Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou TV se satelitnim tunerem a HBBTV?

termit256 (31)|12.12.2011 16:59
Hledam TV s vyse uvedenyma "vymozenostma" + funkcni DLNA. Pouzita technologie, dalsi vybava, cena apod. je mi celkem lhostesna. Samozdrejme pokud bude obraz lepsi, bude mit USB atd. budu rad.
Rozmerove jsem limitovan cca 90cm na sirku.

Poradite?
Ma to byt darek pro matku k vanocum, moc se v tomto oboru neorientuju.
termit256 (31)|12.12.2011 18:27
No, takze zjistil jsem docela nepotesujici zpravy.
Obvolal jsem par vyrobcu na ktere jsem si vzpomel a vysledek je takovy

samsung- ne, idiot, protivna
panasonic- tvrdi ze ne, nekde jsem cetl ze ano ???
LG- ne, idiot
philips- ano od 6 rady, nemaji to ve specifikaci na webu ???
sony- nevi, pry zavola, mlela neco o tom ze jejich tv neumi flash ???
Toshiba - nemaji webovky ???
Sharp - podle webu ne


Tak nevim...
Ivo Mašek (10205)|12.12.2011 18:32
Ještě se zeptej na SHARP. ovšem na TV nad hranici 20 000 Kč. (doufám, že ti neodpoví místo odborného prodavače neodborný skladový podavač)
golfLC (1941)|12.12.2011 18:42
termit256 (31)|12.12.2011 19:21
Takze Sharp podle webovek nic, tedy jestli pomlcka znamena "ne" a kolecko "ano".

S tim Technisatem nevim, o tehle znacce jsem v zivote neslysel (coz ovsem nemusi nic znamenat),
ale ani jsem nenasel zadny obchod v CZ ktery by tohle prodaval, o servisu nemluve.
Taky menu a teletext v nemcine by pro matku asi nebylo to prave orechove.

A cena tedy opravdu neni zadna charita :-)
termit256 (31)|12.12.2011 19:30
Zatim to vypada na Philips 37PFL9606K/02
http://www.philips.cz/c/televizory/9000-series-full-hd-3d-max-dvb-t-c-s2-uhl.-94-cm-37-palec-37pfl9606k_02/prd/?t=specifications

Teda jestli opravdu umi HbbTV. Musim ale jeste overit proc to nemaji na webu napsano - jestli mi buchta na hotline nekecala.

Jinak mi na prvni pohled prijde tato TV celkem v pohode, co vy na to?
Ivo Mašek (10205)|12.12.2011 19:49
[quote]
S tim Technisatem nevim, o tehle znacce jsem v zivote neslysel (coz ovsem nemusi nic znamenat),
ale ani jsem nenasel zadny obchod v CZ ktery by tohle prodaval, o servisu nemluve.
Taky menu a teletext v nemcine by pro matku asi nebylo to prave orechove.

[/quote]
http://www.dvb.cz/TechniSat-HD-Vision-40
techsat1.jpg techsat2.jpg
bastlir (3245)|12.12.2011 21:26
[quote=termit256;384169]Hledam TV s vyse uvedenyma "vymozenostma" + funkcni DLNA. Pouzita technologie, dalsi vybava, cena apod. je mi celkem lhostesna. Samozdrejme pokud bude obraz lepsi, bude mit USB atd. budu rad.
Rozmerove jsem limitovan cca 90cm na sirku.

Poradite?
Ma to byt darek pro matku k vanocum, moc se v tomto oboru neorientuju.[/quote]

"Hledam TV s vyse uvedenyma "vymozenostma" + funkcni DLNA" - to by nebyl problém, jen proboha proč HbbTV, když můžeš mít přes sat a někde i přes terestriál TV v plném rozlišení? Aniž bych chtěl podceňovat tvoji matku, nedovedu si představit, jak prostřednictvím DO hledá HbbTV po netu. U Samů od řady UExxD65xx můžeš přehrávat videa např. z YouTube apod., brouzdat, ale neumí přehrávat flash filmy. Možná, že by HbbTV uměla také, ale proč bych to měnil za HD ze satu?
KamilZ (10277)|12.12.2011 22:14
Podle mě je právě HbbTV velmi rozumná volba pro normální uživatele. HbbTV není o tom přehrávat videa z YouTube, je to o tom, co Ti nabídne poskytovatel, ve velmi "lidské" podobě, snadno a jednoduše ovladatelné přes DO. Žádné krkolomné ovládání browseru v TV apod. Nejsou to jen filmy, ale další spousta věcí. Mrkni zde: http://www.digizone.cz/clanky/co-je-hybridni-televize-hbbtv-a-jak-funguje/ a zde http://www.digizone.cz/clanky/hbbtv-nabidne-v-roce-2011-revoluci-v/
Ivo Mašek (10205)|12.12.2011 22:17
myslím, že jsem to sem dával i na TVF, do nějaké sekce
... jo, do slovníku jsem to dával: https://www.tvfreak.cz/slovnik/h#hbbtv
bastlir (3245)|12.12.2011 22:49
Tak jsem si právě na své TV pustil z http://www.i-vysilani.cz "Na plovárně" a funguje to bez cukání a přes celou obrazovku. Ale HD to nebude.
termit256 (31)|13.12.2011 06:52
Presne tak, jde o ten TV archiv. CT to ma spustit udajne nekdy na jare a ja nemam v umyslu kupovat co pul roku novou televizi. TV Nova takhle vysila uz dlouho pres nejaky proprietalni system Panasonicu a s ovladanim tohohle nema problem.
visper (270)|13.12.2011 09:57
Já nevím, existuje vůbec na našem trhu TV s možností HBBTV? Já vím jen o sat. přijímači Technisat. Šlo by to vyřešit u Samsungů nějakým widgetem? Co používají Němci?
bastlir (3245)|13.12.2011 09:58
[quote=termit256;384349]Presne tak, jde o ten TV archiv. CT to ma spustit udajne nekdy na jare a ja nemam v umyslu kupovat co pul roku novou televizi. TV Nova takhle vysila uz dlouho pres nejaky proprietalni system Panasonicu a s ovladanim tohohle nema problem.[/quote]

Nojo, ale achiv Primy kvůli absenci flashplayeru nepřehraju. Zkoušel jsem např. Polreicha.
termit256 (31)|13.12.2011 17:41
Je fajn, ze to Nove funguje.
Hloupe je, ze jaksi chybi obsah.
termit256 (31)|13.12.2011 18:14
Tak abych usetril praci pripadnym zajemcum o tohle.
Volal jsem do Ceske televize, po par prepojeni jsem se dostal k cloveku ktery ma HbbTV na starosti.
Pan byl velice ochotny a celkem obsirne pohovoril.
Situace se ma tak, ze v teto chvili neni na ceskem trhu zadny prijmac ktery toto podporuje (dostal za ukol jich par koupit pro testovani a nic nesehnal). Udajne je problem v tom, ze nekteri vyrobci tyto funkce v TV maji, ale jsou pro region CZ vypnute, protoze je nemeli jak otestovat a lidi by si pak mohli stezovat ze jim to nefunguje, coz zni pomerne logicky. Rikal taky, ze s tim maji problem, protoze nemaji na cem prijimat testovaci vysilani, coz zni ovsem taky logicky.
Hmmm...

Nicmeme pry nelenil a obeslal hlavni vyrobce TV s dotazem jak je to s touto technologii vseobecne.
Vetsinou pry bude az u modelu v r 2012, ale nekteri vyrobci HbbTV maji uz i v letosnich modelech, jen neni aktivni. Dokonce mi jich i par vyjmenoval (nemam to ted u sebe). Tady bude asi vyssi sance, ze u zminenych pristroju HbbTV po otestovani pri nejakem budoucim upgrade FW zapnou.

Osobne mrknu na nemecke weby, koupim odpovidajici model u nas a budu doufat. Nic lepsiho mne v teto chvili nenapada
visper (270)|13.12.2011 18:17
Problém je v tom, že každá stanice má ten archiv dělaný jinak a když se do toho nějakým polohackerským způsobem dostaneme, tak to změní. Doufejme že se norma HBBTV prosadí a donutí je k sjednocení. Ale to může trvat docela dlouho.
termit256 (31)|13.12.2011 18:20
Pred chvili volala zenska ze Sony jak slibovala vcera, ze pry to jejich telky neumi, ale ze si mam nechat zamontovat do TV nejake blize nespecifikovane pridavne zarizeni. Na muj dotaz o co se vlastne jedna a do jakych modelu TV to jde zamontovat, rekla ze nevi a ze mi to posle mailem.
Prislo tohle http://www.hbbtv.org/pages/news_events/pdf/HbbTV-Handout_IBC2011.pdf
No nic, aspon bod za snahu.
Ivo Mašek (10205)|13.12.2011 18:22
[quote]
Doufejme že se norma HBBTV prosadí a donutí je k sjednocení
[/quote]
V západní Evropě to celkem funguje, rozhodně to tam není v plenkách a ve stadiu testů. Tam je to v běžném provoze. Co se týče sjednocení, tak tam je to v pohodě (je to norma a ta je daná). kdo se chce přidat, musí se podřídit (aby to také vůbec fungovalo)
termit256 (31)|13.12.2011 18:23
[quote=visper;384491]Problém je v tom, že každá stanice má ten archiv dělaný jinak a když se do toho nějakým polohackerským způsobem dostaneme, tak to změní. Doufejme že se norma HBBTV prosadí a donutí je k sjednocení. Ale to může trvat docela dlouho.[/quote]

No prave od toho jsem si myslel, ze HbbTV je. Aby se nemuselo nic slozite testovat. Proste zarizeni splnuje standart dle normy HbbTV, a pokud v nem nejsou nejake chyby tak musi fungovat.
Karel72 (428)|13.12.2011 18:26
[quote=visper;384374]Já nevím, existuje vůbec na našem trhu TV s možností HBBTV? Já vím jen o sat. přijímači Technisat. Šlo by to vyřešit u Samsungů nějakým widgetem? Co používají Němci?[/quote]

Můj panasonic 50vt30 hbbtv má
visper (270)|13.12.2011 18:34
Někdy začátkem roku proběhla zpráva, že ČT vyvíjí widget pro Samsungy na přístup do archivu (nevím jestli bylo myšleno HBBTV). To se nějak nezadařilo, chvíli se dohadovali se Samsungem kdo za to může a potom to nějak zdechlo. Pokud by to ale byla norma stejná s Němci, tak to snad do konce dotáhnou (a nebo to už existuje).
termit256 (31)|13.12.2011 19:01
[quote=Karel72;384496]Můj panasonic 50vt30 hbbtv má[/quote]

To bych musel probourat 30cm do zdi :-)
Ma to byt telka do loznice. V obyvaku ma panasonic 50v10 a tam HbbTV neni.
Nebo jsem to prehlid?
Kde to najdu?
Mirinda78 (12)|13.12.2011 19:31
Zdar,

já si nyní vybírám telku také s DVB-S2 a HBBTV a mým favoritem je philips 37pfl9606/K. Tady máš debatu na němec. fóru http://www.hifi-forum.de/viewthread-152-8902.html ohledně Hbbtv. Je tam odpověď přímo od philipsu, že u modelů z r.2011 můžou zaručit bezproblémový chod HBBTV. Modely z r.2009 a 10 je také mohou využít, ale s problémy...

Říkají tomu NET-TV a do archívů TV stanic se dostáváš přes červený knoflík ovladače. Modely philipsu z r.2011 mají integrový prohlížeč opera, který podporuje HBBTV 1.1.1 specifikaci a CE-HTML 1.0.


Mike
termit256 (31)|13.12.2011 21:05
Asi ji koupim taky, tu opdpoved od philipsu jsem nasel pred chvili, na jinem foru psal ale nejaky holandan, ze mu to nefunguje. No v kazdem pripade nic lepsiho nejspis nesezenu.

Je nejaky rozdil mezi 37pfl9606/K a 37PFL9606K/02 nebo ma jen obchodnik neuplne oznaceni?
theo2 (119)|14.12.2011 09:38
Jestli se nepletu, číslo za lomítkem označuje lokalitu určení, pro nás je číslo 12
Mimochodem jsem se před nějakým časem bavil s borcem ze zákaznické podpory Philips a při dotazu na jejich NetTV nebo jak se to jmenuje hned řekl, že to je jen taková berlička, ale že Philips u modelů 2011 sází předně na HbbTV a hodně aktivně se podílí na jeho vývoji... divím se, že ČT není schopna třeba na jejich TV testovat svoje HbbTV
termit256 (31)|14.12.2011 10:33
Chlap z CT tvrdil, ze maji HbbTV pro region CZ vypnute.
Pry se musi nastavit DE, FR apod, ale tam je zas problem s diakritikou.
golfLC (1941)|14.12.2011 10:51
Viem, že to nie je priama odpoveď na tvoje požiadavky, ale jedna z možností je aj výber hociakého LCD, prípadne plazmy podľa tvojho výberu napríklad kvality obrazu, možnosti prehrávania video formátov, .... no a k tomu dokúpiť externý DVB-S2 tuner s podporou HbbTv. Podľa mňa táto kombinácia Ťa nebude stáť viac, ako jeden All in One TV, kde budeš tak či tak zosekaný o ďalšie vymoženosti samostatných prijímačov (editovateľné nahrávky, rýchlejšie aktualizácie fw v prípade problému, komfortnejšie a prehľadnejšie ovládanie,...). V dnešnej dobe komunikácie cez HDMI rozhranie medzi pripojenými zariadeniami ani nemusíš riešiť potrebu dvoch diaľkových, všetko obslúžiš cez jedno diaľkové DVB-S2 tunera, TV už máš len ako zobrazovač....
Toť aspoň môj názor... :-)-

TV cca 350 - 400€
DVB-S2 s HbbTv cca 330€ ( Technisat Digit ISIO )
730 € spolu a máš všetko čo potrebuješ a v plnej, odskúšanej kvalite
sanchez13 (1071)|14.12.2011 11:58
no napr aj LG rada LW659S ma tiez logo hbbtv : http://www.lg.com/de/tv-heimkino-blu-ray/tv/LG-3d-tv-42LW659S.jsp
zrejme je ale urcena len pre nemecky trh, takze v CZ/SK ju bude mozno tazsie zohnat. Vseobecne, ked si pozries TV urcene pre nemecky trh, urcite najdes viac vyrobcov/modelov, ktore to podporuju.
U nas to vyrobcovia uvadzaju len zriedka (mozno aj ked to TV podporuje), zrejme preto, ze to este nie je u nas tak rozsirene...
termit256 (31)|14.12.2011 15:20
Uz jsem objednal Philips 37PFL9606K/02.
Vypada ze vsechny zakladni funkce ma, tak uvidime.

Satelitni prijmac zvlast jsem zavrhl hlavne kvuli tomu mnozstvi ovladacu. Verim ze nektere funkce pres HDMI ovladat pujdou, ale zkusenosti mam takove, ze to funguje vetsinou podivne a jde ovladat jen neco, coz je dost k nasrani a tak se stejne pouzivaji 2 dalkace. Pak hledas jestli pozadovanou funkci zajistuje sat prijimac, televize, kterym ovladacem se vlasne zapina, nebo v tomhle spojeni a momentalnim nastaveni nefunguje vubec. Jeden vyrobce se pak vymlouva na druheho, ze nesplnuje normy apod. Proste cim vic krabicek, tim vetsi zmatek. Takhle to mas vse v jednom s jednotnym ovladanim na ktere nemusis mit CVUT. Myslim ze kupovat v dnesni dobe pro bezne pouziti sat prijimac zvlast je dost zvrhlost, i kdyz znam par lidi kteri se pak pysni tim mnozstvim blikajicich svetelek kolem TV.
jarino1978 (8045)|14.12.2011 20:30
[quote=termit256;384688]Myslim ze kupovat v dnesni dobe pro bezne pouziti sat prijimac zvlast je dost zvrhlost [/quote]

no vidíš, väčšina pokladá tvoj úsudok za veľmi zvláštny, možno slaboduchý. Ale na všetko človek príde sám časom = človek sa učí na vlastných chybách. Tak veľa zdaru.
termit256 (31)|14.12.2011 20:51
Proc?
Kdyz jsi mel analogovou TV, urcite ses nepozastavoval nad tim ze nemas zvlast tuner a zvlast monitor, tak proc proboha u DVB-S? Verim ze solo prijmace maji mozna o nejakou tu specialni funkci navic, kterou ale 99% lidi nikdy nevyuzije. TV je proste spotrebni eletronika, ma se do ni strcit antena a ma fungovat. A ne ze budu muset mit kolem hromadu vselijakych prijimacu, set-top boxu a buhvi jakych jeste kravin pospojovanou kucou dratu s pochybnou funkcnosti. Ale tusim, ze je to na tomto foru temer kacirska myslenka :-) Doma mam Panasonic TX-P50V10E a opravdu mi tam nic dramatickeho nechybi.
jarino1978 (8045)|14.12.2011 20:56
na V10 ti nič nechýba ? jasné, čo pozeráš FTA, nie ?
termit256 (31)|14.12.2011 21:18
Vzdyt vysilaj vetsinu casu jen same kraviny, vicemene prepinam jen mezi CT24 a Discovery + obcas par dalsich. Stanice typu nova nebo prima nemam snad ani naladene (nehledal jsem), proste me za posledni rok nenapadlo na co bych se mel v jejich vysilani koukat. Zpravy si muzu pustit z internetu.
jarino1978 (8045)|14.12.2011 21:21
a čo tak HDTV ? Pozeráš ? Napríklad Spektrum HD...
termit256 (31)|14.12.2011 21:28
co s tim ma spolecneho HDTV?
Obcas neco davaji, ale stejne je vetsina poradu jen interpolovana.
Aspon co jsem pochytil. Ja mam vetsinu casu pustenou telku jen tak, aby nebylo ticho :-)
jarino1978 (8045)|14.12.2011 21:55
no vida. nepozeráš HDTV. OK. Tu práve začínajú rozdiely medzi externým STB a interným STB a zrovna tvoj model V10 je v tomto "expert". Popritom sa nemusí ani jednať hneď o HDTV, stačí aj SD v H.264 a máš problémy. A to také, že nedokážeš prijímať programy, čo dokážu externé HDD. No a tu teda začínajú pekelné rozdiely, na ktoré príde užívateľ časom, nepíšem ani o komforte, spoľahlivosti, upgrade, PVR, nastaveniach . Toto sú hlavné rozdiely. Len to netreba zľahčovať a netreba degradovať externé STB za kus nepotrebného plechu. Ono je to v reále úplne naopak.
theo2 (119)|14.12.2011 22:06
Já taky řeším novou TV a i když jsem se satem moc nepočítal (zatím ho nemám), tak taky asi vezmu model se satelitním tunerem. Je to v rozdíl ceně nějakou tisícovku a na případnej příjem našich volně dostupných stanic mi to bude stačit. Může mi někdo vysvětlit, o co líp pojede ČT z externího dekodéru, než z tohoto interního ?
jarino1978 (8045)|14.12.2011 22:11
polož si najskôr otázku, že koľko tých CZ/SK staníc vysiela voľne, čiže FTA. Potom si opäť polož otázku, či chceš TV s DVB-S, alebo externý STB.
theo2 (119)|14.12.2011 22:22
Já si žádnou otázku klást nemusím, já se na tyto programy v současnosti dívám, akorát prostřednictvím DVB-T ;-) ale polepšil bych si o zopár slovenských kanálou :-) (hlavně STV2 bych bral)
A u druhé otázky je to jasný - žádnou externí pixlu nechcu !
jarino1978 (8045)|14.12.2011 22:30
ale STV2 nevysiela FTA, čiže voľne, bez kódovania. Dajme tomu okrem TA3/CT24. To, že v DVB-T idú voľne, zasa v DVB-S idú kódovane.
sanchez13 (1071)|14.12.2011 22:31
[quote=theo2;384779]Já taky řeším novou TV a i když jsem se satem moc nepočítal (zatím ho nemám), tak taky asi vezmu model se satelitním tunerem. Je to v rozdíl ceně nějakou tisícovku a na případnej příjem našich volně dostupných stanic mi to bude stačit. Může mi někdo vysvětlit, o co líp pojede ČT z externího dekodéru, než z tohoto interního ?[/quote]

Napríklad takú jednoduchú a pre mna základnú vec ako je zoradenie kanálov podľa vlastného poradia a navolenie si vlastných FAV skupín veľa interných SAT tunerov nedokáže... A je toho podstatne viac... K cene TV so zabudovanym DVB-S si ešte pripocitaj cenu CA modulu a karty, lebo naozaj veeeelmi malo SK/CZ programov je nekodovanych...
theo2 (119)|14.12.2011 22:58
ok, mozna jsou kodovany, tusim Skylink je ale nabizi zadarmo ( cesky vsechny, jestli zrovna i STV2 nevim jiste)
jarino1978 (8045)|14.12.2011 23:04
ale preboha, že to je akože zadarmo neznamená to, že to nie je kódované. A tu narazíš hneď na prvý problém s interným tunerom a to bude kompatibilita CI modul + karta, nakoľko už ide o ICE/IRDETO karty. A to je už chlape s týmito internými tunermi beh na dlhé trate ( rýchlosť prepínania programov, vypadávanie dekódovania, odmietanie spolupráce CI modulu s Tv a pod. ).
Dagy2 (3153)|14.12.2011 23:11
termit
1/zvrhlosť je all in one. Ver tomu. To je ako s telefonmi. Dnešný smart phone vie už úplne všetko, len sa s ním nedá telefonovať...
2/ skutočný all in one je naozaj asi len TV od technisatu (to že si o tej značke nepočul nevadí. My ostatní sme o nej počuli a sme s ňou 101% spokojní)
3/ tvojim požiadavkám vyhovuje LG LW659 - DLNA, HbbTV, analog/DVB-T/DV-C/DVB-S2, voľný inet browser s podporou flash, v priamej voľbe youtube, ČTK a pod.
JM_ (353)|14.12.2011 23:20
[quote=jarino1978;384808] A tu narazíš hneď na prvý problém s interným tunerom a to bude kompatibilita CI modul + karta, nakoľko už ide o ICE/IRDETO karty.[/quote]

Krásný příklad.

Na jak dlouho kupuješ TV? Pokud na 2-3 roky, tak Tě budoucí změny kódování trápit nemusí. Jak se opět změní systém (jako se teď (z)mění z CW na ICE/IRDETO) a Tvá TV to "nerozchodí", půjde do "recykláku" (anebo dostane nový DVB-S tuner)...
cikan (26)|15.12.2011 00:53
zdravím termita256,
zadrž probůh a nekupuj mamce TV s integrovaným sat receiverem. Z pohledu uživatele je to naprostá šílenost. Těch pár ušetřených kaček (oproti kombinaci TV + samostatný STB) za to nestojí. Já jsem včera ztratil celé odpoledne s instalací sat příjmu u známého, který se den předtím snažil zprovoznit Philipse 42PFL7606K (měl už nastavenou parabolu se dvěma single LNB pro A1 a A3 pomocí jiného STB), ale naladil vždy jen A1 (Astra 19,2). Možná jsme chytli nějaký zmetek, ale vůbec to není vhodná kombinace pro pohodový příjem. I když jsme nakonec pracně vše naistalovali (např. vyhledání a naskenování programů z 1 satelitu přijímači trvalo 10 + 20 minut), nedaly se programy přesunout (daly se jen setřídit podle jména nebo ozn. jako oblíbené), ale pořád jim zůstávala stejná čísla, jako po naladění. Takže, i když jsme vytvořili ze 70 programů "oblíbené", dalo se mezi nimi pohybovat krokováním (ch+ nebo ch-) nebo přes tlač. "find" - vyskočila tabulka s asi 30 programy, pomocí kurzorů dokráčet na zamýšlený program a potvrdit "OK", pokud v tabulce program nebyl tak na další stránku, atd. To prostě není pro uživatele/laika. A už vidím. jak si matka našeho termita256 v lednu ručně doinstaluje nové transpondéry.
Možná, kdybychom aktualizovali původní firmware za nejnovější nebo internetový prodejce předem naládoval do bedny "setting pro A1+A3", byl by dojem z TV jiný. Řada 9606K může být uživatelsky přijatelnější, nevím. A také my můžeme být dementi a někdo nám to potvrdí a napíše, že se mýlíme.
Na druhou stranu, z pohledu vybavení a kvality obrazu byl dojem víc než uspokojivý ... prostě nekupovat ..06k

p.s. - nějak jsem přehlédl, že jsi TV už objednal. Tak potom napiš zkušenosti s instalací a provozem ..
rado101k (298)|15.12.2011 07:41
Mozno by stalo vyskusat LG LW579....ma aj SAT tuner aj HBBtv a 600hz panel..
theo2 (119)|15.12.2011 08:35
kluci, díky za info, to jste mě docela potěšili v tom, že je interní sat tuner přesně pro mě
ad. pomalý přepínání - nejsem Fantozzi, přepínám až 5x za den (v zimě, v létě asi tak 2x) = nejsem surfer, navíc jsem psal, že budu mít těch cca 10 kanálů a i tak většinu z nich asi ani nepoužiju. Delší prodleva by asi byla, než najdu druhej ovladač :-)
ad. změna karty - když ji právě tedˇ měnili, je pravděpodobný, že ji nebudou měnit znovu příští rok. Jestli to bude za 3 nebo za 5 let neví nikdo, ale kvůli tomu nebudu mít ty tři roky zbytečně pixlu a dálku navíc - a pak televizi asi nevyhodím, ale koupím třeba ext.sat.receiver (kterej se asi nedá srovnat stěma současnejma :-)
ad. ladění - pokud budu sat mít, tak jen 1x lnb, navíc nepočítám s tím, že bych ladil kanály každej den (ladění považuju za, řekněme, jednorázovou záležitost)
Dagy2: ze smartphone se dá telefonovat velice snadno, slouží k tomu taková ta zelená ikonkase sluchátkem vlevo dole (android). Kromě toho můžeš používat takový věci jako volání+sms zadarmo přes fring, samozřejmě internetovej prohlížeč, facebook s uploadem fotek na 1 klik, aplikaci pro (FIO) banku, fotit s geotagingem, navigovat (ale třeba i taková blbost jako najít adresu na sídlišti), poslouchat internetový rádia, vyhledávat songy se Soundhoundem, sledovat ivysílání, hledat kešky s c:geo, mít TV program s odkazy na CSFD, upnp, TubeMate, lunchtime pro aktuální nabídku restaurací (samo si najde polohu a nabídne meníčka podle vzdálenosti), CG Transit na veškerý MHD, železniční i autobusovou dopravu (všechno off line, ale podle GPSnapř. nabídne i nejbližší zastávku MHD) To by bylo pixlí, aby tohle zvládly s hloupým telefonem :-))
JM_ (353)|15.12.2011 11:15
[quote=theo2;384842]kluci, díky za info, to jste mě docela potěšili v tom, že je interní sat tuner přesně pro mě... [/quote]

Pokud jsem se nepřehlédl, debata se tu od samého počátku vede o TV s určením

[quote=termit256;384169] Ma to byt darek pro matku k vanocum[/quote]

[quote=theo2;384842] ad. ladění - pokud budu sat mít, tak jen 1x lnb, navíc nepočítám s tím, že bych ladil kanály každej den (ladění považuju za, řekněme, jednorázovou záležitost)
[/quote]

Letošek byl možná výjimkou, ale obdobná TV s DVB-S u mých rodičů na venkově letos potřebovala přeladění/přestavení typu "ztratila se mi Nova Cinema na 07, a objevila se až pod číslem 1258" :-D výrazně častější...