Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s Ulead DVD Workshop

keto (136)|24.2.2012 05:58
Prosím o pomoc, mám problém s Ulead DVD Workshopem a ten se týká toho, že při poslední fázi projektu, kdy nechám vytvořit DVD složku, dojde k posunutí obrazu a zvuku. Importovaný mpeg 2 soubor, se kterým po celou dobu pracuju je v naprostém pořádku, jakmile si přehraju projekt pro kontrolu, např. v power DVD, je obraz se zvukem rozhozený. Dělám s ním poměrně dlouhou dobu a nikdy se nic podobného nestalo. Nevím proč a co je příčinou.
Pokud jste se někdo s tímto problémem setkal, prosím o radu.
díky.
arkij (540)|24.2.2012 07:54
Dělají to všechny přehrávače v PC? Zkoušel jsi zda je zvuk posunutý i na vypáleném DVD v přehrávači? Pokud ne, mohl by jsi mít nějaký konflikt v kodecích na PC.
Můžeš taky zkusit zdrojové video rozdělit na obraz a zvuk a přiřadit to k sobě až ve Workshopu, aby si to smíchal sám, to mne teď tak napadá.
Já nikdy ve Workshopu tenhle problém neměl a to jsem ho před časem používal hodně, teď už DVD víceméně nedělám.
keto (136)|24.2.2012 09:34
[QUOTE=arkij;399274]Dělají to všechny přehrávače v PC? Zkoušel jsi zda je zvuk posunutý i na vypáleném DVD v přehrávači? Pokud ne, mohl by jsi mít nějaký konflikt v kodecích na PC.
Můžeš taky zkusit zdrojové video rozdělit na obraz a zvuk a přiřadit to k sobě až ve Workshopu, aby si to smíchal sám, to mne teď tak napadá.
Já nikdy ve Workshopu tenhle problém neměl a to jsem ho před časem používal hodně, teď už DVD víceméně nedělám.[/QUOTE]

Bohužel ano. Krom přeinstalace jsem instaloval i na NTB a dělá to taky. Vypálené DVD to má také posunuté. Jinak mám verzi 2.232, to jsem opoměl napsat.
No já ten MPEG 2 soubor exportuji V Pinnacle Studiu, takže je to spojené. Spiš mně zaráží, že při práci je vše naprosto v pořádku, zvuk na obraz sedí naprosto 100% a po tom co projde finalizace, kde probíhá Audio/Video multiplexing se to rozhodí. Ale jak jsem psal, dělám v DVD Workshopu už několik let a ještě se mi to nestalo. A překvapuje mě i to, že se to stalo na nové instalaci na NTB, kde nemám žádný střihový sw, ani jiný na práci s fotkama nebo videem.
arkij (540)|24.2.2012 09:39
Tak to rozmuxuj a spoj až v tom DVD Workshopu
keto (136)|25.2.2012 15:47
[QUOTE=arkij;399291]Tak to rozmuxuj a spoj až v tom DVD Workshopu[/QUOTE]


To bych mohl zkusit. Poradíš mi nějakej dobrej sw, kterej mi AVI nebo MPEG stopu rozdělí ?
ai (2993)|25.2.2012 21:02
[QUOTE=keto;399439]To bych mohl zkusit. Poradíš mi nějakej dobrej sw, kterej mi AVI nebo MPEG stopu rozdělí ?[/QUOTE]
ffmpeg pro demux mpeg2 skus:

ffmpeg -i original.mpg -vcodec copy -f mpeg2video video.m2v -acodec copy -f mp2 audio.mp2

a pro avi snad Avidemux , nikdy jsem nezkousel ...
keto (136)|4.3.2012 09:14
[QUOTE=ai;399471]ffmpeg pro demux mpeg2 skus:

ffmpeg -i original.mpg -vcodec copy -f mpeg2video video.m2v -acodec copy -f mp2 audio.mp2

a pro avi snad Avidemux , nikdy jsem nezkousel ...[/QUOTE]


Díky. Už sem to vyřešil. Stačilo naimportovat místo MPEG-2 souboru, AVI soubor a nechat udělat konverzi Ve Workshopu. Obraz a zvuk už sedí. Proč to nešlo předtím netuším, ale spadl mi kámen ze srdce :).