Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nevolnost z DLP projektoru. Je tu ještě někdo?

tfoltynek (2)|24.2.2012 19:58
Nedávno sem zjistil že asi hodinku po sledování filmu na DLP projektoru se mi udělá špatně. Pocit trochu jako po alkoholu, lehké motání hlavy.
Během koukání nic zváštního nepozoruju, periferně vidím duhové přechody. Projektor je Benq 710ST

Máte někdo podobné zkušenosti?
MILOSHKO (587)|24.2.2012 20:09
WAW to si asi kupim :)
faktotum (42)|25.2.2012 10:40
Mám DLP Benq PE7700 a žádnou nevolnost jsem nikdy nepociťoval. Dokonce ani často zmiňovanou duhu jsem nikdy neviděl. Trochu těžko je mi pouze při filmu v 3D Anaglyf, ale na to koukám jen vyjímečně a zátěž na oči pociťuji jen prvních cca 15 minut, pak to přejde.
vivid.sk (11472)|25.2.2012 12:16
Zavisi od individualnej citlivosti jedinca. Je jedno, ci sem napise 10 dalsich ludi, ze nemaju problemy. Pokial si citlivy, ziadna statistika ta nemusi zaujimat (obdobne ako blikajuce PDP, nic nemeni na fakte, ked to ostatni nevidia, ked to prave ty vnimas).

Toto potvrdzuje aj fakt, ze si spomenul "rainbow effect", ktory vacsina z majitelov DLP nevidi/nevnima.


Takze rada na zaver. Skus si pozriet film este cca 10x. Ak si organizmus nezvykne, projektor predaj a kup si alternativny LCD projektor.
Pupak2 (328)|9.3.2012 07:38
Na to si nikdy nezvykneš. Bohužel patříš to té kategorie lidí, kteří mají nízkou setrvačnost sítnice. Vnímáš změny,kteří jiní nevidí a tvůj mozek na to reaguje.
Já jsem na tom stejně, takže jsem přešel na LCD a jsem spokojený.
JindraMZ (2)|29.10.2014 21:01
Nevíte, jestli je v Brně nějaký showroom, kde by se dal filmový DLP projektor vyzkoušet? Chtěl bych si pořídit Benq W750, ale rád bych předem zkusil co na to řeknou oči.
zelenycaj (2)|31.10.2014 09:15
@tfoltynek: nie si v tom sam. ja mam doma teraz optomu 141x ale pojde prec. rbe vidim dokonca aj v menej kontrastnych scenach. oci sa
ani po tyzdni s tym nevedia vyrovnat. pekny obraz, ale idem smerom k lcos projektoru.