4.2012 14:17
Nějak nechápu, co tím chtěl básník říci...
bavorak (1494)|9.4.2012 14:38
len vysvetlenie pre menej chapavych a neskusenych, nic viac. Prosto, ze sa da na telke pozerat nieco z externeho STB a v TV zaroven nahravat nieco z DVBT.
Retiree (659)|9.4.2012 15:17
To zní naprosto logicky, dva víceméně nezávislé přijímače mohou nezávisle zpracovávat různé programy, to chápu. Ale naprosto nijak to nesouvisí s daným tématem, řešil se tu jediný problém a o STB se tu nediskutovalo, proto ten můj údiv...
bavorak (1494)|10.4.2012 09:50
[QUOTE=Retiree;405190] nahrávat lze pouze jediný program v multiplexu, současně můžeš pouze sledovat tentýž program, [/QUOTE]

fajn, presanme sa hadat. Ja som chcel upozornit, ze neplati "soucasne muzes pouze sledovat tentyz program", ale moze sledovat trebars iny program z externeho satelitneho STB. Snad to niekomu pomohlo. Howgh.