Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně   Fórum Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 36

Téma: Jak na titulky u 3D filmu

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Výchozí Re: Jak na titulky u 3D filmu

Citace Původně odesláno od Membpsky Zobrazit příspěvek
    tak budu doufat, že ten si s tim poradí líp, a jestli ne, tak už nevím jak dál....
    Tak jsem ten soft "srt23dass" vyzkoušel. Ano, funguje, vytvoří se soubor s titulky s extenzí .ass a televize to v pohodě přehraje. Obraz je ve 3D a titulky jsou také v pořádku. Má to jen malý háček.
    Funguje to pouze tehdy, když video přehrávám z externího disku, "flashky", nebo přes program Serviio, který mám na PC. Pokud video soubor a titulkovací soubor spálím na placku, tak z přehrávače to stále nefunguje (titulky jsou stále rozděleny). Bohužel, nic se nezměnilo. Jinak ten prográmek je docela šikovný.

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Docela dobré vysvětlení proč to nefunguje a zatím asi fungovat nebude, napsal SpeedyxXx tady:

http://recenze.okamzite.eu/articles/a-zase-to-3d-video/

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2011

Nejak sem nepochopil o co se vlastne snazite. To video prehravate kde? Pokud primo v TV, tak pochybuju, ze k tomu nejak rozumne dostanete titulky. Jedina sance je dostat tam titulky napr. pomoci ffdshow fitru pri prehravani na PC.

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

No, snažil jsem se o to, co je popsáno o pět postů výše. Mít 3D cizí film s CS titulky spálený na placce BD a přehrát ho korektně z přehrávače do televize. Nechci ho pouštět z PC. Nic víc, nic míň. Nejde to, to je tedy vše.

Nováček
    Registrace
    Jul 2012

Zdravím, měl jsem stejný problém - zdvojené titulky ve 3D filmu. Mám TV Samsung a od stejné značky i dom. kino. Když jsem soubor .mkv přehrával z externího disku, který byl zapojený v domácím kině - titulky byly zdvojené. Stáhnul jsem si je tedy ve formátu .srt, a přidal k filmu do jedné složky. HDD jsem pak napojil přímo na TV a titulky byly v pohodě. Zvuk jsem reprodukoval přes dom. kino.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

pouzi hlavu , a dojdes na to ..

Nováček
    Registrace
    Dec 2012

Dobry den,
    Mam 3d tv lg 47lm670s.
    Mam problem se zobrazenim titulku u 3d filmu.
    Situace:
    2D film a *.srt titulky ... OK
    3D film a *.srt titulky vlozeny do *.mkv pomoci aplikace mkvmerge ... OK, titulky jsou 2D, takze leze-li obraz do popredi, titulky rvou oci.
    3D film + *.srt ... Nezobrazi titulky
    3D film + *.sup/*.ass/*.dub prevedene pomoci 3Dsubtitler ... Nezobrazi titulky

Nevi prosim nekdo jak toto vyresit?

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

nimm2:

Dobrý den,
    mám stejný problém, už jste přišel na nějaké řešení?.. snažím se nějak dostat .sub titulky vytvořené v 3Dsubtitleru přímo do mkv, aby to šlo přehrát na LG 3D TV, ale mkvmerge sub formát nebere a žádnej jinej program jsem zatím neobjevil.

Nováček
    Registrace
    Dec 2012

Dobry den,

momentalne som si kupil samsung 3D tv, riesim podobny problem s titulkami. Chcel by som poradit, napalovat dvd/bl nebudem, filmy chcem pustat z HDD, respektive NASu. K TV mam pripojeny aj dvd/bl prehravac cez kt. pripajam hdd. Co sa tyka 3D filmu, ten mi prehra formaty mkv ale aj mp4. Problem je vsak s titulkami. Stiahol som si aj program na prerobenie titulkov z 2d na 3d. Ten mi aj spravi ale prehravac mi ich nechce precitat. Jedine ak v priecinku su srt titulky z 2d a potom mi ich prereze na polovice a prava strana je na lavej a opacne. Neviem ci sa niekto z mojho komentu vyznal, ale ja som v koncoch. Dakujem vsetkym za rady.

Citace Původně odesláno od fpok Zobrazit příspěvek
    Ahoj, přečetl jsem si zde celou diskuzi, vyzkoušel a nefunguje to k plné spokojenosti. Někde dělám asi chybu, a nevím kde.
    Program "3D-Subtitle" jsem si stáhl a postupoval podle návodu. Patřičné soubory *.idx, *.sub i *.xml mě to vytvořilo. Problémy s Javou nebo s .NET jsem neměl, všechno funguje napoprvé.
    Problém je v tom, že pokud film ve 3D spouštím z „Flashky“, externího disku nebo přes program Serviio na PC, všechno krásně v televizi funguje (3D obraz i titulky). Jakmile ale všechny tytéž soubory spálím na BD a spustím z přehrávače (televize i přehrávač jsou Samsung, takže nekompatibilita je méně pravděpodobná), obraz je správně ve 3D, ale titulky jsou rozděleny na dvě části (vlevo , vpravo). Když 3D obraz zruším, rozdělí se mi na dvě části (SBS) a zase titulky jsou v celku a správně. Zkoušel jsem jinak nastavit "3D-Subtitle", ale těch možností tam zase tak moc není a bohužel je to stále stejné. Chtěl jsem si film uložit na placku, ale už ztrácím naději, že to půjde. Poradil by prosím někdo? Děkuji.

Edit: Jo, jedná se o video soubor *.mkv.
    Tenhle dotaz je na Netu položen na více fórech, ale nikde jsem nenašel smysluplnou odpověď.

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Jan 2006

Všiml jsem si tohoto threadu...

Titulkový formát VobSUB (idx+sub) nebude pravděpodobně fungovat v žádném kontejneru, pokud budou renderovány jako 720p nebo 1080p. (U čipů SigmaDesign myslím jistě).Je to definováno pouze pro 480p a 576p. Size atribute je v souboru IDX, který lze otevřít textovým editorem, pokud tam naleznete něco jako "Size:1920x1080", tak to je ono. Lze je bez jakéhokoliv OCR, pokud nechceme SRT překonvertovat na nižší rozlišení pomocí BDSup2Sub.

Nevím jak je který zgarb ofirmwarován, ale u mě byl problém vyřešen navždy používání PGS (BluRay) formátu zapouzdřeného do MKV kontejneru.
    Doporučuji vyzkoušet, pokud je player schopen zvládnout adresářovou strukturu BluRay nebo M2TS, bude umět i tyto titulky.

Nováček
    Registrace
    Dec 2013

Ahoj,
    zajimalo by me, jak zprovoznit 3D titulky na televizi Samsung UE46F6740SB.

Zkousel jsem .ass, ktery to podporuje, ale jak se zda, tak to zase nepodporuje ty specialni tagy a formatovani, takze kdyz tyto titulky vlozim k filmu a ten pak pustim,
    mam dvoje titulky nad sebou. Nezalezi, jestli je mam uvnitr MKV nebo venku.

Napr.
    Dobrý den.
    Dobrý den.

Obrazkovy .sub to jak se zda take nepodporuje, pouze ten textovy... A tak se ptam, lze je nejak vubec zprovoznit ?
    Prijde mi celkem hloupe divat se na 3D film a titulky mit ve 2D.

Googluji uz snad 3 dny a ti, co maji stejne problemy jako ja jsou ignorovani a nikdo jim nepomohl.
    Do televizi moc nevidim, ale prece nemuze byt tak strasne rozchodit 3D titulky ne?

Jako posledni moznost vidim vpaleni titulku do obrazu natvrdo, ale to se mi opravdu delat nechce.

Díky za odpoved.

Registrace
    Jan 2006

Náhodou si můj syn taky pořídil Samsunga, bohužel toho, kdo dělal firmware nenakopali do řiti včas.
    Umí to kontejner m2ts, přitom titulkový stream uvnitř ignoruje, dělal to blb.

Všechny filmy v 3D mám s titulky ve formátu PGS - BluRay, zcela logicky nejlepší volba.
    Pro syna je nutno předělat (jde to rychle) do ASS - advanced substationalfa - to je titulkovací zařízení.

Převodník z srt

Kód:
    http://www.mediafire.com/download/5ud4a4648g3b6ga/srt23Dass.zip
    Něco jako návod

Kód:
    http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=47904
    Pro ty zgarby se nedá použít 3DSubtittler, protože ten má výstup pouze VobSub nebo PGS, to Samsung neumí nebo alespoň mně to nechodí.

Nováček
    Registrace
    Dec 2013

Díky, ale to uz jsem zkousel a udela to onu prasarnu, co jsem popisoval.

Dvoje bily titulky presne nad sebou. Chapu spravne, ze to musim pouzit s m2ts a ne mkv?
    Diky moc za odpoved.

EDIT: Koukal jsem jeste do manualu a televize podporuje jak interne, tak externe .SSA i .ASS, ale dela to furt to same, asi to neumim spravne nastavit...
    Naposledy upraveno uživatelem JazzCZE: 13-12-2013 v 15:26

Registrace
    Jan 2006

SBS znamená vedle sebe
    OU znamená nad sebou

Pro SBS musíš nastavit "side by side"
    pro OU musíš nastavit "top and bottom"

nelze kombinovat !!!!!!

POkud vidíš po zapnutí 3d titulky 2x (nad sebou) tak ve 2D je musíš mít 4x nebo mícháš SBS a OU.

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 419571_3762651912000_252183944_n.jpg 
Zobrazení: 50 
Velikost: 38.4 KB 
ID: 25717

Registrace
    Jan 2006

Jinak mám dojem, že jsi se návod neobtěžoval číst.

Žádné m2ts, ale mkv

Vezmeš původní MKV a otevřeš v MKVMerge, Odbachneš !nebo nemusíš) staré tiulky a ADD nové, ve formátu ASS. Soubor TTF dáš jako přílohu, tedy attachment.

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Uživatelů prohlížejících téma: 1 (členů: 0, nepřihlášených: 1)

Podobná témata

1. LCD: Titulky na avi přestanou fungovat v polovině filmu.
    Od stargate v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 23:13
  2. Titulky do filmu zo satelitu.
    Od tatar v sekci Titulkování
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 11-01-2007, 12:10
  3. Jak importovat titulky do filmu???
    Od pista6104 v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 03-08-2006, 16:32
  4. ako vpalit titulky do filmu?
    Od basino v sekci Titulkování
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 19-06-2005, 02:45
  5. Poruchy v obrazu u filmu s titulky (?)
    Od Pavel v sekci Mastering
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 22-03-2004, 09:41

Pravidla přispívání